وکیل دعاوی ورزشی

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. وکیل دعاوی ورزشی

وکیل ورزشی و مشاوره با وکیل ورزشی در تنظیم انواع قوانین، قراردادها و دعاوی ورزشی بیش از پیش ضروری به نظر می رسد. تنها نگاهی به رنکینگ تیم ها در مسابقات المپیک و ارتباط کشورهای صدرنشین با صنعت آن کشور نشانگر آن است که به مانند قدرت اقتصادی و نظامی، اقتدار در ورزش برای کشورها در درجه بالای اهمیت قرار دارد. نگاه ورزشی به عنوان یک صنعت بزرگ اقتصادی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. ایجاد آکادمی های ورزشی، مداقه نظر در تنظیم قراردادها و دفاع از دعاوی و اختلافات ورزشی می تواند اثبات نماید. همه نتایج ورزشی در داخل مسابقه رقم نمی خورد؛ و گاها اهمیت عملکرد وکلا در تنظیم قراردادها و دفاع در مراجع، محاکم ورزشی داخلی و بین المللی است که تاثیر مستقیم بر نتایج ورزشی دارد، با توجه به تخصصی بودن دعاوی و قراردادهای ورزشی و همچنین آیین دادرسی و رویه مراجع رسیدگی داخلی و بین المللی بدون وجود وکلای مجرب متخصص در زمینه حقوق ورزشی داخلی و بین المللی، تنظیم صحیح قراردادها و پیروزی در دعاوی احتمالی با صعوبت و سختی همراه بوده و گاها غیر ممکن می شود.

عملکرد ضعیف کشورمان در مراجع بین المللی در رشته حقوق ورزشی بالاخص در این سالها بر کسی پوشیده نیست، محکومیت فدارسیون فوتبال باشگاهها و ورزشکاران ملی کشورمان، از دست رفتن میزبانی و محرومیت ایشان از حقوق قانونی خود به راحتی در مراجع بین المللی؛ اتاق حل اختلاف فیفا یا دادگاه عالی ورزش و صدور آرای ارزی سنگین علیه کشور و باشگاههای داخلی زنگ خطری بزرگ برای تقویت آگاهی این رشته نو پا و پر محتوای حقوق است، در عوض نیز اخذ حق رشد به نظر باشگاهها و فدراسیون فوتبال می بایست با بهره گیری از دانش وکلای متخصص ورزشی دارای تحصیلات آکادمیک بین المللی از بدو‌ مذاکرات تا تنظیم قرارداد و‌ سپس دفاع از دعاوی احتمالی این ضعف بزرگ را می توانند پوشش دهند.

وکیل دعاوی ورزشی کیست؟

وکیل دعاوی ورزشی در حقیقت شخصی است که با مهارت، دانش و تجربه وکالتی خود و کسب مدارج مرتبط با رشته حقوق بین الملل ورزشی نسبت به دفاع از حقوق بازیگران عرصه ورزش نظیر ورزشکاران، مربیان، فدراسیونها و فعالان تجاری در ورزش و اسپانسرها اقدام می نماید.

خدمات وکلای ورزشی بین المللی گروه وکلای لاهه چیست؟

حل و فصل اختلاف ورزشی از طریق داوری و میانجی گری داوری در کمیته های داخلی مانند کمیته وضعیت، کمیته های انضباطی، طرح دعوی و درخواست داوری در AFC، دادگاه حکمیت ورزش، اتاق حل اختلاف فیفا، دادگاه فدرال سوئیس بعنوان مرجع تجدید نظر خواهی دادگاه داوری ورزش چند نمونه از اقدامات گروه وکلای لاهه در راستای حقوق موکل می باشد شما می توانید جهت طرح دعاوی در تمامی مراجع ورزشی و درخواست داوری در خصوص اختلافات به متخصصین حقوق ورزشی گروه وکلای بین المللی لاهه مراجعه نمایید. از دیگر خدمات این گروه می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

چگونه میتوان وکیل دعاوی ورزشی شد؟

یک وکیل دعاوی ورزشی مجرب و متخصص کسی است که ضمن برخورداری از پروانه وکالت، بطور تخصصی رشته حقوق بین الملل ورزشی را تحصیل نموده باشد و نظر به بین المللی بودن مقررات، تسلط به زبان های تسلط داشته باشد.

شکایات و دعاوی ورزشی

اختلاف و بشر دو مفهوم متجانس و به هم آمیخته اند، ضرب المثل معروف دوتا کوزه کنار هم به هم می خورند کنایه از به وجود آمدن اختلاف و تنش بین اجسام است به طریق اولی انسانها صرفنظر از روحیات، فرهنگ، تابعیت و … ممکن است اختلاف حادث شود.

