اخذ ویزای آمریکا تضمینی

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. وبلاگ مهاجرت
 4. chevron_left
 5. اخذ ویزای آمریکا تضمینی
اخذ ویزای آمریکا تضمینی
وبلاگ مهاجرت

اخذ ویزای آمریکا تضمینی در میان ویزای تمام کشورها جایگاه ویژه ای دارد. هر فردی که تصمیم به مهاجرت یا سفر به کشوری را داشته باشد به دنبال اخذ ویزا تضمینی آن کشور است این موضوع در مورد اخذ ویزا تضمینی  آمریکا پررنگ تر خواهد شد زیرا ورود به کشور آمریکا در چشم اکثر افراد امری بسیار دشوار بنظر می رسد اما ما جزئیات روند اخذ ویزای آمریکا به صورت تضمینی را در اختیار شما قرار می دهیم تا از نگرانی شما در این خصوص بکاهیم. با وکیل متخصص مهاجرت همراه باشید.

اخذ ویزای آمریکا با تضمین

اخذ ویزای تضمینی آمریکا کلیدی ترین عبارتی است که در این مطلب با آن روبرو می شوید. آمریکا در دنیا به عنوان کشور فرصت ها شناخته می شود و تحصیل و اشتغال و مسافرت و زندگی در این کشور از بزرگترین اهداف افراد بسیاری است به همین دلیل موسسات گردشگری و همچنین وکلا مهاجرتی در تلاشند تا اخذ ویزا آمریکا را برای متقاضیان ممکن سازند اما آیا این شعار و رویا به حقیقت می پیوندد؟ با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

اخذ تضمینی ویزای آمریکا
اخذ تضمینی ویزای آمریکا

انواع ویزای آمریکا

افراد به دلایل مختلفی قصد ورود به کشور آمریکا را دارند. اولین و ابتدایی ترین گام برای اخذ ویزای آمریکا به صورت تضمینی مشخص نمودن روش و دلیل ورود به این کشور است زیرا درصورتیکه شهروند آمریکا نباشید برای ورود به این کشور باید ویزا اخذ نموده و دلیل مهاجرت خود را مشخص کنید.

ویزا تحصیلی آمریکا

ویزایی است مخصوص افرادی  که از یکی از مدارس یا دانشگاه های آمریکا پذیرش تحصیلی داشته باشند. ویزا تحصیلی آمریکا در سه نوع M و F و J صادر می شود. ویزا تحصیلی F شایع ترین نوع ویزا تحصیلی است که برای متقاضیان و همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ایشان صادر می شود. ویزا M برای برخی رشته های فنی و حرفه ای صادر می شود اما ویزا همراه آن ها همان ویزا F است. ویزا J با اعتبار حداکثر ۲ ساله برای اهداف تحقیقاتی و تدریس صادر می شود که قابل تمدید است.

ویزا کاری آمریکا

ویزا کاری نوع دیگری از ویزای آمریکا است که می توان آنرا به صورت تضمینی اخذ نمود. این ویزا به نیروی موثر کاری و سرمایه گذاری اعطا می شود. ویزا کاری انواعی دارد که مشهورترین آن ویزا E2/E3 است که فرد برای اخذ این ویزا لازم است تا  از یک کارفرما در آمریکا دعوتنامه رسمی کار یا همان جاب آفر داشته باشید. ویزا E1 نوع دیگری از ویزای کاری است که برای نخبگان ورزشی و هنری و همچنین محققان بین المللی است. این ویزا برای برخی هنرمندان و ورزشکارانی که از یک موسسه معتبر در آمریکا درخواست همکاری دریافت کنند نیز صادر می شود. نوع دیگری از ویزا کاری آمریکا ویزا کارآفرینی و سرمایه گذاری است که نیازمند سرمایه ای از ۹۰۰۰۰۰ دلار تا یک میلیون هشتصد هزار دلار است.

