مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا همواره متقاضیان بسیاری در ایران و سایر کشور ها داشته که با توجه به شرایط اقتصادی، رفاهی و اجتماعی و پیشرفت های چشمگیر به تعداد متقاضیان و علاقه مندان این کشور افزوده می شود.

استرالیا سومین  کشور مهاجر پذیر بعد از آمریکا و کانادا می باشد. این کشور ششمین کشور پهناور در سطح دنیا بوده و با توجه به شرایط اقتصادی و جغرافیایی و سیاسی اجتماعی، یکی از کشور های ایده آل و مطلوب جهت زندگی به حساب می آید. با توجه به کمبود نیروی کار و متخصص و کاهش رشد جمعیت در این کشور، متقاضیان بسیاری قصد مهاجرت به استرالیا را داشته هر ساله متقاضیان بسیاری را جذب می کند.

مهاجرت به استرالیا و شرایط آن

مهاجرت به استرالیا با توجه به داشتن شرایط فوق العاده نظیر ثبات اقتصادی، امنیت بالا، سیستم آموزشی نوین و مدرن، دانشگاه های در سطح جهانی و خدمات درمانی و اجتماعی بسیار مناسب، بهترین تصمیم برای متقاضیان مهاجرت می باشد.

شرایط مهاجرت به استرالیا بسیار متنوع بوده و به  پارامترهایی نظیر سن، تمکن مالی، میزان تحصیلات، تخصص و … بستگی دارد که با توجه به تنوع و تعدد روش های مهاجرتی و متقاضی شرایط مورد نیاز هر یک از آن ها متفاوت بوده و متناسب با آن متغیر می باشد.

مهاجرت به استرالیا برای متقاضیان ایرانی بسیار پر طرفدار بوده و با توجه به تنوع روش های مهاجرتی به این کشور بستری مناسبی برای این عزیزان جهت مهاجرت به استرالیا ایجاد شده است.

شرایط مهاجرت به استرالیا
شرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از صفر تا صد

مهاجرت به استرالیا از زمان شیوع کرونا به دلیل محدودیت های به وجود آمده به طور چشمگیری کاهش یافته ولیکن با تدابیر در نظر گرفته شده از سوی اداره مهاجرت استرالیا از اواخر سال ۲۰۲۱ میزان مهاجر پذیری استرالیا افزایشی شده و متقاضیان مهاجرت به استرالیا را پذیرش می نماید. با توجه به قوانین و مقرراتی که کشور استرالیا برای امور مهاجرت وضع کرده، روش های بسیار مختلفی را برای مهاجرت و اخذ انواع ویزا ایجاد کرده است.

نظر به اینکه استرالیا از نظر صنعتی و آموزشی و وضعیت اجتماعی و سیاسی و حتی آب و هوایی شرایط بسیار مطلوبی دارد و با توجه به گستردگی سرزمینی این کشور و امکان سکونت در اکثر نقاط این سرزمین پهناور، ظرفیت مهاجر پذیری بسیار بالایی در تمام روش های مهاجرتی داشته و ایرانیان متقاضی مهاجرت می توانند از این شرایط مطلوب استفاده کرده و به این کشور مهاجرت نمایند.

گروه وکلای لاهه قصد دارد در این مقاله صفر تا صد مهاجرت به استرالیا را برای شما عزیزان بیان کرده و شما را در جهت رسیدن به اهدافتان یاری نماید.

مزایای مهاجرت به استرالیا در یک نگاه

مهاجرت به استرالیا دارای مزایای بسیار متعددی است که مهم ترین آن ها عبارتند از :

 • آب و هوا و وضعیت فوق العاده مناسب جغرافیایی استرالیا
 • زندگی با کیفیت در کشوری درجه یک و بهره‌مندی از رفاه مالی و درآمد بالا
 • استانداردهای بالای نظام آموزشی و تحصیل در دانشگاه های معتبر
 • نرخ بیکاری پایین و در آمد بالا از پس از فارغ التحصیلی
 • پوشش درمانی گسترده دولتی
 • ثبات اقتصادی و داشتن امنیت شغلی
 • فرهنگ مهاجرپذیر و عدم وجود روحیه نژادپرستی
 • امکان اخذ ویزاهای متعدد جهت مهاجرت به استرالیا
 • امکان سفر بدون ویزا به سایر کشورها

مهاجرت به استرالیا و انواع روش های آن

وکیل مهاجرت به استرالیا بیان می دارد: مهاجرت به استرالیا با توجه به قوانین مهاجرتی روش های بسیار متنوع و ایده آلی جهت مهاجرت دارد. در این عنوان روش های مهاجرت به استرالیا را نام برده و هر یک را توضیح می دهیم.

