مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان جزو عباراتی است که در موتور جست و جوی اکثر  متقاضیان مهاجرت در ایران یافت می شود و بسیاری از ایرانیان علاقه مند به مهاجرت، تمایل مهاجرت به آلمان را دارند.

کشور آلمان یکی از قدرتمند ترین کشور ها در قاره اروپا، چهارمین کشور قدرتمند صنعتی و به دلیل داشتن اقتصاد قوی و سیستم نوین آموزشی به صورت رایگان و وضعیت مطلوب رفاهی و اجتماعی و پزشکی، تبدیل به پنجمین کشور پرطرفدار جهت مهاجرت شده است. کشور آلمان برای پیشرفت خود و برای رفع نیاز هایش نظیر نیروی کار، افراد متخصص، افراد با قابلیت سرمایه گذاری، نوجوانان و جوانان جویای علم و تحصیل، نخبگان و اساتید و… اقدام به پذیرش مهاجرت می نماید.

مهاجرت به آلمان با توجه به تنوع روش های مهاجرتی و شرایط مطلوب زندگی که در مطالب فوق ذکر شد متقاضیان بسیاری دارد و با توجه به تقاضای زیاد جهت مهاجرت به آلمان باید تمام نکات و شرایط را در نظر گرفته و با اطلاعات کامل اقدام به مهاجرت کرده تا متحمل شکست نشویم.

متقاضیان مهاجرت به آلمان  می توانند جهت مشاوره رایگان با وکیل مهاجرت تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت به آلمان و ویژگی های  آن

مهاجرت به آلمان چه ویژگی های دارد؟ و دلیل انتخاب ما برای مهاجرت به آلمان چیست؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آلمان را مشغول می کند. ابتدا باید دلیلی برای انتخاب این کشور پیدا کرده و و انواع روش های مهاجرت به این کشور را بررسی کنیم. کشور آلمان با توجه به پذیرش مهاجر از طریق روش های مختلف، شرایط بسیار ایده آلی  را برای متقاضیان و علاقه مندان به این کشور مهیا کرده است لکن برای مهاجرت به آلمان نیازمند شرایط و مدارکی به نسبت هر کدام از روش های مهاجرتی می باشیم.

امروزه با توجه به اینکه اکثر متقاضیان مهاجرت به آلمان آشنایی کامل به قوانین و مقررات این کشور ندارند، گروه وکلای لاهه در این مقاله قصد دارد دلایل و مزایای مهاجرت به آلمان و انواع روش های مهاجرتی به این کشور را بیان کرده و هر یک را نیز به طور اختصاصی بررسی نماید تا سبب سهولت تصمیم گیری شما عزیزان جهت مهاجرت گردد.

مهاجرت به آلمان چرا؟

دلایل بسیاری برای مهاجرت به آلمان وجود دارد و مهم ترین این دلایل عبارتند از:

check

مختصات و موقعیت جغرافیایی

آلمان از نظر آب و هوایی معتدل بوده که بخش شمالی آن تحت تاثیر اقلیم اقیانوسی و قسمت جنوبی آن تحت تاثیر اقلیم قاره ای قرار دارد و به نسبت سایر کشور ها از  آب و هوای مناسبی بر خوردار است. کشور آلمان از نظر جغرافیایی قلب اروپا محسوب شده و با کشور ها و شهرهای اروپایی مهم نظیر بلژیک، فرانسه، اتریش و… همسایه بوده و فاصله نزدیکی دارد و برای متقاضیان مهاجرت به آلمان که علاقه سیر و سفر  در اروپا  را دارند ایده آل می باشد.

check

اقتصاد قدرتمند و رفاه اجتماعی

آلمان کشوری قدرتمند با موقعیت سیاسی و اجتماعی بسیار بالا و تورم حداقلی، سبب ایجاد آرامش و امنیت و رفاه برای شهروندان و مهاجرین شده است و بستری مناسب برای مهاجرپذیری فراهم نموده که متقاضیان مهاجرت به آلمان می توانند از این موقعیت استفاده کنند.

