مهاجرت ورزشی

 1. خانه
 2. chevron_left
 3. مهاجرت ورزشی

مهاجرت ورزشی امروزه ذهن بسیاری از ورزشکاران، مربیان، داوران و مدیران ورزشی،باشگاه داران،کارگزاران فوتبال، علاقه مندان به فعالیت های اقتصادی ورزشی و … را به خود مشغول کرده است. در دنیای کنونی با توجه به پیشرفت چشم گیر ورزش، وجود طرفداران بی شمار و همچنین امکان در آمد زایی بسیار بالا از این موضوع متقاضیان ورزشی را به سمت مهاجرت ورزشی سوق داده است. جهان ورزش به قدری گسترده و هیجان انگیز و پرمنفعت است که سبب می شود فعالان ورزشی زندگی حرفه ای خود را در کشور دیگری ادامه داده و از طریق ورزش و رشته تخصصی خود اقدام به در آمد زایی و همین طور پیشرفت تخصصی نمایند.

با توجه به اینکه در کشور ما نیز ورزشکاران و پدیده های ورزشی و نو ظهور بسیار بوده و کیفیت و ابزار و سطح علمی در برخی رشته ها نیاز به دانش بین المللی دارد متقاضیان مهاجرت ورزشی افزایشی بیشتری پیدا کرده و به همین دلیل گروه وکلای لاهه سعی بر آن دارد برای متقاضیان مهاجرت ورزشی و ویزای ورزشی را شرح داده و شرایط، مزایا و مدارک مورد نیاز، کشورهای مناسب مهاجرت ورزشی و نقش وکیل ورزشی را بیان کند تا متقاضیان و فعالان ورزشی با اطلاعات و آگاهی کامل اقدام به مهاجرت ورزشی نمایند.

مهاجرت ورزشی
مهاجرت ورزشی

مهاجرت ورزشی چیست؟

مهاجرت ورزشی یکی از روش های مهاجرت و در واقع اصطلاحی است که ورزشکاران و فعالان ورزشی برای پیشرفت و ادامه شغل حرفه ای خود اقدام به مهاجرت به کشورهای دیگر می نمایند. مهاجرت ورزشی و اخذ ویزای ورزشی در هر کشور متفاوت می باشد. به طور مثال در برخی از کشورها از طریق فعالیت حرفه ای و در برخی دیگر نیز از طریق جذب اسپانسر یا کارفرما اعطای ویزا صورت می گیرد. جهت مهاجرت ورزشی و اخذ ویزای ورزشی نیازمند آگاهی از شرایط و مقررات مهاجرتی کشور مقصد می باشیم که به متقاضیان مهاجرت ورزشی پیشنهاد می شود جهت بالا بردن آگاهی خود از وکیل مهاجرت ورزشی متخصص بهره گیری نمایند.

ویزای ورزشی و انواع آن

ویزای ورزشی نوعی خاص از ویزا می باشد که مختص ورزشکاران و فعالان ورزشی نظیر مربیان، داوران، مدیران ورزشی و … بوده و با توجه به قوانین هر کشور با شرایطی خاص که برخی از این شرایط در عنوان فوق ذکر شد اعطا می گردد.
ویزای ورزشی به دو نوع ویزای موقت و دائم تقسیم بندی می شود:

۱- ویزای دائم

ویزای دائم مختص ورزشکارانی است که قهرمانی و دستاورد بین المللی داشته و یا از موسسات ورزشی یا واجد الشرایط کشور مقصد دعوت و معرفی می شوند و یا دارای لایسنس دانشگاهی می باشند که جهت ادامه فعالیت خود در کشور مقصد ویزای دائم به آن ها اعطا می گردد.

۲- ویزای موقت

ویزای موقت برای ورزشکاران و افرادی است که از طرف سازمان ها و نهاد های ورزشی کشورهای خارجی برای شرکت در مسابقات و رویدادها صادر می گردد. همچنین ویزای موقت مختص ورزشکارانی که دارای وضعیت مطلوب جسمانی با توانایی بالا که رزومه مناسبی دارند اعطا می شود که به ویزای مهارت نیز معروف است.

