مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را می توان مطمئن ترین و سریع ترین روش مهاجرت در میان مهاجرت های دیگر نظیر مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت ورزشی و… بیان کرد. امروزه اکثر کشورهای جهان با توجه به وضعیت اقتصادی سراسر دنیا و میل به پویایی و بهبود شرایط مالی و اقتصادی خود پذیرای سرمایه گذاران، کار آفرینان و صاحبان مشاغل پر رونق می باشند چرا که از حضور آن ها در کشورشان سود و منفعت بسیاری در بر دارد.

مهاجرت سرمایه گذاری آسان ترین روش مهاجرت بوده ولیکن به نسبت سایر روش های مهاجرت هزینه می باشد. متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می توانند با سرمایه گذاری آگاهانه در کشورهای پیشرفته و در حال پیشرفت علاوه بر اخذ اقامت سود و منافع خوبی نیز کسب کنند. گروه وکلای لاهه سعی بر آن داشته مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را تبیین کرده و روش ها، شرایط، مزایا و معایب  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و همین طور نقش وکیل مهاجرت را بیان کند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری چیست؟

مهاجرت سرمایه گذاری یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری روشی است که متقاضی این امر با سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار و فعالیت شغلی در کشور متقاضی اقدام به اخذ اقامت نموده و کشور خارجی مورد نظر هم با جذب سرمایه خارجی وارده به کشورش اعطای اقامت به سرمایه گذار می نماید. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری که ویزای آن نیز به ویزای طلایی معروف است از سال ۲۰۰۶  نقش پر رنگی به خود گرفته سبب جذب سرمایه گذاران خارجی بسیاری گردیده است. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اگرچه بسیار پر هزینه است ولیکن از سود و مزایای بسیاری برخوردار است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مزایای آن

مهاجرت سرمایه گذاری به صورت کامل مزیت می باشد. برخی متقاضیان هزینه بالای این روش را عیب می دانند ولیکن این موضوع خود به تنهایی دارای مزایای بسیاری می باشد. در این عنوان برخی از  مزایای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را بیان کرده و توضیح می دهیم:

check

کسب سود و منفعت

مهاجرت از طریق سرمایه  گذاری به خودی خود در طی مدت زمان و انجام فعالیت های اقتصادی و با توجه به پیشرفت کشور خارجی سرمایه گذاری شده سود و منفعت زیادی را برای سرمایه گذار به ارمغان می آورد.

check

اعطای ویزای سرمایه گذاری در کوتاه ترین زمان

مهاجرت سرمایه گذاری با توجه به اینکه شرایط مساعد اقتصادی برای کشور مقصد فراهم می کند و یکی از روش هایی است که کشور مورد  نظر هم از آن استقبال می کند. به همین دلیل روند اعطای ویزای سرمایه گذاری بسیار پرسرعت بوده و نهایتا در مدت زمان شش ماهه اعطا می گردد.

check

اخذ اقامت دائم

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باعث می شود سرمایه گذار با سرمایه گذاری و پرداخت مالیات در موعد های مقرر و پیشرفت شرایط سرمایه گذاری خود به راحتی اقدام به اخذ اقامت دائم نماید چرا که کمک شایانی به چرخه اقتصاد کشور مقصد می نماید.

check

عدم نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و مدرک زبان

مهاجرت سرمایه گذاری روشی است که نیاز به ارائه مدارک تحصیلی و زبان نداشته و دقیقا بر عکس مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری می باشد که این خود شرایط را برای سرمایه گذار فراهم می نماید. اگرچه تسلط به زبان کشور مورد نظر نیاز است ولیکن ملاک و معیار نمی باشد که این خود یک مزیت می باشد.

check

اخذ ویزا برای همسر و فرزندان

سرمایه گذار می تواند به همراه همسر و فرزندان خود به کشور مقصد  حمل و نقل کنند. روش مهاجرت سرمایه گذاری سبب می شود اخذ ویزا برای اعضای خانواده نیز به راحتی فراهم گردد و حتی برای فرزندان ویزای تحصیلی و برای همسر ویزای کاری اعطا می گردد.

