مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا در سال جدید، شرایط آن و انواع ویزاهای کاری این کشور مواردی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته اند. ویزاهای کاری کشور استرالیا انواع مختلفی دارد که ممکن است شما را در ابتدا دچار شک و تردید کند که کدام یک از این ویزاها برای مهاجرت شما مناسب‌تر است؟ نگران نباشید ما علاوه بر اینکه در این مقاله شما را با انواع ویزاها برای مهاجرت کاری به استرالیا، شرایط و مزایای آن‌ها آشنا می‌کنیم بلکه شما را قدم به قدم در این مسیر کمک کرده تا بتوانید به بهترین نتیجه برسید. اگر قصد دارید در این زمینه اطلاعات خوبی به دست آورید، با ما همراه باشید.

مهاجرت کاری به استرالیا و بررسی آن

مهاجرت کاری به استرالیا در بین افرادی که قصد مهاجرت به سایر کشورها را دارند، دارای محبوبیت فراوانی می‌باشد. امنیت اقتصادی و رشد نسبی کاری در استرالیا سبب شده تا استرالیا سیاست‌های مهاجرتی دقیقی در رابطه با مهاجرت کاری به استرالیا مقرر و اجرا کند. رفاه و امنیت اجتماعی در استرالیا موجب شده که افراد زیادی خواهان مهاجرت به استرالیا باشند و سالانه تعداد زیادی درخواست از طریق مهاجرت کاری به سفارتخانه این کشور ارسال می‌شود.

مزیتی که مهاجرت کاری به استرالیا دارد این است که شما می‌توانید از طریق اخذ ویزای کاری، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. در صورتی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای کاری دارید باید بدانید که ویزای کار استرالیا انواع مختلف و متفاوتی دارد. ترجیحا باید با مدل‌های مختلف ویزای کاری استرالیا آشنا باشید تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که با توجه به شرایط و توانایی شما، کدام مدل از ویزا احتمال موفقیت شما را در کسب ویزای کاری بالاتر می‌برد.

البته مواردی وجود دارد که در تمامی ویزاهای کاری مشترک و مهم می‌باشند. میزان تحصیلات، سوابق کاری، شرایط سنی و زبان انگلیسی، موارد مشترکی هستند که در تمامی ویزاهای کاری مورد بررسی قرار گرفته و اهمیت دارند. در سال‌های گذشته، شرایط مهاجرت کاری و مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا دچار تغییر شده و شرایط مهاجرت از طریق دریافت ویزای کاری را برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور دارند را سخت و دشوار کرده است.

انواع ویزای کاری جهت مهاجرت به استرالیا

وکیل مهاجرت به استرالیا اذعان می دارد: مهاجرت کاری به استرالیا دارای انواع متفاوت و متنوعی است که هر کدام از آن‌ها، درای شرایط متفاوتی است. در این مقاله به تعدادی از مهمترین ویزاهای کاری استرالیا خواهیم پرداخت. شما می‌توانید با آگاهی و انتخاب درست، احتمال موفقیت خود را برای دریافت ویزای کاری استرالیا افزایش دهید.

۱. مهاجرت کاری به استرالیا با ویزای کار ۴۹۱

ویزای ۴۹۱ در جهت سیاست‌های استرالیا برای توسعه مناطق کم‌جمعیت و جلوگیری از افزایش نیروی کار مهاجر در شهرهای بزرگ استرالیا می‌باشد. ویزای کار ۴۹۱ برای افراد متخصص و ماهر است. این ویزا دارای اعتبار پنج‌ساله می‌باشد اما اگر به مدت سه سال کسب و کار موفق با درآمد حداقل سالانه ۵۳۹۰۰ دلار داشته باشید، اقامت دائم استرالیا را دریافت خواهید کرد. دریافت ویزا ۴۹۱ یک شرط مهم و اساسی دارد و آن این است که یا باید یکی از اعضای خانواده شما در استرالیا اقامت داشته باشد و برای شما دعوتنامه ارسال کند یا این که دعوتنامه از طرف یک کمپانی معتبر ایالتی یا دولتی ارسال شود.