نقش وکیل در دعاوی ورزشی و اختلافات

حل اختلافات ورزشی نهاد داوری و میانجی گری در ورزش امروزه خود را بهتر از سایر عرصه های اختلافات حقوقی نشان داده است. در زمان حدوث اختلاف و دعوا بهره گیری از وکیل ورزشی و استفاده از مدارک و مستندات و دفاع از دعاوی مربوطه حائز اهمیت است وظیفه وکیل ورزشی در دعاوی ورزشی این است که با تسلطی که بر قوانین و مقررات دارد بتواند ذیحقی و حقانیت موکل خود را به اثبات برساند.

وکیل دعاوی ورزشی
وکیل دعاوی ورزشی

در دعاوی ورزشی چرا از وکیل ورزشی کمک بگیریم؟

دعاوی ورزشی دارای پیچیدگی های فرایند دادرسی و قوانین و مقررات حاکم بر موضوع دعوی است از طرفی دیگر شیوه و رویه مراجع رسیدگی کننده به دعاوی ورزشی نشانگر این مسئله است که بدون تخصص و تجربه یک وکیل بین المللی ورزشی پیروزی در دعاوی ورزشی صعب و دشوار است و شاید دقت در انتخاب وکیل ورزشی بتواند طرف پیروز دعاوی ورزشی را تعیین نماید.

وکیل ورزشی بین المللی چه اعمالی را برای موکل خود انجام می دهد؟

وکیل ورزشی بیان می دارد: اختلافات ورزشی در دنیای امروز به شکل های مختلفی بروز می نماید همین امر باعث شده امروزه وکلای به نام بین المللی در موضوع دعاوی ورزشی مبادرت به همکاری با باشگاه ها، فدراسیون ها، کنفدراسیون ها و کمیته های جهانی نمایند هدف باشگاه ها و فدراسیون ها و … از داشتن وکیل ورزشی متخصص ارائه مشاوره، تدوین قوانین و مقررات ورزشی،آئین نامه و اساسنامه ها، تنظیم قرارداد های ورزشی و مسائل بسیار دیگری از این قبیل می باشد، تقریبا میتوان گفت در سطح حرفه ای دنیای امروز ورزش باشگاه و فدراسیونی وجود ندارد که بدون داشتن وکیل ورزشی به فعالیت خود ادامه دهد.

وکیل ورزشی و دعاوی بین المللی

بازی های بیشتری در دادگاههای ورزشی به نسبت زمینهای مسابقات ورزشی وجود دارد. این جمله ای معروف از آقای یان بلکشاو وکیل انگلیسی است. بنابراین وصف،نقش یک وکیل دعاوی ورزشی بیشتر جلوه می کند که می باید با بهره مندی از تخصص و تبحر خویش با دفاع مدبرانه از موکلین ورزشی در جامعه بین المللی نقش ارزشمند خود را ایفا نماید.

همواره دعاوی و اختلافات بین المللی در صنعت ورزش وجود دارد که نیاز به پاسخ حقوقی متناسب خواهد داشت که جز توسط وکیل مجرب در این حوزه تامین نخواهد شد.

تنظیم مقررات و قراردادهای ورزشی

وکیل ورزشی متخصص معتقد است که نقش وی محدود به دعاوی و اختلافات پس از وقوع نیست، چه بسیار مهمتر خواهد بود که وکیل بین الملی با تنظیم مقررات ورزشی مدون و جامع مانع بروز اختلافات و ابهامات گردد یا در فروض دیگر با تنظیم قرارادهای واقع بینانه و موثر روابط طرفین در صنعت ورزش را کارامد تر ساخته و به گردش مالی پر سود این صعت دوام و قوام بیشتری بدهد. بطور مثال با تنظیم قراردادی جدید منطبق با مقررات و استاندارداهای بین المللی و تضمین منافع بازیکنان و باشگاهها در دوران شیوع کرونا، آثار مثبتی در راستای اهداف پیش گفته ایجاد و برقرار می نماید.

تنظیم در لغت به معنای نظم بخشیدن است اما آیا فی الواقع وکیل ورزشی فقط به قرارداد نظم و انسجام می بخشد؟

پاسخ به این سوال با توجه به مقررات و قوانین ورزشی و امتیازاتی که می شود در قرارداد لحاظ کرد قطعا خیر است، وکیل ورزشی بسته به استعداد توانایی و آینده ورزشکار می تواند مکانیسم هایی را در نظر بگیرد که بار مالی و اقتصادی بالایی را داراست و در آینده حرفه ای ورزشکار ، باشگاه و اسپانسر تاثیر بسزایی را دارد خبر ممنوع الخروجی بازیکنان داخلی و محکومیت ستارگانی همچون مسی و رونالدو به حبس تعلیقی نشان می دهد مالیات ورزشکاران دارای اهمیت بسیاری است.

