مهاجرت کاری به آمریکا

مهاجرت کاری آمریکا

مهاجرت کاری به آمریکا چه شرایطی دارد؟ چه افرادی می توانند ویزای کاری آمریکا را دریافت کنند؟ هزینه مهاجرت کاری به آمریکا چقدر است؟ مدت اعتبار ویزای کاری آمریکا چقدر است؟ در دنیا کشور آمریکا به عنوان کشور فرصت های شغلی و تحصیلی شناخته می شود و بیشتر افراد در تلاشند تا از طرق مختلف به این کشور مهاجرت کنند. مهاجرت به آمریکا در سال های اخیر با توجه به شرایط  ایده آل این کشور رو به افزایش است. حقوق شهروندی و آزادی های اجتماعی افراد در آمریکا به رسمیت شناخته می شوند و میزان دستمزد در این کشور به میزانی است که افراد بتوانند رفاه نسبی را در زندگی خود بوجود آورند. اگر شما هم قصد مهاجرت کاری به آمریکا را دارید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تشریح مهاجرت کاری به آمریکا

هرساله افراد زیادی از سرتاسر جهان برای ایجاد شرایط مطلوب در زندگی و پیشرفت یا تحصیلات به آمریکا مهاجرت می کنند. مهاجرت کاری به آمریکا یکی از روش های پرطرفدار برای مهاجرت به آمریکا می باشد هنگامی که فردی از اتباع دیگر کشور های جهان برای کار یا پیدا کردن شغل به کشور آمریکا مهاجرت می کند در واقع مهاجرت کاری به آمریکا صورت پذیرفته است.

چرا مهاجرت کاری به آمریکا؟

مهاجرت کاری به آمریکا به دلیل بازار کار پر تحرک این کشور و همچنین دستمزد مناسب طرفداران زیادی دارد. کشور آمریکا به کمک قدرت های اقتصادی و با استفاده از ابزارهای سیاسی، توانسته است تمام کشورهای دنیا را تحت تاثیر قرار دهد. جز چند کشور تمام کشورهای جهان با آمریکا روابط دیپلماتیک رسمی دارند در نتیجه می توان گفت کشور آمریکا به عنوان قطب سیاسی و اقتصادی جهان فرصت های بیشماری را در خود جای داده است و افرادی که در این کشور زندگی میکنند از شرایط ایده آلی برخوردار هستند. مهاجرت کاری به آمریکا خود به انواع مختلفی تقسیم می شود. آمریکا یکی از کشورهایی است که ویزاهای متنوعی را صادر می کند و برای مهاجرت کاری به آمریکا متناسب با شرایط هر متقاضی ویزای متفاوتی صادر می شود. در برخی از موارد افراد با تخصص های منحصر به فرد و تحصیلات عالی و در بعضی مواقع دیگر افراد به عنوان کارگران ماهر می توانند به این کشور مهاجرت کنند. پایین بودن نرخ بیکاری در آمریکا در سال های اخیر و اینکه بازار کار این کشور از موقعیت خوبی برخوردار است از عمده دلایلی است که افراد را ترغیب می کند تا به مهاجرت به آمریکا فکر کنند.

بیشتر بدانید:  ویزای NIW یا EB2 آمریکا چیست؟

شرایط مهاجرت کاری به آمریکا
شرایط مهاجرت کاری به آمریکا

انواع ویزای کاری آمریکا

کشور آمریکا در سال های اخیر به عنوان یکی از مهاجرپذیر ترین کشورهای جهان شناخته شده است به همین خاطر طیف وسیعی از ویزاهای کاری را بوجود آورده است. شما می توانید با توجه به سوابق کاری و مدارک تحصیلی و همچنین مهارتتان برای دریافت یکی از این ویزاها درخواست دهید. ویزاهای کاری آمریکا به چند دسته تقسیم می شوند:

۱) ویزای EB: ویزای EB که معمولا تحت عنوان ویزای نخبگان آمریکا از آن یاد می شود برای افرادی صادر می شود که به عنوان کارگر ماهر، متخصص، افراد نخبه در رشته های ورزشی یا افراد با استعدادهای خاص، اساتید و محققین قصد مهاجرت به این کشور را دارند. به دارندگان ویزای نخبگان آمریکا و خانواده هایشان گرین کارت این کشور صادر می شود.