check

سیستم نوین آموزشی و رایگان با کیفیت بالا

کشور آلمان به سیستم آموزشی توجه خاص و سخت گیرانه داشته که این موضوع سبب شده آموزش در این کشور در بالاترین و بهترین سطح و به صورت رایگان ارائه شود. مدارک تحصیلی آلمان در سراسر جهان مورد توجه کارفرمایان جهت اشتغال فارغ التحصیلان نیز قرار می گیرد. مهاجرت به آلمان برای دانشجویان جهت تحصیل، پلی است برای رسیدن به اهداف بلند و متعالی که می توانند با تحصیل در این کشور به موفقیت دست یابند.

check

خدمات درمانی ایده آل

کشور آلمان دارای سیستم پوشش سراسری بیمه برای تمام شهروندان بوده که ۹۰ درصد شهروندان تحت پوشش این بیمه قرار دارند و قشر اندکی تحت پوشش بیمه های خصوصی هستند. متقاضیان مهاجرت به آلمان می توانند تحت پوشش این بیمه قرار گرفته در آرامش و رفاه به گذران عمر و اقامت در این کشور بپردازند.

check

مهاجرت به آلمان و شرایط شغلی ایده آل با حقوق و دستمزد بالا

کشور آلمان با توجه به اینکه روز به روز در حال پیشرفت و توسعه می باشد نیازمند نیروی کار و متخصص بوده و در مهاجرت کاری پذیرای مهاجران بسیاری می باشد و لازم به ذکر است حقوق و دستمزد مشاغل در آلمان از جمله بالاترین دستمزد ها در اتحادیه اروپا می باشد. مهاجرت به آلمان سبب اشتغال و کسب در آمد در این کشور شده و متقاضی مهاجرت به آلمان با کار در تخصص و شغل مورد علاقه خود از حقوق و  مزایای خوبی نیز برخوردار می شود.

ویژگیهای مهاجرت به آلمان
ویژگیهای مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان و شرایط مورد نیاز

مهاجرت به آلمان متناسب با هر روش های مهاجرتی متغیر می باشد لکن یکسری شرایط عمومی و استثنائات در آن وجود دارید که هر یک را ذکر کرده و توضیح می دهیم.

سن متقاضی

مهاجرت به آلمان دربرخی روش های مهاجرتی دارای محدودیت سنی می باشد، متقاضیان در اکثر روش های مهاجرت به آلمان باید بین ۱۸ تا ۴۰ سال سن داشته باشند، به استثناء  مهاجرت از طریق ازدواج و سرمایه گذاری که شرط سنی ندارد.

تسلط به زبان آلمانی

مهاجرت به آلمان متناسب با روش مهاجرتی نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشد.متقاضی مهاجرت به آلمان  می بایست حد اقل  در سطح A1 و نهایت سطح C2 را اخذ نموده باشد، به استثناء مهاجرت از طریق سرمایه گذاری که نیازی به مدرک زبان ندارد.

تمکن مالی

مهاجرت به آلمان و یا هر کشور دیگر بدون شک نیازمند تمکن مالی می باشد. متقاضیان مهاجرت به آلمان با توجه به روش مهاجرتی می بایست مبالغی را در حساب آلمان بلوکه کرده توانایی مالی جهت پرداخت هزینه ها و زندگی در آلمان را داشته باشند لکن برای روش مهاجرت از طریق ازدواج تمکن مالی و میزان حقوق و شرایط مالی شخصی که در آلمان زندگی می کند مورد بررسی قرار می گیرد.

جهت اطلاع دقیق از میزان تمکن مالی و شرایط هزینه های مالی انواع روش های مهاجرتی به آلمان می توانید با متخصصان و مشاوران ما تماس بگیرید.

روشهای مهاجرت به آلمان
روشهای مهاجرت به آلمان

روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان، با توجه به وضعیت و شرایط ایده آل این کشور و قابلیت مهاجر پذیری در ظرفیت بالا، در روش های مختلف صورت می گیرد که در این عنوان هر یک را توضیح داده و به طور جداگانه مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهیم داد.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت به آلمان؛ یک از روش هایش مهاجرت تحصیلی می باشد که یکی از روش های امن و مطمئن برای مهاجرت به شمار می آید و با توجه به رایگان بودن تحصیل در دانشگاه های این کشور با حداقل هزینه می توان اقدام به پذیرش و مهاجرت به کشور آلمان نمود. مهاجرت تحصیلی به آلمان یکی از بهترین روش ها جهت ادامه تحصیل و همچنین اخذ اقامت دائم می باشد. کشور آلمان از معدود کشورهایی است که تحصیل در آن تقریبا به صورت رایگان بوده و با هزینه اندک و متناسب می توان اقدام به مهاجرت نمود.

