مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا به دلیل هزینه های  پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپایی، فرهنگ غنی، تنوع فوق العاده آب و هوایی، طبیعت زیبا، دانشگاه های معتبر با شرایط تحصیلی مناسب، ارزش پول بالا، اقتصاد قوی و سایر موارد به  مقصدی ایده آل برای متقاضیان مهاجرت در سراسر دنیا تبدیل شده است که طرق مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره این امر قابل انجام است.

اما راه های مختلفی جهت مهاجرت به اسپانیا وجود دارد پس اگر از دسته افرادی هستید که قصد مهاجرت به اسپانیا دارید با گروه وکلای بین المللی و وکیل مهاجرت به اسپانیا همراه باشید تا با شرایط و چگونگی مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۲۳ آشنا شوید.

اسپانیا را بیشتر بشناسید

اسپانیا یکی از اعضای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن کشوری توریستی است که در طول سال پذیرای توریست های فروانی از اقصی نقاط دنیاست. بزرگترین شهر و پایتخت این کشور مادرید است. باشگاه های رئال مادرید و بارسلونا از غول های فوتبال دنیا هستند که زبانزد عام و خاص اند و هر ساله مسابقات این دو تیم بیشترین بازدیدکننده در سرتاسر دنیا را دارد. دین ۷۰% مردم اسپانیا کاتولیک بوده و زبان اسپانیولی زبان رسمی کشور اسپانیاست.

مردمان اسپانیا به خنده رویی معروف اند و شاید بتوان گفت آنان شاد ترین مردمان دنیا هستند. اغلب مردم این کشور لباس هایی خاص و زیبا به تن دارند که ریشه در فرهنگ و پیشینه این کشور دارد. تنوع آب و هوایی در اسپانیا بسیار گوناگون بوده و بالغ بر ده نوع آب و هوای متفاوت دارد که می تواند طیف وسیعی از سلایق را پوشش دهد. واحد پول این کشور یورو می باشد و جمعیتی بالای ۴۵ میلیون نفر دارد. اسپانیا پس از روسیه، اوکراین، فرانسه با حدود ۵۰۰ هزار کیلومتر مربع چهارمین کشور بزرگ اروپا از نظر مساحت به شما می آید. اسپانیا در جنوب غربی اروپا قرار داشته و با کشورهای فرانسه و پرتغال هم مرز است.

شرایط روشهای مهاجرت به اسپانیا
شرایط روشهای مهاجرت به اسپانیا

روشهای مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا مانند مهاجرت به سایر کشورهای دارای شرایط و روشهای مختلفی است. از جمله این روشها اینکه شما پدر و یا مادر اسپانیایی داشته باشید و یا اینکه با تبعه ای از این کشور ازدواج کنید. همچنین می توانید از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید، یا برای کارفرما و یا شرکتی در این کشور کار کنید و یا بخواهید در اسپانیا سرمایه گذاری کنید مثلا ملک بخرید و یا سایر روشها مثل خود حمایتی و استارتاپ و … که در ادامه هریک از موارد فوق را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل به اسپانیا یکی از سریع ترین و متداول ترین روشهای مهاجرت به این کشور است. دانشگاه های اسپانیا از نظر اعتبار و هزینه از مناسب ترین گزینه ها برای مهاجرت تحصیلی در دنیا به شمار می آیند. در روش مهاجرت تحصیلی فرد متقاضی می بایست در آزمونی که برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه مورد  نظر وجود دارد شرکت کند و پس از کسب امتیاز لازم از سوی دانشگاه برای وی نامه پذیرش ارسال می گردد. امکان ادامه تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در تمامی رشته ها در دانشگاه های اسپانیا فراهم است.

تدریس در برخی از دانشگاه‌های اسپانیا به زبان انگلیسی و در برخی دیگر به زبان اسپانیایی می باشد. متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسپانیا دارند، در صورتی که به زبان اسپانیایی تسلط داشته و مدرک آن را نیز داشته باشند، در پذیرش و صدور ویزای تحصیلی اسپانیا  از شانس بالایی برخوردار خواهند بود. بعضا حتی تحصیل برای متقاضیانی که تحصیل به زبان اسپانیایی انجام می دهند رایگان است. از مزایای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا این است که دانشجویان در این کشور در حین تحصیل اجازه کار دارند و پس از پایان دوره تحصیل نیز می توانند به منظور یافتن شغل مناسب با رشته خود به مدت یک سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند .

نکته: روش مهاجرت از طریق تحصیل به اسپانیا به صورت مستقیم اقامت و تابعیت در پی ندارد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار

اگر قصد مهاجرت کاری و اخذ ویزای کاری از اسپانیا را دارید شرط اصلی  آن داشتن دعوت نامه به همکاری یا پیشنهاد شغلی یا به اصطلاح Job Offer از سوی کارفرما یا شرکت اسپانیاییست که در آن سمت شخص و میزان حقوق وی مشخص باشد. عموما سیستم کاری در اسپانیا بدین صورت است که در ابتدا کارفرما باید درخواست مجوز کار خود را به اداره کار اسپانیا ارائه نماید سپس اداره کار بررسی میکند آیا شخصی در اسپانیا و بعد از آن در اتحادیه اروپا وجود دارد که درخواستی برای این کار ثبت نموده باشد یا خیر.

در صورتی که چنین شخصی یافت نشد کارفرما می تواند یک شخص خارج از  اتحادیه اروپا را به استخدام خود در آورد. اما هنگامی که شغل مورد نیاز کارفرما جزو مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا باشد شرایط به این پیچیدگی نیست و کارفرما سریع تر می تواند برای شغل مورد نظر نیرو جذب نماید.

از مشاغلی که در اسپانیا شانس بالایی برای پذیرش و جذب دارند می توان به پزشکی، مهندسی صنایع، عمران، مکانیک، هتلداری، حسابداری، مدیریت گردشگری و کارشناسی فروش و استادی دانشگاه اشاره نمود.

این ویزا را فقط می توان از طریق سفارت کشور اسپانیا در یافت کرد و افرادی که از  سابقه کار بالایی برخوردارند در  اولویت قرار می گیرند. در صورتی که موفق به اخذ ویزای کاری اسپانیا شوید، مدت اقامت ۱ ساله به شما اعطا خواهد شد که هر ساله قابل تمدید است. جهت اطلاعات بیشتر به مقاله مهاجرت کاری به اسپانیا مراجعه نمایید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از این طریق مناسب کسانی می باشد که دارای سرمایه هستند و پس از بررسی های لازم قصد دارند در این کشور اقتصادی سرمایه گذاری کنند. یکی از آسان ترین روشهای مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری این است که در این کشور ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰ هزار یورو خریداری کنید که البته مبلغ کمی هم نیست. البته این مورد را در نظر بگیرید که خرید ملک به تنهایی برای اخذ اقامت در این کشور کافی نیست و شما باید ثابت کنید که از قدرت کافی مالی برای پوشش سایر هزینه های زندگی خود در این کشور برخوردارید و همچنین ثابت نمایید از چه روشی امرار معاش می کنید.

اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا به گلدن ویزا معروف است. جز خرید ملک روشهای دیگری هم برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری دراسپانیا وجود دارد که شما باید سرمایه خود را وارد بازار کار نمایید و اقدام به فعالیت اقتصادی کنید تا  پروسه ی مربوطه را طی شود و شما تا اقامت این کشور را دریافت کنید.

در روش مهاجرت کاری و سرمایه گذاری به اسپانیا پس از ۵ سال کار پیوسته در این کشور و پرداخت مالیات مربوطه اقامت دائم اسپانیا را برای مهاجرین به دنبال خواهد داشت. که متقاضی پس از گذشت ۵ سال از این اقامت دائم می تواند نسبت به درخواست پاسپورت معتبر اسپانیا و تابعیت این کشور اقدام نماید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد

تابعیت در کشورها از ۲ طریق سیستم خاک و سیستم خون اعطا می گردد و گاهی ممکن است کشوری از یک سیستم پیروی کند و کشوری دیگر مطابق هر دو سیستم خاک و خون اعطای تابعیت کند. در سیستم  خاک، نوزاد متولد شده اقامت کشوری که در خاک آنجا متولد شده است را دریافت می کند و در سیستم خون ، نوزاد متولد شده تابعیت کشوری را دریافت می کند که پدر یا مادر وی تابعیت آن جا را داشته اند.

در اسپانیا سیستم اعطای تابعیت بر اساس اصل خون می باشد و نوزاد متولد شده در صورت اسپانیایی بودن پدر یا مادر خود تابعیت اسپانیا را دریافت می کند.

مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا ازدواج  است که تحت شرایطی می تواند تابعیت این کشور را برای زوج یا زوجه به ارمغان آورد. مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج برای اشخاصی که همسر آنها حداقل دو سال تمام در اسپانیا اقامت داشته یا داری تابعیت است مقدور بوده که البته  برای دریافت اقامت از طریق ازدواج عموماً شخص باید تمکن مالی و درآمد ثابت داشتی باشد و این را به اثبات رساند. ضمنا طرفین می بایست بالای ۱۸ سال سن داشته باشد و به این ازدواج راضی باشند.

نکته: افرادی که با اتباع این کشور ازدواج می کنند در صورت تایید صحت ازدواج پس از سه سال تابعیت اسپانیا را دریافت می نمایند.