مهاجرت سرمایه گذاری و معایب و محدویت ها

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مزایای بسیار دارد ولیکن برخی محدودیت های نیز وجود دارد که اندک هستند و لازم دانستیم این موارد را برای مخاطبین عزیز بیان نماییم:

multiply

هزینه بالای سرمایه گذاری

همان طور که در تعریف مهاجرت سرمایه گذاری بیان شد این روش بسیار پر هزینه بوده نیز مبلغ قابل توجهی می بایست سرمایه گذاری شود. می بایست نسبت شرایط سرمایه گذاری توجه بیشتری داشت و با توجه به اینکه هزینه زیادی صرف خواهد شد بهتر است از بدو امر در انتخاب این روش وسواس بیشتری به خرج داد با مشورت با وکیل متخصص مهاجرت سرمایه گذاری توجیه پذیری مهاجرت سرمایه گذاری را مورد بررسی قرارداد.

multiply

الزام به ارائه مدارک مربوط به فعالیت در کشور مبدا در برخی روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از محدودیت ها ی مهاجرت با سرمایه گذاری الزام سرمایه گذار به ارائه  مدارک مربوط به فعالیت در کشور مبدا در برخی روش ها نظیر کار آفرینی و ثبت شرکت توسط کشور مقصد می باشد که جمع آوری آن نیاز به زمان زیادی دارد مگر اینکه متقاضی از قبل تمامی مدارک و مستندات خود را جمع آوری کرده باشد.

multiply

لزوم بهره گیری از وکیل متخصص مهاجرت سرمایه گذاری

اگر چه وکیل متخصص در امور مهاجرت سرمایه گذاری یک مزیت و لازمه این موضوع می باشد و نبود آن یک ایراد است چرا که وکیل متخصص مهاجرت سرمایه گذاری می تواند بیزینس پلن را مطرح کرده و توجیه آن را بیان کند و در جهت انتخاب کشور مقصد و تهیه مدارک مربوطه و تسریع روند امور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کمک شایانی به متقاضی نماید،ما هزینه های وکیل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بسته به نوع آن متغیر و گاها بالاست و البته با توجه به تجارب وکیل و توجیهات و‌ کمکی که به انتخاب یکی از انواع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کشور مقصد مهاجرت سرمایه گذاری می نماید این هزینه ها توجیه پذیر می باشد ولی به هر حال در این روش مهاجرت انتخاب وکیل و هزینه های آن وجود دارد.

روشهای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
روشهای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و روشهای متنوع آن

مهاجرت سرمایه گذاری شیوه های گوناگونی را شامل می شود ولیکن نمی توان به صورت موردی بیان کرد و به نسبت هر کشور سرمایه گذاری و روش های آن متفاوت است. گروه وکلای لاهه در مقالات مربوط به دپارتمان مهاجرت روش های سرمایه گذاری در هر کشور را به صورت کامل توضیح داده و در دسترس شما عزیزان قرار دارد. ولیکن به طور کلی روش های سرمایه گذاری در مهاجرت سرمایه گذاری می تواند از طریق خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید سهام تجارتی، استارتآپ و… صورت گیرد. متقاضی با بهره گیری و مشاوره از وکیل مهاجرت سرمایه گذاری می تواند کشور مناسب را با توجه به وضعیت خود انتخاب نماید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به شکلی است که فرد متقاضی مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت سرمایه گذاری را ترجمه رسمی نموده و به سفارت کشور مورد نظر ارسال می کند. پس از تایید مدارک توسط سفارت طرح توجیهی توسط وکیل متخصص مهاجرت سرمایه گذاری و یا مشاور حقوقی متخصص ارائه می گردد. پس از تایید طرح توجیهی در اداره ثبت شرکت یا سازمانهای مربوط به سرمایه گذاری ایالت کشور مورد نظر، متقاضی تاییدیه خود را به سفارت ارائه داده و اقدام به اخذ ویزا می نماید.