۲) ویزای سری H: ویزای H خود به چند دسته تقسیم می شود که یک دسته آن برای کشاورزان و کارگران فصلی که آمریکا نسبت به آن ها اعلام نیاز می کند صادر می شود. دسته دوم مختص کارگران فصلی غیر کشاورزی است. در این ویزا لزومی به ارائه مدرک تحصیلی نمی باشد. نوع دیگری از ویزای H برای کارآموزان ویژه ای صادر می شود که ثابت کنند در کشور خودشان امکان کارآموزی وجود ندارد.

۳) ویزای L: ویزای نوع L  مختص آن افرادی است که در یکی از شعب یک شرکتی کار می کنند و قصد دارند برای مهاجرت کاری به آمریکا اقدام کنند و در دیگر شعبه همان شرکت مشغول شوند.

۴) ویزای نوع P: این نوع از ویزا برای ۳ دسته از افراد صادر می شود:

  • افرادی که از مهاجرت ورزشی قصد ورود به این کشور و بازی کردن در تیمی را داشته باشند.
  • افرادی که بین ۲ شرکت و یا سازمان آمریکایی و خارجی فعالیت می کنند.
  • افرادی که می خواهند در نمایش ها و یا سینماها در این کشور فعالیت کنند. برای مثال زمانیکه فیلمبرداری فیلمی در این کشور انجام شود به بازیگران آن فیلم این نوع از ویزا تعلق می گیرد.

۵) ویزای Q: این ویزا برای افرادی صادر می شود که هدفشان از ورود به آمریکا شرکت در برنامه های فرهنگی و بین الملی برای ترویج فرهنگ کشورها با یکدیگر است.

ویزای همراه

وکیل مهاجرت به آمریکا بیان می دارد: دارندگان کارت اقامت کاری آمریکا می توانند برای خانواده هایشان ویزای همراه دریافت کنند. خانواده شان در این کشور حق تحصیل و اشتغال خواهند داشت و از تمام حقوق شهروندی همچون اتباع این کشور برخوردارند. کشور آمریکا با این ویزا از دغدغه دوری شهروندان خارجی از خانواده هایشان حمایت کرده است. ویزای همراه آمریکا تا زمانیکه ویزای فرد اصلی اعتبار داشته باشد معتبر است. برای دریافت ویزای همراه آمریکا ارائه مدارک زیر الزامی است:

  • سند ازدواج
  • شناسنامه فرزند
  • گواهی تمکن مالی
  • کارت اقامت معتبر
  • شناسنامه طرفین و پاسپورت معتبر

کلیاتی درخصوص اشتغال در آمریکا

کشور آمریکا این روزها بیشتر در مشاغلی همچون مهندسی نفت، مهندسی معدن، مهندسی هوافضا، مهندسی ژئوتکنیک، پرستاران، زمین شناس، فیزیولوژی قلب، پزشکان متخصص و.. نیاز دارد به همین خاطر اگر در این مشاغل تخصص دارید شانس دریافت پیشنهادهای شغلیتان افزایش می یابد. برای پیدا کردن شغل در آمریکا باید به موسسات کاریابی معتبر همچونROBERT HALF ،BRILLIANT ، RANDSTADE ،KFORCE و… مراجعه کنید تا رزومه شما در معرض دید کارفرمایان قرار گیرد. دستمزد فاکتور مهمی در انتخاب شغل به شمار می آید زیرا باید به گونه ای باشد که فرد متقاضی بتواند با آن پول نیازهای اولیه اقتصادی و رفاهی خود را برطرف نماید. در کشور آمریکا همچون دیگر کشورها مهاجرت کاری با نیم نگاهی به متوسط درآمد افراد صورت می گیرد. دستمزدها در این کشور  متناسب با تحصیلات، سوابق کاری و مهارت به افراد تعلق می گیرد. در کل به طور میانگین درآمد افراد با سابقه معمولی و تحصیلات لیسانس ۳ تا ۴ هزار دلار در ماه است.

