مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان را می توان به عنوان یکی از راه های پیشرفت و ترقی در عرصه های مختلف نام برد. کشور انگلستان با دارا بودن موقعیت جغرافیایی مناسب و سطح بالای کیفیت زندگی از نظر رفاه اجتماعی و اقتصادی، یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای جهان است. این کشور به عنوان یکی از پرقدرت ترین کشورهای جهان هر ساله مهاجران بسیاری را می پذیرد. برای مهاجرت به این کشور در سال جدید طرق بسیاری مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت ورزشی، مهاجرت از طریق ازدواج و … وجود دارد.

مهاجرت به انگلستان، چرا؟

انگلستان یکی از کشورهایی است که افراد برای مهاجرت به آن تلاش می کنند. این کشور با داشتن موقیعت جغرافیایی و آب و هوایی مناسب و همچنین کیفیت بالای زندگی از نظر رفاهی، اجتماعی، اقتصادی و امنیت بسیار بالا مورد توجه متقاضیان امر مهاجرت قرار گرفته است اما باید در نظر داشته باشید که امکان دارد زندگی در این کشور هزینه های بالایی را در برداشته باشد.در این مقاله تلاش کردیم تا چشم اندازی از مهاجرت به انگلستان را به شما ارائه دهیم.

مهاجرت به انگلستان در سال های دور

اولین موج مهاجرت ها به انگلستان در دوران امپراطوری رم آغاز شد اما اگر بخواهیم مهاجرت را مدرن را در نظر بگیریم آغاز مهاجرت به انگلستان در زمان جنگ جهانی دوم بود. یهودی های مقیم آلمان اولین مهاجران به انگلستان بودند که برای فرار از حکومت هیتلر به بریتانیا پناه اوردند. پس اتمام جنگ جهانی دوم مهاجران از سمت جزیره ی کارائیب، جنوب شرقی آسیا، شبه جزیره ی هند و اقیانوسیه به انگلستان آمدند. در سال ۱۹۴۶ کشور انگلستان فرمانی صادر کرد که به جهت جبران کمبود نیروی کار، اتباع کشورهایی با منافع مشترک می توانند بدون ویزا سفر کنند. این دستور موجب شد تا طی ۱۵ سال بعد تعداد مهاجران به حدی افزایش یافت که دولت این کشور قوانین مربوط به کنترل مهاجرت را وضع کرد. با ورود به دهه ۹۰ و افزایش رو به رشد مهاجران، کشور انگلستان سیستم امتیاز بندی را برای صدور ویزای مهاجران در نظر گرفت که براساس معیارهایی همچون سن، تمکن مالی، سابقه ی زندگی در انگلستان و … به متقاضیان ویزا اهدا می کرد. این روزها این سیستم امتیاز بندی به روز شده است.

چگونه به انگلستان مهاجرت کنیم؟
چگونه به انگلستان مهاجرت کنیم؟

موقعیت جغرافیایی کشور انگلستان

برای مهاجرت به هر کشوری از جمله مهاجرت به انگلستان در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوا امر مهمی است. کشور انگلستان را می توان یکی از پرجمعیت ترین و با اهمیت ترین کشورهای پادشاهی بریتانیا نام برد. کشور انگلستان در غرب قاره ی اروپا قرار گرفته است. این کشور در میان سه دریای شمال، اسکاتلند و سلتی احاطه شده است. ولز و اسکاتلند مرزهای زمینی کشور انگلستان را تشکیل می دهند. لندن پایتخت انگلستان را می توان به عنوان مقصد اغلب مهاجران در نظر گرفت. طبق سرشماری در سال ۲۰۱۹ ۶۲ میلیون نفر تشکیل دهنده ی جمعیت این کشور است. آب و هوای قسمت های شرقی این کشور با قسمت های غربی این کشور کاملا متفاوت است. قسمت های شرقی دارای اب و هوای خشک و قسمت های غربی خنک تر و مرطوب تر دارند.

