مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین و اخذ ویزای این کشور برعکس ویزای بسیاری از کشورهای اروپایی و یا ویزای شینگن، دشواری های زیادی دارد، اما به متقاضیان مهاجرت به اوکراین توصیه اکید می کنیم که با اخذ وکیل مهاجرت گروه وکلای بین المللی لاهه پروسه اخذ ویزای اوکراین بسیار هموارتر می شود.

فهرست این مطلب: نمایش

فرصت طلایی برای متقاضیان مهاجرت به اوکراین

همین ابتدای مقاله نکته قابل توجه ای را در خصوص مهاجرت به اوکراین یادآور می شویم، شاید برایتان جالب باشد که بدانید با توجه به قوانین جدید و مراودات اوکراین، شهروندان اوکراینی و یا دارندگان پاسپورت اوکراینی در سفر به  ۱۳۲ کشور دنیا از جمله کشورهای اروپایی نظیر روسیه و چند کشور در آمریکای جنوبی معاف از روادید هستند. در ادامه به انواع روش های اخذ اقامت دائم اوکراین و همچنین انواع ویزای اوکراین می پردازیم.

روش های مهاجرت به اوکراین

۱ . مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل با توجه به اینکه اوکراین دارای رتبه چهارم از نقطه نظر تعداد فارغ التحصیلان پس از دوره متوسطه در قاره سبز می باشد، فرصتی مناسب برای ادامه تحصیلات شما در دانشگاه های برتر اوکراین است.

check-3

تحصیل به سه زبان!

ممکن است این سوال مطرح شود علاوه بر زبان اوکراینی تحصیل با چه زبان هایی در کشور اوکراین ممکن است؟ به منظور اخذ ویزای تحصیلی اوکراین و ادامه تحصیل در اوکراین باید به این نکته اشاره کنیم که در دانشگاه های این کشور امکان ادامه تحصیل به زبان های انگلیسی، اوکراینی و روسی نیز برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی اوکراین فراهم است.

check-3

تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور اوکراین

تحصیل در مقطع لیسانس در کشور اوکراین از کیفیت سطح ارشد و دکترا برخوردار نیست و توصیه می شود مقاطع ارشد و یا دکترای تخصصی را برای تصمیم به تحصیل در کشور اوکراین انتخاب نمایید، البته که در مقام مقایسه حتی در مقطع کارشناسی هم، از بسیاری از دانشگاه های ایران سطح آموزشی بسیار بالاتری دارند.

check-3

فرصت کار در کنار تحصیل در اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل برای دانشجویان این امکان را فراهم کرده ایت که همچون دیگر کشورهای مهاجر پذیر، همزمان با تحصیل فعالیت کاری هم داشته باشند تا بتوانند هم تجربه ی خود را بیشتر کنند، هم هزینه های تحصیل را پوشش دهند.

اوکراین امکان کار برای دانشجویان کارشناسی را تا ۱۰ ساعت در هفته، ارشد را تا ۲۰ و دکترای تخصصی را تا ۳۰ ساعت در هفته مجاز کرده است که این موضوع سبب می شود  حقوق دانشجویان در اوکراین را به حدود ۲۰۰ تا ۹۰۰ دلار در هفته می رساند.

البته در نظر داشته باشید که هزینه های زندگی دانشجویی در اوکراین هم تقریبا با درآمد دانشجویی برابری می کند، برای اطلاع بیشتر از شرایط تحصیل در اوکراین، هزینه ها، دانشگاه های برتر، شهرهای مناسب تحصیل در اوکراین و یا شرایط کار دانشجویی در اوکراین، به مطلب مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل مراجعه کنید.

۲ . سرمایه گذاری و اخذ ویزای دائم اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری مستلزم علم به موقعیت های شغلی مورد نیاز در کشور اوکراین است.

