ویزای ترانزیت آلمان

ویزای ترانزیت آلمان

ویزای ترانزیت آلمان در صورتی نیاز است که افراد برای رسیدن به کشور مقصد، نیاز به توقف در کشور آلمان داشته باشند. این ویزا در دو نوع کوتاه مدت و طولانی مدت برای متقاضیان صادر شده و معمولا سقف توقف مجاز در آلمان و با دریافت این ویزا در حدود ۷۲ ساعت است؛ با ما همراه باشید تا در ادامه اطلاعات بیشتری درباره ویزای ترانزیت آلمان ارائه کنیم.

ویزای ترانزیت آلمان چیست؟

ویزای ترانزیت آلمان برای افرادی صادر می‌شود که قصد دارند از کشور مبدا به کشور مقصد بروند اما بنا به دلایلی چون عدم وجود پرواز مستقیم به مقصد، بایستی در آلمان توقف داشته باشند. ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان بسیار پرمخاطب است اما معمولا صدور آن در زمان کوتاهی انجام می‌شود.

انواع ویزای ترانزیت آلمان

ویزای ترانزیت آلمان دارای دو نوع است و افراد ، بسته به مدت توقف خود در این کشور باید یکی از این دو نوع را برگزینند. در ادامه انواع ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان را نام برده‌ایم.

 • ویزای ترانزیت کوتاه مدت آلمان: این ویزا برای افرادی مناسب است که توقف ایشان در فرودگاه آلمان بیش از ۱۲ ساعت نباشد. توجه داشته باشید که دارندگان این ویزا اجازه خروج از فرودگاه را نخواهند داشت.
 • ویزای ترانزیت بلند مدت آلمان: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که ممکن است توقف‌شان در آلمان تا ۷۲ ساعت نیز طول بکشد. دارندگان ویزای مورد بحث می‌توانند از فرودگاه خارج شده و یک گردش کوتاه در این کشور داشته باشند.

جالب است بدانید که اکثر کشورها نیازی به اخذ ویزای ترانزیت آلمان ندارند اما کشورهایی چون هندوستان، افغانستان، مالزی، سریلانکا، بنگلادش، ایران، نیجریه، سودا، اریتره، عراق، پاکستان، سوریه، اتیوپی، اردن، سومالی، ترکیه، غنا، لبنان و سودان جنوبی باید این ویزا را دریافت کنند.

بیشتر بدانید:  انواع ویزای آلمان

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای ترانزیت آلمان

درست است که ویزای ترانزیت آلمان تنها برای توقفی کوتاه در این کشور است اما به هر حال دریافت آن مستلزم ارائه مدارک مورد نیاز و داشتن شرایط تعیین شده است که در ادامه آن‌ها را بررسی کرده‌ایم؛ لطفا با وکیل اخذ ویزای آلمان همراه باشید.

 • ارائه مدارک هویتی و پاسپورت معتبر
 • بلیط پرواز به کشور مقصد
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای ترانزیت آلمان
 • چند قطعه عکس
 • ویزاهای قدیمی
 • بیمه‌نامه مسافرتی
 • مدارک مربوط به سفر یا مهاجرت به کشور مقصد
 • اثبات توانایی پرداخت هزینه‌های مربوطه
 • جزئیات سفر
 • گواهی اشتغال یا تحصیل
 • موافقت والدین (در صورت نیاز)
 • ترجمه مدارک
 • سند ازدواج (در صورت وجود)

اسامی فرودگاه‌های ترانزیتی آلمان

در این بخش اسامی فرودگاه‌های ترانزیتی آلمان را ارائه می‌دهیم تا بدانید برای اخذ ویزای ترانزیت آلمان باید کدام فرودگاه را مدنظر قرار دهید. توجه داشته باشید که آلمان تقریبا ۳۰۰ فرودگاه دارد اما تنها موارد زیر کاربرد ترانزیتی دارند:

فرودگاه‌های ترانزیتی آلمان
فرودگاه فرانکفورت
فرودگاه هامبورگ
فرودگاه دوسلدورف
فرودگاه برلین
فرودگاه کلن

مراحل اخذ ویزای ترانزیت آلمان

اخذ ویزای ترانزیت آلمان را بایستی بر اساس مراحل تعیین شده به انجام رسانید تا مشکلاتی چون ریجکت شدن ویزا رخ ندهد؛ بهتر است برای اطلاع از جزئیات مربوطه با وکیل اخذ ویزای آلمان مشورت کنید زیرا رد درخواست ویزای مذکور یا صدور دیرهنگام آن ممکن است سفر یا مهاجرت شما به کشور مقصد را با مشکل رو‌به‌رو کند. برای اخذ ویزای ترانزیت آلمان باید مراحل زیر را طی کنید.