ساختار رفاهی، اقتصادی انگلستان

اگر شما قصد مهاجرت به کشوری را دارید قطع به یقین شرایط رفاهی و اقتصادی آن کشور را رصد می کنید. برای مهاجرت به انگلستان هم لازم است اقتصاد آن کشور را مورد بررسی قرار دهید. اقتصاد کشور انگلستان بر مبنای نظریه ی بازار اداره می شود به این معنی که در اقتصاد کشور دولت نقش نظاره گر را دارد و توزیع کلا و خدمات توسط بازار سرمایه صورت می گیرد در این نظریه و مدل قیمت کالا و خدمات را ارائه دهندگان و متقاضیان تعیین می کنند. بانک مرکزی انگلستان مسئول کنترل و اعمال سیاست های پولی مالی این کشور است. شهر لندن به عنوان دومین قطب مالی جهان شناخته شده است.

انقلاب صنعتی اول، در انگلستان آغاز شد و در این انقلاب نیروی ماشین جایگزین نیروی کار انسان ها گردید به همین جهت در حال حاضر نیز انگلستان و بریتانیا به عنوان یکی از قطب های صنعتی  در جهان شناخته می شوند. همچنین تکنولوژی در انگلستان سالهای اخیر پیشرفت و رشد چشمگیری داشته است.

دارندگان اقامت دائم در انگلستان تحت پوشش بیمه دولتی هستند که از محل مالیات ها تامین می شود و افراد از خدمات رایگان پزشکی برخوردارند. علاوه بر این موسسه های بیمه ی خصوصی بسیاری در سطح کشور انگلستان وجود دارند که افراد می توانند به صورت شخصی خود را بیمه کنند.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

مهاجرت به انگلستان از طریق بهترین روش های ممکن

مهاجرت به انگلستان از طریق راه های مختلفی امکانپذیر است. این راه ها عبارتند از:

 • مهاجرت تحصیلی به انگلستان
 • مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
 • مهاجرت کاری به انگلستان
 • مهاجرت ورزشی به انگلستان
 • مهاجرت به انگلستان از طریق تولد
 • مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل یکی از متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور است. سیستم آموزشی انگلستان با دیگر کشورهای بریتانیا متفاوت است. کشور انگلستان دومین کشوری است که بیشترین دانشگاه ها را در میان ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان دارد.۴۸۰ هزار نفر از دانشجویان کشور انگلستان را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند. کمبریج و آکسفورد دو دانشگاه قدیمی انگلستان هستند که نزدیک به ۸ قرن است که به فعالیت می پردازند. سیستم آموزش انگلیس به اینصورت است که تحصیل از سن ۶ تا ۱۶ سالگی به صورت اجباری پیگیری می شود و افراد باید در این سن در مدرسه های خصوصی یا دولتی به تحصیل بپردازند. سطح سیستم آموزشی انگلستان از کیفیت بالایی برخوردار است و به همین جهت متقاضیان تحصیل در این دانشگاه ها همواره رو به افزایش است.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری انگلستان با نام tier 1 شناخته می شود که همان ویزای کارآفرینی است. این نوع از ویزا را می توان در عین حال سخت ترین و مطمئن ترین روش های اخذ ویزای انگلستان دانست. درصورتیکه بتوانید دو میلیون پوند در انگلستان سرمایه گذاری نمایید و تمامی شرایط را در نظر بگیرید می توانید پس از ۵ سال درخواست اقامت دائم بدهید. برای اخذ ویزای کارآفرینی لازم است حداقل ۱۸ سال داشته باشید.