علاوه بر این موضوع  باید به موقعیت جغرافیایی منطقه مورد نظر شما برای سرمایه گذاری در اوکراین، اطلاع از قوانین ثبت شرکت در اوکراین، شرایط اعطای وام به سرمایه گذاران مهاجر، شرایط افزایش سرمایه برای شرکت های فعال در اوکراین، شرایط استخدام نیروی کار، شرایط خرید ملک و بسیاری موارد دیگر نیز توجه ویژه داشت. در ادامه به برخی از این مشاغل اشاره می کنیم:

مشاغل مورد نیاز کشور اوکراین

فعالیت هایی که نیاز به یادگیری زبان اوکراینی، روسی و یا انگلیسی دارند، مانند:

مهندسین مشاغل در سطح اجرایی یا مدیریتی

مترجمین مؤسسات بخش خصوصی
پزشکان، پرستاران، مددکاران اجتماعی و شاغلین حوزه ی درمان( به جز فعالیت های نظافتی یا حمل و نقلی)
فروشندگی کالا یا خدمات که مستلزم ارتباط مستقیم با مشتری می باشد.
کارمندان شرکت ها در سطح ستاد (کارمندانی که مرتبه اداری و تصمیم گیری را دارند و با اسناد کار می کنند را ستاد می گویند)

مشاغلی که نیاز به دانستن زبان ندارند مانند:
شاغلین حوزه ی خدمات خودرویی مانند صافکار اتومبیل
رانندگان تاکسی های اینترنتی
کاگران ساده مانند سنگ کار
همچنین ساعت کاری در اوکراین برای رده سنی ۱۶ (دانش آموزانی که در طول تعطیلات کار می کنند) تا ۱۸ سال ۳۶ ساعت در هفته و برای افراد بزرگسال ۴۰ ساعت در هفته می‌باشد.

 ۳ . مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

همچون سایر کشورها، اوکراین هم طبق قوانین خود برای فرد خارجی که با یک تبعه اوکراینی ازدواج می کند، اجازه اقامت دائم اوکراین و یا همان حق شهروندی اوکراین را می دهد که به حسب آن، فرد از تمامی حقوق و مسئولیت های یک اوکرانی اصیل برخوردار می شود.

 در این خصوص باید یادآور شویم که شرایط ازدواج با اوکراینی ها با توجه به اینکه این کشور عضو اتحادیه اروپا نیست، کمی خاص تر و البته دشوارتر است.

مزایای مهاجرت از طریق ازدواج به اوکراین

 • اقامت دائم اوکراین
 • آموزش و پرورش رایگان برای کودکان
 • برخورداری از خدمات مالی در اوکراین (حساب، وام و…)
 • شرایط کاری مناسب (ساعات کار، حقوق متناسب)
 • حق الحاق به خانواده (همسر، فرزندان و پدر و مادر)
 • اخذ ویزای شینگن

۴ . اقامت دائم اوکراین با خرید ملک

مهاجرت به اوکراین از طریق خرید ملک، به معنای عام آن امکان پذیر نیست. بدین معنی که متقاضیان مهاجرت به کشور اوکراین نمی توانند با خرید یک یا دو ملک، درخواست اقامت دائم اوکراین را داشته باشند. طبق قوانین اوکراین متقاضی باید حداقل یکصد هزار دلار در طرح های عمرانی یا مسکن و یا بسترهای مد نظر دولت اوکراین سرمایه گذاری کند تا بتواند اجازه اقامت دائم اوکراین را درخواست کند که این امر مستلزم داشتن یک شرکت معتبر و ثبت شده است.

وکیل مهاجرت در ابتدا باید شناسه مالیاتی در اوکراین برای شما تهیه کند تا بتوانید حسابی در یکی از بانک های اوکراین افتتاح کند. سپس متقاضی باید مبلغ درخواست شده را (صدهزار دلار) به حساب واریز کند. همچنین باید شرکتی به نام خودتان ثبت کنید.

