مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا در میان ایرانیان بسیار پرطرفدار بوده و هر ساله تعداد زیادی از هموطنانمان از راه های مختلفی به آمریکا مهاجرت می کنند. راه های مختلفی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که برخی از آن ها برای اکثر مردم عادی قابل استفاده و برخی دیگر مختص افرادیست که شرایط ویژه ای دارند. در کشور آمریکا شما با سطح متفاوتی از زندگی مواجه خواهید شد. رویدادهای بزرگ فرهنگی، بزرگترین تولیدکنندگان و صاحبان برندهای برتر دنیا، موزه ها و گالری های کلاسیک و مدرن، سالن های آمفی تئاتر و سینماهای شگفت انگیز و… تنها گوشه ای  از امکاناتی است که در آمریکا مشاهده خواهید کرد. گرچه روابط سیاسی میان ایران و آمریکا موجب شده است تا کمی مهاجرت و اخذ ویزای آمریکا دشوار به نظر برسد اما غیر ممکن نیست. در این مطلب به سوالات شما درخصوص مهاجرت به آمریکا و راه های آن پاسخ می دهیم.

مهاجرت به آمریکا چه شرایطی دارد؟

مهاجرت به آمریکا از طریق روش های مختلفی امکانپذیر است که هر کدام از این روش ها شرایط خاص خود را دارند. ایالت متحده آمریکا کشوری است که به صورت فدرال اداره می شود واشنگتن دی سی پایتخت و نیویورک پر جمعیت ترین شهر این کشور به حساب می آیند. آمریکا اقتصادی بر پایه تولید ناخالص داخلی داشته و همچنین پرقدرت ترین قدرت اقتصادی جهان به شمار می آید. این کشور علاوه بر سیستم اقتصادی، از نظر سیاسی نیز ابر قدرت دنیا شناخته می شود. تمام این دلایل در کنار یکدیگر موجب شده است تا  روز به روز طرفداران مهاجرت به این کشور حتی از کشورهای اروپایی و توسعه یافته افزایش یابد.

چگونه به آمریکا مهاجرت کنیم!؟

راه های مهاجرت به آمریکا در کلیات تفاوتی با سایر کشورها ندارد اما این کشور از طیف وسیعی از ویزاهای جذاب برخوردار است. راه های مهاجرت به آمریکا عبارت است از:

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت تحصیلی رایج ترین راه برای مهاجرت به این کشور می باشد. برای مهاجرت تحصیلی به آمریکا کافیست تا با یک رزومه خوب از دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته و سپس بتوانید در مصاحبه سفارت برای اخذ ویزای تحصیلی آمریکا نیز موفق شوید. شما در این کشور می توانید در دانشگاه های شیکاگو، ام آی تی، کلمبیا و… که جزو بهترین دانشگاه های دنیا هستند تحصیل کنید. ممکن است هزینه های تحصیل در آمریکا برایتان سنگین باشد به همین خاطر بورسیه های تحصیلی که این دولت و دانشگاه هایش ارائه می دهند کاملا مناسب شما است. برای استفاده از این بورسیه ها رزومه درخشان شما اهمیت زیادی دارد.

مهاجرت برای کار

مهاجرت کاری به آمریکا طرفداران زیادی دارد. متقاضیان از روش های مختلفی می توانند به صورت کاری وارد آمریکا شوند به همین خاطر تمام نکات و جزئیات مربوط به مهاجرت کاری به این کشور را نمی توان تنها در یک پاراگراف جای دارد پس نتیجه می گیریم برای شروع پروسه مهاجرت کاری به آمریکا همکاری با وکیل مهاجرت الزامی است. برخی از راه های مهاجرت کاری به آمریکا همچون اخذ ویزای EB یا ویزای نخبگان امریکا باعث می شود تا مستقیما و بدون نیاز به گذشت مدتی گرین کارت آمریکا برایتان صادر  شود. در برخی روش ها همچون ویزای H2  که برای افراد با تخصصی است که نظیر آن ها در آمریکا وجود ندارد. پس طبیعی است که شما از تمام انواع ویزاهای آمریکا بی اطلاع بوده و نیاز به مشورت با مشاورین مهاجرتی داشته باشید. گروه وکلای لاهه در این زمینه همراه شما خواهند بود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا

سرمایه گذاری در آمریکا یکی از پرهزینه ترین راه های مهاجرت به این کشور است پس اگر به دنبال راهی مقرون به صرفه و کم هزینه برای مهاجرت تحصیلی هستید مهاجرت تحصیلی و کاری پیشنهاد ما به شما است. مهاجرت سرمایه گذاری نیز با چند ویزای مختلف صورت می گیرد. برای مثال ویزای EB5 آمریکا نوعی ویزای سرمایه گذاری است. کشور آمریکا به سرمایه گذارانی که در این کشور شرکتی تاسیس کنند و حداقل ۱۰ آمریکایی را استخدام کند ویزای EB5 می دهد.

روش های مهاجرت به آمریکا
روش های مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق خویشاوندان

وکیل مهاجرت به آمریکا بیان می دارد: مهاجرت خویشاوندی به آمریکا از چند طریق اتفاق می افتد:

الف) مهاجرت از طریق تولد فرزند: تمام کشورهای دنیا برای اعطا تابعیت به نوزادان تازه متولد شده از سیستم خون یا خاک پیروی می کنند. اغلب کشورها از سیستم خون تبعیت می کنند و فقط درصورتی به نوزاد تابعیت تعلق می گیرد که پدر یا مادر وی تابعیت آن کشور را داشته باشند. اما کشور آمریکا به نوزادانی که در این کشور متولد می شود بدون توجه به تابعیت خانواده اش تابعیت آمریکا را می دهد اما به پدر و مادر این نوزاد تابعیتی تعلق نمی گیرد.

ب) مهاجرت به آمریکا از طریق دعوتنامه: در این روش درصورتیکه فرزندان یا یکی از اعضا خانواده شما در کشور آمریکا مقیم باشند پس از گذشت چند سال و تحت شرایطی می توانند برای شما دعوتنامه بفرستند.

ج) مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج: ویزایی تحت عنوان فیانسه یا نامزدی به افرادی که تصمیم دارند به نامزد خود در آمریکا بپیوندند داده می شود. مدت اعتبار این ویزا ۳ ماهه بوده و شما باید در این ۳ ماه در آمریکا ازدواج خود را قانونی کنید. در اینصورت ابتدا به شما یک ویزای ۳ ماهه و سپس گرین کارت این کشور اعطا می شود.

درخواست پناهندگی

افرادی که در کشور خود از نظر سیاسی، جنسیتی، تبعیض نژادی ترس از شکنجه یا آزار داشته باشند می توانند به کشورهای عضو کنوانسیون ژنو پناهنده شوند اما باید بدانید پناهندگی ممکن است تبعات بسیار سخت و جبران ناپذیری داشته باشد به همین خاطر گروه وکلای لاهه در این زمینه هیچگونه خدماتی انجام نخواهد داد.

مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال به این کشور

افراد زیر ۱۸ سال از دو راه می توانند وارد کشور آمریکا شوند یا از طریق تحصیل در مدارس این کشور یا از طریق دعوتنامه خانواده شان که وکیل مهاجرت پیش تر درخصوص آن توضیح داده است.

لاتاری

لاتاری سیستم قرعه کشی برای پذیرش مهاجران از اتباع کشورهایی است که کمتر به کشور آمریکا وارد شده اند. ایرانیان نیز می توانند هرساله در این قرعه کشی شرکت کنند. قرعه کشی از میان ۱۰ تا ۱۲ میلیون متقاضی انجام می شود و تنها ۵۵ هزار نفر موفق می شوند تا به گرین کارت آمریکا برسند.

مهاجرت ورزشی به آمریکا

مهاجرت ورزشی مبنی بر استعدادها و توانمندی های ورزشی شما انجام می گیرد. شما می توانید برای ثبت نام در آکادمی های ورزش های مختلف در آمریکا اقدام کنید و از این طریق ویزای این کشور را بدست آورید. با توجه به اینکه مهاجرت ورزشی پدیده ای نسبتا نو در حیطه مهاجرت می باشد شناخت نسبت به آن در میان افراد و حتی موسسه های مهاجرتی کم است بدین ترتیب مراجعه به وکیل مهاجرت ورزشی امری حیاتی بنظر می رسد.