مهاجرت از طریق ورزش
مهاجرت از طریق ورزش

مهاجرت ورزشی مختص کیست؟

افرادی مشمول مهاجرت ورزشی می شوند عبارتند از:

 • ورزشکاران
 • مربیان ورزشی
 • قهرمانان داخلی و بین‌المللی ورزشی که عنوانی در سطح بین‌المللی کسب کرده باشند.
 • داوران و مسئولان ورزشی مطرح
 • افرادی که مدیر برنامه ورزشی هستند.
 • مدرسان ورزشی مطرح در سطح داخلی و بین‌المللی
 • فعالان ورزشی در حوزه بین المللی و داخلی
 • مفسران خبرنگاران و نویسندگان ورزشی
 • سرمایه گذاران در امور ورزشی

مهاجرت ورزشی و مزایای آن

مهاجرت ورزشی اولین مزیتی که شامل حالش می گردد کم هزینه بودن آن نسبت به مهاجرت سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری و … می باشد.

از دیگر مزایای این نوع مهاجرت می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 •  عدم نیاز به مدرک زبان بین المللی در اکثر کشورها
 • پروسه زمانی کوتاه مدت جهت اخذ ویزا
 • از لحاظ سنی و تحصیلات شرایط آسانی دارد
 • انتخاب محل زندگی توسط شخص متقاضی
 • استفاده از وکیل متخصص مهاجرت ورزشی در امور خود
 • امکان ادامه تحصیل و شغل حرفه ای در برخی کشورها

مهاجرت ورزشی و مدارک مورد نیاز

مدارک لازم جهت مهاجرت ورزشی عبارتند از:

 • مدارک شناسایی (پاسپورت)
 • رزومه ورزشی و سوابق حرفه ای در رشته مورد نظر
 • جوایز و دستاوردهای بین المللی نظیر مدال، جام و حکم قهرمانی
 • دعوت نامه از طرف باشگاه یا کمپانی یا سازمان ها و نهادهای ورزشی

ورزشکار خود اشتغال و مهاجرت ورزشی

ورزشکار خود اشتغال که بر گرفته از قانون مهاجرتی کانادا می باشد کسی است که تا زمان رسیدگی به پرونده اش توسط اداره مهاجرت کشور مقصد، علاوه بر اینکه می بایست افسر مهاجرت را مجاب کند باید یکی از شریط زیر را نیز دارا باشد:

 • دو سال تمام فعالیت خوداشتغالی در زمینه فعالیت های ورزشی (یعنی منبع درآمد وی از این راه بوده است)
 • دو سال تمام فعالیت های ورزشی در سطح بین المللی
 • یک سال تمام خود اشتغالی در زمینه فعالیت های ورزشی به اضافه یک سال تمام فعالیت های ورزشی در سطح بین المللی

برای مهاجرت ورزشی از کجا شروع کنیم؟

مهاجرت ورزشی همان طور که بیان کردیم مختص افراد خاصی می باشد. برای مهاجرت ورزشی ابتدا باید شرایط و وضعیتی که متقاضی را در نظر گرفته و سپس با بررسی قوانین کشور مورد نظر و همچنین قوانین و آیین نامه های وزارت ورزش آن کشور اقدام به مهاجرت نمود. مهاجرت ورزشی در هر کشور شرایط خاص خود را داشته که در برخی از آن ها نیازمند یک اسپانسر یا کارفرما بوده و در بعضی از کشورهای دیگر می بایست از طرق باشگاه یا نهاد ورزشی دعوت به عمل آید و یا از طریق خود اشتغالی و … که در رابطه با این موارد به شما متقاضیان و فعالان ورزشی پیشنهاد می شود از وکیل متخصص مهاجرت ورزشی مشورت گرفته و از اطلاعاتشان بهره گیری نمایند.

بورسیه ورزشی Scholarship

بورسیه یا اسکالر شیپ یکی از بورسیه هایی است که دانشجویان یا دانش آموزانی از استعداد ورزشی بالا و خاصی برخوردارند می توانند از آن استفاده نمایند وکشورهای مقصد با بررسی استعداد و توانایی ورزشی متقاضی اقدام به بورسیه ورزشی شخص می نمایند. اگر چه بورسیه ورزشی در جهت استعداد و توانایی متقاضی اعطا می گردد ولیکن پیش زمینه تحصیلی مناسب نیز باید در نظر گرفت و در آن هم باید موفق بود.
جهت اطلاع از کشورهای با پذیرش بورسیه ورزشی می توانید با وکلای متخصص مهاجرت ورزشی گروه وکلای لاهه ارتباط برقرار کنید.