 •  دریافت ویزای ۴۹۱  از طریق حمایت فامیلی

اگر یکی از اعضای خانواده شما در یکی از شهرهای کم جمعیت استرالیا اقامت دائم دارد، می‌تواند برای اخذ ویزای ۴۹۱ به شما کمک کند. فردی که برای شما دعوتنامه ارسال می‌کند باید ساکن مناطق ریجنال (Regional) معین شده و حداقل دارای هجده سال سن باشد. تمامی اعضای درجه یک و دو مثل والدین، فرزندان، برادران، خواهران و خواهر خوانده، برادر خوانده، عمو، دایی، خاله، عمه، برادرزاده، خواهرزاده، پدربزرگ، مادربزرگ، دختر خاله، پسر خاله، دختر عمه، پسر عمه، دختر عمو، پسر عمو، دختر دایی و پسر دایی می‌توانند برای شما دعوتنامه ورود به استرالیا را ارسال کنند. فرد حمایت کننده باید بتواند شما را به مدت دو سال، از نظر مالی و شرایط زندگی حمایت کند. البته شما می‌توانید زندگی مستقل خودتان را داشته باشید و این می‌تواند فقط یک تضمین برای دولت استرالیا باشد.

 • دریافت ویزا ۴۹۱ از طریق حمایت ایالتی

مهاجرت کاری به استرالیا با ویزای ۴۹۱ از طریق حمایت ایالتی ممکن می‌باشد. فرد متقاضی باید از طرف یک ایالت، دعوتنامه دریافت کند. ویزای حمایت ایالتی نیز مانند ویزای حمایت فامیلی دارای پنج سال اعتبار است اگر شما سه سال کار موفق و درآمد سالانه حداقل ۵۳۹۰۰ دلار داشته باشید می‌توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. برای دریافت ویزا ۴۹۱ از طریق حمایت ایالتی، باید رشته شغلی خود را در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بیابید. ایالت پانزده امتیاز بابت اسپانسری به شما ارائه می‌کند.

مزایای اخذ ویزای ۴۹۱ مهاجرت کاری به استرالیا

با دریافت ویزای ۴۹۱، شما را دارای امتیازاتی خواهید کرد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

– شما با دریافت این ویزا می‌توانید به مدت پنج سال در استرالیا زندگی کنید.
– تحصیل رایگان فرزندان در استرالیا
– حق کار تمام وقت همسر و فرزندان
– داشتن بیمه درمانی
– دریافت ویزای ۴۹۱ نسبت به سایر ویزاهای کار استرالیا، آسانتر است.

۲. ویزای کار ۱۸۶ استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا و دریافت ویزای ۱۸۶ استرالیا برای افرادی مناسب است که از طرف یک کارفرمای معتبر در استرالیا، دعوتنامه دریافت کرده باشند. مزیتی که این ویزا دارد این است که با دریافت آن از ابتدا اقامت دائم استرالیا را خواهید داشت.

کشور استرالیا سالانه، لیست مشاغل مورد نیاز کشور را اعلام می‌کند. شغل شما باید در لیست اعلام شده وجود داشته باشد. ویزای ۱۸۶ از سه روش قابل دریافت است.

اخذ ویزای ۱۸۶ به طور مستقیم Direct entry stream

مهاجرت کاری به استرالیا به روش اخذ ویزای ۱۸۶ به طور مستقیم، به معنای درخواست همکاری یک کارفرمای استرالیایی است. اگر کارفرمای استرالیایی درخواست همکاری با شما داشته باشد پس از احراز و تایید شرایط، شما می‌توانید ویزای ۱۸۶ را دریافت کنید. اخذ ویزای ۱۸۶ به طور مستقیم دارای شرایطی است که به آن‌ها خواهیم پرداخت.

 •  ارزیابی و احراز مدارک
 • داشتن یک سال سابقه کاری مرتبط
 • شغل شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • سن زیر ۴۵ سال
 • حداقل نمره ۶ مدرک زبان آیلتس
 • کارفرما باید هر سال Training benchmark انجام دهد.
 • کارفرما باید برابر با شهروندان استرالیا به شما حقوق پرداخت کند.
 • کارفرما با شما قرارداد دوساله داشته باشد.

اخذ ویزای ۱۸۶ روش توافقی The agreement stream

این راه یک روش معمول نمی‌باشد و دریافت ویزا از طریق بسیار سخت خواهد بود.

تبدیل ویزای ۴۵۷ به ۱۸۶ به وسیله کارفرما Temporary transition stream

افرادی که ویزای ۴۵۷ دارند و سه سال از اشتغال آن‌ها در استرالیا گذشته باشد، کارفرما درصورت رضایت می‌تواند ویزای ۴۵۷ آن فرد را به ویزای ۱۸۶ تبدیل کند. برای تبدیل ویزای ۴۵۷ به ۱۸۶ باید شرایط زیر را دارا باشید:

 • مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶
 • کارفرما باید هر سال تست‌های Training benchmark را انجام داده باشد.
 • شغل و رشته‌ی شما باید لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • کارفرما نباید تغییر کند.
 • کارفرما باید به شما برابر با شهروندان استرالیا حقوق پرداخت کند.
بیشتر بدانید:  انواع ویزای استرالیا