مهاجرت به آلمان جهت تحصیل، برای متقاضیان و دانشجویان در هر مقطعی امکان پذیر است و با توجه به شرایط و مدارک  مورد نظر کشور آلمان، می توانند اقدام به مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی نمایند.

طبق قوانین کشور آلمان دانشجویان در هفته ۲۰ ساعت امکان کار را دارند. کار دانشجویی علاوه بر اینکه برای دانشجو کمک هزینه محسوب می گردد، سبب آشنایی با جامعه و فرهنگ آن کشور شده و پس از تحصیل و فارغ التحصیلی می توانند اقدام به اخذ ویزای ۱۲ تا ۱۸ ماهه جست و جوی کار نماید.

مهاجرت کاری ( شغلی ) به آلمان

مهاجرت کاری به آلمان به دو روش امکان پذیر است:

۱- جاب سیکر (job seeker)

در این روش به  متقاضی مهاجرت به آلمان  ویزای شش ماهه اعطا شده و ایشان می بایست در طی شش ماه در جست و جوی کار و ایجاد موقعیت شغلی با توجه به تخصص خود  شود. این در این روش ویزای جست و جوی کار صادر می شود و در صورت پیدا کردن شغل توسط متقاضی ویزای جست و جوی کار به ویزای کاری تبدیل می شود و قابل تمدید نیز می باشد.

۲- جاب آفر job offer

متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار  ابتدا باید یک کارفرما در آلمان برای خود پیدا کند. در این صورت متقاضی با داشتن تخصص کافی، پیشنهاد کار و یک مدرک زبان آلمانی در سطح B1 موفق به کار در المان می شود. افرادی که قرارداد کاری بیشتر از یکسال داشته و حقوق ماهیانه آن‌ها نیز بیشتر از ۴۰۰۰ یورو باشد، می‌توانند برای دریافت کارت آبی  blue card  که بهترین نوع ویزای کاری در کشورهای اروپایی است، اقدام کنند. این نوع ویزا اعتباری ۴ ساله داشته و قابل تمدید نیز می‌باشد. برای درخواست اقامت دائم آلمان، داشتن حداقل ۵ سال سابقه کاری و برای درخواست تابعیت، حداقل ۸ سال زندگی در این کشور الزامی است.

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری و  کارآفرینی

کشور آلمان با توجه به قدرتمندی و میل به پیشرفتی که دارد از ایده های  نو و خلاقانه و همچنین سرمایه گذاری  استقبال می کند. متقاضی مهاجرت به آلمان از طریق کار آفرینی و سرمایه گذاری با سرمایه حداقل ۲۵۰۰۰ یورو، ارائه بیزینس پلن قوی و توسعه یک فعالیت جدید و منحصر به فرد در حوزه کار آفرینی در این کشور می تواند اقدام به اخذ ویزای سه ساله نمایند و سرمایه گذاران موظف هستند یا شرکت خود را تاسیس کنند یا مقدار قابل توجهی را در یک شرکت آلمانی سرمایه گذاری کنند و پس از موفقیت متقاضیان در کسب و کار، این اقامت میتواند به دریافت اقامت دائم تبدیل شود. همسر و فرزندان زیر سن قانونی فرد سرمایه گذار نیز می توانند درخواست دریافت مجوز اقامت بدهند.

بیشتر بدانید:  مهاجرت خویشاوندی به آلمان ۲۰۲۲

مهاجرت به آلمان  از طریق ازدواج

این روش آسان ترین روش مهاجرت به آلمان بوده و نیازی به تحصیلات و مدارک زبان بالا و یا تخصص خاصی ندارد لکن داشتن برخی  شرایط ، لازمه اخذ ویزا و مهاجرت از طریق ازدواج می باشد.

