وکیل دعاوی ورزشی

وکیل ورزشی یا وکالت ورزشی یک رشته تخصصی در حوزه حقوق ورزشی می باشد، وکیل ورزشی خدمات حقوقی ورزشکاران، باشگاه ها، اسپانسر ها و هر شخص حقیقی یا حقوقی دیگری که با دنیای ورزش در ارتباط هستند را قبول می کند و خدمات متفاوتی (طرح دعوی ورزشی، تنظیم قرارداد و…) به موکل خود ارائه می نماید

وکیل ورزشی کیست؟

وکیل ورزشی شخصی دارای پروانه (مجوز) وکالت است که دارای اطلاعات کافی و تخصصی در زمینه ورزش باشد، امروزه وکالت در ورزش به دلیل قوانین پیچیده ی دنیای ورزش یک موضوع تخصصی است، با توجه به اینکه هریک از رشته های ورزشی قوانین مختص به خود را داراست قطعا یک وکیل ورزشی نمی تواند در همه ی رشته های ورزشی آگاه و متخصص به قوانین آن حوزه باشد از این رو اگر در خصوص مسائل حقوق ورزشی دچار مشکلاتی شده اید و نیازمند داشتن وکیل هستید باید به دنبال وکیل متخصص ورزشی در رشته خود باشید.

وکیل ورزشی چه ضرورتی  دارد؟

رشد دنیای ورزش در جهان امروز موضوعی است که بر کسی پوشیده نیست از این رو قوانین رشته های ورزشی نیز مدام در حال تغییر هستند به همین دلیل  داشتن وکیل ورزشی متخصص یک موضوع ضروری است که در ذیل به چند دلیل از اهمیت های این موضوع اشاره می کنیم:

 • تنها نگاهی به رنکینگ تیم ها در مسابقات المپیک (که عموماکشورهای پیشرفته ی جهان هستند) و ارتباط مستقیم توسعه یافتگی آن کشورها با رتبه المپیکی شان نشانگر آن است که به مانند قدرت اقتصادی و نظامی، اقتدار در ورزش برای دولتها از اهمیت خاصی برخوردار است و تاثیر ورزش بر صنعت و اقتصاد یا به زبان بهتر ورزش به عنوان یک صنعت و محرک اقتصادی امری انکار ناپذیر است. همانطور که نیک مستحضرید همه نتایج ورزشی در داخل مسابقه رقم نمی خورد و گاها اهمیت عملکرد وکلا در تنظیم قراردادهای وزشی و دفاع در مراجع و محاکم ورزشی داخلی و بین المللی است که بر نتایج ورزشی تاثیر می گذارد و این وکیل ورزشی است که می تواند معادلات زمین بازی را دگرگون نماید.
 • تخصصی بودن مقررات حاکم بر دعاوی و قراردادهای ورزشی و همچنین آیین دادرسی و رویه مراجع رسیدگی داخلی و بین المللی نشانگر آن است که با وجود وکلای مجرب متخصص در زمینه حقوق ورزشی داخلی و بین المللی، تنظیم صحیح قراردادها و… پیروزی در دعاوی احتمالی میسر می شود.
 • عملکرد ضعیف کشورمان در مراجع بین المللی در رشته حقوق ورزشی بالاخص در این سالها بر کسی پوشیده نیست، محکومیت فدارسیون فوتبال، باشگاهها و ورزشکاران ملی کشورمان، از دست رفتن میزبانی و محرومیت ایشان از حقوق قانونی خود به راحتی در مراجع بین المللی؛ اتاق حل اختلاف فیفا یا دادگاه عالی ورزش و صدور آرای ارزی سنگین علیه فدراسیون ها و باشگاههای داخلی زنگ خطری بزرگ برای تقویت آگاهی این رشته نو پا و پر محتوای حقوق است.
 • نیل به اهداف حقوقی ورزشی نظیر اخذ حق رشد به نفع باشگاهها و فدراسیون فوتبال با بهره گیری از دانش وکلای متخصص ورزشی دارای تحصیلات آکادمیک بین المللی میسر شده است، لذا با بهره مندی از وکیل ورزشی از بدو‌ مذاکرات تا تنظیم قرارداد و‌ سپس دفاع از دعاوی احتمالی این ضعف بزرگ را می توانند پوشش داد و از طرفی از حقوق مالی و معنوی ناشی از ورزش بهره جست.
وکیل دعاوی ورزشی
وکیل دعاوی ورزشی

