ویزای تمکن مالی

ویزای تمکن مالی

ویزای تمکن مالی مجوزی است که برخی کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و با عنوان ویزای خود حمایتی نیز صادر می شود. ویزای تمکن مالی متناسب با درآمد شما، صلاحدید سفارت و مبلغی که به عنوان تمکن مالی در حسابتان گذاشته اید به شما تعلق می گیرد. چه کشورهایی ویزای تمکن مالی صادر می کنند؟ هزینه صدور ویزای تمکن مالی چقدر است؟ ویزای خود حمایتی یا تمکن مالی چه شرایطی دارد؟ با ویزای تمکن مالی ویزای همراه هم صادر می شود؟ برای اخذ ویزای تمکن مالی می توانید با وکیل اخذ ویزا نیز مشورت کنید.

ویزای تمکن مالی و شرایط عمومی آن

ویزای تمکن مالی مجوزی است که سفارت کشورهای مختلف با اعتماد به تمکن مالی حساب شما و همچنین درآمد ثابت ماهیانه ای که در کشورتان دارید صادر می کند. در اصل ویزای تمکن مالی شرایط پیچیده و غیرممکنی ندارد و بر مبنای توانایی مالی افراد صادر می شود. تمکن مالی بالا و درآمد ثابت ماهیانه دو شرط عمومی و اصلی ویزای تمکن مالی هستند اما هر کشور ممکن است در جزئیات شرایط متفاوتی را برای صدور این ویزا در نظر بگیرد. برای مثال حداقل تمکن حساب متقاضی در هر کشور متفاوت است. یکی از اصلی ترین نکاتی که باید برای اخذ ویزای تمکن مالی به آن توجه کنید این است که شما تا ۵ سال بعد از اخذ این ویزا امکان فعالیت اقتصادی ندارید اما می توانید از امکانات تحصیلی استفاده کنید. در نتیجه بهتر است برای اطلاع از تمام شرایط ویزای تمکن مالی با مشاوره وکیل مهاجرت ابتدا کشور مقصدتان را مشخص کنید.

ویزای تمکن مالی یا ویزای بازنشستگی

در دنیای مهاجرت ویزای بازنشستگی شرایط و معنای یکسانی با ویزای تمکن مالی دارد. کشورها نیز دو نوع ویزای تمکن مالی و بازنشستگی را جداگانه صادر نمی کنند بلکه می توان گفت ویزای بازنشستگی نام مستعار تمکن مالی است. علاوه بر این ویزای تمکن مالی با نام خودحمایتی نیز نامیده می شود. شرایط هر ۳ ویزا کاملا با یکدیگر یکسانند یعنی مطابق تمکن مالی و درآمد ثابت ماهیانه بدون نیاز به مدرک زبان صادر می شوند. توجه کنید همه کشورها ویزای تمکن مالی صادر نمی کنند.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزا و شرایط آن

ویزای تمکن مالی چیست؟
ویزای تمکن مالی چیست؟

چه کشورهایی ویزای تمکن مالی صادر می کنند؟

ویزای تمکن مالی در تمام کشورها صادر نمی شود و هر کشور متناسب با سیاست های خود چنین ویزایی را صادر می کند.  بهترین کشورهایی که متناسب با تمکن مالی فرد و درآمد ماهیانه وی ویزای خودحمایتی صادر می کنند عبارتند از:

  • اسپانیا
  • پرتغال
  • اتریش
  • فرانسه

ویزای تمکن مالی فرانسه

فرانسه معروف ترین و محبوب ترین کشور در بین ایرانیان است که ویزای تمکن مالی صادر می کند. ویزای تمکن مالی فرانسه برای متقاضی و اعضا خانواده وی با اعتبار ۱ سال صادر می شود که درصورت ثبوت شرایطتان قابلیت تمدید دارد. میزان تمکن مالی برای هر فردی متفاوت است یعنی چه؟ یعنی به ازای متقاضی و حامی ۴۰ هزار یورو، به ازای همسر ۱۸ هزار یورو و به ازای هر فرزند ۱۰ هزار یورو تمکن مالی در حساب نیاز است. و حداقل درآمد ماهیانه ای که باید به سفارت ثابت کنید به طور میانگین ۲ هزار یورو است.

مهاجرت به اسپانیا با ویزای تمکن مالی

مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا روش های مختلفی دارد که یکی از آن ها اخذ ویزای تمکن مالی است. به طور کلی این کشور نیز از قواعد کلی که سایر کشورها رعایت می کنند، تبعیت می کند. با ویزای تمکن مالی اسپانیا می توانید برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود نیز ویزا بگیرید. به ازای هر فرد باید حداقل ۲۰ هزار یورو در حساب بانکی قرار دهید و درآمد ماهیانه ۳ هزار یورو را نیز به سفارت ثابت کنید. در این زمینه می توانید با وکیل مهاجرت به اسپانیا مشورت کنید.

مهاجرت خودحمایتی به اتریش

ویزای تمکن مالی در اتریش کمی سختگیرانه تر از سایر کشورها صادر می شود. شما باید حداقل ۶ ماه در سال در این کشور سکونت داشته باشید. علاوه بر این به ازای هرکدام از اعضا خانواده مبلغ ۲۲ هزار یورو در حساب بانکی قرار دهید و درآمد ماهیانه ۳ هزار یورویی را نیز به سفارت ثابت کنید. اتریش سالانه تنها برای ۵۰۰ خانواده و با یک سیستم امتیاز دهی ویزای تمکن مالی می دهد.