۱- مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا بهترین روش جهت مهاجرت به این کشور می باشد. کشور استرالیا هر ساله مشاغل مورد نیاز خود را از لیستی که به سه دسته مشاغل بلند مدت، کوتاه مدت و منطقه ای  تقسیم می شود، ارائه می دهد. مهاجرت کاری مستلزم اخذ امتیاز لازم از سیستم امتیاز دهی تعریف شده از سوی کشور استرالیا می باشد. حد اقل نمره قبولی در این سیستم نمره ۶۵ بوده و شاخصه های آن سن، تحصیلات، تخصص و سابقه کاری و دانش زبان انگلیسی می باشد.

مهاجرت کاری به استرالیا از طریق ویزا های متعددی امکان پذیر می باشد که می توان به ویزاهای زیر اشاره  کرد و هر کدام را مجزا توضیح می دهیم:

 • ویزای کار استرالیا ۱۸۸
 • ویزای کار استرالیا ۱۸۹
 • ویزای کار استرالیا ۱۹۰
 • ویزای کار استرالیا ۴۸۹
 • ویزای کار استرالیا ۴۹۱

مهاجرت کاری به استرالیا بسیار متنوع بوده و شخص متقاضی می تواند با توجه به شرایط و وضعیتش اقدام به انتخاب نوع ویزا و روش مهاجرت کاری اقدام نماید.

ایده آل ترین مهاجرت به استرالیا برای متخصصان بهترین کشور جهت کار بوده و این افراد می توانند از طریق ویزای ۱۸۹ یا همان ویزای skilled worker  بدون وابسته به ارگان یا شرکتی اقدام به کار و پس از آن اخذ اقامت دائم نمایند.

مهاجرت کاری به استرالیا از دو طریق ویزای اقامت دائم و موقت امکان پذیر است که هر کدام ویژگی ها و شرایط خاص خودشان را دارند.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق کار باید به نکات مهم زیر توجه کرد:

 • دریافت حداقل امتیاز بر اساس جدول امتیازبندی ویزای کار استرالیا – در حال حاضر ۶۵ امتیاز
 • داشتن حداقل ۱۸ و حداکثر ۴۵ سال
 • داشتن مدرک دانشگاهی یا مدرک فنی و حرفه‌ای
 • حداقل آیلتس ۶ در تمامی مهارت‌های چهارگانه
 • برخورداری از سلامت جسمانی
 • نداشتن سوء پیشینه‌ی کیفری

مهاجرت کاری به استرالیا بهترین و راحت ترین روش جهت مهاجرت به استرالیا بوده وشامل  روش های مختلفی می باشد   لکن ممکن است بعد از بحران کرونا زمان اخذ ویزای آن طولانی گردد و یا در تهیه و  ارائه مدارک به مشکل بر خورد که  در نظر گرفتن این موضوع مه شما تنها یکبار وقت تحویل مدارک و مصاحبه خواهید داشت. لذا به شما عزیزان پیشنهاد می شود قبل از اقدام با وکیل مهاجرت مشورت کنید.

۲- مهاجرت تحصیلی به استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا به عنوان محکم ترین و بی دردسرترین روش مهاجرت به استرالیا می توان معرفی کرد. دانشگاه های استرالیا در سطح کیفیت آموزشی مطلوب قرار داشته و دانشگاههای استرالیا در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد. مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیلی هزینه بالایی دارد لکن به دلیل امکان تحصیل در بالاترین سطح علمی، امکان کار حین تحصیل و همچنین امکان اخذ ویزای کار و اشتغال و اخذ اقامت دائم پس از فارغ التحصیلی، مزایایی است که مهاجرت تحصیلی را به بهترین روش جهت مهاجرت و اخذ اقامت دایم استرالیا برای واجدین شرایط تبدیل کرده است.

استرالیا همانطور که گفته شد سومین کشور در پذیرش مهاجرت تحصیلی بوده و سالیانه دانشجویان بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند.تحصیل در استرالیا و کسب سابقه شغلی در این کشور به متقاضیان کمک می‌کند تا امتیاز ویژه‌ای در سیستم امتیازبندی استرالیا کسب کنند و در مسیر هموارتری برای اخذ اقامت دائم قدم بگذارند.