مهاجرت سرمایه گذاری و مدارک مورد نیاز

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سند یا اسناد ملکی
 • ارائه مدارک تمکن مالی و گردش حساب تایید شده توسط بانک برای ۴ سال اخیر برای برخی کشورها
 • جواز کسب و یا سهام شرکت برای دو سال اخیر
 • گواهی آزمایشات پزشکی که توسط پزشک معتمد سفارت تایید شده باشد

چه کشوری را برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری انتخاب کنیم؟

مهاجرت سرمایه گذاری روش های متعددی دارد و در هر کشور نیز مراحل آن متفاوت بوده و قوانین و مقررات خاص خودشان را دارند به عنوان مثال برخی کشور ها با سرمایه گذاری اقامت دائم اعطا کرده و برخی دیگر اقامت موقت که باید نسبت به آن ها اطلاعات لازم را کسب کرد که بهتر است از وکیل متخصص در امور مهاجرت سرمایه گذاری استفاده کنیم.

برای انتخاب کشور مناسب معیارها و پارامترهای بسیاری را باید در نظر گرفت. معیارهایی که باید در انتخاب کشور برای مهاجرت سرمایه گذاری در نظر گرفت نظام اقتصادی و سرمایه ای و همین طور نظام حقوقی و مالی آن می باشد. آشنایی به این نظام ها باعث می شود با آگاهی کامل سرمایه خود را در جهت درست استفاده کرده و از ضرر و زیان آن جلوگیری کنیم. موضوع ویژه ای که باید به آن توجه کرد اعتبار پاسپورت آن کشور و نحوه اعطای اقامت آن می باشد. کشورهایی که اقامت دائم اعطا می نمایند بدون شک از کشورهای با اعطای موقت بهتر می باشند. معیارهای دیگری نیز وجود دارند که آن هارا نام می بریم.

۱- حداقل مبلغ لازمه جهت سرمایه گذاری در کشور مقصد

۲- توجه به حمایتهای حقوقی و اجتماعی آن کشور

۳- مدت زمان اعطای اقامت و پروسه زمانی مربوط به آن

۴- میزان مالیات و عوارض سالیانه بابت سرمایه گذاری

۵- تساوی رعایت حقوق شهروندان و افراد خارجی

مهاجرت سرمایه گذاری
مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری و کشورهای برتر

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با توجه به اینکه بسیار پر هزینه می باشد از ریسک زیادی برخوردار بوده و باید در انتخاب کشور جهت سرمایه گذاری دقت بسیاری نمود. در این عنوان به معرفی چند کشور مناسب جهت مهاجرت سرمایه گذاری می پردازیم و در مقالات کشور مورد نظر و تمام شرایط و روش های مهاجرت سرمایه گذاری و مقایسه آن با مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و … را بیان می کنیم.

مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

کانادا که کشور مهاجر پذیری می باشد در عرصه مهاجرت سرمایه گذاری نیز شرایط مساعدی داشته و راه و روش های گوناگونی در جهت سرمایه گذاری دارد که عبارتند از: سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی، سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی. استان های کبک، یوکان، نیوفاندلند، نوناوت، نورت وست، ساسکاچوان، آلبرتا، انتاریو، منیتوبا و بریتیش کلمبیا بهترین شهرهای کشور کانادا برای سرمایه گذاری محسوب می شوند. متقاضیان خارجی و بین المللی باید برای سرمایه گذاری در کانادا ویزای سرمایه گذاری این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت سرمایه گذاری به استرالیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به استرالیا

استرالیا که در طی سالیان اخیر رتبه بالایی در سهولت سرمایه گذاری و بیزینس داشته شرایط بسیار خوبی برای مهاجرت  سرمایه گذاری فراهم نموده و روشهایی نظیر کار آفرینی ،خرید ملک و ثبت شرکت نیز موضوعات سرمایه گذاری این کشور است.ویزای سرمایه گذاری در کشور استرالیا متفاوت می باشد که در مقاله کشور استرالیا به طور کامل آن ها را توضیح  می دهیم. کشور استرالیا با توجه به شرایط و موقعیت اقتصادی گزینه خوبی جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد.

مهاجرت سرمایه گذاری به پرتغال

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به پرتغال

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری سبب اخذ ویزای کشور پرتغال می گردد.کشور پرتغال در جهت پیشرف و توسعه اقتصاد خود اقدام به ایجاد مناطق آزاد نموده تا سرمایه گذاران خارجی بسیاری جذب نماید. متقاضی مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال با اخذ ویزای طلایی پس از شش سال می توانند شهروندی پرتغال را دریافت نمایند.

