مهاجرت با سرمایه گذاری در فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از طریق خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، استارتاپ و خودحمایتی ممکن است. به طور کلی در چند سال اخیر در ایران مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه طرفداران زیادی پیدا کرده است و دلیل آن رشد و قدرت اقتصادی فرانسه در اتحادیه اروپا است. هر یک از راه های مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه قوانین متفاوتی دارد به همین خاطر پیشنهاد می شود در صورت تصمیم به سرمایه گذاری در این کشور مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه را در دستور کار قرار دهید. در این مطلب جزئیات مرتبط با مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه توسط وکیل مهاجرت و مشاورین ما مورد بررسی قرار می گیرد.

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه و شرایط عمومی این کشور

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه مسیری است که نقش تاثیرگذاری در فرآیند سودآوری و رشد وضعیت اقتصادی شما ایفا می کند. به همین جهت پیشنهاد می شود قبل از مهاجرت و سرمایه گذاری در هر کشور از طریق مشاوره با وکیل مهاجرت سرمایه گذاری و مشورت با افراد با تجربه اطلاعاتی درخصوص اقتصاد، روابط سیاسی و شاخص های تاثیرگذار در این فرآیند بدست آورید. فرانسه هفتمین اقتصاد بزرگ جهان و سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا است که در زمینه ارائه امکانات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به شهروندانش در میان تمام کشورهای اروپایی زبانزد است. علاوه بر این فرانسه کشوری است که تلاش می کند تا علاوه بر شهروندانش برای اتباع خارجی مقیم این کشور نیز شرایطی را فراهم آورد که بتوانند از تمام امکانات در بالاترین سطح ممکن استفاده کنند.

شاخص های تاثیرگذار سرمایه گذاری در فرانسه

چند عامل مهم در نتیجه بخشی مهاجرت سرمایه گذاری در فرانسه که باید مورد بررسی قرار گیرند عبارتند از نرخ مالیات، نرخ کنترل فساد و ریسک مصادره اموال و تولید ناخالص داخلی. از سال ۲۰۱۰ تا به حال تولید ناخالص داخلی در فرانسه روند رو به رشد داشته یا حداقل ثابت بوده است  این نرخ نشان دهنده رشد اقتصادی و بهبود وضعیت زندگی مردمان می باشد. میزان کنترل فساد و نرخ مصادره اموال نمایانگر ریسک سرمایه گذاری شما و شفافیت امور اداری و حکومتی این کشور است. در سال های اخیر این دو نرخ در نمودارهای منتشر شده رده میانی رو به بالا را کسب کرده است. با یک پاراگراف نمی توان در خصوص این مسائل به نتیجه گیری رسید در نتیجه پیشنهاد می شود با یک فرد معتمد که در فرانسه زندگی می کند و شغلش مرتبط با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است مشورت نمایید. بدین منظور می توانید با وکیل مهاجرت به فرانسه ما در تماس باشید.

راه های سرمایه گذاری در فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه چند روش دارد؟ به طور کلی در فرآیند مهاجرت سرمایه گذاری خرید ملک، ثبت شرکت، کارآفرینی، استارتاپ، خرید سهام شرکت ها، خرید اوراق قرضه و طرح های خود حمایتی صورت می پذیرد اما همه کشورها این روش ها را به رسمیت نمی شناسند. مهاجرت به فرانسه برای سرمایه گذاری از طریق روش های زیر انجام می شود:

 • خرید ملک
 • ثبت شرکت
 • طرح خود حمایتی یا خود اشتغالی
 • راه اندازی استارت اپ
 • کارآفرینی

در ادامه اختصارا این روش ها را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