ورزش و مهاجرت
ورزش و مهاجرت

بهترین کشورها جهت مهاجرت ورزشی

کشورهای بسیاری در سرتا سر دنیا وجود دارند که شرایط مناسبی جهت مهاجرت ورزشی داشته و هر کدام با توجه به قوانین و مقررات خود اقدام به صدور ویزا و اقامت می نمایند. با توجه به اینکه مهاجرت ورزشی و متقاضی بسیاری از میان ورزشکاران و ورزش دوستان دارد، جهت اطلاع رسانی و آگاهی این عزیزان به چند کشور از بهترین کشور ها جهت مهاجرت ورزشی تنها اشاره کرده و نحوه اخذ ویزا از طریق کشورها را به طور دقیق در مقالات اختصاصی کشور مورد نظر مورد بررسی قرارداده و توضیح می دهیم.

مهاجرت ورزشی آمریکا

مهاجرت ورزشی به آمریکا

کشور آمریکا را می توان یکی از بهترین کشور ها در رابطه با مهاجرت ورزشی عنوان کرد. کشور آمریکا با توجه به اینکه در اکثر و به نوعی تمام رشته های ورزشی فعالیت داشته و در المپیک هم همیشه در کنار چین در حال رقابت بوده و همچنین کشور مهاجر پذیری شهرت دارد اقدام به صدور ویزای ورزشی که معروف به ویزای p (که در سه دسته p1 ,p2, p3 تقسیم شده) می نماید. آمریکا علاوه بر صدور ویزا بورسیه ورزشی نیز اعطا نموده که تمامی این موارد شرایط خوبی را برای ورزشکاران متقاضی مهاجرت ورشی فراهم نموده است. به همین دلیل مهاجرت ورزشی به آمریکا یکی از بهترین انتخاب ها در مسیر مهاجرت ورزشی است.

مهاجرت ورزشی به کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا به صورت خود اشتغالی از سوی ورزشکاران و فعالان ورزشی می باشد. ورزشکاران در این روش می بایست شرایط خاصی را داشته باشند که به عنوان مثال پنج سال فعالیت و کسب در آمد از طریق ورزش یکی از آن ها بوده و نیازمند کسب امتیازات لازم جهت صدور ویزا می باشند.مهاجرت ورزشی به کانادا نسبت به مهاجرت تحصیلی و کاری هزینه کمتری داشته و راه را برای ورزشکاران و فعالان ورزشی راحت تر کرده است. شما عزیزان جهت اطلاع از شرایط مهاجرت ورزشی به کانادا و نحوه و مقدار امتیازات و سایر مسائل دیگر با مشاوران گروه وکلای لاهه تماس بگیرید.

مهاجرت ورزشی به آلمان

مهاجرت ورزشی به آلمان

کشور آلمان در کشوری است که نه تنها در مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی شرایط مناسبی داشته، در مهاجرت ورزشی نیز دارای شرایط مطلوبی بوده و اقدام به جذب استعدادهای ورزشی در در کشور خود می نماید به خصوص جوانان و نوجوانان که این موضوع سبب ایجاد متقاضیان بسیاری در مهاجرت ورزشی به آلمان شده است.

مهاجرت ورزشی به اسپانیا

مهاجرت ورزشی به اسپانیا

اسپانیا که در رشته های ورزشی مختلفی همچون فوتبال، بسکتبال، تنیس و… همیشه خوش درخشیده و کشوری است که مردم و دولتمردان علاقه مندی زیادی به ورزش دارد شرایطی ایده آل برای ورزشکاران و فعالان ورزشی و مربیان و … جهت مهاجرت ورزشی ایجاد نموده است. برای دریافت ویزای ورزشی اسپانیا نیازمند پیشنهاد رسمی از طریق کارفرما یا جذب اسپانسر می باشد. قابل توجه اینکه این کشور به قهرمانانی که در سطح جهانی عنوان دار هستند ویزای ورزشی اعطا می نماید.