مهاجرت کاری به آمریکا و اقامت دائم این کشور

مهاجرت به آمریکا از راه های مختلفی همچون کار و تحصیل و سرمایه گذاری ممکن است اما در نهایت آن چه که موجب بدست آوردن اقامت دائم این کشور و تابعیت آن می شود پرداخت مالیات است. افراد زمانی به پرداخت مالیات ملزم می شوند که وارد چرخه بازار کار این کشور شوند. بدست آوردن اقامت دائم آمریکا رابطه مستقیم با پرداخت مالیات دارد. پس از آن درصورتیکه ۳ سال در آمریکا به صورت قانونی حضور داشته و بتوانید مالیات پرداخت کنید می توانید برای دریافت تابعیت این کشور درخواست دهید.

مهاجرت کاری به آمریکا چه مدارکی نیاز دارد؟

آماده کردن مدارک مهاجرت از هر قسمت دیگر این مسیر مهم تر و حساس تر است زیرا درصورتیکه حتی قسمت کوچکی از این مرحله دچار نقص یا ابهام شود به کل درخواست ویزای کاری آمریکا شما رد می شود.

۱) مدارک شناسایی معتبر مثل پاسپورت و شناسنامه
۲) مدارک تحصیلی به علاوه ریز نمرات
۳) گواهی قرارداد کاری با کارفرما
۴) انگیزه نامه
۵) تمکن مالی

مهاجرت کاری به آمریکا چه مزایایی دارد؟

افراد با مهاجرت کاری به آمریکا منبع درآمدی بسیار عالی بدست می آورند که شاید در دیگر کشورهای دنیا کمتر دیده شود. افراد در این کشور از تمام حقوق شهروندی برخوردار بوده و در کنار اشتغال می توانند به تحصیل بپردازند. یکی از بزرگترین مزیت های مهاجرت کاری به آمریکا صدور ویزای همراه برای خانواده فرد مقیم در آمریکا است که پس از ۲ تا ۳ ماه از مهاجرت وی صورت می پذیرد. اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور نیز پس از پرداخت مالیات و گذشت مدتی ممکن است.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای آمریکا تضمینی

مهاجرت کاری به آمریکا
مهاجرت کاری به آمریکا

وکیل مهاجرت کاری به آمریکا

با توجه به افزایش تعداد متقاضیان مهاجرت به آمریکا علی الخصوص مهاجرت کاری و تحصیلی این کشور رفته رفته قواعد سختگیرانه تری بر پذیرش افراد و ویزا کردن آن ها بار می کند همین امر موجب می شود تا روند مهاجرت کاری شما به آمریکا دچار توقف شده یا کند و پر استرس پیش برود. البته می توان گفت تنها راه حل مقابله با این استرس و سرعت پایین مشاوره با فردی ماهر و کاردان در زمینه مهاجرت است. شما می توانید با مشاوره با گروه وکلای لاهه مسیر ورود به آمریکا را تضمین کنید. وکلای مهاجرتی لاهه مقیم در آمریکا امور شما را به جد پیگیری کرده و در تمام این مسیر همراه شما خواهند بود.

سوالات متداول

طبیعی است که کار کردن در نهادهای انگلیسی زبان و ارائه خدمات به این افراد نیازمند تسلط به زبان انگلیسی است در غیر اینصورت شما نمی توانید با مردمان آمریکا ارتباط برقرار کنید.

ویزای نخبگان آمریکا برای افراد نخبه و با استعدادها و مهارت های فوق العاده صادر می شود.

تنها زمانیکه فرد بتواند یکی از انواع ویزای EB یا نخبگان آمریکا را دریافت کند می تواند بلافاصله برای دریافت گرین کارت درخواست دهد.

بله همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد مقیم در آمریکا می توانند با دریافت ویزای همراه این کشور به عضو خانواده خود ملحق شوند.

پس از مهاجرت کاری به آمریکا و پرداخت مالیات می توانید برای اقامت دائم این کشور درخواست دهید و پس از آن با حضور موثر ۳ ساله تابعیت این کشور به شما اعطا خواهد شد. ممکن است این پروسه ۸ تا ۱۰ سال به طول بیانجامد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بلو کارت اسپانیا چیست و چه شرایطی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
همه چیز درباره آزمون PTE

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button