وکیل ورزشی خوب را چگونه بشناسیم؟

آیا وکیلی که قصد انعقاد قرارداد با او را دارید یک وکیل متبحر است یانه؟ چگونه می توان به این موضوع پی برد که آیا در انتخاب وکیل در مسیر درستی هستید؟ حتما این سوال در ذهن شما شکل میگیرد که آیا وکیلتان می تواند امور شما را به نحوی پیش ببرد که بهترین نتیجه ی ممکن برای شما حاصل شود؟

در جواب این سوال فاکتور های زیادی بسته به ملاک های شما و موضوعتان وجود دارد اما یکی از مهم ترین ملاک های انتخاب وکیل ورزشی داشتن تخصص است که نقشی مهم در احتمال موفقیت او در پرونده ی شما دارد اگر وکیل شما در حوزه رشته شما دارای تخصص کافی باشد می داند که چگونه و در چه مرجعی از حقوق شما دفاع کند تا بهترین نتیجه را رقم بزند.

علاوه بر تخصص یک وکیل ورزشی باید تجربه را نیز یکی از ملاک های شناخت یک وکیل قرار دهیم انجام پرونده های مشابه باعث می شود تا وکیل شما بارویه دادرسی ونحوه صحیح طرح دعوی آشنایی داشته باشد این امر از انجام اشتباهات تا حد زیادی جلوگیری می کند زیرا وکیل شما با رویه دادرسی ونحوه کار مرجع ذی صلاح آشنایی کامل دارد از این رو می توان نقش تجربه را نیز در انتخاب وکیل ورزشی موضوعی مهم دانست.

وکیل ورزشی بین المللی چه خدماتی ارائه می نماید؟

حل و فصل اختلاف ورزشی از طریق داوری و میانجی گری داوری در کمیته های داخلی مانند کمیته وضعیت، کمیته های انضباطی، طرح دعوی و درخواست داوری در AFC، دادگاه حکمیت ورزش، اتاق حل اختلاف فیفا، دادگاه فدرال سوئیس بعنوان مرجع تجدید نظر خواهی دادگاه داوری ورزش (CAS) چند نمونه از اقدامات گروه وکلای لاهه در راستای حقوق موکل می باشد شما می توانید جهت طرح دعاوی در تمامی مراجع ورزشی و درخواست داوری در خصوص اختلافات به متخصصین حقوق ورزشی گروه وکلای بین المللی لاهه مراجعه نمایید. از دیگر خدمات این گروه می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

شکایات و دعاوی ورزشی از طریق وکیل ورزشی

اختلاف و بشر دو مفهوم متجانس و به هم آمیخته اند، انسانها صرفنظر از اختلاف در فرهنگ، تابعیت، روحیات و… ممکن است در مراودات خود دچار اختلاف شوند، بروز اختلاف امری اجتناب ناپذیر است، اما این موضوع نتوانسته از تعاملات بشری جلوگیری کند و بشر را به انزوا کشاند بلکه طبع انسان همواره سعی در پیشرفت و ترقی دارد و در این مورد نیز تمرکز بر حل اختلافات یا درصورت عدم حل و فصل آن پیروزی در اختلاف گذاشته شده است، بنابراین شیوه های جدید حل و فصل اختلافات مانند میانجی گری، داوری و تعیین مراجع اختصاصی حل و فصل اختلافات ورزشی نمود پیدا کرد، در امور دعاوی و اختلافات ورزشی نحوه طرح شکایت و دعوی از اهمیت بالایی برخوردار است چه اینکه هزینه های رسیدگی به شکایات ورزشی گاه زیاد است، از طرفی زمان عنصری مهم و تعیین کننده برای طرفین اختلافات ورزشی است و به طور کل زمان چه در ورزش و چه در حل و فصل دعاوی ورزشی اهمیت بالاتری از سایر امور روزمره یا اختلافات در امور غیر ورزشی دارد در شکایت و طرح دعوی در امور ورزشی نکات ذیل می بایست مطمح نظر قرار گیرد:

طرح شکایت ورزشی نزد مرجع صالح توسط وکیل ورزشی

شناسایی مرجع صالح جهت حل اختلاف امری مهم است که وکیل ورزشی بین المللی در همان ابتدا می بایست راه و شیوه درست را انتخاب و اصطلاحا داد را نزد دادرس ببرد.

