مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

تحصیل در اوکراین؛ با توجه به هزینه های حداقل زندگی و تحصیل نسبت به سایر کشورهای اروپایی، سطح اموزشی بالا، معتبر بودن دانشگاه ها، شرایط ایده آل کاری پس از تحصیل و اخذ اقامت، تبدیل به یکی از پر طرفدارترین کشورهای مهاجرت از طریق تحصیل شده است. چنانچه قصد تحصیل با هزینه کم با شرایط مطلوب در خارج از کشور را دارید و میخواهید از شرایط تحصیل در اوکراین در سال ۲۰۲۲ با خبر شوید به شما توصیه می کنیم تا پایان این مطلب با وکیل مهاجرت تحصیلی همراه باشید.

مقاطع تحصیلی در اوکراین

۱ . تحصیل در مقطع ابتدایی

متقاضیان مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل می توانند در این مقطع فرزندان خود را که ۶ سال آنها کامل شده به مدرسه بفرستند. این دوره شامل ۴ سال تحصیلی است و همچون سال تحصیلی در ایران، در اوکراین هم سال تحصیلی از ابتدای مهرماه (سپتامبر) شروع می شود.

در این دوره نوآموزان به یادگیری دروس ساده ای مانند زبان اوکراینی، ادبیات اوکراینی، خواندن و نوشتن، انجام کارهای عملی و نقاشی می پردازند. تاکید بر انجام دروس به صورت عملی و پویا، به جای حضور طولانی پشت میزها، در این مقطع بسیار زیاد است.

۲ . دوره اول متوسطه

این دوره شامل ۵ سال تحصیل می باشد، خانواده هایی که به هر دلیل موفق به اخذ اقامت موقت اوکراین و یا اقامت دائم اوکراین شده اند، می توانند فرزندان خود را در مدت حضور و درصورت توانایی درک مناسب زبان اوکراینی و یا روسی، به مدارس اوکراین در مقطع متوسطه بفرستند.

در این مقطع دانش آموزان بیشتر به فراگیری دروس زبان خارجی، جغرافیا، تاریخ اوکراین و جهان و البته دروس هنری می پردازند.

۳ . دوره تکمیلی دبیرستان

تحصیل در دوره ی دبیرستان در اوکراین، به مدت ۳ سال به طول می انجامد که بیشتر دانش پذیران دروس متناسب با رشته ی انتخابی خود را فرا می گیرند. البته درس هایی مانند ریاضی، شیمی و فیزیک، زیست و زبان خارجی نیز در تمامی رشته ها مشترک است.

۴ . تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد، دانشگاه های اوکراین به سه زبان امکان تحصیل را فراهم کرده اند، لذا ابتدا دانشجو باید مشخص کند که به چه زبانی می خواهد تحصیلات آکادمیک خود را ادامه دهد. درصورت انتخاب زبان اوکراینی و یا روسی باید دوره پادفک را بگذرانند که بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار هزینه دارد، اما برای تحصیل به زبان انگلیسی داشتن مدرک معتبر زبان مانند آیلتس کفایت می کند.

۵ . تحصیل در اوکراین در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اوکراین آمار بسیار زیادی دارد زیرا هزینه های تحصیل در مقطه ارشد در بسیاری از کشورهای توسعه یافته بسیار زیاد است. پس این فرصت بسیار مناسبی است که متقاضیان مهاجرت تحصیلی به اوکراین، تحصیلات اکادمیک خود را در دانشگاه های معتبر دولتی یا غیردولتی اوکراین ادامه دهند.

۶ .تحصیل در اوکراین در مقطع دکتری

خوب همان طور که می دانید تحصیل در مقطع دکترا در تمامی کشورها و حتی در ایران سخت و طولانی است که در صورت نیاز به اخذ بورد تخصصی، طولانی تر هم می شود. دانشگاه های دولتی اوکراین این فرصت را فراهم کرده اند که متقاضی مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در مقطع دکترا، از بورسیه استفاده کند  که در این خصوص می توانید با مشورت با کارشناسان  گروه وکلای بین المللی لاهه از شرایط بورسیه تحصیلی دکترا در اوکراین مطلع شوید.

تحصیل به سه زبان! در خصوص اخذ ویزای تحصیلی اوکراین و ادامه تحصیل در اوکراین، دانشگاه هایی از اوکراین هستند که امکان ادامه تحصیل به زبان های انگلیسی، اوکراینی و روسی را برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی اوکراین فراهم کرده اند که به موجب این موضوع شرایط تحصیل برای دانشجو متناسب با انتخاب زبان تحصیلی آسان تر می شود.

شرایط مهاجرت تحصیلی به اوکراین
شرایط مهاجرت تحصیلی به اوکراین

هزینه زندگی  و هزینه تحصیل در اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل، یعنی تحصیل در کشوری توسعه یافته در سطح بین المللی اما با هزینه ای به مراتب پایین تر از دیگر کشورهای اروپایی مطرح همچون انگلیس، آلمان یا فرانسه.

هزینه های تحصیل در اوکراین مانند آنچه در مقاله مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل گفته شد بسیار معقول و به صرفه تر  است، زیرا هر یونیای اوکراینی کمتر از نصف یک دلار امریکا و یا پوند انگلیس است، به طور مثال هزینه اجاره یک آپارتمان در اوکراین به طور میانگین بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ دلار است و هزینه های دیگر که بیشتر شامل خوراک و حمل و نقل می باشد نیز بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ دلار متغیر است.