۳- مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

یک از کارا ترین روش های برای مهاجرت، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری میباشد. کشور استرالیا در زمینه سرمایه گذاری یکی از بهترین و کم ریسک ترین کشور ها بوده و نرخ مصادره اموال در این کشور حد اقل ممکن می باشد.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به سه نوع سرمایه گذاری معمولی  و ویژه و کار آفرینی تقسیم می شود که هر کدام دارای ویژگی ها و شرایط خاص خودشان بوده و تحت ویزای ساب کلس (subclass) 188 و ۸۱۸ می باشند.

کشور استرالیا در زمینه سرمایه گذاری موقعیت  و امکانات متعددی را برای متقاضیان و علاقه مندان مهاجرت به استرالیا فراهم کرده است.

متقاضیان می توانند از طریق روزمه های سرمایه گذاری و کار آفرینی و ارائه بیزینس پلن و خرید سهام و تاسیس شرکت و کسب و کار در استرالیا اقدام به اخذ اقامت موقت و پس از آن به طور دائم نمایند.

بیشتر بدانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا ۲۰۲۲

۴- مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده

مهاجرت به استرالیا از طریق خانواده به سه شکل زیر صورت می گیرد:

 • مهاجرت از طریق ازدواج

در این روش یکی از طرفین باید شهروند یا مقیم  دائم استرالیا را بوده و تمکن مالی برای خود و همسر را داشته باشد. در مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج صحت و قوی بودن رابطه دو طرف بررسی شده (صوری نباشد) و پس از تایید رابطه ازدواج در استرالیا اقامت ۴ ساله اعطا شده و پس از ۴ سال زندگی مشترک درخواست تابعیت کشور استرالیا را می دهند.

 • مهاجرت از طریق تولد فرزند

مهاجرت به استرالیا از طریق فرزند طبق قانون این کشور، فرزندی که در خاک استرالیا به دنیا نیامده و یکی از والدین آن شهروند استرالیا بوده و اقامت دائم آن کشور را داشته باشد می تواند اقدام به اخذ اقامت نماید.

قابل توجه است والدین فرزند ۲ سال پس از اقامت قانونی و قبل از ۱۸ سالگی فرزند باید جهت اخذ ویزا اقدام نمایند.

 • مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانواده

مهاجرت به استرالیا در این روش مختلف است و منجر به اخذ اقامت موقت و یا دائم برای والدین فرزند می باشد. فرزندانی که شهروندی یا اقامت دائم استرالیا را دارند می توانند اقدام به اخذ ویزای موقت و دائم برای والدین نمایند.

نکته قابل توجه در این روش  هزینه بسیار بالا و مدت زمان زیاد جهت اخذ اقامت می شود که حد اقل از ۲ تا ۵ سال زمان می برد و روشی مناسبی جهت اخذ اقامت نمی باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت از طریق خانواده به این کشور به مطلب مهاجرت خویشاوندی به استرالیا مراجعه نمایید.

 

۵- مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی روشی نامناسب و غیر معقول بوده که گروه وکلای لاهه هیچ گونه فعالیت و ارائه خدماتی در این روش نداشته و به هیچ عنوان این روش را به هیچ یک از متقاضیان پیشنهاد نمی کند.

بیشتر بدانید:  مهاجرت ورزشی به استرالیا ۲۰۲۲

مهاجرتی آسان و مطمئن به استرالیا را با ما تجربه کنید
مهاجرتی آسان و مطمئن به استرالیا را با ما تجربه کنید

بهترین راه مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا در در روش های متنوعی امکان پذیر است که هر یک از روش ها توضیح داده شد. جهت تعیین کردن بهترین راه برای مهاجرت به استرالیا ابتدا باید به متقاضی و موقعیت و اهداف آن توجه کنیم، چرا که نسبت به شرایط و موقعیت هر فرد روش های مهاجرت به استرالیا متغیر است و به طور مثال برای برخی مهاجرت تحصیلی به استرالیا مناسب است و برای برخی دیگر مهاجرت کاری؛ لذا به متقاضیان پیشنهاد می شود قبل از اقدام به امور مهاجرت به استرالیا حتما با  وکیل مهاجرتی مشورت نموده تا بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

مهاجرت به استرالیا و هزینه های زندگی

کشور استرالیا یکی از گران ترین کشور ها در میان کشور های مهاجر پذیر محسوب شده و جهت زندگی در این کشور نیاز به تمکن مالی و مناسب می باشد. هزینه های مهاجرت به استرالیا به تناسب هر روش و هر شخص متغیر بوده و ابتدا باید روش مورد نظر را انتخاب کرده و هزینه های آن را محاسبه کرد. به عنوان مثال جهت مهاجرت تحصیلی به استرالیا در ابتدا باید دانشگاه مورد نظر و شهر محل تحصیل را انتخاب کرد و سپس هزینه ها را می توان بررسی نمود.

