ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در دسته ویزاهای کوتاه مدت این کشور قرار دارد. ویزای توریستی کانادا چقدر اعتبار دارد؟ هزینه اخذ این ویزا چقدر است؟ با ویزای توریستی کانادا می توان به اقامت این کشور رسید؟ ویزای توریستی کانادا به چند صورت صادر می شود؟ کشور کانادا علاوه بر امکانات رفاهی که برای شهروندان و گردشگران خود فراهم می آورد طبیعت و مناطق گردشگری بی نظیری نیز دارد که نظر افراد را به خود جلب می کند. ویزای توریستی کانادا به شما این امکان را می دهد که مدت معینی را به صورت قانونی در این کشور سپری کنید.

ویزای توریستی کانادا به چه دلیلی محبوبیت دارد؟

ویزای توریستی کانادا و شرایط آن به طور کلی در ادامه این مطلب مورد بررسی قرار می گیرد اما سوال اصلی اینجا است که چرا ویزای توریستی کانادا؟ چه چیزی باعث می شود که افراد قصد سفر و بازدید از این کشور را داشته باشند؟ کانادا در شمال قاره آمریکای شمالی واقع شده است که جو آب و هوایی متفاوتی در سر تا سر آن وجود دارد به صورتی که شمال این کشور سرد و جنوب آن در ونکوور آب و هوایی معتدل را تجربه می کنید. ترکیبی از آبشارها، جلگه های سرسبز، جنگل های تایگا و… را می توانید در این کشور مشاهده نمایید. همچنین فناوری و امکانات کشور کانادا شما را با دنیای جدیدی آشنا می کند.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا در دو نوع ویزای سینگل و مولتی صادر می شود:

۱) ویزای سینگل

ویزای سینگل به معنای اجازه یکبار ورود است یعنی شما با این ویزا می توانید تنها یکبار آن هم برای مدت مشخصی وارد خاک کانادا شوید. ویزای سینگل کانادا پس از خروج از این کشور اعتبار خود را از دست خواهد داد حتی اگر مدتی از اعتبار زمانی آن مانده باشد.

۲) ویزای مولتی

به بیان وکیل مهاجرت به کانادا این نوع ویزا برخلاف ویزای سینگل محدودیتی برای دفعات ورود قائل نمی شود. ویزای مولتیپل کانادا به ندازه پاسپورت شما اعتبار زمانی دارد و در این بازه برای هربار ورود به کانادا می توانید ۶ ماه مقیم این کشور بمانید.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا به صورت تضمینی

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا
شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

سوپر ویزای کانادا چه تفاوتی با ویزای توریستی این کشور دارد؟

سوپر ویزای کانادا به قولی بهترین ویزای توریستی است که می توان برای آن اقدام کرد. این ویزا متعلق به افرادی است که فرزند یا نوه هایشان شهروند یا تابع کانادا هستند. ویزای توریستی کانادا در این نوع برای مدت ۱۰ سال صادر خواهد شد اما برای ایرانیان این مدت به ۵ سال کاهش می باید (به دلیل ۵ ساله بودن اعتبار پاسپورتشان). افراد در این مدت پس از هربار ورود به کانادا اجازه اقامت ۲ ساله دارند. فرزند و نوه بالای ۱۸ سال شما به شرط داشتن درآمد عالی می توانند برای شما دعوتنامه ارسال کنند. تمکن مالی شما در این مدت و برای این ویزا به عهده دعوت کننده است.