لاتاری گرین کارت آمریکا

این ویزا شرایط  سختی ندارد و بیشتر به شانس و اقبال فرد بستگی دارد. سالانه تعدادی نزدیک به ۵۵ هزار نفر در آمریکا در قرعه کشی لاتاری برنده می شوند. در این قرعه کشی فقط افرادی که کشورشان در لیست کشورهای مجاز باشد موفق به ثبت نام می شوند. برنده شدن در قرعه کشی لاتاری، اخذ ویزای آمریکا را می تواند تضمین نماید.

ویزا خویشاوندی آمریکا

جهت اخذ ویزا، اقوام درجه یک شما که شهروند آمریکا بوده یا گرین کارت این کشور را دارند می توانند برای شما دعوتنامه بفرستند. در اینصورت اگر والدین شما شهروند آمریکا هستند یا گرین کارت دارند و شما مجرد بوده و بالای ۲۱ سال سن دارید یا مجرد هستید و کمتر از ۲۱ سال هستید و یا اگر فرزندان شما شهروند این کشور هستند می توانید برای اخذ ویزا خویشاوندی آمریکا اقدام نمایید.

ویزا آمریکا از طریق ازدواج

ازدواج از طرق متداول برای مهاجرت به آمریکا است درصورتیکه فردی تصمیم بگیرد با شهروندی آمریکایی ازدواج کند ویزای ورود به آمریکا را دریافت نموده و سپس می تواند برای گرین کارت خود اقدام نماید.

  مشاوره با وکیل مهاجرت

مدارک و شرایط اخذ ویزا تضمیمی آمریکا

برای اخذ ویزای آمریکا به صورت تضمینی کافی است مدارک زیر را آماده کرده و تحویل سفارت دهید:

 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
 • مدارک خاص برای هر ویزا همچون گواهی پذیرش دانشگاه، بیزینس پلن، گواهی پیشنهاد کاری، مدارکی دال بر قهرمانی در مسابقات ورزشی برای مهاجرت های تحصیلی، کاری و ورزشی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • بلیط هواپیما و رزرو هتل
 • بیمه سلامت
 • دعوتنامه های خویشاوندی
 • مدرک زبان معتبر

مراحل اخذ ویزا تضمینی آمریکا

اما پس از آماده سازی این مدارک نوبت به طی کردن مراحلی برای اخذ ویزای آمریکا می رسد. مراحل که می تواند اخذ ویزای شما را تضمین نماید عبارتند از:

۱. مشخص نمودن نوع ویزا: ابتدائا باید دلیل ویزا خود را مشخص کنید و مطابق آن مدارک را آماده کنید. برای مثال اگر قصد مهاجرت کاری دارید باید برای سفارت مدارکی مثل بیزینس پلن یا جاب آفر ارائه کنید. زیرا نوع ویزایی که برای هر نوع مهاجرتی صادر می شود متفاوت خواهد بود.

۲. درخواست ویزا: تکمیل فرم درخواست ویزا آمریکا به صورت آنلاین صورت می گیرد. برای هر نوع ویزا نوع خاصی فرم باید تکمیل و ارسال شود. برای مثال فرم ویزا تحصیلی DS-160 نام دارد.

۳. گرفتن وقت مصاحبه: بعد از تکمیل فرم درخواست ویزا باید برای گرفتن وقت سفارت به سفارت های منطقه مراجعه کرد. همانطور که می دانید آمریکا در ایران سفارت نداشته و متقاضیان ایرانی ورود به آمریکا برای اخذ ویزا باید به کشورهایی همچون امارات، ترکیه و ارمنستان مراجعه کنند و پس از گذراندن مصاحبه به کشور خود برگردند و منتظر نتیجه درخواست اخذ ویزا آمریکا بمانند. مصاحبه ایرانیان در این سفارت ها به زبان فارسی صورت می گیرد.

در حالت کلی اگر یکی از این مراحل و مدارک از قلم بیفتد شما چندین گام از اخذ ویزا تضمینی آمریکا فاصله می گیرید پس به مدارک اعلامی توسط سفارت و همچنین مراحل ذکر شده توجه کنید.

