ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری مختص اشخاصی است که دارای توان مالی بسیار بالایی هستند و قصد دارند در خارج از کشور سرمایه گذاری کنند و یا تجارتشان را گسترش دهند. در این مطلب گروه وکلای بین المللی لاهه ویزای سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار داده تا متقاضیان سرمایه گذاری در کشورهای خارجی این نوع ویزا بیشتر آشنا شوند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور به چه معناست؟

سرمایه گذاری Investment در خارج از کشور بدین معناست که متقاضی قصد دارد مبلغ مشخصی از پول و سرمایه خود را در یکی از بخش های اقتصادی کشور مورد نظرش به منظور کسب سود هزینه نماید. حال این سرمایه گذاری می تواند خرید بخشی از سهام یک شرکت خارجی باشد یا خرید یک ملک در آن کشور. کم نیستند کشورهایی که به منظور بالابردن قدرت اقتصادی خود با ایجاد بستر و زیرساخت های مطلوب، با ثبات و امن، ارائه گزینه های سورآور و طرح های تشویقی و … اقدام به ترغیب و جذب سرمایه گذاران خارجی می نمایند.

به طور مثال در نظر بگیرید کشوری که ویزای سرمایه گذاری به متقاضیان اعطا نموده و زمین، آب و برق، گاز و امکانات اولیه، ضمانت خرید محصولات یا وام های ارزی مناسب و …در اختیار سرمایه گذاران خارجی به منظور احداث کارخانجات صنعتی قرار می دهد چه شرایطی را می تواند جهت پویایی اقتصاد خود، ایجاد انگیزه برای جذب سرمایه گزاران خارجی، ایجاد اشتغال و بازار کار برای افراد بومی خود نماید.

سرمایه گذاران ایرانی قادرند با روش هایی همچون ثبت شرکت، خرید ملک و املاک، خرید اوراق قراضه دولتی و باز نمودن حساب سپرده با موجودی کافی در بسیاری از کشورها اقدام به سرمایه گذاری نمایند.

ویزای سرمایه گذاری چیست؟

ویزای سرمایه گذاری که به ویزای طلایی نیز معروف است به متقاضیان واجد شرایط سرمایه گذاری می باشند اعطا می شو که در هر کشوری اخذ ویزای سرمایه گذاری  شرایط و ضوابط خاص خود را دارد. معمولا ویزای سرمایه گذاری با دریافت یا حق اقامت و حتی شهروندی همراه است که همین عامل سبب شده افرادی که از توانایی مالی خوبی برخوردار هستند سرمایه گذاری در یک کشور خارجی و به خصوص اروپایی را بهترین گزینه برای مهاجرت و اخذ تابعیت این کشور انتخاب نمایند.

سرمایه گذاری در خارج از کشور
سرمایه گذاری در خارج از کشور

مزایای ویزای سرمایه گذاری چیست؟

از مهمترین مزایا و ویژگیهای ویزای سرمایه گذاری می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • امکان دریافت اقامت دائم برای متقاضی و خانواده وی
 • دسترسی به بازارهای بین المللی و کسب سود بیشتر
 • عدم نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و زبان در دریافت ویزای تحصیلی. البته اگر این مدارک را داشته باشید شانستان بالاتر خواهد بود.
 • امکان تحصیل برای فرزندانتان
 • امکان کار برای همسر
 • دریافت ویزا برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال
 • امکان مالکیت کسب و کار
 • فعالیت در محیط با ثباتی اقتصادی و نواسان ارزی پایین
 • امکانات و شرایط مناسب شغلی، زندگی و تحصیلی
 • برخورداری از خدمات بیمه بصورت رایگان