مهاجرت شغلی به استرالیا
مهاجرت شغلی به استرالیا

۳. مهاجرت کاری به استرالیا و اخذ ویزای کار ۱۸۹

مهاجرت کاری به استرالیا از طریق دریافت ویزای ۱۸۹ در بین ویزاهای کاری استرالیا بسیار محبوب و البته اخذ آن دشوار می باشد. زیرا متقاضی از همان ابتدا اقامت دائم کشور استرالیا را دریافت خواهد کرد. متقاضی ویزای ۱۸۹ برای دریافت این ویزا، نیازی به حمایت از طرف کارفرما، وابستگان فامیلی و یا ایالتی ندارد. برای مهاجرت کاری به استرالیا از طریق ویزای ۱۸۹، باید حداقل ۶۵ امتیاز کسب کنید.

شما به عنوان متقاضی دریافت ویزای ۱۸۹ باید بر اساس مهارت شغلی، سن، مدرک تحصیلی و زبان، امتیاز لازم را کسب کنید تا بتوانید با کسب شرایط لازم، برای شهروندی استرالیا اقدام نمایید. برای اخذ این ویزا مانند سایر ویزاهای کاری استرالیا باید شرایطی را دارا باشید که آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • رشته کاری شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • سن متقاضی باید کمتر از ۴۵ سال باشد.
 • مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶
 • کسب حداقل ۶۵ امتیاز

مزایای اخذ ویزای ۱۸۹

دریافت ویزای ۱۸۹ استرالیا امتیازات زیادی را برای افراد به ارمغان می‌آورد. از جمله مزایای اخذ ویزای ۱۸۹ عبارت است از: الف. با اخذ این ویزا شما می‌توانید در همان ابتدا با اقامت دائم وارد استرالیا شوید.
ب. اقامت در هر شهری از استرالیا پ. استفاده از خدمات درمانی رایگان
ت. امکان تحصیل رایگان ج. داشتن کار تمام وقت
چ. اخذ شهروندی استرالیا در صورت داشتن شرایط لازم
ح. شما می‌توانید به مدت ۵ سال در استرالیا اقامت داشته باشید.
خ. شما می‌توانید برای دریافت اقامت دائم استرالیا از اقوام واجدالشرایط خود حمایت کنید.

۳. مهاجرت کاری به استرالیا از طریق دریافت ویزای کار ۱۹۰

مهاجرت کاری به استرالیا با اخذ ویزای کاری ۱۹۰ نیز ممکن است که یکی از ویزاهای اسکیل ورکر استرالیا می‌باشد. این ویزا مخصوص کارگران ماهری است که امتیازات لازم را کسب کرده و از سوی دولت استانی و یا دولت استرالیا، به کار معرفی شده باشند. با دریافت ویزا ۱۹۰ مجوز کار در استرالیا و همچنین اجازه اقامت دائم و زندگی در این کشور را خواهید داشت. متقاضیان ویزای ۱۹۰ استرالیا، باید طبق قانون هر ایالت، به مدت حداقل دو سال در همان ایالتی که فرد را برای مهاجرت کاری به استرالیا حمایت کرده، کار و زندگی کنند. دریافت ویزای ۱۹۰ نیز مانند سایر ویزاهای کاری استرالیا دارای شرایط است. این شرایط عبارتند از:

 • شغل شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا باشد.
 • کسب امتیاز حداقل ۶۵ در آزمون ویزای ۱۹۰
 • متقاضی از سوی یک آژانس دولتی ایالتی یا مرکزی معرفی شده باشد.
 • متقاضی مهارت‌های لازم برای شغل مورد نظر را دارا باشد.
 • سن متقاضی باید بین ۱۸ تا ۴۴ سال باشد.
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • شخص متقاضی باید دارای تائیدیه سلامت و احراز هویت باشد.
 • متقاضی از طرف یک ایالت حمایت شود.

مزایای اخذ ویزای ۱۹۰

مهاجرت کاری به استرالیا به روش دریافت ویزای ۱۹۰ نیز مانند سایر ویزاهای کاری استرالیا، حقوق و مزایایی برای متقاضی ایجاد خواهد کرد. از جمله حقوق و امتیازات ایجاد شده توسط دریافت این ویزا عبارت است از:

الف. استفاده از خدمات رایگان درمانی استرالیا
ب. دریافت پاسپورت به فرزندی که در استرالیا متولد شود.
پ. اجازه کار و زندگی به مدت پنج سال در استرالیا
ت. متقاضی می‌تواند خانواده خود را همراه با خود به استرالیا ببرد.
ج. بهره مندی از وام خرید خانه و وام تحصیلی
چ. تحصیل رایگان فرزندان
ح. اقدام برای دریافت اقدام دائم

