مهاجرت ورزشی به کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا امروزه یکی از پر مخاطب ترین روش های مهاجرتی برای ورزشکاران در سراسر دنیاست. ورزش در کانادا از آن دسته فعالیت هایی است که در سالهای اخیر توجه ویژه ای به آن شده است به همین جهت اگر قصد مهاجرت ورزشی دارید کانادا یکی از پیشنهادهای ما به شما است. اما مهاجرت ورزشی به کانادا چگونه امکان پذیر است؟ شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ورزش چیست؟ چه کسانی می توانند ویزای ورزشی کانادا را اخذ کنند؟ مدارک لازم برای مهاجرت ورزشی به کانادا چیست؟ درآمد ورزشکاران و مربیان ورزشی در کانادا چقدر است؟ هزینه های مهاجرت به کانادا از این طریق چقدر است؟ برای مهاجرت ورزشی به کانادا از کجا شروع کنیم؟ وکیل مهاجرت ورزشی به سوالات شما در این زمینه پاسخ میدهد.

مهاجرت از طریق ورزش به کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا در سالهای اخیر مقصد مهاجرت بسیاری از افراد فعال در حوزه های ورزشی مثل قهرمانان، مربیان، داوران، مدرسان و یا مسئولان ورزشی گردیده است. ویزای ورزشکاران در واقع همان ویزای خوداشتغالی  کانادا خواهد بود که اداره مهاجرت کانادا و دولت فدرال برای ورزشکاران و هنرمندانی که خویش فرما هستند در نظر گرفته است. با این ویزا می توان نسبت به درخواست اقامت دائم کانادا و سپس شهروندی این کشور اقدام کرد.

مهاجرت ورزشی به کانادا و شرایط آن

وکیل مهاجرت بیان میدارد: ورزشکاران در صورتی که واجد شرایط باشند می توانند از این طریق مهاجرت کنند. بدین منظور ورزشکاران می توانند در سیستم اکسپرس اینتری، برای خود یک پروفایل ایجاد کنند. ساخت پروفایل مستلزم آن است که متقاضی، تمام اطلاعات درخواستی و مورد نیاز (اعم از سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار در کانادا و خارج از کانادا، سطح زبان، وضعیت تاهل و سایر اطلاعات لازم) را به طور صحیح و دقیق وارد نماید. سپس اداره مهاجرت کانادا با استفاده از سامانه‌ای که به سامانه‌ی جامع رتبه‌بندی (Comprehensive Ranking System) معروف است و به اختصار، CRS نامیده می‌شود رتبه و نمره‌ای به هر متقاضی اختصاص می‌دهد. پروفایلی که متقاضی برای خود در سیستم اکسپرس اینتری ایجاد می‌کند، و متعاقبا، نمره‌ای که سامانه‌ی جامع رتبه‌بندی به آن پروفایل می‌دهد، تا یک سال دارای اعتبار است.

اداره مهاجرت کانادا تقریبا هر بیست روز یک بار بر حسب نیاز خود در سطوح فدرال و استانی، متقاضیانی که بالاترین نمره را کسب کرده‌اند انتخاب کرده و برای آن‌ها دعوتنامه‌ای اولیه صادر می‌کند تا مدارک خود برای آن اداره ارسال کنند. مدارک ارسالی پس از بررسی، در صورت تایید، منجر به آن خواهد شد که برای آن متقاضی، اقامت دائم کانادا صادر شود.

شرایط مهاجرت ورزشی به کانادا
شرایط مهاجرت ورزشی به کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت ورزشی به کانادا از طریق اخذ ویزای خوداشتغالی این کشور شامل حال هر ورزشکاری نخواهد شد. قانون مهاجرت کانادا در تعریف این نوع از ویزا و برای تشخیص صلاحیت فردی متقاضی معیارها و ضوابط خاصی را پیش بینی نموده است. متقاضیان مهاجرت ورزشی به کانادا می بایست به آفیسر مهاجرت این کشور اثبات نمایند که از همه شرایط برای کسب ویزای خوداشتغالی از طریق ورزش در کانادا بهره‌مندند.