مزایای ورود به آمریکا

کشور آمریکا از نظر سطح رفاه، اقتصادی، اجتماعی و تحصیلی و کاری در رتبه بالایی قرار دارد و نمی توان کشوری را هم رده این کشور قرارداد به همین دلیل برای هر شخصی مناسب با دلیل ورود به آمریکا مزایایی دارد. این کشور بستر رشد و پیشرفت از جنبه های مختلفی است. شهرهای پیشرفته، محل تاسیس بزرگترین صنعت ها و کارخانه های جهان چشم هر بیننده و گوش هر شنونده ای را می نوازد. برای متقاضیان تحصیل در این کشور ورود به دانشگاه های برتر جهان، برای متقاضیان مهاجرت کاری پیشرفت اقتصادی اجتماعی این افراد، برای متقاضیان ازدواج دریافت گرین کارت و در نهایت برای همه شان زندگی در قدرتمند ترین کشور دنیا از نظر اقتصادی مزیت بسیار مهمی به شمار می رود.

سفارت آمریکا در ایران

سالیان درازی است که به دلیل روابط پر تنش ایران و آمریکا سفارت آمریکا در ایران بسته شده است به همین دلیل اخذ ویزا تضمینی آمریکا نیازمند مراجعه به کشورهای همسایه است. ایرانیان برای اخذ ویزا آمریکا به سفارت آمریکا در هر کشوری می توانند مراجعه کنند اما در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان مصاحبه سفارت به زبان فارسی صورت می گیرد. برای انتخاب کشوری که می خواهید برای اخذ سفارت آمریکا مراجعه کنید باید مسافت کشور ایران تا آن کشور، زمان و هزینه های حضور را محاسبه کنید و سپس برای ویزا سفر کنید.

  وکیل مهاجرت به آمریکا

ویزای آمریکا با تضمین
ویزای آمریکا با تضمین

وکیل برای اخذ ویزای آمریکا به صورت تضمینی

اگر متقاضی اخذ ویزا تضمینی آمریکا هستید قطعا می دانید که این مسیر دشوار و پر از موانع خواهد بود به همین دلیل لزوم وجود یک وکیل خبره در مسیر مهاجرت و سفر به آمریکا احساس می شود. وکلای بین المللی لاهه با سبقه روشن و درخشان و تخصص در اخذ ویزا تضمینی آمریکا علی الخصوص ویزا تحصیلی می تواند شما را در تمام مراحل اخذ ویزا امریکا همراهی نماید.

سوالات متداول

کشور آمریکا در ایران سفارت نداشته و برای اخذ ویزا تضمینی آمریکا باید به کشورهای همسایه مثل ترکیه، ارمنستان و امارات مراجعه نمایید.

سفارت آمریکا در استانبول ترکیه با شماره ۰۰۹۰۲۱۲۳۳۵۹۰۰۰ آماده انجام خدمات ویزا آمریکا برای شما است.

برای مشاوره با وکیل مهاجرت به آمریکا گروه لاهه کافی است تا فرم ارزیابی سایت را تکمیل نموده یا با شماره ۰۲۱۸۸۷۱۱۱۳۰ تماس بگیرید.

بله وکلا و مشاورین مهاجرتی گروه لاهه در زمینه اخذ ویزا تضمینی تحصیلی آمریکا نیز فعالیت می کنند.

برای اخذ ویزا تحقیقاتی آمریکا ویزا نوع J صادر می شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بورسیه تحصیلی انگلستان
نوشتهٔ بعدی
اخذ ویزای کانادا به صورت تضمینی

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر در مورد ویزای توریستی یا آمریکا یا کاناد میخواهم اقدام‌کنم لطفا اطلاعات را پیام‌کنید با تقدیم احترام ‌ حسین دقیق

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۴ آبان، ۱۴۰۱ ۸:۵۲ ق٫ظ

   سلام وقت بخیر لطفا از طریق واتس اپ یا ایمیل جهت ارسال اطلاعات پیام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button