لازم به ذکر است کم هزینه ترین روش مهاجرت به استرالیا روش مهاجرت کاری از طریق دریافت پیشنهاد کاری می باشد که به تمکن مالی احتیاجی ندارد.

وکیل برای مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت با توجه به روش های متنوع و ویزاهای متعدد در این کشور نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری دارد. با توجه به اعطای صدور ویزاهای مختلف از سوی کشور استرالیا، وکیل متخصص مهاجرتی استرالیا با شناخت قوانین و مقررات مهاجرتی این کشور و با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت متقاضی بهترین روش مهاجرتی و نوع ویزا را انتخاب کرده و سبب سهولت و تسریع روند امور مهاجرت به استرالیا می شود.

گروه وکلای لاهه به متقاضیان توصیه می کند قبل از هرگونه اقدام جهت مهاجرت به استرالیا، به دلیل شرایط متفاوت و قوانین خاص و سیستم امتیاز دهی این کشور، حتما با وکیل متخصص مهاجرتی مشورت کرده تا از هر گونه ضرر و زیان و اتلاف وقت و تصمیم گیری اشتباه جلوگیری نمایند.

وکیل متخصص در مهاجرت به استرالیا
وکیل متخصص در مهاجرت به استرالیا

گروه وکلای لاهه متخصص مهاجرت به استرالیا

گروه وکلای بین المللی لاهه با مجموعه ای از وکلای متخصص ایرانی و بین المللی متخصص درحوزه  مهاجرت، در تمامی موضوعات مهاجرت به استرالیا در خدمت متقاضیان مهاجرت بوده و با تسلط و دانش کامل به قوانین و مقررات مهاجرتی از قبیل اخذ ویزا و تابعیت و اقامت و … اقدام به بررسی شرایط و موقعیت فردی، اجتماعی و اقتصادی متقاضی نموده و با مشخص کردن بهترین گزینه جهت مهاجرت به استرالیا طبق قوانین این کشور، مسیر خاصی را در جهت رسیدن به نتیجه که مهاجرت به استرالیا می باشد، ایجاد می کند.

وکلای متخصص مهاجرتی گروه وکلای لاهه با تجارب و تخصص خود  از قبیل مهارت در برقراری ارتباط با وکلای مهاجرت به استرالیا، آّشنایی کامل با قوانین و مقررات مهاجرتی، سیستم امتیاز دهی کشور استرالیا و انجام دقیق امور سفارتخانه، روند رسیدگی به پرونده را تسریع بخشیده و به صورت تمام وقت و با مسئولیت و تعهد کامل در کنار موکل خود قرار خواهند داشت.

سوالات متداول

برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در استرالیا مدرک زبان مفید است اما ضروری نیست.

بله در مدت زمان تحصیل به طور محدود  (۲۰ ساعت در ماه) می توانید کار کنید.

بر اساس سیستم امتیاز دهی نمره ۶۵ میباشد.

جهت بررسی سوابق کاری ضروری است که البته به سازمانی که شمارا ارزیابی میکند بستگی دارد.

بله شما می توانید به صورت اینترنتی و با استفاده از وبسایت دولتی استرالیا و یا کارگزاری وی اف اس امور ویزای خود را پیگیری کنید

در رابطه با مهاجرت به استرالیا بیشتر بدانید:

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت تحصیلی به آلمان
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت تحصیلی به استرالیا

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت خوش
  فارغ التحصیل رشته معماری هستم بهترین روش مهاجرتی به استرالیا برای من چه روشی است؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۸ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۴۳

   سلام
   با توجه به اینکه شما در این رشته فارغ التحصیل شده اید می توانیم دو روش را به شما پیشنهاد کنیم. یکی مهاجرت تحصیلی برای ادامه تحصیل در رشته معماری و دیگری مهاجرت کاری به منظور اشتغال در این کشور که گزینه دوم بهتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button