به عنوان مثال بسیاری از افراد ممکن است از این موضوع مطلع نباشند که آرای صادره از کمیته های ملی و مراجع بین المللی بسیار دیگرتصمیم نهایی نیست و میتوان به این آرا در مرجع دیگری اعتراض نمود.

اعتراض به آرای صادره از کمیته های ملی و کمیته های بین المللی وکمیته های المپیک و…. در دادگاه داوری ورزش امکان پذیر است طرح دعوی در دادگاه داوری ورزش می تواند به صورت درخواست داوری یا طرح دعوی و تجدید نظر خواهی ورزشی صورت بپذیرد که هرکدام از شعب تجدید نظر و شعب عادی دادگاه داوری ورزش به موضوعات خاصی رسیدگی می کنند و میتوانید در مطلب دادگاه داوری ورزش این مطالب را مطالعه نمایید.

دادگاه داوری ورزش یکی از مهم ترین مراجع رسیدگی به دعاوی ورزشی بین المللی است که مرجع رسیدگی به بسیاری از دعاوی ورزشکاران و باشگاه های کشورمان بوده است

طرح شکایت و اختلاف ورزشی به شیوه صحیح قانونی

اگر چه حقوق علم اعداد نیست ولی حقوق ارتباطی تنگاتنگ با اعداد دارد چه اینکه هم در رعایت مواعد زمانی هم در محاسبات و…. نقش ریاضیات در حقوق ورزشی انکار ناپذیر است، بنابراین وکیل ورزشی می بایست علاوه بر طرح صحیح  دعوی نزد مرجع صالح ضمن رعایت مواعد قانونی مستندات بیانگر  حقانیت در دعوی و تقویت کننده ادعای موکل خود را ارایه و دعوای خود را به شکل درست مطرح نماید.

وکیل ورزشی انتخاب بهترین راهکار را برای شما انجام می دهد

وکیل ورزشی در اختلافات و دعاوی ورزشی به مانند سایر دعاوی راهکارهای مختلفی از جمله داوری میانجی گری مراجعه به مراجع شبه قضایی و قضایی را پیش رو قرار می دهد اما آنچه می بایست در اینجا مدنظر قرار گیرد این است که کدام مرجع از نظر هزینه و صرفه جویی زمان برای موکل مناسب تر است از طرفی دیگر از حیث رویه های رسیدگی بهتر می تواند حقوق موکل را تضمین کند.

سوالی که پیش می آید این است که بهترین راهکار برای حل اختلاف ورزشی چیست؟

شاید نشود پاسخ قاطعی به این سوال داد  چرا که  نوع اختلاف، طرفین آن و قانون حاکم بر موضوع و اسناد و مدارک هر طرف بسیار تعیین کننده است گاهی مراجعه به دادگاه داوری ورزش اصطلاحا جواب است و گاهی میانجی گری یا مذاکره.

در دعاوی ورزشی چرا از وکیل ورزشی کمک بگیریم؟

دعاوی ورزشی دارای پیچیدگی های فرایند دادرسی و قوانین و مقررات حاکم بر موضوع دعوی است از طرفی دیگر شیوه و رویه مراجع رسیدگی کننده به دعاوی ورزشی نشانگر این مسئله است که بدون تخصص و تجربه یک وکیل بین المللی ورزشی پیروزی در دعاوی ورزشی صعب و دشوار است و شاید دقت در انتخاب وکیل ورزشی بتواند طرف پیروز دعاوی ورزشی را تعیین نماید.

وکیل ورزشی بین المللی چه اعمالی را برای موکل خود انجام می دهد؟

وکیل ورزشی بیان می دارد: اختلافات ورزشی در دنیای امروز به شکل های مختلفی بروز می نماید همین امر باعث شده امروزه وکلای به نام بین المللی در موضوع دعاوی ورزشی مبادرت به همکاری با باشگاه ها، فدراسیون ها، کنفدراسیون ها و کمیته های جهانی نمایند هدف باشگاه ها و فدراسیون ها و… از داشتن وکیل ورزشی متخصص ارائه مشاوره، تدوین قوانین و مقررات ورزشی،آئین نامه و اساسنامه ها، تنظیم قرارداد های ورزشی و مسائل بسیار دیگری از این قبیل می باشد، تقریبا میتوان گفت در سطح حرفه ای دنیای امروز ورزش باشگاه و فدراسیونی وجود ندارد که بدون داشتن وکیل ورزشی به فعالیت خود ادامه دهد.

