مهاجرت به کجا و چگونه؟

مهاجرت کنیم یا نکنیم؟ این سوالی است که امروزه ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت را در بر گرفته و برای برخی نیز یک امر غیر ممکن و ناشدنی است. مهاجرت امروزه یکی از موضوعات مهم دنیا بوده و هر ساله افراد بیشتری از کشورهای مختلف تمایل به مهاجرت دارند. امروزه با توجه به رشد اقتصادی و صنعتی و اجتماعی و فرهنگی برخی کشورها و همچنین جمعیت کم و مهاجرت پذیری آن ها خیل عظیمی از افراد به سوی این کشور ها سرازیر شده تا رفاه و شرایط مناسبی جهت زندگی و پیشرفت برای خود فراهم سازند. گروه وکلای لاهه قصد دارد شما را با مهاجرت و کلیات آن، روش های مهاجرت، کشورهای مناسب جهت مهاجرت و نقش وکیل مهاجرت آشنا کند.

معنای مهاجرت

مهاجرت در معنای لغوی عبارت است از جابجایی و ترک کردن مکان فعلی به قصد اقامت و زندگی در مکان دیگر است. امروزه مهاجرت به امر فراگیری در بین اکثر جوامع انسانی تبدیل شده که همه ی اقشار در گروه های سنی مختلف به دنبال راه های مهاجرت برای نیل به اهداف کاری، تحصیلی، رفاه اجتماعی بیشتریا برای رهایی از خطرات مثل جنگ، قحطی، شرایط نابسامان اقتصادی و … هستند.

وقتی کلمه ی مهاجرت به گوشمان می خورد ممکن است سوالات مختلفی به ذهن متبادر می گردد از قبیل اینکه آیا می توانیم مهاجرت کنیم و اگر پاسخ مثبت است، چگونه؟ چه کشورهایی برای مهاجرت مناسب ترهستند؟ چه مدارکی برای پروسه ی مهاجرت لازم است؟ ازچه کسانی می توانیم در زمینه مهاجرت کمک بگیریم؟ پروسه ی مهاجرت چقدر طول می کشد؟ چقدر هزینه از ابتدا تا انتهای کار برای مهاجرت لازم است؟ برای مهاجرت به چه کسانی می توانیم اعتماد کنیم؟ نقش وکیل مهاجرت دراین پروسه چقدر موثراست؟ و چرا باید از وکیل مهاجرتی در روند کمک و مشاوره بگیریم؟ در این مقال پاسخ تمام سوالات را خواهیم داد.

مهاجرت و روش های آن
مهاجرت و روش های آن

مهاجرت و راه و روش های آن

از راه های مختلفی می توان اقدام به مهاجرت نمود، که بسته به هدف ما از مهاجرت و شرایط سنی، خانوادگی، تحصیلی و شغلی متفاوت و متغیر است. در ادامه این گفتار انواع مهاجرت را به اختصار شرح می دهیم:

مهاجرت شغلی (مهاجرت کاری)

این نوع مهاجرت (مهاجرت کاری) با هدف رسیدن به شرایط شغلی ایده آل یا ارتقای جایگاه شغلی انجام می پذیرد.  فرد متقاضی مهاجرت دراین روش ابتدا باید با توجه به شغل و تخصصی که درحرفه ی خود دارد به دنبال کشوری باشد که این نوع افراد متخصص را پذیرا هستند که مسلماً هر فرد اطلاعات جامعی از وضعیت همه ی کشورها و شرایط پذیرش مهاجران آنها را ندارند و نمی توانند به درستی کشور مقصد متناسب با ویژگی های خود و نیروی کار مورد نیاز آن کشور انتخاب نماید، اینجاست که مشاوره یک گروه حرفه ای و تخصصی در این زمینه می تواند پروسه ی مهاجرت شما را تسهیل و حتمیت بخشد.

گروه وکلای بین المللی لاهه متشکل از وکلای مجرب و متخصص با هدف تسهیل بخشی به امور مهاجرت و ارائه مشاوره های کاربردی دراین زمینه، و همراهی متقاضیان تا اتمام کار در کنار شما خواهد بود و کلیه امور مهاجرتی را ابتدا تا انتها با اطمینان خاطر می توانید به گروه وکلای بین المللی لاهه بسپارید.