بیشتر بدانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا ۲۰۲۳

شرایط سرمایه گذاری در فرانسه
شرایط سرمایه گذاری در فرانسه

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از روش های مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه است که طرفداران زیادی دارد و دلیل آن نیز کم ریسک بودن این روش است. در همه جای دنیا حتی در کشور خودمان نیز خرید ملک در هر متراژ و شرایطی سرمایه گذاری مطمئنی محسوب می شود و ریسک ثبت شرکت یا خرید اوراق قرضه را ندارد. مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای اینکه بتوانیم خرید ملک در این کشور را به شما پیشنهاد کنیم باید از هدف شما نیز مطلع شویم. اگر هدفتان از مهاجرت به فرانسه از طریق خرید ملک تنها حفظ و افزایش سرمایه از راهی مطمئن است فرانسه مقصد مناسبی است اما اگر بخواهید از این طریق به اقامت و تابعیت برسید باید بگوییم که متاسفانه این کشور با خرید ملک ویزا و اقامتی به شما نمی دهد اما شما با این روش می توانید راحت تر از سایر افراد برای دریافت ویزای توریستی یا همان ویزای شنگن فرانسه اقدام کنید و یا حتی امکان مهاجرت به فرانسه از طریق ارائه تمکن مالی نیز برایتان فراهم و تسهیل می شود. قیمت ملک در فرانسه بسته به منطقه مورد نظر شما متفاوت خواهد بود. در این زمینه پیشنهاد می کنیم با وکیل مهاجرت به فرانسه مشورت نمایید.

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه است که در قوانین این کشور برای آن میزان سرمایه و قالب مشخصی اعلام شده است. در اصل  ثبت شرکت در فرانسه پیچیده ترین راهی است که می توانید برای سرمایه گذاری انتخاب کنید و به دلیل همین حساسیت نیز مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه اهمیت زیادی دارد. برای ثبت شرکت در فرانسه میزان سرمایه اولیه بسته به قالب انتخابی شما و نوع شرکت متفاوت است برای مثال حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت سهامی خاص ۲۳ هزار یورو می باشد. علاوه بر این لازم است تا برای مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از طریق ثبت شرکت یک حساب بانکی افتتاح کنید. مراحل قانونی ثبت شرکت در فرانسه از گرفتن کد مالیاتی و تاییدیه اساسنامه را می توانید با کمک وکیل به انجام برسانید. فراموش نکنید تنظیم و نگارش یک بیزینس پلن قوی شانس شما برای دریافت مجوز را بسیار افزایش می دهد. ثبت شرکت یکی از اصلی ترین راه هایی است که به اقامت دائم فرانسه منتهی می شود.

سرمایه گذاری در فرانسه از طریق کارآفرینی

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه تنها از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک ممکن نیست و روش دیگری که اتفاقا راه خوبی هم هست وجود دارد. کارآفرینی یعنی شما با تنظیم و نگارش یک بیزینس پلن ایده ای نوین برای راه اندازی کسب و کار از ابتدا در فرانسه را داشته باشید. برای مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از طریق کارآفرینی لازم است تا مدارک خود را مستقیما به سفارت ببرید. یکی از مهمترین شروط ویزای کارآفرینی فرانسه ارائه گواهی تمکن مالی به اندازه ای است که هزینه های ابتدایی رونق کسب و کار شما را پوشش دهد. ویزای ابتدایی که برای مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه صادر می شود ۱ سال اعتبار دارد که برای ۱۰ سال نیز قابل تمدید است و به اقامت دائم نیز تبدیل می شود البته به شرطی که فعالیتتان در چهارچوب قوانین این کشور و همچنین در جهت منافع آن باشد.

بیزینس پلن یا طرح تجاری یعنی چه؟ بیزینس پلن یا طرح تجاری یکی از مدارکی است که برای مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی الزامی است. این طرح اغلب به صورت میانگین در ۲۰ تا ۲۵ صفحه تنظیم می شود. در ابتدا ایده خود را توضیح می دهید و سپس دلایلی ارائه می دهید که سفارت را برای صدور ویزا قانع کند. در بیزینس پلن می بایست برنامه شما برای ۱ سال آینده شرکت مشخص باشد و همچنین تعداد نیروی مورد نیاز، سرمایه لازم و … را نیز تعیین کنید. اگر بخواهیم تشبیه کنیم بیزینس پلن شباهت زیادی به انگیزه نامه در مهاجرت تحصیلی دارد.