امور مالیاتی بازیکنان ورزشی

مسائلی همچون اینکه مالیات بازیکنان بر عهده باشگاه است یا خود بازیکن و اینکه می شود شرط خلاف عرف جهت پرداخت مالیات در قرارداد گنجاند یا خیر نیازمند آگاهی بالایی در خصوص قوانین مالیاتی در تنظیم قرارداد بازیکنان است.

اظهارنامه مالیاتی

تنظیم اظهار نامه مالیاتی رتق و فتق امور مالیاتی ورزشکاران درآمد مشمول مالیات و در آمد مشمول معافیت همگی از اموری هستند که می بایست در مالیات ورزشکاران در نظر گرفته شود و این مسائل دارای اهمیت بالایی می باشند و بازیکنان و مربیان و سایر فعالان ورزشی به منظور انجام امور مالیاتی خود نظیر تنظیم اظهارنامه می توانند به وکیل ورزشی مراجعه کنند.

  ثبت رایگان اظهارنامه مالیاتی ورزشکاران

وکیل ورزشی و بانک قوانین

تسلط به بانک قوانین بین الملل ورزشی از خصیصه های وکیل مجرب بین الملل ورزشی است. در کنار لزوم به اشراف به این، نظر به بروز رسانی مقررات صنعت و تجارت ورزش و آثار شگرف آن برای افراد تحت شمول، دسترسی به بانک قوانین به عنوان ابزار کار یک وکیل بین المللی امری مهم است.

بطور مثال عدم اگاهی یک ورزشکار به بروز رسانی شدنی مقررات ضد دوپینگ ممکن است اعتبار چندین ساله و حرفه وی را به پایان برساند. اما بهره مندی از دانش وکلای حرفه ای در این امور مزیتی غیر قابل انکار است.

وکیل دعاوی ورزشی و برگزاری سمینارها و دوره های ورزشی

دوره حقوق بین الملل ورزش برخلاف بسیاری از کشورهای حتی در حال توسعه، همچنان در ایران فاقد رشته رسمی دانشگاهی است و بنابراین گروه وکلای بین الملل ورزشی لاهه با برگزاری دوره های متنوع و منطبق با استانداردهای مراکز علمی بین المللی این امکان ممتاز را برای دانشجویان، وکلا و علاقمندان فراهم ساخته است.برگراری دورخ مقدمانی حقوق بین الملل ورزش با همکاری دانشگاه علوم رهبری سوییس از آن جمله است.

مهاجرت ورزشی

مهاجرت ورزشی به این معنی است که فرد، متقاضی مهاجرت از طریق استعداد، توانمندی و عناوین ورزشی خود خواستار از کشوری که مقصد و هدف وی برای مهاجرت است ویزا دریافت نماید، مهاجرت ورزشی گاه موقت و به منظور انجام فعالیت های ورزشی در طی پروسه ی زمانی خاصی است یا مهاجرت ورزشی به صورت دائم صورت می پذیرد که در این حالت حتی دیده شده است که فرد تابعیت کشور مقصد مهاجرت ورزشی را دریافت و زیر پرچم آن کشور در تورنمنت های بین المللی شرکت می کند.

مهاجرت ورزشی چگونه آغاز می شود؟

مهاجرت ورزشی نوع خاصی از مهاجرت است و فقط افراد خاصی می توانند از طریق ورزشی مهاجرت کنند ابتدایی ترین شرط مورد نیاز برای مهاجرت ورزشی دریافت دعوتنامه از کشور مقصد است و همچنین باید شرایط و مقررات قانونی مهاجرت به آن کشور را داشته باشید

وکیل مهاجرت ورزشی چه اقدامی برای شما انجام می دهد؟

مهاجرت ورزشی امروزه یک موضوع پرطرفدار در میان اهالی ورزش است که وکلای مهاجرت و وکلای ورزشی را به این فیلد جذاب علاقمند کرده است اموری از قبیل ترانسفر بازیکن، نقل و انتقلات ورزشی اخذ دعوتنامه ورزشی و … توسط وکلای مهاجرت ورزشی صورت می پذیرد.