 ۵ . مهاجرت به اوکراین از طریق خویشاوندی

مهاجرت خویشاوندی به اوکراین با توجه به شرایط سخت مهاجرپذیری این کشور، شاید در ابتدا سخت به نظر بیاید اما، همچون سایر کشورها، اوکراین نیز اجازه ی ورود به اقوام شهروند اوکراینی را از هر کشوری می دهد.

اگر از خانواده یا اقوام شما کسی شهروند اوکراین است و یا به هر دلیل بعد از مدت ها اقامت در اوکراین، توانسته مجوز اقامت دائم اوکراین را بگیرد، این فرصت برای خانواده درجه یک مانند والدین و فرزندان، خانواده درجه دو مانند عمو، دایی، خاله، عمه، پدربزرگ و مادربزرگ و یا در برخی شرایط اقوام درجه سه مانند عموزاده و برادر زاده و مانند آنها نیز فراهم است.

۶ . مهاجرت به اوکراین از طریق تولد فرزند

همچنین یکی دیگر از روش های مهاجرت خویشاوندی به اوکراین، روش مهاجرت از طریق تولد است، با توجه به آمار بالای این روش مهاجرت و همچنین درصد موفقیت بالای آن، در این مقاله به طور جداگانه به آن پرداختیم، با اینکه مهاجرت با تولد فرزند زیر مجموعه ای از مهاجرت خویشاوندی به اوکراین است.

در این روش مهاجرتی، مادر باید در یکی از مراکز درمانی اوکراین پرونده تشکیل دهد، لذا برای این امر می توان با یک ویزای توریستی به اوکراین وارد این کشور شد و این مورد را انجام، حال اگر زمان تولد نزدیک باشد می توانید ویزا را تمدید کنید، اگر نه می توانید برگردید و نزدیک به موقع زایمان به اوکراین سفر کنید.

با تولد فرزند در اوکراین، هم فرزند به طور صد در صد شهروند اوکراینی به حساب می آید و هم خانواده ی فرزند، همچنین پدربزرگ ومادربزرگ های فرزند به دنیا آمده در خاک یا حریم هوایی و حریم آبی اوکراین می توانند اقامت دائم اوکراین را بسیار راحت تر اخذ کنند.

مهاحرت به اوکراین از طریق تولد، برخلاف کشورهایی چون آلمان و انگلیس، نکته ی مثبت دیگری هم دارد و آن عدم نیاز به اینکه یکی از والدین و یا هر دو، شهروند اوکراینی باشند.

برای اطلاع بیشتر از تمامی شرایط مهاجرت خویشاوندی به اوکراین می توانید با کارشناسان مهاجرت گروه وکلای بین المللی لاهه ارتباط بگیرید تا با مشاوره تخصصی راه مناسب برای مهاجرت به اوکراین را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید:  مهاجرت ورزشی به اوکراین ۲۰۲۲

۷ . مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش

اگر به رنکینگ جهانی ورزش های گروهی و انفرادی نگاهی بی اندازید، می بینید که ورزشکاران اوکراینی فاصله ی زیادی با کشورهای پر افتخار ندارند، به طور مثال در آخرین رنکینگ جهانی فوتبال درسال ۲۰۲۱، تیم ملی فوتبال اوکراین تنها ۴ پله از ایران پایین تر و در رتبه ۲۶ جهان قرار دارند.

همچنین در والیبال، بسکتبال، بولینگ و بوکس نیز از تیم های خوبی برخوردارند، لذا به خوبی می توان فهمید که بستر مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش، برای ورزشکاران حرفه ای ایران در بسیاری از رشته ها فراهم است.

در این خصوص ورزشکاران و یا مربیان و همچنین فعالان حوزه ورزش فرصت مناسبی دارند تا با مهاجرت ورزشی به اوکراین و اخذ اقامت دائم اوکراین، دریافت حق شهروندی اوکراین و یا اقامت دائم از طریق پناهندگی به اوکراین، قدم بزرگی برای کسب تجربه در سطح بین المللی و سپس قدم به دنیای ورزش حرفه ای در کشورهای اروپایی مثل انگلیس، آلمان داشته باشند.