وکیل ورزشی و دعاوی بین المللی

بازی های بیشتری در دادگاههای ورزشی به نسبت زمینهای مسابقات ورزشی وجود دارد. این جمله ای معروف از آقای یان بلکشاو وکیل انگلیسی است. بنابراین وصف،نقش یک وکیل دعاوی ورزشی بیشتر جلوه می کند که باید با بهره مندی از تخصص و تبحر خویش با دفاع مدبرانه از موکلین ورزشی در جامعه بین المللی نقش ارزشمند خود را ایفا نماید.

همواره دعاوی و اختلافات بین المللی در صنعت ورزش وجود دارد که نیاز به پاسخ حقوقی متناسب خواهد داشت که جز توسط وکیل مجرب در این حوزه تامین نخواهد شد.

تنظیم مقررات و قراردادهای ورزشی

وکیل ورزشی متخصص معتقد است که نقش وی محدود به دعاوی و اختلافات پس از وقوع نیست، چه بسیار مهمتر خواهد بود که وکیل بین الملی با تنظیم مقررات ورزشی مدون و جامع مانع بروز اختلافات و ابهامات گردد یا در فروض دیگر با تنظیم قرارادهای واقع بینانه و موثر روابط طرفین در صنعت ورزش را کارامد تر ساخته و به گردش مالی پر سود این صنعت دوام و قوام بیشتری بدهد. بطور مثال با تنظیم قراردادی جدید منطبق با مقررات و استاندارداهای بین المللی و تضمین منافع بازیکنان و باشگاهها در دوران شیوع کرونا، آثار مثبتی در راستای اهداف پیش گفته ایجاد و برقرار می نماید.

تنظیم در لغت به معنای نظم بخشیدن است اما آیا فی الواقع وکیل ورزشی فقط به قرارداد نظم و انسجام می بخشد؟ پاسخ به این سوال با توجه به مقررات و قوانین ورزشی و امتیازاتی که می شود در قرارداد لحاظ کرد قطعا خیر است، وکیل ورزشی بسته به استعداد توانایی و آینده ورزشکار می تواند مکانیسم هایی را در نظر بگیرد که بار مالی و اقتصادی بالایی را داراست و در آینده حرفه ای ورزشکار، باشگاه و اسپانسر تاثیر بسزایی را دارد خبر ممنوع الخروجی بازیکنان داخلی و محکومیت ستارگانی همچون مسی و رونالدو به حبس تعلیقی نشان می دهد مالیات ورزشکاران دارای اهمیت بسیاری است.

امور مالیاتی بازیکنان ورزشی

مسائلی همچون اینکه مالیات بازیکنان بر عهده باشگاه است یا خود بازیکن و اینکه می شود شرط خلاف عرف جهت پرداخت مالیات در قرارداد گنجاند یا خیر نیازمند آگاهی بالایی در خصوص قوانین مالیاتی در تنظیم قرارداد بازیکنان است.

اظهارنامه مالیاتی

تنظیم اظهار نامه مالیاتی، رتق و فتق امور مالیاتی ورزشکاران، درآمد مشمول مالیات و در آمد مشمول معافیت همگی از اموری هستند که می بایست در مالیات ورزشکاران در نظر گرفته شود و این مسائل دارای اهمیت بالایی می باشند و بازیکنان و مربیان و سایر فعالان ورزشی به منظور انجام امور مالیاتی خود نظیر تنظیم اظهارنامه می توانند به وکیل ورزشی مراجعه کنند.

وکیل ورزشی و بانک قوانین

تسلط به بانک قوانین بین الملل ورزشی از خصیصه های وکیل مجرب بین الملل ورزشی است. در کنار لزوم اشراف به اصول حاکم بر حقوق ورزشی،نظر به بروزرسانی مقررات صنعت و تجارت ورزش و آثار شگرف آن برای افراد تحت شمول، دسترسی به بانک قوانین به عنوان ابزار کار یک وکیل بین المللی امری مهم است.