مهاجرت تحصیلی

یکی دیگراز راههای مهاجرت، مهاجرت از طریق تحصیل است، که بیشتر در قشر دانشجو این نوع مهاجرت متداول و دارای طرفدار است. با توجه به اینکه رشته تحصیلی شما چیست و قصد دارید در کدام کشور و کدام دانشگاه به تحصیل بپردازید انتخاب کشور مقصد متفاوت خواهد بود. برای مهاجرت تحصیلی شما باید شرایط خود را از لحاظ تحصیلی و مالی به طور کامل مورد بررسی قرار دهید و بدانید که هزینه های تحصیل و زندگی یک فرد دانشجو در کشور مقصد به طور میانگین چه مقدار خواهد بود که بتوانید هزینه های خود را برآورد و مدیریت نمایید، که قطعاً نیازمند کسب اطلاعات کافی و دقیق در این زمینه است و باید با دریافت مشاوره و استفاده از تجربیات کارشناسان بهترین و مناسب ترین کشور و دانشگاه را انتخاب کنید.

در مهاجرت تحصیلی اهمیت این موضوع بخاطر نقش موثری است که در آینده ی شغلی و زندگی فرد دارد چرا که بیشتر افرادی که پذیرش تحصیلی یک کشور را میگیرند قصد دارند در همان کشور بعد از اتمام تحصیل مشغول به کار شوند که به این ترتیب بعدا اقامت دائم می گیرند.

مهاجرت سرمایه گذاری یا از طریق کار آفرینی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری مخصوص کسانی است که به سرمایه گذاری و ایجاد کسب وکارهای خلاقانه در کشورهای دیگر علاقه مند هستند، یا اینکه با این کار قصد اخذ اقامت کشور مورد نظر را دارند، اکثر کشورها از سرمایه گذاران و کسانی که ایده های خلاقانه در زمینه های مختلف صنعت، تجارت، کشاورزی و … دارند حمایت می کنند و در واقع این افراد به نوعی سرمایه ی کشور مقصد محسوب شده و باعث پیشرفت بیشتر آن کشور خواهند شد. در این روش هم باید ببینیم که ما قصد داریم چه نوع کسب و کاری را در چه زمینه ای راه اندازی نماییم.

برای مثال یا در کشورهای توریستی راه اندازی رستوران هایی با سبک خاص یا دایر کردن هتل یا حتی برگزاری کلاس ها و دوره های آموزش آشپزی میتواند توجیه اقتصادی داشته باشد. در کشورهای سردسیر که اغلب بارش برف و باران زیاد است راه اندازی صنعتی مثل صنعت چرم قطعاً چون در راستای نیازهای آن منطقه است بازدهی خوبی خواهد داشت یا در کشورهایی که دامپروری رواج دارد ایده هدفمندسازی و بهینه سازی در زمینه استفاده از فرآورده های دامی با استقبال مواجه خواهد شد.

گروه وکلای بین المللی لاهه با ارتباطی که در زمینه مهاجرت با کشورهای مطلوب برای مهاجرت دارند و اطلاع کامل و دقیقی که از نیازهای بیزینسی کشورهای مختلف دارند می توانند مشاوره های راه گشایی به شما ارائه کنند و چندین کشور را به عنوان گزینه های مناسب و منطبق با شرایط شما معرفی می کنند و در ادامه ی مسیر هم تا گرفتن ویزای بیزینسی شما را همراهی نمایند. هم چنین این گروه با ثبت شرکت به نام شما و انجام کارهای قانونی آن برای شما اقدام به اخذ ویزا می نمایند.

مهاجرت از طریق ازدواج

در این نوع از مهاجرت فرد با شخصی در کشور مقصد ازدواج می کند و ثابت می کند که ازدواج وی کاملاً قانونی و رسمی است و به هیچ عنوان صوری نبوده، که البته این نوع مهاجرت یکسری شرایط خاص و قانونی دارد که باید طی شود تا بتوان از این طریق اقامت گرفت هر چند در این مورد نیاز به حضور مستمر وکیل نمی باشد ولی اخذ مشاوره های موثر و کاربردی در اینباره خالی از لطف نیست به ویژه اینکه کشوری مانند اوکراین به صرف ازدواج اعطای اقامت دایم به زوجین تبعه بیگانه نمی کند بلکه سپری شدن مدتی از زندگی مشترک شرط اعطای اقامت است.