مهم ترین شرایط ورزشکاران جهت اخذ ویزای خود اشتغالی عبارتند از:

 • لااقل در ۵ سال گذشته دو سال سابقه کار مفیدی که از طریق آن کسب درآمد داشته را در رزومه خود بیان کند.
 • حداقل دو سال کاری سابقه کسب و کار آموز ورزشی در سطح بین المللی
 • حداقل یک سال اشتغال ورزشی بعلاوه یک سال فعالیت های ورزشی در سطح بین المللی
 • فرد متقاضی باید جزو قهرمانان ورزشی، مدرس، مربی، مدیر و یا مسئول ورزشی باشد.
 • تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • ارائه مستندات و اثبات اینکه فردی که قصد دارد از طریق ورزش به کانادا مهاجرت کند، می تواند برای اقتصاد و ورزش این کشور مفید و مثمر ثمر باشد.
 • در کسب امتیاز و گزینش بین افراد هم سطح، تحصیلات دانشگاهی می تواند نقش مهمی برای متقاضی داشته باشد.
 • هر چه سن ورزشکار کمتر باشد شانس وی را افزایش می دهد.
 • متقاضیان باید دارای گواهی عدم سوء سابقه و گواهی سلامت پزشکی باشند.
 • یکی دیگر از شرایط مهاجرت ورزشی و اخذ ویزای مربوطه انطباق پذیری ورزشکار با جامعه کانادایی می باشد. مثلا فردی که سابقه کاری و یا تحصیلی در کانادا داشته و یا اقوام و بستگانی در این کشور دارد می توانداز مزایای آن استفاده نماید.
 • شخص مورد نظر ممنوع الورود به کانادا نباشد.

نکته: فرد درخواست کننده ویزای ورزشی کانادا باید می بایست آفیسر سفارت را متقاعد نماید که پس از تایید و موافقت با درخواست وی، به محض ورود به خاک کانادا به فعالیت ورزشی خود البته به صورت خود اشتغالی ادامه می دهد.

مهاجرت ورزشی به کانادا و مشاغل مورد نیاز

مهاجرت ورزشی به کانادا از طریق اشتغال به مشاغل ملی کانادا یا همان ناک نیز ممکن است. در این لیست ۸ شغل اعم از مربیان و ورزشکاران، داوران، کارشناسان و محققان اعلام شده است که شما می توانید بسته به تخصص خود یکی را انتخاب کنید.

 1. مدیر برنامه‌های ورزشی، تفریحی و بدن‌سازی (ناک ۰۵۱۳)
 2. محقق ورزشی، تناسب اندام، مشاور، و مسئول برنامه‌ریزی (ناک ۴۱۶۷)
 3. ورزشکار سطح قهرمانی (ناک ۵۲۵۱)
 4. مربی ورزشی (ناک ۵۲۵۲)
 5. داور ورزشی (ناک ۵۲۵۳)
 6. کمک مربی و دستیار مدیر برنامه‌های ورزشی، تفریحی و بدنسازی (ناک ۵۲۵۴)
 7. راهنمای ورزش‌های همگانی و فضای باز (ناک ۶۵۳۲)
 8. اپراتور یا منشی برنامه‌های ورزشی و تفریحی (ناک ۶۷۲۲)

نکته: با توجه به اولویت‌های مورد نیاز کانادا، مورد ۷ و ۸ از جمله کدهایی هستند که کانادا به طور موقت، به آن‌ها نیازی ندارد.

بیشتر بدانید:  انواع ویزای کانادا

مهاجرت به کانادا به عنوان ورزشکار
مهاجرت به کانادا به عنوان ورزشکار

مهاجرت ورزشی به کانادا و سیستم امتیاز دهی

در روش مهاجرت از طریق خود اشتغالی فدرال متقاضیان مهاجرت ورزشی به کانادا می بایست حداقل ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز کل در جدول عنوان شده در زیر را کسب کنند.