از معایب سرمایه گذاری در یک کشور خارجی می توان به دوری از وطن، لزوم یادگیری زبان خارجی جهت معاشرت و زندگی در محیط جدید، بعضا کم بودن رشته ها و موارد قابل سرمایه گذاری و همچنین سخت گیری دولتها و ارگانهای مربوطه در صدور مجوز و مدارک لازم برای سرمایه گذاری اشاره نمود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری با توجه به اینکه سرمایه گذار چه مبلغی و در چه بخشی قصد سرمایه گذاری دارد، نیازمند ارائه مدارک و رعایت شرایط متفاوتی در کشورهای مختلف می باشد که می بایست پس از انجام بررسی های لازم و استعلام از کنسولگری یا سفارت کشور مورد نسبت به تهیه آنها اقدام کند. مدارک مورد نظر باید به زبان انگلیسی و یا زبان کشور مورد نظر ترجمه شده باشد همچنین توسط وزارت امور خارجه و دادگستری کل کشور مورد تایید قرارد گیرد. مدارک ضروری جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری به شرح ذیل است:

 • پاسپورت حداقل با ۸ ماه اعتبار (مدت اعتبار پاسپورت متقاضی با در نظر گرفتن زمان صدور ویزا اهمیت دارد.)
 • عکس پاسپورتی رنگی از متقاضی سرمایه گذاری
 • گواهی سلامت پزشکی و جسمی متقاضی
 • بیمه پزشکی
 • سند ملکی
 • گواهی تمکن مالی
 • گردش مالی ۴ سال گذشته
 • جواز کسب‌وکار یا سهام شرکت در ۲ سال گذشته
 • سوابق کاری، مدیریتی و تحصیلی در صورت وجود
 • گواهی سوء پیشینه متقاضی سرمایه گذاری
 • اوراق هویتی شناسنامه کارت ملی
اخذ ویزای سرمایه گذاری
اخذ ویزای سرمایه گذاری

نحوه درخواست ویزای سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری در خارج از ایران نیاز به ویزای سرمایه گذاری دارید خب این ویزا را چگونه باید گرفت؟

جهت درخواست ویزای سرمایه گذاری می توانید به صورت آنلاین و یا حضوری و با مراجعه به سفارتخانه ها و یا دفاتر وی اف اس اقدام کنید  و این این امور را به وکیل  متخصص مدر این زمینه بسپارید.

جهت صدور ویزای سرمایه گذاری همانطور که گفته شد با توجه به نوع سرمایه گذاری مدارک متفاوتی از شما اخذ می گردد تا اینکه اثبات گردد سرمایه شما امکان اشتغال زایی در کشور مورد نظر را فراهم می کند و و در اقتصاد آن کشور تاثیر گذار خواهد بود. در صورت که صلاحیت شما، مدارک ارسالی تان مورد تایید و موافقت دولت و سفارت کشور مورد نظر قرار گرفت ، ویزای سرمایه‌گذاری برای تان صادر خواهد گردید.  البته این پایان کار نیست.

توجه داشته باشید اخذ ویزای سرمایه گذاری به معنای پایان کار نیست  شما متعهد خواهید شد پس از ورود به کشور مقصد فعالیت خود را شروع خواهید کرد و طبق تعهداتی که در زمان درخواست ویزای سرمایه‌گذاری نموده اید اقدامات لازم را انجام می دهید.

ویزای سرمایه‌گذاری چگونه اعطا می گردد؟

ویزای سرمایه‌گذاری معمولا به صورت لیبلی می باشد که حاوی اطلاعاتی همچون اطلاعتی شخصی و هویتی سرمایه گذار، اعتبار ویزای متقاضی، کشور مورد نظر، مدت اعتبار جهت اقامت و همچنین اطلاعات شخصی متقاضی را شامل می‌شود. این لیبل دارای خطوطی برجسته است که با لمس قابل احساس است. در ضمن هر لیبل ویزا دارای یک شناسۀ ردیابی می باشد که با مراجعه به وبسایت سازمان VFS یا سفارت کشور صادر کننده می توان از صحت و سقم آن اطلاع پیدا کرد. به هر حال با توجه به اینکه همیشه افرادی سود جو در هر رشته ای وارد می شوند در بررسی اصالت ویزای دریافتی دقت نمایید.

مدت‌زمان لازم برای صدور ویزای سرمایه گذاری از سوی سفارت کشور مقصد متفاوت است اما به‌طور میانگین ۶ ماه را در نظر بگیرید.