مهاجرت از طریق تولد فرزند

همانطور که اکثر مخاطبین مواردی را در این باره شنیده اید؛ در اطرافیان خود شاهد آن بوده اند بسیاری از افراد اخیراً سعی می کنند که فرزندشان در کشور دیگری به متولد شود تا از این طریق بتوانند اقامت آن کشور را برای فرزند خود اخذ نمایند. این روش هم نیاز به تمهیداتی دارد که باید با اخذ مشاوره دقیق از شرایط و مقررات کشور مقصد مطلع شد و به صورت آگاهانه آنرا انتخاب و اقدام کرد.

مهاجرت ورزشی

گروه ها و اقشار خاصی همچون ورزشکاران، فعالان ورزشی، مربیان، مدرسان ورزشی و … می بایست از روش خاصی برای مهاجرت اقدام نمایند. یکی از دپارتمان های گروه وکلای بین المللی لاهه، دپارتمان ورزشی است که اعضای ارشد این گروه تحصیلکرده رشته حقوق ورزشی ازدانشگاه ISDE مادرید هستند و به صورت کاملاً تخصصی کارهای مهاجرت ورزشی شما را انجام می دهند.

پروسه زمانی مهاجرت

در مورد زمانی که باید صرف پروسه ی مهاجرت نمود از ابتدا تا انتهای کار فاکتورهای مختلفی تاثیرگذاراست مثلاً اینکه چه کشوری را انتخاب کنیم کشورهای عضو اتحادیه شینگن یا عضو اتحادیه اروپا، کشورهای امریکایی مانند کانادا یا کشورهای عربی حوزه خلیج تا ابد فارس یا کشورهای آسیایی که هر کدام پروسه ی زمانی متفاوتی را می طلبد، اینکه شما چه روش مهاجرتی را انتخاب کردید مهاجرت تحصیلی یا شغلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری قطعاً پروسه ی زمانی هریک از انواع مهاجرت متفاوت خواهد بود پس پاسخ دقیق به این سوال را بعد از انتخاب روش مهاجرتی و انتخاب کشور مقصد در جلسات حضوری یا آنلاین مشاوره گروه لاهه به صورت دقیق بیان می شود و وکیل مهاجرتی طبق زمان اعلامی، امور مهاجرتی شما را پیش می برد.

مهاجرت و هزینه های آن
مهاجرت و هزینه های آن

مهاجرت و هزینه های آن

مهاجرت و هزینه های آن همانند موارد فوق الذکر به نوع و روش مهاجرت و همچنین مقصد شنا برای مهاجرت بستگی دارد، بعد از انتخاب کشور مقصد و روش مهاجرت میزان دقیق هزینه ها به شما اعلام می شود. یکی از ویژگی های گروه بین المللی لاهه که باعث وجه تمایز آن از سایر گروه ها و دپارتمان های مهاجرتی میشود این است که انجام پروسه مهاجرت به صورت تضمینی می باشد و در صورتی که نتوانند اقامت کشور مورد نظر را بگیرند و پروسه ی مهاجرت را به اتمام برسانند، کلیه هزینه های دریافتی از شما مسترد میگردد، البته که هدف اول و آخر انجام موضوع قرارداد می باشد اما این موضوع نشان دهنده ی ایمان و اعتمادی است که این گروه به تجربه و دانش وکلای خود دارد که قطعاً نگرانی های متعدد افراد را در این زمینه از بین می برد.

نقش کاربردی وکیل در این امر

وکیل متخصص مهاجرت در امر مهاجرت نقش بسیار پررنگ و تاثیر گذاری دارد علاوه بر دغدغه های انتخاب کشور مقصد و روش مناسب برای مهاجرت، همانطور که در مطالب فوق به اختصار ضرورت حضور وکلای متخصص مهاجرتی را بیان کردیم لازم به ذکر است که بگوییم بر فرض که انتخاب درست هم از طرف فرد متقاضی مهاجرت صورت پذیرد ممکن است شخصی خودش به تنهایی همه ی این پروسه و روال قانونی را طی کند و به نتیجه و مقصود هم برسد ولی پروسه ی زمانی که طی می کند حداقل دو برابر حالتی است که ما درگروه وکلای لاهه در نظر گرفته ایم.