اقامت دائم کانادا

با ویزای توریستی کانادا می توان به اقامت دائم رسید؟ پاسخ این سوال منفی است. برای درخواست اقامت دائم کانادا چندین شرط وجود دارد که یکی از مهمترین آن ها درخواست از خارج از کشور کانادا می باشد در نتیجه ویزای توریستی شما قابلیت تبدیل به اقامت دائم یا تابعیت کانادا را ندارد مگر:

۱) پناهنده باشید.
۲) همسرتان شهروند یا از اتباع کانادا باشند.
۳) مجوز اقامت موقت معتبر مثل مجوز تحصیل یا کار در کانادا

هزینه اخذ ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای توریستی کانادا چقدر هزینه دارد؟ هزینه های ویزای توریستی کانادا تنها به سفارت این کشور ختم نمی شود و باید هزینه های مشاوره با وکیل مهاجرت، ترجمه مدارک، هزینه رزرو بلیط هواپیما و … را نیز درنظر بگیرید به همین خاطر رقم دقیقی را نمی توان در این خصوص اعلام کرد.

ویزای توریستی کانادا چقدر اعتبار دارد؟

ویزای توریستی کانادا در اصل در ۳ نوع صادر می شود که بنا به شرایط شما و نظر سفارت، مدت اعتبارشان متفاوت خواهد بود برای مثال مدت اعتبار ویزای مولتی و سوپر ویزای کانادا ۵ سال و مدت اعتبار ویزای سینگل این کشور ۶ ماه است. در نتیجه برای همه افراد و به سادگی ویزای مولتی و سوپر این کشور صادر نخواهد شد.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزا

آیا تمدید مهلت اعتبار ویزای توریستی کانادا ممکن است؟

برخی افراد ادعا می کنند که می توانند ویزای توریستی شما را پس از ورود به این کشور به ویزای بلند مدت تبدیل کنند اما آیا این ادعا قابل انجام است؟ تمدید مهلت اعتبار ویزای توریستی کانادا امکان ندارد و شما تنها می توانید در مدت تعیین شده توسط سفارت به این کشور سفر کنید. پس از اتمام اعتبار می توانید مجددا برای ویزا درخواست دهید.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی

ویزای توریستی کانادا قابل تبدیل به ویزای تحصیلی نخواهد بود مگر در موارد زیر:

  • در دوره ای کوتاه مدت (حداکثر ۶ ماهه) بخواهید شرکت کنید.
  • مدت دوره ای که شرکت می کنید از مدت اعتبار ویزای شما کمتر باشد.
  • خود یا خانواده تان مجوز معتبر کاری یا تحصیلی داشته باشند.
  • اگر برای مهاجرت از حمایت مالی برخوردارید و یا برای اقامت دائم کانادا درخواست داده اید.
  • همسر و یا فرزندتان به عنوان یک سرباز، روحانی، بازیکن تیم کانادایی یا نماینده خارجی در این کشور درحال فعالیت باشد.

با چند شرط دیگر نیز می توان ویزای توریستی را به تحصیلی تبدیل کرد اما در این خصوص پیشنهاد می شود با وکیل اخذ ویزای کانادا مشورت نمایید تا تمام راه حل های موجود را برایتان شرح دهد.

دعوتنامه توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا از طریق دریافت دعوتنامه نیز ممکن است. دراصل تنها با دعوتنامه نمی توان به کانادا سفر کرد اما این مدرک نقش موثری در این زمینه ایفا می کند. دعوتنامه می تواند از طریق اقوام و دوستان شما نیز باشد اما هرچه نسبت دعوت کننده به شما نزدیک تر باشد بهتر است. دعوت کننده در این نامه باید ثابت کند که تمام هزینه های شما را در این مدت پرداخت می کند و همچنین شما را تا پایان سفر اسکان می دهد.

لزوم مشاوره با وکیل در این مسیر

مشاوره با وکیل اخذ ویزا در این راه زمانی اهمیت پیدا می کند که نتوانید موانع راه شناسایی کنید و از آن عبور کنید. در نتیجه پیشنهاد می شود مشورت با افراد متخصص و با تجربه را در اولین قدم مد نظر قرار دهید تا فرآیند دریافت ویزای شما با تاخیر و یا مانع مواجه نشود.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا

۱) مشورت با وکیل مهاجرت به کانادا برای اطلاع دقیق از قوانین و شرایط
۲) آماده کردن و تهیه مدارک مورد نیاز مطابق اعلام سفارت
۳) تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کانادا: در این مرحله ترجیحا قسمتی از  فرم را خالی نگذارید و در تکمیل فرم ها صداقت و شفافیت را اولویت قرار دهید.
۴) پرداخت هزینه صدور ویزای توریستی: پرداخت هزینه ویزای توریستی کانادا در درخواست های آنلاین از طریق کردیت کارت و در حالت کاغذی و حضوری به صورت نقد پرداخت می شود.
۵) انجام امور مربوط به انگشت نگاری و بیومتریک: بیومتریک کانادا به معنای احراز هویت می باشد. شما پس از ثبت نام در وبسایت رسمی سفارت کانادا www.canada.ca مراجعه کرده و مدارک خود را بارگذاری کنید. پس از این مرحله یک کد رهگیری دریافت خواهید کرد که ۱ ماه مهلت دارید تا به سفارت این کشور برای انجام امور احراز هویت و انگشت نگاری مراجعه کنید. هزینه این کار برای هر نفر ۸۵ دلار می باشد.

اعتراض به ریجکت شدن ویزای توریستی

دلایل ریجکت ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

  • تمکن مالی نا کافی
  • برنامه سفر نا مشخص
  • شغل نامناسب در کشور مبدا
  • عدم اطمینان به بازگشت به کشور
  • ابهام و نقصان مدارک

شما می توانید برای رفع ریجکتی ویزای کانادا به گروه وکلای لاهه مراجعه کنید.

سفارت کانادا در ایران

سفارت کانادا در ایران همچون سفارت آمریکا به کلی تعطیل شده است. در نتیجه برای انجام امور بیومتریک و همچنین درخواست ویزا می توانید به سفارت این کشور، به کشورهای همسایه مثل ترکیه و ارمنستان سفر کنید.

ویزای توریستی کانادا چه مدارکی نیاز دارد؟

۱) مدارک شناسایی معتبر اعم از شناسنامه و پاسپورت
۲) مدارک مالی مثل تمکن
۳) دعوتنامه
۴) فرم تکمیل شده درخواست ویزا
۵) فیش پرداخت هزینه درخواست ویزا
۶) مدارک ملکی مثل سند یا اجاره نامه
۷) مدارک مرتبط با ازدواج و یا روابط خانوادگی

اخذ ویزای توریستی کانادا
اخذ ویزای توریستی کانادا

با گروه وکلای لاهه به کانادا سفر کنید!

پیش تر درخصوص اهمیت مشورت با وکیل مهاجرت برای سفر به کانادا صحبت کردیم. باید بپرسیم که به هر فردی که مدعی تخصص در دریافت ویزای توریستی کانادا است می توان اعتماد کرد؟ با افزایش تقاضا برای مهاجرت و سفر به کشورهای خارجی میزان کلاهبرداری ها و جرایم این حوزه نیز افزایش یافته است. مشورت با وکیل مهاجرت به کانادا شما را از آسیب کلاهبرداران دور نگه می دارد. شما می توانید در زمینه اخذ ویزای توریستی کانادا، اعتراض به ریجکتی ویزا، گرفتن وقت سفارت و… از گروه وکلای لاهه کمک بگیرید.

سوالات متداول

نتیجه درخواست این ویزا در بازه زمانی ۴۰ تا ۱۲۵ روز به شما اعلام خواهد شد و پس از آن ویزای شما صادر می شود.

هزینه انگشت نگاری و احراز هویت کانادا برای هر نفر ۸۵ دلار است.

خیر برای گرفتن تابعیت کانادا از طریق راه دیگری همچون مهاجرت تحصیلی و کاری می توانید اقدام کنید.

 

 

مهمترین مرحله برای درخواست ویزای گردشگری کانادا مشورت با وکیل مهاجرتی است.

ویزای سینگل کانادا با اعتبار ۶ ماه و برای یکبار ورود به این کشور صادر می شود که برای اهداف توریستی و گاها درمانی کاربرد دارد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
کاریابی در استرالیا | مدارک و شرایط
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button