کشورهای دیگری نظیر اتریش، امارات متحده، ترکیه و … نیز برای سرمایه گذاری وجود دارند که در عنوان هر کشور آن ها را توضیح خواهیم داد.

وکیل مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بدون شک نیازمند وکیل متخصص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می باشد. وکیل مهاجرت سرمایه گذاری از شرایط و قوانین و مقررات کشورهایی که قابلیت سرمایه گذاری داشته و امکانات مناسبی در اختیار متقاضی می گذارند اطلاعات کافی و وافی دارد. وکیل متخصص در مهاجرت سرمایه گذاری با بررسی تمکن سرمایه گذار و توانایی ها قابلیت هایش بهترین پیشنهاد را ارائه داده و امور مربوط به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری که مهم ترین آن ارائه طرح توجیهی می باشد را انجام می دهد. وکیل مهاجرت سرمایه گذاری اگرچه حضورش الزامی نیست ولیکن به دلیل حجم بالای مبالغ پرداختی و همچنین مدارک و پیچیدگی موضوع نیاز و حضورش به شدت توصیه می شود.

وکیل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
وکیل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

گروه وکلای مهاجرت لاهه

مهاجرت سرمایه گذاری با توجه به اینکه روشی پر هزینه و حساس می باشد، بررسی قوانین و شرایط کشور و انتخاب گزینه مناسب امر بسیار پیچیده و مهمی است. با توجه به اینکه متقاضی با این امر مرتبط است و انتخاب اشتباه ممکن است نتیجه و زحمات چندید ساله ی فرد را از بین ببرد به مخاطبین و متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری لزوما پیشنهاد می شود با تحقیقات کامل و مشاوره تخصصی از وکیل متخصص اقدام به مهاجرات از طریق سرمایه گذاری نمایند.

گروه وکلای لاهه با سابقه درخشان و طولانی مدت در زمینه مهاجرت به خصوص مهاجرت سرمایه گذاری با در اختیار داشتن وکلای متبحر و متخصص در امور مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و آشنا با قوانین و مقررات کشورها می تواند کمک شایانی به متقاضیان محترم نماید و این نود را می دهدکه می توانند با آسودگی خاطر و اطمینان امور خود را به گروه وکلای لاهه بسپارند.

گروه وکلای لاهه با بررسی شرایط و هدف متقاضی بهترین مشاوره و انتخاب را ارائه داده و با وکالت در امور مهاجرت سرمایه گذاری به روند امور سرعت داده و با تخصص و دقت کامل از ایجاد هرگونه اشتباه و ضرور زیان جلوگیری کرده و در جهت حصول نتیجه اقدام می نماید. متقاضیان محترم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می توانند جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با گروه وکلای لاهه تماس حاصل فرمایند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

در رابطه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانید:

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • دکتر محمدتقی احدی
  ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۰:۰۳

  سلام و عرض ادب. سئوال اول: حداقل و کمترین هزینه و سرمایه مورد نیاز جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مربوط به کدوم کشورها میشه؟ و مقدار این حداقل هزینه سرمایه گذاری چقدر هست؟ سئوال دوم: با توجه باینکه بنده ۵۶ سال سن دارم و دکترای تخصصی PhD انگل شناسی دارم آیا امکان مهاجرت از طریق جاب آفر یا مهاجرت کاری برای بنده وجود داره؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ مرداد ۱۴۰۲ ۱۳:۵۳

   سلام وقت شما بخیر
   با توجه به سوالات تخصصی مطرح شده از سوی جنابعالی شما می توانید نسبت به تکمیل فرم درخواست مشاوره اقدام فرمایید تا کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

 • سلام! من میخواستم برای خرید ملک توی پرتغال اقدام کنم. برای مشاوره با وکیلتون از چه طریقی باید اقدام کنم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۳۵

   سلام برای مشاوره با وکیل با دفاتر تماس بگیرید و می توانید از طریق حضوری، تلفنی و آنلاین مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button