آیتم های ارزیابی امتیازات
تحصیلات تا ۲۵ امتیاز
سابقه کاری تا ۳۵ امتیاز
سن تا ۱۰ امتیاز
مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی (IELTS جنرال یا CELPIP برای زبان انگلیسی و TEF برای زبان فرانسه) تا ۲۴ امتیاز
انطباق پذیری تا ۶ امتیاز

نکته : اگر فردی دارای ۵ سال سابقه خود اشتغالی در عرصه ورزشی باشد پس او حداقل ۳۵ امتیاز لازم را کسب کرده و نیازی به اخذ امتیاز بیشتر از دسته های امتیازی دیگر ندارد.  مدرک دیپلم ۵ امتیاز، مدرک پیش دانشگاه ۱۲، و مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر ۲۵ امتیاز دارد. برخورداری از سطح متوسط زبان انگلیسی یا فرانسوی ۸ امتیاز برای شما به همراه خواهد داشت. همچنین سن بین ۲۱ تا ۴۹ سالگی ۱۰ امتیاز،  سنین کمتر از ۲۱ سالگی و بیشتر از ۴۹ سالگی به ازای هر یک سال، ۲ نمره  از امتیازتان کسر می‌ کند. همچنین اگر دو سال در کانادا درس خوانده باشید و یا یک سال کار کرده باشید و یا خواهر، برادر، پدر یا مادری که شهروند یا مقیم دائم کانادا داشته باشید می تواند ۵ امتیاز برای شما به همراه بیاورد.

خود اشتغالی کبک

ماهیت و اساس روش خوداشتغالی کبک همانند روش خوداشتغالی فدرال می باشد. با این تفاوت که شخص متقاضی مهاجرت ورزشی به استان کبک باید حتما قصد این را داشته باشد که یک بیزینس مستقل در حوزه‌ی ورزشی استان کبک راه اندازی نماید.

سیستم و معیار های امتیازی دهی در استان کبک با سسیتم امتیاز دهی خود اشتغالی فدرال تفاوت دارد  و حدنصاب لازم امتیازات، برای مهاجرت ورزشی به کانادا از طریق خوداشتغالی کبک، برای متقاضیان مجرد ۴۴ امتیاز بوده و برای متقاضیان متاهل، حداقل ۵۱ امتیاز است.

در این روش نیز مانند روش فدرال، در مورد معیار زبان، ورزشکار نیازی به ارائه‌ی مدرک ندارد بلکه خود آفیسر اداره‌ مهاجرت کبک، هنگام مصاحبه، سطح زبان متقاضی و تسلط وی به زبان انگلیسی و فرانسوی ارزیابی می کند و در یکی از سه رده‌ی پیشرفته،‌ متوسط، یا ابتدایی تعیین می‌کند.

 • نکته: امکان سرمایه گذاری و کارآفرینی از طریق ورزش در کانادا و اخذ اقامت و تابعیت از این طریق هم میسور است. این روش نیازمند سرمایه مالی مناسب حداقل ۱۰۰۰۰۰ دلار، سوابق مدیریتی، بیزینس پلن، توجیه داشتن اقتصادی کسب و کار و مفید بود آن برای کانادا، برعهده گرفتن مدیریت بیزینس، اقامت در کانادا، سپردن تضمین برای موفق بودن طرح و … می باشد.

هزینه مهاجرت ورزشی به کانادا از طریق خوداشتغالی

مهاجرت ورزشی به کانادا از طریق ویزای خوداشتغالی هزینه بالایی دارد، بدین منظور دولت کانادا باید مطمئن باشد که شما هم از پس هزینه زندگی در کانادا بر می‌آیید هم از پس هزینه های راه‌اندازی کسب و کار مورد نظرتان در کانادا.  لذا نیازمند ارائه اسناد بانکی موثق و و دیگر داریی‌هایتان مثل اسنداد ملکی و غیره می باشید.