بطور مثال عدم اگاهی یک ورزشکار به بروز رسانی شدنی مقررات ضد دوپینگ ممکن است اعتبار چندین ساله و حرفه وی را به پایان برساند. اما بهره مندی از دانش وکلای حرفه ای در این امور مزیتی غیر قابل انکار است.

وکیل ورزشی و برگزاری سمینارها و دوره های ورزشی

دوره حقوق بین الملل ورزش برخلاف بسیاری از کشورهای حتی در حال توسعه، همچنان در ایران فاقد رشته رسمی دانشگاهی است و بنابراین گروه وکلای بین الملل ورزشی لاهه با برگزاری دوره های متنوع و منطبق با استانداردهای مراکز علمی بین المللی این امکان ممتاز را برای دانشجویان، وکلا و علاقمندان فراهم ساخته است. برگزاری دوره مقدمانی حقوق بین الملل ورزش با همکاری دانشگاه زوریخ  سوییس از آن جمله است.

وکیل ورزشی در تهران
وکیل ورزشی در تهران

حق الوکاله وکیل ورزشی چقدر است؟

وکیل ورزشی هم مانند دیگر وکلا از شاخص های تعیین شده ای برای تعیین مبلغ حق الوکاله استفاده می کند که این مبلغ باید در قرارداد بین موکل و وکیل ورزشی به صراحت ذکر شده باشد همچنین نحوه پرداخت نیز باید در قرارداد درج گردد.

 بسته به موضوع (طرح دعوی ورزشی، تنظیم قرارداد، تجدید نظر خواهی ورزشی، داوری در قرارداد ها) هزینه های داشتن وکیل ورزشی نیز میتواند متغیر باشد حتی میزان سختی یک پرونده ی ورزشی می تواند در تعیین مبلغ حق الوکاله نقش مهمی را ایفا نماید به دلیل اینکه رشته حقوق ورزشی در کشورمان رشته ای نوپا است تا کنون در قوانین ورزشی کشورمان، شاخصی که معیار حق الوکاله دعاوی ورزشی قرارداده شود تعیین نشده است اما با در نظر گرفتن قوانین عام میتوان گفت نرخ حق الوکاله در پرونده های داخلی ۱۰% از کل مبلغ موضوع دعوی است(پرونده هایی که روند پیگیری آن ها در داخل کشور می باشد و نیاز به مراجع جهانی و بین المللی ندارد مانند طرح دعوی در کمیته های ملی مستقر در ایران و کمیته استیناف و کمیته های انضباطی ملی داخل کشور) اما  در پرونده های بین المللی نرخ حق الوکاله وکیل ورزشی توافقی می باشد.

از شرایط ضروری قرارداد وکالت با وکیل ورزشی تعیین مبلغ حق الوکاله می باشد که باید به صورت صریح در قرارداد درج گردد همچنین تعیین تحوه پرداخت نیز یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه نمود.

مهاجرت ورزشی با همراهی وکیل

مهاجرت ورزشی به این معنی است که فرد، متقاضی مهاجرت از طریق استعداد، توانمندی و عناوین ورزشی خود از کشوری که مقصد و هدف وی برای مهاجرت است ویزا دریافت نماید، مهاجرت ورزشی گاه موقت و به منظور انجام فعالیت های ورزشی در طی پروسه ی زمانی خاصی است یا مهاجرت ورزشی به طور دائم صورت می پذیرد که در این حالت حتی دیده شده است که فرد تابعیت کشور مقصد مهاجرت ورزشی را دریافت و زیر پرچم آن کشور در تورنمنت های بین المللی شرکت می کند. اما وکیل مهاجرت ورزشی چه اقدامی برای شما انجام می دهد؟ مهاجرت ورزشی امروزه امری پرطرفدار در میان اهالی ورزش است که وکلای مهاجرت و وکلای ورزشی را به این فیلد جذاب علاقمند کرده است اموری از قبیل ترانسفر بازیکن، نقل و انتقلات ورزشی اخذ دعوتنامه ورزشی و … توسط وکلای مهاجرت ورزشی صورت می پذیرد.