روش های مهاجرت به انگلستان
روش های مهاجرت به انگلستان

مهاجرت خویشاوندی به انگلستان

یکی دیگر از روش های مرسوم مهاجرت به انگلستان از طریق دعوتنامه های خانوادگی است. فرد دعوت کننده باید دعوتنامه را خطاب به سفارت یا شما بنویسد. درصورتیکه موفق به اخذ ویزای خویشاوندی شوید می توانید حداکثر تا ۶ ماه در این کشور بمانید. فرد دعوت کننده می بایست تمکن مالی کافی برای حمایت شما در این مدت را داشته باشد. پس از گذشت این ۶ ماه شما می توانید درخواست اقامت دائم بدهید.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج با یک شهروند بریتانیایی یکی دیگر از راه های مهاجرت به انگلستان است که شرایط ویژه ای دارد. برای اقدام به ازدواج به شما ویزای موقت ازدواج که هزینه ی آن نزدیک به ۱۰۰ پوند است اهدا می شود. مدت اعتبار این ویزا ۶ ماه است که شما باید در این مدت مراحل ازدواج را طی کنید. برای اخذ این ویزای موقت شرایطی وجود دارد که فرد متقاضی باید حداقل ۱۸ ساله باشد، از نظر روان در سلامت کامل به سر ببرد، سوسابقه کیفری نداشته باشد و مدرک زبان انگلیسی داشته باشد. فرد مقابل متقاضی هم باید تمکن مالی خود را ثابت نماید. اثبات عشق و رابطه ی واقعی یکی از شرایط دریافت اخذ ویزای ازدواج است. درصورت ازدواج ویزای موقت شما به ویزای ۲ و نیم ساله تبدیل می شود که قابل تمدید است و شما می توانید پس از ۵ سال برای کسب اقامت دائم درخواست نمایید.

مهاجرت کاری به انگلستان

ویزای کاری مهاجرت به انگلستان به دو دسته ی عمومی (tier 2) و اختصاصی (tier 5) تقسیم می شود. ویزای کاری عمومی مهاجرت به انگلستان به دلیل کمبود نیروی ماهر به افراد اهدا می شود یعنی شما باید برای اخذ این ویزا از طرف یک کارفرما دعوتنامه به همکاری داشته باشید تا براساس سیستم امتیازبندی به شما ویزای کاری تعلق گیرد. در کنار این ویزای عمومی می توانید برای یک ویزای اختصاصی هم به عنوان ویزای موقت، ویزای استارتاپی، ویزای استعداد جهانی و ویزای نوآوری درخواست دهید.

مهاجرت ورزشی به انگلستان

پس از شروع قرن ۲۰ در انگلستان رشته های ورزشی پیشرفت بسیاری داشته اند. ورزش هایی مانند فوتبال، راگبی، تنیس، قایق رانی و بوکس از ورزش های پرطرفدار در این کشور هستند. در این کشور تیم های فوتبالی همچون چلسی، منچستر یونایتد، لیورپول، آرسنال و… فعالیت می کنند که طرفداران بسیاری دارند. شما می توانید از طریق یکی از ورزش هایی که در آن استعداد دارید به این کشور مهاجرت کنید و یا می توانید در آکادمی های این ورزش ها پذیرش بگیرید.

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

سیستم اخذ تابعیت در انگلستان از خون پیروی می کند یعنی صرف تولد در خاک انگلستان فرد نمی تواند اخذ تابعیت کند و برای این که فرزند متولد شده بتواند تابعیت انگلستان را اخذ کند کافی است مادر یا پدر او تابعیت انگلستان را داشته باشند. در مقابل سیستم خون سیستم خاک وجود دارد که افرادی که در این کشورها متولد می شوند تحت هر شرایطی اقامت این کشورها را کسب می کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی روشی غیرقانونی است که به دلیل شرایط خاصی که متقاضی پناهندگی دارد امکان شکست در آن بسیار بالاست. گروه وکلای لاهه در خصوص مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدمات و مشاوره ای به افراد ارائه نمی دهند.

بیشتر بدانید:  رفع ریجکتی ویزای شینگن همراه نمونه پرونده

مزایا و سختی های مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان با توجه به بالا رفتن تدریجی آمار جرم و جنایت و همچنین تراکم بالای مهاجران در سالهای اخیر، تدابیری را برای محدود کردن مهاجرت به این کشور اندیشیده است به همین جهت در سال های اخیر مهاجرت به این کشور کمی دشوار به نظر می رسد. یکی دیگر از نقاط ضعف این کشور فرهنگ نژادپرستانه ی آنهاست که اغلب مهاجران را آزار می دهد.