شرایط مهاجرت کاری به استرالیا برای ایرانیان چگونه می‌باشد؟

مهاجرت کاری به استرالیا برای ایرانیان باید براساس قوانین مهاجرتی استرالیا انجام شود. مهاجرت کاری ایرانیان به این کشور منوط به دریافت ویزای کار است. متقاضیان مهاجرت کاری به استرالیا برای درخواست ویزای کار استرالیا گزینه‌های ویزایی متنوعی در اختیار دارند. که ما به تعدادی از مهمترین آن‌ها اشاره کرده و آن‌ها را در این مقاله توضیح دادیم البته این ویزاها فقط تعدادی از ویزاهای کاری استرالیا می‌باشند.

به یاد داشته باشید که شما در هر مرحله از مهاجرت کاری به استرالیا باید یک رزومه قوی و کامل ارائه دهید. یک رزومه خوب و قوی شانس شما را برای موفقیت در پروسه مهاجرت کاری به استرالیا افزایش خواهد داد.

وکیل برای مهاجرت کاری به استرالیا
وکیل برای مهاجرت کاری به استرالیا

مهاجرت کاری به استرالیا و مشاوره با وکیل متخصص مهاجرت

مهاجرت کاری به استرالیا یکی از راه‌های مناسب مهاجرت می‌باشد. این کشور روش‌های متنوعی را برای مهاجرت و اخذ ویزای کاری در نظر گرفته است. گروه حقوقی بین المللی لاهه با حقوقدانان و وکلا و کارشناسان مهاجرتی ماهر به شما مشاوره‌های حرفه‌ای و تخصصی در زمینه مهاجرت کاری به استرالیا داده و به شما کمک خواهد کرد تا در مسیر دریافت ویزای کاری استرالیا موفق عمل کنید.

از آنجایی که کشور استرالیا ویزاهای متنوعی را برای مهاجرت کاری در نظر گرفته، متقاضی باید کاملا نسبت به آن‌ها آگاهی داشته باشد تا بتواند تصمیم درست را اتخاذ کرده و احتمال موفقیت اخذ ویزاهای کاری این کشور را بالا ببرد. اگر قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارید، می‌توانید با وکیل مهاجرت و کارشناسان خبره ما در تماس باشید تا آن‌ها شما را به بهترین شکل در این زمینه راهنمایی کنند.

سوالات متداول مهاجرت کاری به استرالیا

بهترین روش باید بر اساس  شرایط متقاضی نظیر سن، مدرک تحصیلی و تخصص و … انتخاب شود و جهت بررسی شرایط خود و پیدا کردن بهترین روش مهاجرت کاری به استرالیا می توانید با کارشناسان تماس بگیرید.

امتیاز ۶۵حدامتیاز بوده و پس از بررسی امتیازات به رقابت شغلی و تقاضای متقاضیان مورد بررسی قرار می گیرد.

بله امکان پذیر است. در برخی روش ها از همان ابتدا امکان اخذ ویزا برای همزاه دارد و در برخی دیگر پس از اخذ ویزای متقضای می توان اقدام به اخذ اقامت برای همراه کرد.

هزینه مهاجرت کاری به استرالیا حدود ۴۰۰۰ دلار استرالیا بوده و جهت اطلاع دقیق از هزینه ها می توانید با مشاوران گروه وکلای لاهه تماس بگیرید.

کشور استرالیا مدارک ذیل را پذیرش می کند.

IELTS، تافل TOEFL IBT، او ای تی OET، پی تی ای PTE و کمبریج CAE

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت از طریق ورزش فوتبال
نوشتهٔ بعدی
ثبت شرکت با مسئولیت محدود GmbH در آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام روز بخیر. درصورتیکه از یک کارفرما توی استرالیا دعوتنامه داشته باشم نمره آیلتسم باید چند باشه؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۳۴

   سلام و درود. وکیل مهاجرت کاری اذعان می دارد: (افراد برای دریافت ویزا ۱۸۶ استرالیا از طریق دعوتنامه همکاری یک کارفرما در استرالیا می بایست مدرک آیلتس با نمره حداقل ۶ ارائه دهید.)

 • درود. من مقداری پول دارم و لیسانس مهندسی برق ولی نمیدونم چجوری میتونم توی استرالیا کار پیدا کنم. میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۰۸

   سلام روز بخیر لطفا فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.

 • سلام برای مهاجرت کاری به استرالیا مدرک ایلتس لازمه؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۳۷

   درود
   بله برای اغلب راه های مهاجرت کاری به استرالیا اخذ مدرک ایلتس لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button