مدیر برنامه ورزشی

مدیر برنامه ورزشی (intermediary) یا ایجنت (agent) به یک شغل جذاب، پر درآمد و پرحاشیه تبدیل شده است، چندی پیش خبر مرگ مینو رایولا ایجنت معروف و مطرح ایتالیایی که مدیر برنامه بازیکنانی همچون هالند، پول پوگبا، دی لیخت دوناروما و… بودند،دنیای ورزش بویژه طرفداران فوتبال را به شوک فرو برد در اهمیت این موضوع همین بس که بسیاری از مالکین باشگاه های معروف اروپایی از قبیل بارسلونا و رئال مادرید همواره تلاش می کنند تا مراودات خود را با مدیر برنامه های معروف و به نام گسترش دهند اینکه یجنت یا مدیر برنامه ورزشی می تواند در سرنوشت یک بازیکن تاثیر گذار باشد موضوعی است که بر هیچکس پوشیده نیست.

وکیل ورزشی در ترانسفر بازیکنان و مربیان چه نقشی دارد؟

وکلای بین الملل ورزشی با همکاری کارگزاران خوشنام بین المللی در جهت امر حقوقی ترانسفر بازیکنان و مربیان فوتبال به داخل یا خارج از کشور در دسترس خواهند بود. سالیانه تعداد زیادی نقل و انتقالات در دنیای ورزش بویژه فوتبال رخ می دهد که چنانچه با نظارت و رهنمودهای وکیل صورت گیرد منافع حداکثری برای اشخاص حقیقی و باشگاههای انتقال دهنده ایجاد خواهد کرد.

در یک انتقال به ظاهر ساده، حداقل پنج قرارداد ورزشی و بازرگانی منعقد می گردد که هر کدام واجد آثار برای افراد متعدد و متفاوتی خواهد بود. بنابراین اعمال دقت نظر و ظرایف حقوقی در این راستا امری است بسیار قابل توجه و تخصصی. ترانسفر بازیکن یکی از موضوعات پر طرفدار و جذاب دنیای ورزش است فعالان ترانسفر بازیکن شامل بازیکنان، باشگاه ها، مدیر برنامه ها و وکیل ورزشی می باشند. وکلای ورزشی بین المللی و مدیر برنامه ها نقش مهمی در نقل و انتقال بازیکنان، تنظیم قرارداد های ورزشی، ترانسفر بازیکن و یافتن تیم برای بازیکن ایفا می کنند.

با مشورت وکیل ورزشی باشگاه بخرید

وکیل متخصص در ورزش بیان می دارد: خرید باشگاه و باشگاه داری به ویژه در عرصه فوتبال موضوعی جذاب و جالب برای علاقمندان به ورزش و سرمایه گذاران است. در کشور عزیزمان ایران با توجه به معافیت مالیاتی درآمدهای ورزشی و همچنین نقش پررنگ فوتبال در تبلیغات و تعرفه های صنایع این موضوع با اقبال دوچندان روبرو است سرمایه گذاری های سنگین صورت گرفته در سالهای اخیر خود دلیل محکمی بر این مدعاست، اما این موضوع که چه مقرراتی را باید در باشگاه داری رعایت کرد خود جای سوال دارد که نیازمند داشتن اطلاعات حقوقی کافی است.

سوالاتی در خصوص اینکه آیا می شود با توجه به تحریم ها در خارج از کشور تیم و باشگاه خرید آیا می شود از طریق خرید باشگاه و سرمایه گذاری ورزشی ویزا اخذ نمود همگی مواردی است که با مشاوره با وکیل بین المللی ورزش به دست می آید.

دپارتمان ورزشی لاهه
دپارتمان ورزشی لاهه

تحلیل وقایع حقوق روز ورزش توسط وکیل دعاوی ورزشی

همانطور که پیشتر اشاره شد، بدلیل در حال توسعه بودن مقرات ورزشی ممکن است پاره ای از مسائل حقوقی روز با ابهام یا خلا قانونی مواجه باشد. بنابراین و لزوم پاسخ سریع، صحیح و شفاف به این مهم نیارمند تحلیل وقایع توسط تحلیل گر مجرب و متخصص است. به عبارت دیگر وکیل بین الملل ورزشی در جایگاهی است که میتواند این مهم را بطور شایسته ایفا نماید.

نقش وکیل ورزشی در داوری و میانجیگری

امروزه شیوه های جایگزین حل و فصل اختلاف خارج از دادگاه فزونی یافته است. وکلای متخصص ورزشی در بسیاری از موارد با تغییر نقش از یک وکیل به داور یا میانجیگر نسبت به جلوگیری از طرح دعوی در محاکم و فرسایشهای زمانی و مادی آن، اقدام می نمایند و طرفین اختلاف را از یک رسیدگی منصفانه تر، کم هزینه تر، سریعتر و کم خطر تر بهره مند می سازند. همچنین آرای صادره در این موارد، نظر به کنوانسیون نیویورک و سنگاپور همانند احکام دادگستری قابلیت اجرایی دارند.