۸ . مهاجرت کاری یا کارمندی به اوکراین

مهاجرت کارمندی همان مهاجرت کاری به اوکراین می باشد که میتواند برای یک تا سه سال صادر شود، در این پروگرام مهاجرتی موارد را باید بدانید:

ابتدا اینکه در مهاجرت کارمندی به اوکراین باز هم مثل بسیاری از کشورها، سن متقاضی بسیار حائز اهمیت است، اوکراین نیز هرچه سن متقاضی مهاجرت کارمندی از ۳۰ بیشتر شود تمایلش به جذب او نیز کم می شود.

البته در صورت مهارت های بالا در یک حرفه، سن اولیت کمتری می گیرد. همچنین میزان سابقه شغلی معتبر، مهارت زبان برای مشاغل کارمندی، مدرک تحصیلی مرتبط با زمینه نام برده در فرم های مهاجرتی نیز از دیگر شرایط آن است. توجه داشته باشید چنانچه رزومه شما در کشور ایران است بیمه ای که بر اساس آن شغل شما تعریف شده است معیار نظر آفیسر سفارت قرار می گیرد.

شرایط مهاجرت به اوکراین
شرایط مهاجرت به اوکراین

انواع ویزای موقت اوکراین

ویزای توریستی:

ویزای توریستی اوکراین برای سفری یک تا دو هفته ای صادر میشود و تمدید آن مگر در شرایط خاص وجود ندارد. متقاضیان با ویزای توریستی اوکراین می توانند به همراه یک تور و یا بصورت انفردای به اوکراین سفر، و از تماشای مناطق زیبای توریستی اوکراین لذت ببرند. که از جمله مناطق دیدنی این کشور اوکراین میتوان به صومعه کیوز در شهر کیف، مجسمه مادر سرزمین، دروازه طلایی کیف، بوستان سوفیفسکی اشاره نمود.

ویزای تجاری:

ویزای تجاری اوکراین همانطور که از نامش پیداست برای فعالان اقتصادی صادر می شود که به طور معمول از سفر به اوکراین مقاصد تجاری، بازرگانی، سرمایه گذاری و یا قصد شرکت در نمایشگاه های صنعت های مختلف را دارند. ویزای تجاری میتواند از یک ماه تا یک سال صادر شود.

ویزا با دعوت شخص:

ویزای اوکراین با دعوتنامه ای از طرف یک شخص حقیقی اوکراینی هم می تواند صادر شود. به گونه ای که شهروندی اوکراینی شما را به این کشور دعوت کند. این نوع ویزا میتواند برای مدت یک تا سه ماه برای افراد صادر شود که البته شرایط تامین وثیقه خاصی را دارد، زیرا در این حالت برگشت دارنده دارنده ویزا به کشور مبدا  بسیار احتمال زیادی دارد.

ویزای کار:

مهاجرت به اوکراین از طریق کار، با توجه به کمبود نیروی کار در اوکراین، می تواند گزینه ی خوبی برای متقاضیان مهاجرت به اوکراین باشد که البته از مهارت متناسب و حرفه ای در شغل خود نیز باید برخوردار باشند، پس انتظار نداشته باشید که بدون هیچ گونه مهارتی، مراحل دریافت ویزای دائم اوکراین برایتان راحت باشد.

نکته مورد توجه این است که ویزاهای کار در بیشتر کشورها  به مدت یک سال صادر می شود و به اقامت دائم اوکراین، منجر نخواهد شد، مگر در شرایط خاصی مانند ازدواج با یک شهروند اوکراینی یا جذب در شرکت های معتبر اوکراینی و دریافت دعوت نامه کاری از این شرکت ها.

ویزای دانشجویی اوکراین:

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل، همچون مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل، با توجه به اینکه هر دو از کشورهایی هستند که هزینه های تحصیلی و زندگی پایینی نسبت به کشورهایی همچون آلمان و انگلیس را دارند، شرایط مساعدی را برای تحصیل اتباع خارجی فراهم نموده است.