برای مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج، تبعه آلمانی باید تمکن مالی داشته و شرایط پرداخت هزینه های خود و همسر را نیز داشته باشد و نیازی به حمایت دولت نداشته باشد.

متقاضی ازدواج با تبعه آلمانی باید حداقل مسلط به زبان آلمانی در سطح A1 بوده و سه سال نیز از ازدواجشان برای اعطای پاسپورت سپری شده باشد.

لازم به ذکر است روش حساسیت بسیار بالایی داشته و هر گونه کلاهبرداری و ازدواج صوری و ساختگی سبب استرداد متقاضی مهاجرت به آلمان می گردد.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند

مهاجرت به آلمان از این طریق، با توجه به اینکه در کشور آلمان قانون خون اعمال می شود، یعنی نوزاد یا طفل در صورتی می تواند تابعیت آلمان داشته باشد که پدر یا مادرش تبعیت کشور آلمان را داشته باشد صورت می گیرد. از سال ۲۰۰۰ به بعد کشورآلمان به نوزادان شهروندانی که به مدت ۸ سال در این کشور زندگی کرده و اقامت داشته باشند نیز تابعیت کشور آلمان را اعطا می نماید.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

مهاجرت به آلمان؛ یکی از بدترین روش هایش، مهاجرت از طریق پناهندگی است که گروه وکلای لاهه هیچ گونه فعالیت و ارائه خدماتی در این روش نداشته و به هیچ عنوان این روش را به هیچ یک از متقاضیان پیشنهاد نمی کند.

بیشتر بدانید:  مهاجرت ورزشی به آلمان ۲۰۲۲

مهاجرت آسوده به آلمان با گروه مهاجرت-لاهه
مهاجرت آسوده به آلمان با گروه مهاجرت-لاهه

مهاجرت به آلمان و هزینه های زندگی

مهاجرت به آلمان و زندگی در کشور آلمان، با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم پایین آن به نسبت سایر کشور های اروپایی کمتر بوده و ماهیانه به طور متوسط ۸۰۰ الی ۸۵۰ یورو می باشد که شامل هزینه های خوراک و پوشاک و مسکن می باشد که لازم به ذکر است بیشتر آن صرف اجاره خانه می باشد لکن از هر نظر مهاجرت به آلمان  جهت زندگی و تحصیل و … ایده آل است.

وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان و هر کشور دیگر بدون شک و مسلما نقش موثر و پر رنگی نه تنها در کشور ایران بلکه در تمام اقصی نقاط دنیا دارد. امور مربوط به مهاجرت امری کاملا تخصصی و مهم و گاهی اوقات حساس بوده که کوچک ترین اشتباه یا خطایی سبب توقف روند پرونده و یا حتی راکد ماندن آن می شود که از سرگیری آن زمان زیادی را در بر خواهد گرفت. وکیل مهاجرتی آلمان با تمام دانش و اطلاعات خود در زمینه مهاجرت و آشنایی با قوانین کشور آلمان شرایط متقاضی مهاجرت به آلمان را بررسی کرده و با توجه به موقعیت و شرایط موکل بهترین راهکار و روش را برای مهاجرت به آلمان ارائه می کنید.

وکیل مهاجرت به آلمان با تسلط به زبان آلمانی و امور سفارت و مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت و همچنین داشتن پل ارتباطی با کشور آلمان جهت یافتن کارفرما و شغل مورد نظر متقاضی مهاجرت به آلمان تاثیر بسیار زیادی در نتیجه گیری پرونده مهاجرتی خواهد داشت.

لازم به ذکر است خود متقاضی نیز قادر به انجام امور خود می باشد لکن در موضوع مهاجرت بسیار حساس بوده و اولین اشتباه، آخرین اشتباه محسوب می گردد لذا گروه وکلای لاهه به شما متقاضیان عزیز پیشنهاد می کند قبل از اقدام به مهاجرت، حتما با وکلای متخصص در امور مهاجرتی مشورت نمایید.