وکیل ورزشی در تهران
وکیل ورزشی در تهران

مدیر برنامه ورزشی

مدیر برنامه ورزشی (intermediary) یا ایجنت (agent) در دنیای امروز به یک شغل جذاب ، پر درآمد و پرحاشیه تبدیل شده است، چندی پیش خبر مرگ مینو رایولا ایجنت معروف و مطرح ایتالیایی که مدیر برنامه بازیکنانی همچون هالند، پول پوگبا، دی لیخت دوناروما و … دنیای ورزش بویژه طرفداران فوتبال را به شوک فرو برد در اهمیت این موضوع همین بس که بسیاری از مالکین باشگاه های معروف اروپایی از قبیل بارسلونا و رئال مادرید همواره تلاش می کنند تا مراودات خود را با مدیر برنامه های معروف و به نام گسترش دهند اینکه یجنت یا مدیر برنامه ورزشی می تواند در سرنوشت یک بازیکن تاثیر گذار باشد موضوعی است که بر هیچکس پوشیده نیست.

ترانسفر بازیکنان و مربیان

وکلای بین الملل ورزشی با همکاری کارگزاران خوشنام بین المللی در جهت امر حقوقی ترنسفر بازیکنان و مربیان فوتبال به داخل یا خارج از کشور در دسترس خواهند بود. سالیانه تعداد زیادی نقل و انتقالات رخ میدهد که چنانجه با نظارت و رهنمودهای وکیل معتبر ورزشی و کارگزاران مربوطه و متبحر باشد برابر خواهد بود با منافع حداکثری اشخاص حقیقی و باشگاههای انتقال دهنده.

در یک انتقال به ظاهر ساده، حداقل پنج قرارداد ورزشی و بازرگانی منعقد می گردد که هر کدام واجد آثار برای افراد متعدد و متفاوتی خواهد بود. بنابراین اعمال دقت نظر و ظرایف حقوقی در این راستا امری است بسیار قابل توجه و تخصصی. ترانسفر بازیکن یکی از موضوعات پر طرفدار و جذاب دنیای ورزش است فعالان ترانسفر بازیکن شامل بازیکنان ، باشگاه ها ، مدیر برنامه ها و وکیل ورزشی می باشند. وکلای ورزشی بین المللی و مدیر برنامه ها نقش مهمی در نقل و انتقال بازیکنان، تنظیم قراردد های ورزشی، ترانسفر بازیکن و یافتن تیم برای بازیکن ایفا می کنند.

خرید باشگاه

وکیل متخصص در ورزش بیاتن می دارد: خرید باشگاه و باشگاه داری به ویژه در عرصه فوتبال موضوعی جذاب و جالب برای علاقمندان به ورزش و سرمایه گذاران است. در کشور عزیزمان ایران با توجه به معافیت مالیاتی درآمدهای ورزشی و همچنین نقش پررنگ فوتبال در تبلیغات و تعرفه های صنایع این موضوع با اقبال دوچندان روبرو است سرمایه گذاری های سنگین صورت گرفته در سالهای اخیر خود دلیل محکمی بر این مدعاست، اما این موضوع که چه مقرراتی را باید در باشگاه داری رعایت کرد خود جای سوال دارد که نیازمند داشتن اطلاعات حقوقی کافی است.

سوالاتی در خصوص اینکه آیا می شود در خارج از کشور تیم و باشگاه خرید آیا می شود از طریق خرید باشگاه و سرمایه گذاری ورزشی ویزا اخذ نمود همگی مواردی است که با مشاوره با وکیل بین المللی ورزش به دست می آید.

تحلیل وقایع حقوق روز ورزش توسط وکیل دعاوی ورزشی

همانطور که پیشتر اشاره رفت، بدلیل در حال توسعه بودن مقرات ورزشی ممکن است پاره ای از مسائل حقوقی روز با ابهام یا خلا قانونی مواجه باشد. بنابراین و لزوم پاسخ سریع، صحیح و شفاق به این مهم نیارمند تحلیل وقایع توسط تحلیل گر مجرب و نتخصص است. به عبارت دیگر وکیل بین الملل ورزشی در جایگاهی است که میتواند این مهم را بطور شایسته ایفا نماید.

نقش وکیل ورزشی در داوری و میانجیگری

امروزه شیوه های جایگزین حل و فصل اختلاف خارج از دادگاه فزونی یافته است. وکلای متخصص ورزشی در بسیاری از موارد با تغییر نقش از یک وکیل به داور یا میانجیگر نسبت به جلوگیری از طرح دعوی در محاکم و فرسایشهای زمانی و مادی آن، اقدام می نمایند و طرفین اختلاف را از یک رسیدگی منصفانه تر، کم هزینه تر، سریعتر و کم خطر تر بهره مند می سازند. همچنین آرای صادره در این موارد، نظر به کنوانسیون نیویورک و سنگاپور همانند احکام دادگستری قابلیت اجرایی دارند.