ویزای تمکن مالی پرتغال

یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت، پرتغال است که اتفاقا برای صدور ویزای تمکن مالی هم نسبت به سایر کشورها تمکن مالی کمتری نیاز دارد. شما می توانید همزمان برای خود و خانواده تان ویزا بگیرید. مبلغ تمکن مالی که سفارت این کشور اعلام کرده است برای هر نفر ۱۵ هزار یورو و درآمد ماهیانه ۱۵۰۰ یورو است. فرزندان شما در این کشور امکان استفاده از تحصیلات رایگان را خواهند داشت.

با ویزای تمکن مالی می توان کار کرد؟

سوال بسیاری از شما عزیزان که به اخذ ویزای تمکن مالی فکر می کنید این است که با در دست داشتن این ویزا در کشور مقصد می توان به اشتغال پرداخت؟ همانطور که از نام این ویزا نیز پیدا است سفارت مطابق توان مالی شما و با اعتماد به درآمدی که سالیانه دارید برایتان ویزا صادر می کند و شما به همین خاطر نیز در کشور مقصد حداقل تا ۵ سال بعد از اخذ ویزای تمکن مالی امکان فعالیت اقتصادی نخواهید داشت. اما می توانید برای تحصیل در کشور مورد نظرتان اقدام کنید و از این نظر محدودیتی ندارید. البته لازم به ذکر است که محدودیت شما در اشتغال تنها تا زمانی است که برایتان اقامت دائم صادر شود.

هزینه های ویزای خودحمایتی

ویزای تمکن مالی چقدر هزینه  دارد؟ وکیل مهاجرت در این خصوص بیان می دارد: (ویزای تمکن مالی همچون مهاجرت تحصیلی و کاری نیست که با مبالغ کمی بتوان به آن رسید بلکه ویزایی است که مبتنی بر متمول بودن شما صادر می شود در نتیجه اولین و هنگفت ترین هزینه صدور ویزای تمکن مالی، مبلغی است که باید تحت همین عنوان در حساب خود قرار دهید. در کنار این هزینه، باید هزینه خرید یا اجاره ملک، مشاوره با وکیل مهاجرت سرمایه گذاری، ترجمه مدارک، تکمیل فرم درخواست ویزا و… را در نظر بگیرید.)

ویزای تمکن مالی چقدر اعتبار دارد؟

مسئله مهمی که برای متقاضیان ویزای تمکن مالی اهمیت بسیاری دارد مدت اعتبار این ویزا است. در تمام کشورها اعتبار ویزای تمکن مالی یک ساله است و درصورت ثابت ماندن شرایط شما یعنی داشتن تمکن مالی و درآمد ماهیانه برای یک سال دیگر نیز قابلیت تمدید دارد. اما سوال اینجاست که با ویزای تمکن مالی می توان به اقامت دائم کشورها رسید؟ بله اما ممکن است در برخی کشورها دریافت اقامت دائم از طریق ویزای تمکن مالی تا ۵ سال نیز زمان ببرد.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از این طریق

برای اخذ ویزای تمکن مالی باید مدارکی ارائه دهید که توان مالی شما را برای سفارت ثابت کند و سفارت کشور مقصد از این بابت خیالش راحت شود. در این جهت می توانید مدارکی همچون سند ملک، حساب های ارزی و ریالی ارائه دهید. علاوه بر این ارائه دارک هویتی علی الخصوص سند ازدواج و شناسنامه فرزندان اهمیت زیادی دارد. برای اخذ ویزای تمکن مالی مدرک زبان مهم نیست. به یاد داشته باشید که صدور این ویزا حول محور مدارک مالی می چرخد به همین جهت نیز حساب هایی با واریز و برداشت های شفاف ارائه دهید. در این بین وچر هتل و بلیط هواپیما و گواهی عدم سوپیشینه را نیز فراموش نکنید. مشاوره با وکیل اخذ ویزا در این خصوص می تواند ریسک مسیر شما را کاهش دهد.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزا

شرایط ویزای تمکن مالی
شرایط ویزای تمکن مالی

وکیل برای اخذ ویزای تمکن مالی

مشخص شد که کشورها برای صدور ویزای تمکن مالی نسبت به ویزای تحصیلی یا کاری سختگیری بیشتری خرج می کنند و تعداد ریجکتی های ویزا نیز در این زمینه بالا است. به همین خاطر بهترین کار برای جلوگیری از این اتفاق مشاوره با وکیل مهاجرت یا وکیل اخذ ویزا است. وکیل فردی است که با تحصیل در رشته حقوق و همچنین داشتن پروانه وکالت از نهادهای ذی صلاح، از قوانین بین المللی و مهاجرتی مطلع است و با تجربه ای که دارد می تواند درصورت وجود و بروز مانع راه حل هایی درخور ارائه دهد. گروه وکلای لاهه با همکاری وکلای مهاجرتی متخصص و راه اندازی دفاتر فعال در سرتاسر دنیا در زمینه صدور ویزای تمکن مالی و به طور کلی تمام روش های مهاجرتی فعالیت های ارزشمندی را انجام داده اند. شما می توانید برای اخذ ویزا با مشاورین ما در تماس باشید.

سوالات متداول

برای پاسخ این سوال باید هزینه هایی همچون تمکن، ترجمه مدارک، مشاوره با وکیل مهاجرت و… را پیش بینی نمایید.

خیر دارندگان این ویزا امکان اشتغال و فعالیت اقتصادی ندارد تا زمانیکه اقامت دائم بگیرند.

این ویزا با اعتبار ۱ ساله و با قابلیت تمدید صادر می شود.

بله اخذ ویزای تمکن مالی نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد.

برای ارائه حساب بانکی اعم از تمکن و گردش حساب باید حداقل ۳ ماه قبل از وقت سفارتتان اقدام نمایید.

در رابطه با ویزای تمکن مالی بیشتر بدانید:

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل معماری در ترکیه
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت ورزشی به فرانسه

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button