مهاجرت ورزشی به انگلیس

مهاجرت ورزشی به انگلیس

مهاجرت ورزشی به انگلیس با توجه به شرایط و امکانات رفاهی و ورزشی بسیار عالی بوده و مزیت منحصر به فرد آن امکان اخذ شهروندی پس از پنج سال متوالی فعالیت در حوزه ورزشی می باشد. ویزای ورزشی انگلیس به دو نوع TIER2 (ویزای مخصوص ورزشکاران) و TIER5 (ویزای موقت کار ورزشکاران) تقسیم بندی می شود که جهت اخذ آن می بایست از سوی یک کارفرما و یا تیم و موسسه و نهاد ورزشی تایید شود.
امروزه در کشور انگلیس تیم ها و نهاد های بسیاری هستند که حاضر به جذب استعدادهای ورزشی بوده و این فرصت خوبی برای متقاضیان مهاجرت ورزشی تلقی می شود.

نقش وکیل در مهاجرت ورزشی

وکیل متخصص به طور کلی در امور مهاجرت همیشه نقش کاربردی و پررنگی دارد. وکیل متخصص مهاجرت ورزشی نیز به نوعی لازمه کار جهت انجام اقدامات متقاضی یا ورزشکار بوده و با تخصص و دانش و تجربه خود ورزشکار و فعال ورزشی را مسیر درست قرار می دهد. وکیل مهاجرت ورزشی شرایط ورزشکار و سوابق و رزومه او را بررسی کرده و با آگاهی از قوانین و آیین نامه های کشور های مناسب جهت مهاجرت ورزشی بهترین کشور را پیشنهاد داده و همچنین توانایی انجام امور ورزشکار و متقاضی را دارد.وکیل متخصص مهاجرت ورزشی توانایی مکاتبه با کارفرمایان و نهادها و تیم ها و سایر سازمان های ورزشی در کشورهای دیگر را داشته و سبب سهولت اخذ ویزا و جلوگیری از هرگونه اشتباه در مسیر اخذ ویزا می گردد.

گروه وکلای لاهه به متقاضیان و ورزشکاران، مربیان، داوران و مدیران ورزشی پیشنهاد می کند حتما و قطعا از وکیل متخصص مهاجرت ورزشی مشورت و بهره برده تا از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری کرده و بتوانند بهترین تصمیم را اتخاذ و نتیجه مطلوب خود را حاصل نمایند.

وکیل مهاجرت ورزشی
وکیل مهاجرت ورزشی

گروه وکلای لاهه متخصص در مهاجرت

گروه وکلای لاهه با در اختیار داشتن وکلای تخصصی در دپارتمان مهاجرت به خصوص مهاجرت ورزشی بستر مناسبی را جهت همکاری و ارائه مشاوره به متقاضیان، ورزشکاران، مربیان، داوران و مدیران فعالان ورزشی فراهم نموده است. امروزه با توجه به اینکه مهاجرت ورزشی در کشورهای مختلف ترویج یافته و این موضوع هیجانی و پرطرفدار افراد بسیاری را به سمت مهاجرت ورزشی سوق داده است گروه وکلای لاهه سعی بر آن داشته متقاضیان و مخاطبان محترم را از نحوه و شرایط و قوانین کشورهای مهاجر پذیر در عرصه ورزشی آگاه نماید.

شما عزیزان می توانید امور مهاجرت ورزشی خود را در نهایت اطمینان و آسودگی خیال به گروه وکلای لاهه که سابقه های درخشان و موفق در تمامی زمینه های مهاجرت سپرده و در جریان تمامی مراحل اخذ ویزای خود قرار بگیرید. گروه وکلای لاهه تا پایان مسیر همراه و در کنار شما خواهد بود. متقاضیان محترم می توانند جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارشناسان گروه وکلای لاهه تماس حاصل فرمایند.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

۱۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام خسته نباشید بنده ۱۸ سالمه ۵ سال در رشته بوکس کار میکنم و استعدادشو دارم ولی در مسابقات شرکت نکردم خیلی علاقه مندم به این ورزش آیا امکانش هست که به یک کشور دیگه مهاجرت کنم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۷ دی، ۱۴۰۱ ۹:۱۸ ق٫ظ