وکیل ورزشی، کتب و مقالات ورزشی

تولیدات علمی از طریق ارسال مقالات، تالیف کتب و ارائه سخنرانیها نیز از دیگر ویژگیهای وکلای بین المللی ورزشی است. یکی از مهمترین آثار این گروه وکلای بین المللی ورزشی حرفه ای، کتاب دادگاه داوری ورزش از انتشارات دادگستر است که توسط کانون وکلای دادگستری مرکز نیز خریداری شده است. همچنین مقالات دیگری توسط این گروه بین المللی در دانشگاه سوچی روسیه و آتن یونان با نمره بالا ارائه شده است.

نظر به عدم وجود تولیدات معتبر محتوایی در این عرصه، وکلای حرفه ای ورزشی از طریق اقدامات فوق الذکر نقش پررنگی در این راه ایفا نموده و می نمایند.

دپارتمان ورزشی لاهه
دپارتمان ورزشی لاهه

درباره ما

دپارتمان ورزش گروه وکلای بین المللی لاهه متشکل از آقایان دکتر نادر امینی پارسا، دکتر علی ملیح زاده و خانم Magdalena ferrer که همگی جز پژوهشگران و فارغ التحصیلان رشته حقوق بین الملل ورزش از دانشگاه مادرید می باشند دپارتمان ورزش گروه وکلای بین المللی لاهه می تواند در تنظیم قرارداد های ورزشی – ترانسفر بازیکن – مهاجرت ورزشی – تنظیم قرارداد – معرفی مدیر برنامه امور مالیاتی ورزشکاران – وکالت در دعاوی و شکایات ورزشی- خرید باشگاه – حل اختلافات از قبیل میانجی گری و داوری ورزشی فعال می باشد پرونده هایی مانند:

 • اخذ رای محکومیت علیه دروازه بان پرسپولیس
 • حکم جلب بازیکن، استقلال حضور در دادگاه بین المللی ورزش واقع در لوزان سوئیس
 • اخذ رای حق رشد بازیکن و مکانیسم مشارکت علیرضا جهانبخش از باشگاه برایتون انگلیس
 • اخذ رای در قرارداد بازیکن با مدیر برنامه و … گوشه ای از سابقه درخشان گروه وکلای بین المللی لاهه اس.

ثبت درخواست مشاوره با وکیل ورزشی

لطفا در صورت تمایل فرم ذیل را پر نمایید. در اسرع وقت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

موضوع درخواست مشاوره(ضروری)

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۴۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خسته نباشید می خواستم ببینم شما اینجا بازیکنی که در رده امید بازی می کنه قبول می کنید و این که به تیم های لیگ برتری معرفی می کنید ممنون

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۰ دی، ۱۴۰۱ ۱۰:۴۳ ق٫ظ

   با سلام. بله درصورت قابل قبول بودن رزومه ما می توانیم ایشان را به مدیربرنامه ورزشی معرفی کنیم.

 • سلام وقت بخیر
  من حدود ۸ سال در لیگ برتر بسکتبال بازی میکردم
  و به دلیل مصدومیت حرفه خودم رو تغییر دادم و رفتم سمت رشته حقوق. والان آزمون کانون وکلا دادم و احتمال خیلی زیاد قبول میشم. من خیلی به مدیر ورزشی شدن و همچنین وکالت در دعاوی ورزشی علاقه دارم. چطوری میتونید در این مسیر کمکم کنید که به این چیزی که میخوام برسم؟ (جایی هست من کار کنم و تجربی یاد بگیرم یا همایشی و هرچیزی که کمک کنه و اگر مقدوره منابعی معرفی کنید که برای بالا بردن سطح خودم در این زمینه مطالعه داشته باشم

  پاسخ
 • سلام روز بخیر. از طریق مربی گری حرفه ای تکواندو هم میشه مهاجرت کرد؟ وکیل مهاجرت ورزشی میتونه به من کمک کنه؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۹ خرداد، ۱۴۰۱ ۸:۳۰ ق٫ظ

   سلام روز شما بخیر، بله لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید و روزمه خود را ارسال کنید.

 • سلام. برای مهاجرت ورزشی کم هزینه از چه روش هایی می شه استفاده کرد؟ یا کدوم کشورها هزینه کمتری لازم دارد؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۸ خرداد، ۱۴۰۱ ۱۰:۱۸ ق٫ظ

   سلام روز شما بخیر. درخصوص این موضوعات بهتر است با وکیل مهاجرت ورزشی تماس حاصل فرمایید تا بهترین اطلاعات در اختیار شما قرار داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button