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای خودحمایتی

ویزای خود حمایتی فرانسه به مهاجرت از طریق تمکن مالی نیز مشهور است. مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از طریق خود حمایتی نیازمند این است که فرد به عنوان متقاضی ماهیانه درآمد ثابتی داشته باشد یا بتواند تمکنی به سفارت ارائه دهد که این کشور را از امکان تامین هزینه هایش مطمئن سازد. برای صدور ویزای تمکن مالی فرانسه سه شرط وجود دارد:

 • داشتن سابقه شنگن در ۲ سال گذشته ترجیحا شنگن فرانسه
 • خرید یا اجاره ملک در فرانسه
 • ارائه تمکن مالی و گردش حساب به میزان حداقل ۳ هزار یورو در ماه درصورت اجاره ملک و ۱۵۰۰ یورو در ماه درصورت خرید ملک در فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه و اخذ اقامت و تابعیت

سوال بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری را دارند این است که با خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و سایر روش های مهاجرتی می توان اقامت یا تابعیت فرانسه را بدست آورد؟ پاسخ به این سوال را می توان از وکیل مهاجرت به فرانسه شنید: (عزیزان پاسخ به این سوال شما بسته به روش مهاجرتی که انتخاب می کنید متفاوت است. مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از طریق ثبت شرکت راحت تر از سایر روش ها به اقامت و در نهایت تابعیت می رسد اما نکته حائز اهمیتی که باید به آن دقت شود این است که کشور فرانسه به طور کلی مهاجرپذیر نبوده و روند مهاجرت به این کشور در تمام روش ها دشوارتر از سایر کشورهای اروپایی است. اما با ثبت شرکت و سایر روش های مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه درصورت واجد شرایط بودن و حداقل ۵ سال فعالیت در این کشور برای اقامت های بلند مدت تر و در نهایت دائم درخواست دهید.)

بهترین شهرهای فرانسه برای سرمایه گذاری

فرانسه کشوری است با وسعت پهناور که هر استان آن از شرایط متفاوتی برخوردار است. در ابتدا بهتر است برای انتخاب شهر محل سرمایه گذاری شرایط خود را در نظر بگیرید. قیمت منطقه ای ملک و توانایی شما برای خرید، نرخ بیکاری هر استان، موضوع سرمایه گذاری شما و… در این زمینه تعیین کننده است. در این بین می توان شهر نانت را برای ثبت شرکت در زمینه صنایع مختلف پیشنهاد داد اما اگر قصد خرید ملک دارید باید شهری را انتخاب کنید که زمینه رشد قیمت آن گسترده تر باشد در نتیجه شهر لیون پیشنهاد ما به شما است. خلاصه کلام اینکه برای مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه محل سرمایه گذاری اهمیت زیادی در نتیجه خواهد داشت.

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه به همراه خانواده

ویزای همراه فرانسه با سرمایه گذاری صادر می شود؟ کشور فرانسه برای جذب سرمایه و تشویق سرمایه گذاران بین المللی قانونی وضع کرده است که مطابق آن به خانواده این عزیزان نیز ویزا می دهد. ویزای همراه فرانسه چند سال اعتبار دارد؟ اعتبار این ویزا ۱ ساله است که برای چند سال دیگر نیز قابل تمدید است. درصورتیکه ویزای حامی تمدید شود ویزای شما نیز تمدید می شود و درصورتیکه ویزای وی باطل و غیرقابل تمدید باشد، ویزای همراه هم حتی درصورت داشتن اعتبار باطل می شود. در نتیجه با مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه برای خانواده تان (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) ویزای همراه صادر می شود.

معایب و مزایا سرمایه گذاری در فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری هم مزایا دارد و معایب. بدیهی است که تعداد مزایای این روش بیشتر از معایب می باشد اما لازم است تا متقاضی مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه از آن مطلع شود تا تصمیم کاملا درستی اتخاذ کند.

مزایای مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه:

 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان با نمره بالا
 • امکان صدور ویزای همراه برای خانواده
 • امکان اخذ اقامت و تابعیت

معایب سرمایه گذاری در این کشور:

 • وجود فاصله طبقاتی میان شهروندان فرانسوی و بین المللی
 • زبان سخت فرانسوی و لزوم تسلط به آن برای کار در این کشور
 • گران بودن زندگی در این کشور
 • عدم امکان اعطا تابعیت و اقامت درصورت خرید ملک

مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری چقدر هزینه دارد؟

وکیل مهاجرت به فرانسه بیان می دارد: (بدیهی است که هزینه های مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه همانطور که از نامش پیداست به نسبت سایر روش های مهاجرت به این کشور بیشتر است اما هر روش سرمایه گذاری نیز هزینه متفاوتی را می طلبد به همین خاطر نمی توانیم رقم دقیقی مشخص کنیم اما به طور کلی لازم است هزینه هایی همچون حق الوکاله وکیل، حداقل میزان سرمایه گذاری، هزینه اخذ ویزای سرمایه گذاری فرانسه، اجاره و یا خرید اقامتگاه، زندگی در این کشور و… را پیش بینی کنید.)