دانشگاه های دولتی و غیر دولتی اوکراین کاملا هزینه های متفاوتی در شهرهای مختلف دارند. ولی به طور میانگین هزینه برای رشته‌های شاخه مهندسی از ۱۵۰۰ دلار (تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی)، تا ۳۰۰۰ دلار (تحصیل به زبان انگلیسی) در سال متغیر است و البته رشته‌هایی پزشکی عمومی و دندانپزشکی که هزینه تحصیل در این رشته‌ها بسته به زبان تحصیلی از ۳۰۰۰ تا ۵۴۰۰ دلار در سال متغیر است.

کار در حین تحصیلات

وکیل مهاجرت بیان میدارد: اوکراین امکان کار برای دانشجویان کارشناسی را تا ۱۰ ساعت در هفته فراهم کرده است،این زمان برای دانشجویان کارشناسی ارشد تا ۲۰ ساعت قابل افزایش است و البته در مقطع دکترا نیز دانشجویان امکان کار تا بیش از۳۰ ساعت در هفته دارند.

حقوق دانشجویانی که هم زمان با تحصیل مشغول به کار می شوند حدود ۲۰۰ تا ۹۰۰ دلار در هفته می تواند متفاوت باشد، این مبلغ در آمد بستگی به سطح تحصیلات و رشته تحصیلی شما دارد. به طور مثال برخی دانشجویان رشته کامپیوتر توانسته اند با حضور در شرکت های معتبر و برنامه نویسی برای آنها، درآمد بسیار بیشتر از یک دانشجوی دکترا که مشغول کار است کسب کنند.

تحصیل در دانشگاه های برتر اوکراین

جالب است بدانید اوکراین شامل ۴ دانشگاه زیر رتبه ۱۰۰ در سطح جهانی برای دانشگاه های نوظهور است.

 • دانشگاه ملی تاراس شوچنکو کیف که رتبه جهانی ۳۳ در بین دانشگاه های برتر نوظهور جهان را دارد.
 • دانشگاه فنی‌ ملی اوکراین “پلی تکنیک ایگور سیکورسکی” واقع در کیف با رتبه ی جهانی ۶۶.
 • دانشگاه ملی کارازین خارکف با جایگاه ۶۷ در رتبه بندی EECA.
 • دانشگاه ملی پلی تکنیک لویو که در جایگاه ۹۸ جهانی قرار دارد.

مشاغل پر درخواست اوکراین برای دانشجویان

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل در کنار کار هم زمان فراهم است اما کم‌تر کسی می‌تواند در زمینه رشته تحصیلی خود کار کند، این به معنی نا امید شدن نیست، اگر بتوانید کاری مرتبط به رشته ی خود را پیدا کنید فرصتی بی نظیر به دست آورده اید، حتی اگر به عنوان کارآموز و یا زیر دست مشغول به کار شوید می تواند بسیار در پیشرفت شما نقش داشته باشد.

همچنین فروشندگی از پر درخواست ترین مشاغل دانشجویی در اوکراین است که درآمد زیادی ندارد ولی می تواند هزینه ی اجاره ی مسکن یا هزینه ی خوراک را تا حدی پوشش دهد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اوکراین

 • مدارک هویتی (گذرنامه یا پاسپورت)
 • مدارک تحصیلی تمامی مقاطع گذرانده شده که معادل سازی شده باشد.
 • عکس
 • فرم های مربوط به درخواست روادید
 • نامه درخواست دانشگاه مورد نظر
 • مدارک تمکن مالی
 • مدارک اشتغال به کار در صورت وجود

بازار کار فارغ التحصیلان

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل با توجه به کیفیت مناسب آموزش در دانشگاه های اوکراین به خصوص در مقطع ارشد و دکترا، می تواند به وضوح نشان دهد که بعد از اتمام دوره تحصیلات تکمیلی، چه در صورت بازگشت به کشور و چه در صورت اخذ اقامت دائم اوکراین و یا حتی سفر به سایر کشورها، فارغ التحصیلان می توانند با توجه به رشته تحصیلی خود  کار بسیار مناسب با درآمد ایده آل پیدا کنند.

وکیل برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین
وکیل برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین

وکیل متخصص مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل نیازمند اطلاعات دقیق و کاملی به منظور انجام امور مهاجرت نظیر اخذ روادید،انتخاب دانشگاه مناسب و رشته ی تحصیلی درست، بررسی شهر مورد نظر برای سکونت، تعیین وقت سفارت اوکراین و آماده سازی مدارک متقاضی مهاجرت تحصیلی به اوکراین است. پیگیری روند درخواست مهاجرت به اوکراین و امور گفته شده از وظایف وکیل متخصص مهاجرتی می باشد. وکلای معتبر مهاجرتی گروه وکلای بین المللی  با تخصص و تجربه ی مناسب و همچنین تعداد زیاد پروگرام مهاجرت موفق، افتخار خدمت رسانی به هم وطنان عزیز ایرانی را دارد.

شما عزیزان با تماس با گروه وکلای بین المللی لاهه به منظور مشاوره با وکیل متخصص و معتبر مهاجرت، می توانید فرصتی مناسب را برای تحصیل در سطح بین المللی برای خود و یا فرزندان خود فراهم کنید.

سوالات متداول

برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به مدرک است و برای تحصیل به زبان روسی یا اوکراینی باید در دوره پادفک شرکت کنید.

پادفک دوره آموزشی زبان است که به مدت ۹ ماه برای دانشجویان به منظور آماده سازی جهت دروس دانشگاهی برگزار می شود.

هزینه تحصیل در اوکراین با توجه به مقاطع تحصیلی و دانشگاه مورد نظر  متفاوت است و جهت کسب اطلاعات دقیق می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بله ظرف مدت ۲ ماه می توانید نسبت به ریجکتی ویزای تحصیلی اعتراض کنید.

بله این امر امکان پذیر است و دانشجویان حین تحصیل می توانند به صورت پاره وقت کار کنند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به اسپانیا
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت کاری به آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button