وکیل ورزشی، کتب و مقالات ورزشی

تولیدات علمی از طریق ارسال مقالات، تالیف کتب و ارائه سخنرانیها نیز از دیگر ویژگیهای وکلای بین المللی ورزشی است. یکی از مهمترین آثار این گروه وکلای بین المللی ورزشی حرفه ای، کتاب دادگاه داوری ورزش از انتشارات دادگستر است که توسط کانون وکلای دادگستری مرکز نیز در دسترس قرار داده شده است. همچنین مقالات دیگری توسط این گروه بین المللی در دانشگاه های روسیه و اروپا با نمره بالا ارائه شده است. نظر به عدم وجود تولیدات معتبر محتوایی در این عرصه، وکلای حرفه ای ورزشی از طریق اقدامات فوق الذکر نقش پررنگی در این راه ایفا نموده و می نمایند.

درباره ما وکلای ورزشی ما

دپارتمان ورزش گروه وکلای بین المللی لاهه متشکل از آقایان دکتر نادر امینی پارسا، دکتر علی ملیح زاده و کارلوس هرناندز (carlos xavier hernandez toro) خانم   املیا فوکس (Amelia s fouques) که همگی جز پژوهشگران و فارغ التحصیلان رشته حقوق بین الملل ورزش از دانشگاه مادرید یا دانشگاههای کانادا می باشند تشکیل شده است لکن وکلای ورزشی در موقعیت های جغرافیایی دیگر نقاط دنیا با گروه وکلای بین المللی لاهه همکاری دارند.

دپارتمان ورزش گروه وکلای بین المللی لاهه در تنظیم قرارداد های ورزشی – ترانسفر بازیکن – مهاجرت ورزشی – تنظیم قرارداد – معرفی مدیر برنامه – امور مالیاتی ورزشکاران – وکالت در دعاوی و شکایات ورزشی داخلی و بین المللی- خرید باشگاه – حل اختلافات از قبیل میانجی گری و داوری ورزشی فعال می باشد.

ثبت درخواست مشاوره با وکیل ورزشی

لطفا در صورت تمایل فرم ذیل را پر نمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

موضوع درخواست مشاوره(ضروری)

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۶۰ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • ابوالفضل
  ۱۸ دی ۱۴۰۲ ۱۲:۳۵

  سلام وقت بخیر ی سوال داشتم من پارسال برای پرسپولیس رفتم تست و قبول شدم برا نونهالان بد شانسی من جایی بود ک سنم دو ماه آخر بود یعنی نوجوانان حساب میشدم بعد گفتن بخاطر قدو هیکل نوجوانان نمیتونی برا نونهالانم ک سنت ۱ روز بیشتر و خیلی بد شد برای همین سنمو میخام ببرم عقب ظلمه خدایی واقعا ناراحت شدم این همه زحمت کشیدم بعد بخاطر سنم نتونستم برم خیلی تیم ها نوجوانان میبرن عقب لطفا کمک کنید.

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۵ دی ۱۴۰۲ ۱۸:۳۲

   سلام و درود
   متاسفانه در این موضوع نمی توانیم به شما کمک کنیم و پیشنهاد میکنیم در تیم های مرتبط با رده سنی خود فعالیت کنید.

 • با عرض سلام واحترام بنده متولد اسفندماه ۸۴ هستم و۶ساله در پست دروازه بانی مشغول تمرین و یادگیری هستم وامسال در تیم حوزه بازی کردم و الان درسطح قابل قبول و آماده تست دهی میباشم و مایل به مهاجرت به باشگاههای امارات میباشم لطفا جهت اخذ ویزای ورزشی و ثبت نام آکادمی کوتاه مدت راهنمایی کنید واینکه ریز هزینه هام چقدرمیشود و کدام بخش را میتوانم به صورت اقساطی بپردازم. ممنون از راهنمایی مشاوره شما

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۷ دی ۱۴۰۲ ۱۵:۵۵

   سلام وقت بخیر
   با آرزوی موفقیت برای شما لطفا جهت اطلاع از شرایط آکادمی و هزینه های مربوطه فرم درخواست مشاوره را تکمیل کنید.