ویزای نخبگان آمریکا

ویزای نخبگان آمریکا یا ویزای EB1 یا ویزای NIW این کشور را شامل می شود. این ویزا شرایط ایده آلی را برای متقاضیان بوجود می آورد برای مثال برای دارندگان این ویزا ‌مستقیما گرین کارت آمریکا صادر خواهد شد. ویزای نخبگان آمریکا مختص افرادی است که توانمندی ها و ویژگی های کم نظیری دارند.

راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا

پیش تر در خصوص تمام روش های مهاجرت به آمریکا توضیح دادیم اما بنظر شما کدام یک از روش های گفته شده برای مهاجرت به آمریکا ساده تر است؟ اینکه بتوانیم ساده ترین راه مهاجرت به آمریکا را مشخص کنیم بستگی به شما و شرایطتان دارد اما به طور کلی ساده ترین راه مهاجرت به آمریکا برنده شدن در لاتاری است که احتمال کمی دارد اما پس از آن می توانیم مهاجرت کاری و تحصیلی را نام ببریم. معمولا متقاضیان مهاجرت به آمریکا از طریق کار و تحصیل راحت تر ویزا می شوند اما در بعضی موارد مسیر رسیدن به آمریکا از طریق تحصیل و کار ممکن است دشوار نیز باشد پس راحت ترین راه مهاجرت به آمریکا برای هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

هزینه های مهاجرت به آمریکا

با توجه به تنوع ویزای کشور آمریکا هزینه صدور هرکدام از این ویزاها متفاوت است. علاوه بر هزینه صدور ویزا هزینه زندگی و مهاجرت خود را نیز باید در نظر بگیرید. برای مثال در مهاجرت تحصیلی به آمریکا هزینه دانشگاه و زندگی اهمیت زیادی دارد. هزینه زندگی در آمریکا به نسبت کشورهای اروپایی بیشتر بوده و برای یک فرد مجرد به طور میانگین ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار محاسبه می شود. هزینه صدور انواع ویزای آمریکا از ۱۹۰ تا ۳۰۰ دلار اعلام شده است که با توجه به نوع ویزا ممکن است کمی متفاوت باشد.

شرایط مهاجرت به آمریکا
شرایط مهاجرت به آمریکا

تضمین مهاجرت

مطمئنا تا به حال عبارت «مهاجرت تضمینی به آمریکا» را شنیده یا این در تبلیغات فضای مجازی دیده اید. برای فردی که مدت ها درحال تلاش برای ورود به آمریکا است این عبارت جذاب و وسوسه کننده بنظر می رسد اما آیا می توان به وعده دهنده های مهاجرت های تضمینی و فوری اعتماد کرد؟ وکیل مهاجرت اذعان می دارد: برای مهاجرت از هر طریق و به هر کشوری مشورت با افراد متخصص این حیطه الزامی است اما قبل از مراجعه به کارگزاران و مشاورین مهاجرتی، تحقیق در خصوص سوابق کاری آن ها و رضایت مراجعینشان الزامی است. دلیل تاکید ما بر این موضوع این است که در دام افراد سودجو گرفتار نشده و جان و اموالتان در معرض خطر قرار نگیرد.) در نتیجه مهاجرت امری است که هیچ فردی حتی آفیسر سفارت هم نمی تواند آن را تضمین کند.

مزایای مهاجرت به آمریکا

نام آمریکا برای بیشتر افراد تداعی کننده امکانات بیشماری است که شهروندان این کشور از آن برخوردارند. با ورود به آمریکا شما با بازار کار بسیار مناسب، حقوق بالا، کیفیت زندگی بالا، سیستم آموزشی کم نظیر، مردمانی شاد مواجه خواهید شد. پس از چند سال زندگی در این کشور و پرداخت مالیات شما می توانید برای اقامت دائم و پس از آن شهروندی این کشور درخواست دهید. در‌کنار مزایا باید معایب زندگی در این کشور را نیز در نظر بگیرید برای مثال مردمان کشور آمریکا به نسبت دیگر کشورهای جهان کمی نژاد پرست بوده و هزینه زندگی در این کشور نیز بالا است اما مزیت های پر رنگ زندگی در این کشور موجب می شود تا بتوان از معایب آن چشم پوشی کرد.