 1. فرم درخواست ویزای ترانزیت آلمان را به صورت اینترنتی تکمیل کنید.
 2. در ادامه شرایط لازم را فراهم آورده و مدارک مورد نیاز را آماده سازید.
 3. قرار ملاقات را تنظیم نموده و هزینه‌های مربوطه را پرداخت کنید.
 4. در محل ملاقات حاضر شده و پس از انجام مصاحبه و سایر امور مربوطه در انتظار اعلام نتیجه باشید.

موارد معافیت ویزای ترانزیت آلمان

شاید برایتان سوال باشد که آیا همه افراد نیاز به اخذ ویزای ترانزیت آلمان دارند یا خیر؟ در پاسخ باید بگوییم که جدا از بحث کشور، برخی افراد ملزم به اخذ ویزای ترانزیت آلمان نخواهند بود که در ادامه آن‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم.

 • اعضای خانواده افرادی که شهروند اتحادیه اروپا هستند.
 • افرادی که پاسپورت دیپلماتیک دارند.
 • اشخاصی که خدمه پرواز هستند.
 • افرادی که اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا، عضو منطقه اقتصادی اروپا، کانادا، آندورا، سن مارینو و ژاپن را دارا هستند.
 • اشخاصی که دارای ویزای کشورهای عضو شینگن، اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و کشورهای فوق‌الذکر هستند.

صدور ویزای ترانزیت آلمان چقدر طول می‌کشد؟

یکی از دغدغه‌های مهم متقاضیان اخذ ویزای ترانزیت آلمان، زمان صدور این مجوز است. معمولا صدور ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان در زمان کوتاهی انجام می‌شود و افراد طی حدود ۵ روز آن را دریافت می‌کنند اما در برخی موارد دیده شده است که صدور ویزای مزبور ۱ الی ۲ ماه زمان برده است! بنابراین برای اخذ این ویزا به موقع اقدام کرده و ترجیحا با همکاری وکیل مهاجرت به آلمان این فرآیند را به انجام برسانید.

باکس: برای اخذ ویزای ترانزیت آلمان نیز باید مانند سایر ویزاها هزینه پرداخت کنید. هزینه درخواست ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان در حدود ۸۰ یورو است که معمولا مسترد نیز نمی‌گردد.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

اخذ ویزای ترانزیت آلمان
اخذ ویزای ترانزیت آلمان

وکیل اخذ ویزای ترانزیت آلمان

ویزای ترانزیت آلمان مجوزی ضروری برای توقف در این کشور به جهت سفر یا مهاجرت به کشور مقصد است. اخذ این ویزا برای مشمولین بسیار حائز اهمیت خواهد بود زیرا بدون دریافت آن امکان توقف در فرودگاه آلمان و همچنین سفر به کشور مقصد را نخواهند داشت. برای دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان به صورت تضمینی و فوری می‌توانید از وکیل اخذ ویزا مشاوره بگیرید.

وکلای گروه لاهه با تجربیات فراوان خود در زمینه امور مهاجرتی مختلف می‌توانند برای اخذ ویزای ترانزیت آلمان یا سایر انواع ویزا، رفع ریجکتی ویزا یا اعتراض به آن، اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی و… همراه شما باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه لاهه تماس گرفته یا از طریق واتس اپ لاهه با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

ویزای ترانزیت آلمان مجوزی است که به افراد اجازه توقف در آلمان و سپس پرواز از فرودگاه آلمان به فرودگاه کشور مقصد را می‌دهد.

این ویزا معمولا به دو صورت حداکثر ۱۲ ساعته (کوتاه مدت) و حداکثر ۷۲ ساعته (بلند مدت) برای متقاضیان صادر می‌شود.

برای درخواست این ویزا بایستی حدود ۸۰ یورو پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که معمولا این مبلغ عودت داده نمی‌شود.

معمولا صدور این ویزا طی ۵ روز انجام می‌شود اما در مواردی نیز امکان صدور آن طی ۱ یا حتی ۲ ماه وجود دارد و به همین دلیل بر درخواست به موقع این ویزا تاکید می‌شود.

توابع کشورهای هندوستان، افغانستان، مالزی، سری لانکا، بنگلادش، ایران، نیجریه، سودا، اریتره، عراق، پاکستان، سوریه، اتیوپی، اردن، سومالی، ترکیه، غنا، لبنان و سودان جنوبی بایستی این ویزا را دریافت نمایند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
درآمد در آمریکا چقدر است؟
نوشتهٔ بعدی
حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button