   سلام و روز بخیر. مهاجرت ورزشی به کشورهای مختلف نیازمند رزومه خوب می باشد اما برای اینکه امکان مهاجرت شما بررسی شود باید اطلاعات بیشتری در خصوص شما و نحوه فعالیتتان داشته باشیم

 • سلام
  من فوتبالیست دسته دو جوانان بازی کردم چجوری میتونم برم فوتبالم اونور ادامه بدم
  ۱۷ سالمم هست

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۷ دی، ۱۴۰۱ ۹:۱۸ ق٫ظ

   سلام. مهاجرت ورزشی شما به دو صورت ثبت نام در آکادمی های فوتبال و یا بازی کردن در لیگ های دسته پایین تیم های اروپایی و آسیایی نظیر امارات و قطر ممکن است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

 • سلام وقتتون بخیر من در رشته بدنسازی فعالیت می کنم مسابقه های داخلی زیاد رفتم میشه مهاجرت کرد

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۷ دی، ۱۴۰۱ ۹:۲۲ ق٫ظ

   سلام و درود. امکان مهاجرت شما به سن، استعداد و کشور مقصدتان دارد لذا پاسخ به این سوال نیازمند بررسی بیشتر می باشد.

 • سلام من ۸ ساله جودو کار میکنم و قهرمان نوجوانان اسیا
  شدم ۴ سال پیش الانم ۲۰ سالمه من چند وقته میتونم ویزا بگیرم اصن میتونم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۰ دی، ۱۴۰۱ ۱۰:۴۵ ق٫ظ

   سلام روز بخیر. پاسخ به سوال شما نیازمند آگاهی بیشتر از اطلاعات شما است. با مشاوران گروه وکلای لاهه در تماس باشید.

 • سلام من ۱۷ سالمه و فوتبال بازی میکنم لیگ دو جوانان چجوری میتونم مهاجرت کنم و اونور ادامه بدم فوتبالمو

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۰ دی، ۱۴۰۱ ۱۰:۴۵ ق٫ظ

   سلام و درود. شما می توانید در آکادمی های فوتبال ثبت نام کنید.

 • سلام پسرم ۱۵ سال سن دارد و در رشته والیبال از ۱۰ سالگی تمرین و فعالیت می کند. آیا می توان برای مهاجرت ورزشی با این شرایط در پایان دبیرستانش اقدام کنیم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۱ آذر، ۱۴۰۱ ۱۰:۳۷ ق٫ظ

   سلام و وقت بخیر. بله فرزند شما می تواند درصورت پیگیری فعالیت خود به صورت حرفه ای در پایان دبیرستان برای مهاجرت ورزشی اقدام نماید. 

 • اگر از طریق گزارشگر ورزشی هم بخوام اقدام کنم بازم مهاجرت ورزشی محسوب میشه؟

  پاسخ
 • سلام اتباع افغانی هستم دارای ۳ فرزند که پسر بزرگم از ۵ سالگی تا الان که ۱۰ سالشه در رشته کاراته مقام دار استانی و کشوری هست و هم اکنون با توجه به استعداد و علاقه ای که به فوتبال داره در کلاس های فوتبال ثبت نامش کردم ولی متاسفانه فکر میکنم بازم به خواسته هام نمیرسم و قصد مهاجرت دارم میشه بهم مشاوره بدید که چکار کنم.

  پاسخ
 • سلام من یک ورزشکار هستم یک کشتیگیر که چندین سال هست دارم حرفه ای به این ورزش میپردازم میخاستم بدونم من که یک ورزشکار هستم و مقام اول اسیا در رده سنی نوجوانان و دوم جهان در رده سنی نوجوانان رو دارم اگر به کانادا مهاجرت کنم در این کشور به من اهمیتی میدن یعنی کسی هست که در ان کشور اسپانسر من شود و هزینه های من رو بدن بهم خونه بدن و وسیله ورزشی بهم بدن و یک باشگاه خوب تمرین کنم و در کنارش حقوق هم بهم بدن که اونجا زندگی خوبی داشته باشم که برای پرچم کشور اونا کشتی بگیرم و مقام جهانی های دیگه ای براشون بیارم خیلی ممنون میشم جواب بدید.

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۶ بهمن، ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶ ب٫ظ

   با سلام. لطفا رزومه خود را به زبان انگلیسی برای ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button