بهترین روش سرمایه گذاری در فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه همانطور که از ابتدا تا به اینجای این مطلب گفتیم روش های مختلفی دارد. انتخاب اینکه کدامیک از این روش ها، بهتر است بسته به شرایط و رزومه شما متفاوت است. برای مثال تصور کنید که فرد بازنشسته ای هستید و درآمد ثابتی هم دارید. ممکن است درآمد شما در ماه با حقوق بازنشستگی به ۴ هزار یورو برسد و ملکی هم در فرانسه اجاره کرده باشید در این صورت شانس شما برای ویزای خود حمایتی فرانسه بیشتر از سایر روش ها است. اما درصورتیکه سابقه مدیریت شرکت و یا سرمایه اولیه لازم برای این امر را داشته باشید ثبت شرکت مسیر بسیار مناسبتری است. در نتیجه برای یافتن پاسخ این سوال با وکیل مهاجرت مشورت کنید تا با بررسی رزومه تان پاسخ مناسبی هم دریافت نمایید.

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه با صدور ویزا نهایی می شود. برای درخواست ویزا باید با تکمیل فرم مربوطه و ارائه مدارک منتظر نتیجه بمانید. سفارت درصورت صلاحدید و تکمیل مدارک شما برایتان ویزا صادر می کند در غیر اینصورت به دلایل مشخصی که در نامه ارسالی ذکر می شود درخواست ویزای شما ریجکت خواهد شد. شما می توانید ظرف مهلت مقرر که در نامه ریجکتی ذکر شده اعتراض نامه ای تنظیم کنید. اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه بهتر است توسط مشاورین متخصص و وکلای متبحر صورت بگیرد.

بیشتر بدانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۳

سرمایه گذاری در فرانسه
سرمایه گذاری در فرانسه

مشاوره با وکیل برای سرمایه گذاری در فرانسه

اگر برای سرمایه گذاری انتخاب شما کشور فرانسه است باید بگوییم که مقصد مناسبی را انتخاب کرده اید اما ممکن است بخواهید بدانید که از کجا شروع کنید یا چه مراحلی را باید طی نمایید. این قسمت از مهاجرتتان را می توانید به وکلای متخصص مهاجرتی بسپارید. وکیل مهاجرت به شما کمک می کند تا بهترین روش سرمایه گذاری را انتخاب کنید، برای مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه مدارک مورد نیاز را آماده نمایید، نسبت به اخذ ویزا و امور اداری در کشور مقصد اقدام کنید و… شما می توانید در تمام زمینه های ذکر شده با مشاورین و وکلای مهاجرتی ما در تماس باشید. گروه وکلای لاهه با همکاری وکلای متخصص مقیم در کشور فرانسه در این مسیر همراه و یاری رسان شما خواهند بود.

سوالات متداول

پاسخ به این سوال به روش سرمایه گذاری شما بستگی دارد. خرید ملک در فرانسه منجر به اقامت دائم این کشور نخواهد شد اما از طریق ثبت شرکت، ویزای خود حمایتی و کارآفرینی می توانید به اقامت فرانسه برسید

اعتبار ویزای همراه فرانسه از طریق سرمایه گذاری در ابتدا ۱ سال اعتبار دارد که قابل تمدید می باشد.

شما می توانید از طریق ثبت شرکت، خرید ملک، خود حمایتی و کارآفرینی نسبت به مهاجرت سرمایه گذاری به فرانسه اقدام کنید.

در ابتدا برای سرمایه گذاران ویزای ۱ ساله فرانسه صادر می شود که درصورت ثابت بودن شرایط شما تمدید می شود.

برای این سوال باید روش سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید. برای مثال برای ثبت شرکت سهامی خاص ۲۳ هزار یورو و برای خرید ملک حداقل ۹۰ هزار یورو سرمایه نیاز دارید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بلوکارت اروپا و شرایط اخذ آن
نوشتهٔ بعدی
تحصیل دندانپزشکی در خارج از کشور

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button