تقریبا از همه ملیت ها در دانشگاه های اوکراین مشغول به تحصیل میباشند. از معروف ترین دانشکاه های اوکرابن میتوان به دانشگاه معروف پلی تکنیک کیف اشاره نمود. از معروف ترین اساتید دانشگاهی اوکراین می توان به مندلیف اشاره کرد که کاشف جدول عناصر بوده است.

مزایا و معایب مهاجرت به اوکراین
مزایا و معایب مهاجرت به اوکراین

مزایای مهاجرت به اوکراین

 • دریافت پاسپورت اوکراینی
 • امکان اجازه کار دائم
 • تسهیل در دریافت ویزای اقامت کشور های دیگر اروپایی و البته آمریکا و کانادا برای ده سال
 •  وجود موقعیت های بسیار مناسب برای سرمایه گذاری
 • عدم نیاز به تمدید هرساله کارت اقامت
 • فعالیت اقتصادی و کار در اوکراین بدون محدودیت
 • امکان آوردن خودرو شخصی از ایران بدون پرداخت عوارض ورود
 • اجازه خرید ملک
 • عدم نیاز به ترک تابعیت ایران

معایب مهاجرت به اوکراین

 • زمان رسیدگی درخواست ممکن است تا یک سال پس از زمان ارسال درخواست، به طول انجامد .
 • شرایط اخذ ویزای اوکراین سخت تر از دیگر کشورهای اروپایی است.

چه کسانی میتوانند به اوکراین مهاجرت کنند؟

مهاجرت به اوکراین مانند اکثریت کشورها، به دو صورت می تواند اتفاق بی افتد:

اول بر مبنای سهمیه

 • افراد ماهر که اقتصاد اوکراین به آنها نیازمند است، به واسطه مهاجرت کاری.
 • اشخاصی که به اقتصاد اوکراین حداقل صد هزار دلار تزریق سرمایه داشته باشند، مهاجرت با سرمایه.
 • کسانی که از بستگانشان شهروند اوکراینی هستند، مانند برادر یا خواهر و… ، مهاجرت خویشاوندی.
 • پناهندگانی که در طول سه سال پیوسته در اوکراین زندگی کردنده اند. مهاجرت از طریق پناهندگی.

دوم خارج از سهمیه

 • مرد یا زنی که همسرش تبعه اوکراین می باشد و البته دو سال از حضورش در اوکراین گذشته باشد.
 • ناظرین اتباع اوکراینی

البته هر دو مدل سهمیه و بدون سهمیه شامل موارد دیگری هم می شود که می توانید برای اطلاع از آن ها با وکیل مهاجرت گروه وکلای بین المللی لاهه در تماس باشید.

درباره مهاجرت به اوکراین

نمی توان از مهاجرت به اوکراین گفت ولی از شرایط مربوط به مهاجرت به این کشور حرفی به زبان نیاورد. لذا در ادامه به مسائل عمومی کشور اوکراین، مانند فرهنگ مردم اوکراین، جمعیت و جغرافیا، آب و هوا و… اشاره ای می کنیم تا تصمیم گیری بهتری برای مهاجرت به اوکراین داشته باشید.

فرهنگ و ادیان در اوکراین

وکیل مهاجرت به اوکراین بیان می دارد: مهاجرت به اوکراین برای مسیحیان ایرانی راحت تر است، زیرا بیشتر مردم اوکراین مسیحی هستند. البته اکثریت مردم اوکراین تابع کلیسای ارتدوکس هستند.

پراکندگی ادیان در اوکراین بدین صورت است که بیش از ۹۰ درصد جمعیت اوکراین مسیحی ارتدوکس هستند و جالب است که بدانید بعد از دین مسیحیت، اسلام با ۰٫۷ درصد و یهودیت با ۰٫۶ درصد و سایر ادیان ۲٫۵ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

اهمیت جمعیت و جغرافیا برای مهاجرت خویشاوندی به اوکراین

مهاجرت به اوکراین یعنی سفر به یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی. جمعیت کشور اوکراین بیش از ۴۶ میلیون نفر است. این کشور حدود ۶۰۰ هزیار کیلومتر مساحت دارد و چهل و چهارمین کشور بزرگ جهان و پس از روسیه دومین کشور وسیع در اروپا است.