 • سلام خسته نباشید ارز میکنم من ۱۷ سالمه و دارم ۴ سال فوتبال به صورت حرفه‌ای دنبال میکنم خواستم بپرسم برای مهاجرت از طریف فوتبال به انگلیس هزینه و مدارک لازم چیست؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ۱۵:۴۴

   سلام روز بخیر جهت اطلاع از شرایط آکادمی و هزینه ها لطفا با کارشناسان گروه وکلای لاهه تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید من متولد ۸۷ هستم خواستم بدونم با این سن میتونم مهاجرت فوتبالی داشته باشم

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ ۱۰:۵۶

   سلام وقت بخیر سپاس از شما، بله می توانید به ثبت نام در آکادمی های ورزشی اقدام به مهاجرت کنید.

 • سلام وقت بخیر.
  من در رشته ی فوتبال بازی می‌کنم رزومه ی خاصی ندارم ولی بازیم خوبه در این صورت باید برای مهاجرت چکار کنم؟ ممنون

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۶ تیر ۱۴۰۲ ۰۹:۱۹

   به منظور مهاجرت ورزشی از طریق فوتبال نیاز به رزومه ورزشی و سابقه دارین.

 • زهرا اعتمادی
  ۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۰:۴۵

  سلام روز بخیر
  پسرم عضو تیم ملی نوجوانان شناست و اسفند ماه که از ایشون در مسابقات تست دوپینگ گرفتند تستش مثبت شد و در تست دارویی که دکتر غدد برای رشد بهتر به ایشان داده بودند یعنی داروی اکساندرولون را نشان میدهد و ما کاملا بی اطلاع بودیم که این دارو جزو موارد دوپینگ می باشد بهر حال ما همه مدارک قبل و حین درمان و نامه ای که دکتر غدد تایید کردند ایشان تحت درمان بودند را به نادو فرستادیم و الان منتظر رای هستیم میخواستم راهنمایی بفرمایید آیا باید کار دیگری انجام دهیم یا اگر نیاز به گرفتن وکیل است کی باید اقدام شود ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۱۳:۱۲

   با سلام با توجه با تخصصی بودن موضوع مورد اشاره شما می توانید از وکیل متخصص گروه وکلای لاهه در این زمینه مشاوره بگیرید. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید.

 • سلام خسته نباشید می خواستم ببینم شما اینجا بازیکنی که در رده امید بازی می کنه قبول می کنید و این که به تیم های لیگ برتری معرفی می کنید ممنون

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۰ دی ۱۴۰۱ ۱۰:۴۳

   با سلام. بله درصورت قابل قبول بودن رزومه ما می توانیم ایشان را به مدیربرنامه ورزشی معرفی کنیم.

 • سلام وقت بخیر
  من حدود ۸ سال در لیگ برتر بسکتبال بازی میکردم
  و به دلیل مصدومیت حرفه خودم رو تغییر دادم و رفتم سمت رشته حقوق. والان آزمون کانون وکلا دادم و احتمال خیلی زیاد قبول میشم. من خیلی به مدیر ورزشی شدن و همچنین وکالت در دعاوی ورزشی علاقه دارم. چطوری میتونید در این مسیر کمکم کنید که به این چیزی که میخوام برسم؟ (جایی هست من کار کنم و تجربی یاد بگیرم یا همایشی و هرچیزی که کمک کنه و اگر مقدوره منابعی معرفی کنید که برای بالا بردن سطح خودم در این زمینه مطالعه داشته باشم

  پاسخ
 • سلام روز بخیر. از طریق مربی گری حرفه ای تکواندو هم میشه مهاجرت کرد؟ وکیل مهاجرت ورزشی میتونه به من کمک کنه؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۸:۳۰

   سلام روز شما بخیر، بله لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید و روزمه خود را ارسال کنید.

 • سلام. برای مهاجرت ورزشی کم هزینه از چه روش هایی می شه استفاده کرد؟ یا کدوم کشورها هزینه کمتری لازم دارد؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۱۸

   سلام روز شما بخیر. درخصوص این موضوعات بهتر است با وکیل مهاجرت ورزشی تماس حاصل فرمایید تا بهترین اطلاعات در اختیار شما قرار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button