درآمد مربی ورزشی در کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا از طریق مربی گری یکی از روش های شایع مهاجرت از طریق ورزش است. به طور میانگین می توان درآمد ۶۰ هزار دلار سالیانه و ۳۰ دلار ساعتی را برای مربی ها در نظر گرفت. البته همان طور که می دانید ورزش های خاص و سطح بندی های مختلفی وجود دارد که می تواند به درآمد های متفاوتی ختم شود. و بر اساس میزان تجربه و جایگاهی که در آن فعالیت می کنید نیز در درآمد ماهانه اثر گذار خواهد بود.

ثبت نام در آکادمی ها

ثبت نام در آکادمی های ورزش من جمله فوتبال و بسکتبال زمینه پیشرفت فعالیت های حرفه ای شما را بوجود می آورد به همین دلیل اگر متقاضی مهاجرت ورزشی به کانادا هستید ثبت نام در آکادمی ها راهی مطمئن خواهد بود. در کشور کانادا دانشکده ها، مدارس و آکادمی هایی وجود دارند که هر ساله تعداید متقاضی را می پذیرند. مانند آکادمی های فوتبال کانادا، دانشکده دانشگاه آلبرتا و…. شما می توانید با جمع آوری اطلاعات این آکادمی ها و اخذ پذیرش به این کشور مهاجرت ورزشی نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت

اگر تصمیم به مهاجرت ورزشی به کانادا دارید باید پس از گذراندن مراحل اولیه باید مدارکی را برای ارائه به سفارت آماده نمایید.

 • مدارک شناسایی همچون شناسنامه و گذرنامه معتبر
 • تاریخچه سفر (ویزاهای قبلی)
 • فرم تکمیل شده
 • بیمه نامه سلامت
 • رزرو بلیط و ووچر هتل
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی دعوتنامه مدیرانت باشگاه ها یا آکادمی ها
بیشتر بدانید:  وکیل مهاجرت به کانادا

وکیل برای مهاجرت ورزشی به کانادا
وکیل برای مهاجرت ورزشی به کانادا

وکیل برای مهاجرت ورزشی به کانادا

مهاجرت ورزشی به کانادا رویای بسیاری از فعالان حوزه ورزش است. ما با بررسی و ارزیابی شرایط شما در کوتاهترین زمان ممکن بهترین مسیر را در اختیارتان قرار خواهیم داد تا با خیالی آسوده مسیر مهاجرتتان به کانادا را بپیمایید. وکلا و کارشناسان متخصص ما در گروه وکلای بین المللی لاهه همراه تمامی اقشار و گروه های جامعه از جمله ورزشکارانی که به مهاجرت به کانادا تمایل دارند، هستند. چنانچه شما ورزشکاران و فعالان ورزشی سوالی در رابطه با مهاجرت ورزشی به کانادا دارید، می توانید با کارشناسان تماس بگیرید

سوالات متداول

این روش مهاجرتی از طریق خود اشتغالی امکان پذیر است.

بله اگر سن متقاضی کمتر و مدرک زبان داشته باشد امتیاز بیشتری نسبت به سایرین دریافت می کند.

نیازی به تمکن مالی بالایی ندارد ولی متقاضی باید ثابت کند در مدت اقامت خود توانایی ایجاد اشتغال و پرداخت هزینه های خود را دارد.

جهت اطلاع از هزینه ها با کارشناسان مهاجرت به کانادا گروه وکلای بین المللی لاهه تماس بگیرید.

سالیانه حدود ۶۰ الی ۱۲۰ هزار دلار، البته بستگی به رشته ورزشی و سطح آن دارد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل مهاجرت کاری
نوشتهٔ بعدی
رفع ریجکتی ویزای شینگن همراه نمونه پرونده

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button