حال به بررسی مزایای مهاجرت به انگلستان می پردازیم:

 • تحصیل در برترین مدارس و دانشگاه های دنیا
 • اقامت در یکی از قطب های اقتصادی، رفاهی جهان
 • موقعیت جغرافیایی و آب هوای مناسب
 • برخورداری همه اتباع از بیمه های درمانی

مهاجرت به انگلستان و کسب اقامت دائم

مهاجرت به انگلستان همراه با اهداف بسیاری صورت می گیرد که یکی از آنها کسب اقامت دائم انگلستان است. برای کسب اقامت دائم انگلستان لازم است تا با توجه به روش مهاجرت خود پس ازچند سال اقدام به اخذ اقامت دائم نمایید برای مثال افرادی که از طریق تحصیل وارد انگلستان شده اند اگر بتوانند پس از اتمام تحصیل خود وارد بازار کار شوند می توانند درخواست اقامت دائم داشته باشند. پس از کسب اقامت دائم اگر بتوانید حقوق شهروندی انگلستان را به خوبی رعایت کنید می توانید پس از ۸ تا ۱۰ سال کسب تابعیت  انگلستان را درخواست نمایید.

هزینه های زندگی در این کشور

باید خاطر نشان کرد که برای مهاجرت به انگلستان باید از هزینه های زندگی این کشور اطلاع داشته باشید. هزینه های زندگی در شهرهای مختلف انگلستان با یکدیگر متفاوت است. برای مثال شما اگر یک فرد مجرد در بیرمنگام باشید هزینه ی زندگی شما ماهانه بدون در نظر گرفتن اجاره ۲۰۰ پوند از هزینه ی زندگی در لندن ارزانتر است. اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر به طور میانگین ۷۰۰ پوند و در اطراف شهر ۵۰۰ پوند است. به طور کلی هزینه های زندگی در انگلستان به نسبت سایر کشورهای اروپایی بالاتر است.

بیشتر بدانید:  ویزای انگلستان و انواع آن

وکیل مهاجرت به انگلستان
وکیل مهاجرت به انگلستان

وکیل مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به هر کشوی از جمله مهاجرت به انگلستان دارای حساسیات بالایی است و نیازمند دقت در انجام امور مربوط به مهاجرت است. شما به عنوان یک فرد که قصد مهاجرت به انگلستان دارد باید از قوانین جدید مربوط به مهاجرت انگلیس اطلاع داشته باشید و راه های استفاده و کابرد این قوانین را هم بدانید. اگرچه خودتان می توانید برای مهاجرت و انجام امور مربوط به آن اقدام کنید اما با توجه به حساسیت بالای مسائل مهاجرتی سپردن امور مهاجرتیتان به یک وکیل متخصص مهاجرت به انگلستان، می تواند این اطمینان را به شما بدهد که احتمال شکست خوردن مهاجرت شما بسیار کاهش می یابد.

گروه وکلای لاهه با اطلاع از جدیدترین قوانین مربوط به مهاجرت به انگلستان و متشکل از برترین وکلای مهاجرت بهترین راه برای مهاجرت را در مقابل شما قرار می دهد و با پیگیری صفر تا صد مسائل مهاجرت شما به انگلستان، در این راه همراه شما خواهند بود.

سوالات متداول

بله گروه وکلای لاهه آماده خدمت رسانی به شما برای مهاجرت به انگلستان است. کافی است فرم ارزیابی سایت را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

بله مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی هم امکان دارد اما ما این راه را به شما پیشنهاد نمی کنیم.

بله امکان اخذ پذیرش از مدارس انگلستان هم امکانپذیر است.

ویزای موقت مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج ۶ ماه اعتبار دارد که پس از ازدواج قابل تمدید است.

هزینه ی زندگی در شهرهای بزرگتر و پرجمعیت تر نسبت به شهرهای کوچک بیشتر است پس زندگی در لندن هزینه های بالاتری دارد.

در رابطه با مهاجرت به انگستان بیشتر بدانید:

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مشاوره با وکیل مهاجرت
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت کاری به انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر. من قصد ازدواج با یک آقایی رو دارم در انگلستان که ایشون تابعیت این کشور رو دارند. من بعد از ازدواج میتونم بهشون ملحق شم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۳۴

   سلام روز بخیر. بله شما درصورت ازدواج با یک شهروند انگلستان می توانید برای اقامت انگلستان اقدام نمایید.

 • سلام من ۲۶ سالمه و دپیلم فنی دارم میخواستم بدونم چجوری میتونم برای زندگی برم انگلیس؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۷:۴۹

   سلام لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرقت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button