اخذ ویزای آمریکا و یا ریجکتی آن

گاهی ممکن است به دلایل محتلفی که کم هم نیستند، سفارت آمریکا با درخواست ویزای شما مخالفت کند. در اینصورت ویزای شما ریجکت شده و شما تا ۱ ماه فرصت دارید تا به تصمیم سفارت اعتراض کنید. برای مثال ممکن است مدارک مالیتان مبهم بوده یا برنامه سفرتان که شامل رزرو بلیط هواپیما و هتل است با یکدیگر مطابقت نداشته باشد و… بنابراین در این حالت شما باید در یک نامه به تصمیم سفارت اعتراض کنید. برای اخذ ویزای آمریکا و یا اعتراض به ریجکت ویزای آمریکا می توانید با گروه وکلای مهاجرتی لاهه همکاری نمایید.

مدارک لازم جهت امور مهاجرت

برای هر کدام از راه های مهاجرت مدارک متفاوتی را باید به سفارت این کشور ارائه دهید که به طور دقیق در اعلامیه سفارت ذکر شده است اما دسته ای از مدارک که در تمام راه های مهاجرت ارائه آن ها الزامی است را در ادامه نام می بریم:

  • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و پاسپورت معتبر
  • گواهی ازدواج درصورت تاهل
  • مدارک مالی اعم از تمکن مالی و گردش حساب
  • گواهی عدم سوپیشینه
  • عکس پرسنلی
  • مدرک زبان انگلیسی یا تسلط بر زبان انگلیسی

آدرس سفارت آمریکا در ایران!

در روزهای پس از انقلاب سفارت کشور آمریکا در ایران منحل شد و پس از آن نیز این کشور در ایران فعالیتی ندارد به همین خاطر متقاضیان مهاجرت به آمریکا باید برای انجام امور مربوط به مهاجرت خود به کشورهای همسایه همچون ترکیه سفر کنند. برای مصاحبه و انگشت نگاری‌ و احراز هویت مراجعه به سفارت الزامی است.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

اخذ ویزای آمریکا
اخذ ویزای آمریکا

وکیل مهاجرت به آمریکا

ما در این مقاله تلاش کردیم تا صورت کلی از مهاجرت به آمریکا را برای شما تصویر سازی کنیم تا از کلیات این مسیر آگاه باشید. در سال های اخیر مهاجرت به آمریکا به دلیل پیچیدگی روابط سیاسی ایران و این‌کشور، کمی دشوار بنظر می رسد اما وکیل مهاجرت به آمریکا می تواند گره از کار شما در این مسیر بگشاید. مراجعه و مشاوره با وکلای مهاجرتی برجسته و با سابقه به شما کمک می کند تا با آرامش بیشتری این مسیر را به سمت اهدافتان طی کرده و در کوتاه ترین زمان و با بهترین راه، به این کشور مهاجرت کنید. گروه وکلای لاهه متشکل از برترین وکلا و مشاورین مهاجرتی ساکن در آمریکا در ابتدا شرایط شما را برای مهاجرت به این کشور بررسی می کنند و درصورتی که راهی برای مهاجرت شما وجود داشته باشد شما را همراهی خواهند کرد.

سوالات متداول

بله در برخی راه های مهاجرت مثل مهاجرت تحصیلی به آمریکا داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی و در برخی روش ها صرف تسلط به زبان انگلیسی کافی می باشد.

گروه وکلای لاهه هیچگونه خدماتی درخصوص پناهندگی به آمریکا ارائه نمی دهند.

نوزاد متولد شده در آمریکا از تابعیت این کشور برخوردار می باشد اما به پدر و مادر این نوزاد تابعیت این کشور تعلق نمی گیرد و آن ها صرفا برای همراهی فرزند خود ویزا دریافت می کنند.

مهاجرت به آمریکا یا هر کشور دیگری را نمی توان تضمین کرد به همین خاطر بهتر است تا برای مراجعه به مشاورین مهاجرتی در مورد آن ها تحقیق کنید.

بله برای ثبت نام در قرعه کشی لاتاری آمریکا داشتن پاسپورت الزامی است زیرا در قسمتی از فرم ثبت نام شماره پاسپورت باید قید شود.

در رابطه با مهاجرت به آمریکا بیشتر بدانید:

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
آزمون آیلتس صفر تا صد
نوشتهٔ بعدی
شغل حسابداری در کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button