بیشتر بدانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

انواع ویزای سرمایه گذاری

ویزاهای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف به طرق مختلفی به متقاضی سرمایه گذار اعطا می گردد که در ذیل بررسی چند نوع از این ویزا خواهیم پرداخت:

ویزای طلایی اروپا

ویزای طلایی برای متقاضیان سرمایه گذاری خارجی که تمایل به سرمایه گذاری در بخش هایی مثل ثبت و تاسیس شرکت،خرید ملک و املاک، سهام واوراق قرضه دولتی، اشتغال زایی یا کار آفرینی را در اروپا دارند صادر می گردد. مزایای ویزا طلایی این است که  متقاضی و هم خانواده  وی می توانند از این ویزا بهره مند شوند. با استفاده از ویزای طلایی امکان دریافت اقامت دائم اروپا میسر بوده و همچنین با استفاده از آن  به راحتی و بدون محدودیت در تمامی کشورهای محدوده شینگن می توانید تردد نمایید.

اعتبار ویزای طلایی معمولا ۱ تا ۳ ساله بوده و قابل تمدید است. همچنین اگر بتوانید به مدت ۵ سال این ویزا را تمدید کنید پس از آن قادر خواهید بود برای درخواست شهروندی نیز اقدام نمایید. این دوره پرداخت مالیات و همچنین فراگیری زبان آن کشور از الزامات موافقت با درخواست شما می باشد. البته پروسه دریافت اقامت دائم و یا تابعیت و شهرندی شاید مدتی طول بکشد و در کشورهای مختلف این زمان بسته به شرایط سرمایه گذاری تان و سایر موارد دارد که زمان از اعطای فوری گرفته تا سپری شدن ۱۰ سال پس از سرمایه گذاری متفاوت است. البته با سرمایه گذاریی در کشورهای مثل اتریش، قبرس و مالت، بلافاصله شهروندی اعطا می شود.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

استرالیا از کشورهایی است که افراد مختلف از طرق مختلف قادر به سرمایه گذاری در آن می باشند. از جمله این ویزاهای  می توان به ویزای زیر گروه ۱۸۸، ۸۸۸، ۱۳۲ و ۴۰۵ اشاره نموده که هر یک شرایط و همچنین مبالغ مورد نیاز خاص خود را دارد .شما می توانید در مقاله مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا تمامی اطلاعات لازم برای سرمایه گذاری در این کشور را مطالعه کنید.

بیشتر بدانید:  وقت سفارت (فوری و تضمینی)

وکیل برای اخذ ویزای سرمایه گذاری
وکیل برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

وکیل برای اخذ ویزای سرمایه گذاری

گروه وکلای بین المللی لاهه با سالها تجربه موفق و رزومه قدرتمند در امر سرمایه گذای در کشور های خارجی، آماده ارائه خدمات مشاوره به شما عزیزان در زمینه سرمایه گذاری و اخذ ویزای سرمایه گذاری در داخل  و خارج از کشور است. همچنین در صورت تمایل می توانید تمامی امور مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را به طور کامل به وکیل متخصص بین المللی در این زمینه بسپارید تا صفر تا صد امور سرمایه گذاری را مطابق با جدیدترین قوانین حاکم بر این کشور های بصورت کاملا قانونی انجام دهد بطوریکه در هیچ یک از مراحل اجرایی این پروسه نیازی به حضور شما نباشد.

جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری و کسب اطلاعات از به روزترین شرایط و ضوابط سرمایه گذاری در کشور مد نظرتان می توانید با کارشناسان و وکلای متخصص و مجرب گروه بین المللی لاهه در تهران و سایر کشورها تماس بگیرید و یا از قسمت دیدگاه و واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

بله اگر توان مالایی بالایی داشته باشید ویزای سرمایه گذاری بهترین روش اخذ اقامت و حتی شهروندی است.

با توجه به قوانین و شرایط کشورها به طور میانگین ۶ ماه در نظر بگیرید.

کشورهای بسیاری هستند که شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری دارند نظیر: کانادا، استرالیا، انگلستان، نیوزلند، آلمان و ….

برای اطلاع از هزینه اخذ ویزای سرمایه گذاری با کارشناسان تماس بگیرید.

بله این مجموعه در اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشورهای مختلف فعالیت چندین ساله دارد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل مهاجرت تحصیلی
نوشتهٔ بعدی
تحصیل پزشکی در اسپانیا

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button