اوکراین از زمین‌های مسطح و دشت‌های حاصلخیز تشکیل شده‌است که از میان آن‌ها رودخانه‌ هایی چون دنیستر و بوگ جنوبی‌ می‌گذرند که در نهایت به دریای سیاه و دریای آزوف منتهی می‌شوند. از نظر کوهستانی، تنها کوه‌های این کشور شامل بخشی از رشته کوه‌های کارپات می‌باشد که ۲٬۰۶۱ متر ارتفاع دارد، البته در شبه جزیره کریمه نیز رشته کوه‌های کریمه تا ساحل جنوبی کریمه امتداد دارد.

آب و هوا و ویزای توریستی اوکراین

اگر قصد سفر توریستی به اوکراین را دارین باید بدانید به یکی از کشورهای بسیار سرسبز اروپا سفر می کنید. هرچند در سواحل جنوبی منطقه خود مختار کریمه شرایط آب و هوایی مدیترانه‌ای وجود دارد اما در کل اوکراین دارای آب و هوای معتدل قاره‌ای است و البته بارندگی های زیادی هم در طول سال دارد. بهترین زمان سفر به اوکراین اواخر بهار است زیرا کشور اوکراین در پاییز و زمستان بسیار سرد می شود.

 اهمیت اقتصاد اوکراین برای متقاضیان مهاجرت کاری به اوکراین

با اینکه اوکراین از کشورهای پیشرفته ی اروپایی بسیار عقب تر است، که آن هم بیشتر به دلیل اختلافات و درگیری های داخلی بوده است، اما اقتصاد اوکراین دومین اقتصاد بزرگ شرق اروپا است و یک بخش صنعتی و کشاورزی مهم به حساب می‌آید. اوکراین دارای بستر کار بسیار مناسبی است، زیرا معادن بسیار زیاد و کشاورزی قدرتمندی دارد که افراد زیادی را به کشور اوکراین سوق داده است.

وکیل مهاجرت به اوکراین
وکیل مهاجرت به اوکراین

وکیل برای مهاجرت به اوکراین

مخاطب گرامی؛ در نظر داشته باشید که هر روشی از مهاجرت به اوکراین را انتخاب کرده باشید، به وکیل مهاجرت نیاز دارید. با توجه به تسلط وکلای بین المللی لاهه به شرایط مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل، مهاجرت به اوکراین از طریق کار، مهاجرت به اوکراین از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج، حتما با راه های ارتباطی درج شده در وب سایت گروه وکلای بین المللی لاهه ارتباط برقرار کنید تا در کمترین زمان ممکن برنامه مهاجرت به اوکراین شما به نتیجه برسد.

سوالات متداول

هزینه سالیانه در کشور اوکراین به طور متوسط ۱۳۰۰ یورو تا ۱۵۰۰ یورو می باشد.

بله امکان پذیر است و شما می توانید با ثبت شرکت یا ایجاد یک فعالیت اقتصادی اخذ اقامت کنید.

بستگی به شرایط متقاضی مهاجرت دارد لکن آسان ترین آن مهاجرت تحصیلی به اوکراین است.

خیر عضو شینگن نیست لکن عضو اتحادیه اروپاست و با اخذ پاسپورت اوکراین می توانید به بیش از ۱۳۰ کشور در دنیا بدون روادید سفر کنید.

هزینه مهاجرت به کشور اوکراین با توجه به روش مهاجرت مختلف است و جهت اطلاع از هزینه دقیق می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ثبت شرکت با مسئولیت محدود GmbH در آلمان
نوشتهٔ بعدی
اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button