وکیل برای مهاجرت به آلمان
وکیل برای مهاجرت به آلمان

گروه وکلای مهاجرت لاهه

امروزه با توجه به افزایش متقاضیان مهاجرت به آلمان و یا هر کشور دیگر، افراد سودجو و موسسات غیرمجاز با تبلیغات گسترده درصدد سودجویی و کلاهبرداری برآمده اند که متاسفانه با سوء نیت و بدون مجوز اقدام به تبلیغات انجام امور مهاجرت می نمایند. برخی متقاضیان، با عدم  اطلاعات کافی در این حوزه  گرفتار این افراد  می شوند که متاسفانه علاوه بر اینکه نتیجه ای حاصل نشده و سبب اتلاف وقت می شود، هزینه هایی نیز از متقاضی اخذ و  کلاهبرداری می شود که موجب می گردد شخص مهاجرت جو به جای نیل به مقصد، پله های دادگستری را برای شکایت طی نماید.

گروه وکلای بین المللی لاهه با مجموعه ای از وکلای ایرانی و بین المللی متخصص در امور مهاجرت، در تمامی موضوعات مهاجرت به آلمان و سایر کشور ها در خدمت متقاضیان مهاجرت بوده و با تسلط و دانش کامل به قوانین و مقررات مهاجرتی از قبیل اخذ ویزا و تابعیت و اقامت و … اقدام به بررسی شرایط و موقعیت فردی، اجتماعی و اقتصادی متقاضی نموده و با مشخص کردن بهترین گزینه جهت مهاجرت به کشور آلمان و یا هر کشور دیگر  طبق قوانین کشور مورد نظر، مسیر خاصی را در جهت رسیدن به نتیجه، که به مهاجرت به کشور مورد نظر ختم می شود را طی می نماید.

این گروه با تجارب و تخصص مورد نظر از قبیل مهارت در برقراری ارتباط با وکلای مهاجرت به آلمان و یا کشور  مورد نظر متقاضی و انجام دقیق امور سفارتخانه روند رسیدگی به پرونده را تسریع بخشیده و به صورت تمام وقت و با مسئولیت و تعهد کامل در کنار موکل خود قرار خواهد داشت.

گروه وکلای مهاجرت لاهه تا پایان مسیر مهاجرت به آلمان با موکل همراه بوده و  تمامی امور مربوط به مهاجرت را به صورت شفاف و تمام و کامل انجام داده و موکلین را در جریان تمامی موارد انجام شده قرار می دهد تا آسایش و اطمینان خاطر بیشتری را برای متقاضی فراهم آورد.

شما عزیزان جهت امور مربوط به مهاجرت به آلمان و یا طرح پرسش های مهاجرتی می توانید با گروه وکلای لاهه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در رابطه با مهاجرت به آلمان

در میان روش های مهاجرت به آلمان، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به نسبت سایر روش ها ارزان تر و به صرفه می باشد.

آدرس سفارت آلمان در ایران: تهران – میدان فردوسی – خیابان فردوسی – شماره ۳۲۴ – ۳۲۰

تلفن: ۰۰۹۸۲۱۳۹۹۹۰۰۰۰

با توجه به قوانین سفارت آلمان و افزایش درخواست ها و فرایند رسیدگی نمی توان زمان دقیق تعیین کرد لکن جهت مدت زمان اخذ ویزای آلمان در روش های مهاجرتی مختلف با مشاوران گروه وکلای لاهه تماس بگیرید.

بله ویزای همراه فرزندان مجرد زیر ۱۸ سال و همسر تعلق می گیرد لکن ممکن است هم زمان صادر نشود.

به طور کلی مدارک هویتی چون شناسنامه، عقدنامه در صورت تاهل، پاسپورت و …، فرم درخواست ویزا، مدارک مربوط به دارایی و اموال، سوابق شغلی و تحصیلی، گواهی سوء پیشینه و آزمایشات پزشکی اصلی‌ترین مدارکی هستند که برای مهاجرت به آلمان درخواست می‌شوند.

در رابطه با مهاجرت به آلمان بیشتر بدانید:

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
آفیسر سفارت و مصاحبه به منظور اخذ ویزا و مهاجرت
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت تحصیلی به آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button