همچنین در مورد هزینه ها چون فرد برای اولین بار اقدام به مهاجرت می کند ممکن است با راهنمایی ها و اطلاعات نادرستی که به دست آورده خیلی هزینه های اضافی انجام دهد، گروه وکلای بین المللی لاهه به دلیل تجربه های موفقی که در پرونده های مهاجرتی دارند کاملاً به روال کار آشنا بوده و با حداقل هزینه های لازم و ضروری پروسه را به انجام می رسانند.

قطعاً همانطور که ما وقتی بیمار می شویم ترجیح می دهیم برای تشخیص درست و درمان به موقع بیماری به پزشک متخصص مراجعه کنیم و اطمینان خاطر بیشتری نسبت به زمانی که به پزشک عمومی مراجعه می کنیم یا دست به خود درمانی می زنیم، در امر مهاجرت هم با مراجعه به وکیل متخصص مهاجرتی مجرب که تخصص و دانش کافی را دراین زمینه دارند به مانند مثال فوق که بهترین و مناسب ترین کشور و روش مهاجرتی را برایتان انتخاب می کنند و در طول پروسه ی مهاجرتی آرامش و اطمینان خاطر بیشتری راتجربه خواهید کرد.

ذکر این نکته خالی از لطف نخواهد بود که به عنوان یک تذکر مهم واجب است گفته شود شما نباید موسسات غیرمجاز که اکثراً اعضایشان فاقد پروانه ی وکالت ویا مجوز فعالیت هستند و به نوعی دلال هستند را برای پروسه مهاجرت انتخاب نمایید چه اینکه نه تنها ممکن است پروسه مهاجرتی شما هرگز انجام نگیرد بلکه جهت وصول پرداختی های خود نمی بایست گاها راهی دور و پرهزینه را متحمل شوید.

مهاجرت و کشورهای پرطرفدار

برای مهاجرت نیازمند اطلاعاتی در رابطه با کشور مقصد می باشیم. برای مهاجرت ابتدا می بایست کشورها و قوانین مهاجرتی، وضعیت اقتصادی، نرخ بیکاری، تورم، سیستم آموزشی و… را بررسی کنیم. طبق بررسی و آمار جهانی کشورهای کانادا، آمریکا، آلمان، استرالیا، امارات متحده، نیوزلند، انگلیس، اتریش، هلند، سوئد و … کشورهای مناسب و پرطرفداری جهت مهاجرت می باشند. اگر چه کشورهای دیگری هم وجود دارند که مناسب مهاجرت هستند و می توان جهت مهاجرت به آن ها اقدام کرد. گروه وکلای لاهه به شما عزیزان پیشنهاد می کند جهت انتخاب کشور مناسب جهت مهاجرت از وکیل متخصص در مهاجرت مشاوره گرفته تا بتوانید با انتخاب درست به هدف خود دست یابید.

وکالت در مهاجرت

گروه وکلای بین المللی لاهه

گروه وکلای لاهه با تیمی از وکلای متخصص و مجرب در دپارتمان مهاجرت آمادگی خود را در جهت ارائه هرگونه مشاوره و انجام امور مربوط به متقاضیان مهاجرت اعلام می دارد. متقاضیان محترم می توانند جهت اطلاع از شرایط و مقررات کشورها و همچنین روش های مهاجرتی با توجه به شرایط و موقعیت خود با وکلای متخصص مهاجرتی گروه وکلای لاهه ارتباط برقرار کرده و با مشورت از آن ها نسبت به اتخاذ تصمیم خود قطعیت حاصل کرده و امور خود را خیال آسوده به وکیل متخصص بسپارند.
گروه وکلای لاهه با رزومه قوی و تجربه فراوان در عرصه مهاجرت در خدمت مخاطبین و متقاضیان مهاجرت بوده و شما عزیزان می توانید در صورت تمایل با کارشناسان گروه وکلای لاهه تماس حاصل فرمایید.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

در رابطه با مهاجرت و روش های مختلف آن بیشتر بدانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button