مهاجرت توریستی به اسپانیا

اگر هنوز برای مهاجرت به اسپانیا مطمئن نیستید بهترین انتخاب برای شما می تواند اخذ ویزای توریستی از این کشور باشد. درسته که  شرایط کار و تحصیل در اسپانیا با استفاده از ویزای توریستی ممکن نیست ولی می توانید سه ماه در این کشور به  گشت و گذار و زندگی  تحقیق در رابطه با نوع مهاجرت خود  بپردازید و با شرایط این کشور آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید. همچنین با اخذ ویزای کشور اسپانیا  اجازه ورود به سایر کشورهای حوزه شینگن را نیز خواهید داشت.

بیشتر بدانید:  ریجکت شدن ویزای شینگن

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی روش مناسبی نیست و خطرات فراوانی نیز به همراه دارد. کشور اسپانیا در زمینه پذیرش پناهجو و اعطای تابعیت به آنان شرایط مطلوبی ندارد و  برخورد مناسبی هم در این مورد با متقاضیان صورت نمی گیرد. یکی از پرریسک ترین روش های مهاجرتی، انتخاب روش پناهندگیست و به هیچ عنوان این روش خطرناک و اشتباه را به شما عزیزان توصیه نمی کنیم.

گروه وکلای بین المللی لاهه هیچ نوع خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد لذا خواهشمند است در این زمینه سوال نفرمایید و با مشاوره با وکلای متخصص مهاجرت ما سعی بر آن نمایید بهترین و قانونی ترین روش ممکن را برای مهاجرت خود و همراهانتان انتخاب نمایید.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای اسپانیا

زندگی در اسپانیا
زندگی در اسپانیا

هزینه ی زندگی در اسپانیا

هزینه زندگی در هر کشوری با توجه به سبک زندگی هر فردی مطمئنا متفاوت همین ایران خودمان را در نظر بگیرید آیا هزینه زندگی اطرفیانتان با هم برابر است؟ خیر پس اعداد و ارقامی که درمطالب و سایتها  ذکر می گردد اعدادی میانگین میباشد که بسته به هزینه های فردی هر شخصی و شهری که در اسپانیا برای اقامت در نظر می گیرد متفاوت خواهد بود. در مورد اسپانیا می توان گفت هزینه زندگی در این کشور نسبت سایر کشورها در جنوب اروپا کمتر است. یک زندگی متوسط مجردی را شاید با مبلغی در حدود بیست هزار یورو در سال اداره کنید. که این مبلغ شامل مسکن، خوراک و حمل و نقل می شود.

مزایای زندگی در اسپانیا

 • شرایط آب و هوایی  مطلوب
 • خدمات درمانی مناسب
 • تحصیل در دانشگاه های معتبر با سطح علمی بالا
 • زندگی در اسپانیا از کیفیت عالی و استاندارد های عالی زندگی برخوردار است .
 • هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با اغلب کشور های جهان پایین تر است. بخصوص اجاره خانه
 • اسپانیایی ها مردمانی مهمان نوازی و خون گرم میباشند.
 • وجود دو باشگاه مطرح فوتبال رئال مادرید و بارسلون در این کشور برای فوتبال دوستان
 • توریستی بودن این کشور
 • سیستم حمل و نقل عمومی فراگیر
 • انواع مختلف غذا‌های فصلی

معایب زندگی در اسپانیا

 • درست است که هزینه های زندگی در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی بالا نیست ولی در نظر بگیرید که دستمزد ها هم در این کشور پایین است.
 • تبعیض نژادی در اسپانیا گاها دیده می شود به هر حال به عنوان یک خارجی مخصوصا در شرایط یکسان برای مثال برای تصدی گری یک پست شاید برایتان سخت بگذرد.
 • میانگین افراد تحصیل کرده در اسپانیا نسبت به سایر کشور های اروپایی در سطح بالایی قرار ندارد.
 • برای زندگی در این کشور باید زبان اسپانیایی را فرا بگیرید که نسبتا کار مشکلی می باشد.
 • هزینه‌ی بالا قبوض آب، برق و گاز
 • هزینه خرید ملک در اسپانیا بالاست
وکیل برای مهاجرت به اسپانیا
وکیل برای مهاجرت به اسپانیا

وکیل متخصص مهاجرت به اسپانیا

اگر شما قصد مهاجرت به اسپانیا را دارید، با مطالعه این مطلب اطلاعاتی در رابطه با روشهای مهاجرت به اسپانیا از جمله تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد فرزند در اسپانیا را خدمتتان ارائه کردیم که این  تنها بخش کوچکی از مقوله مهم مهاجرت به کشور اسپانیاست. ورود به جزئیات بیشتر، با توجه به  شرایط متقاضیان و نوع مهاجرتشان متفاوت بوده و نیاز به توضیح و بررسی دقیقی دارد. گروه وکلای بین المللی لاهه به شما توصیه می کند قبل از هر گونه اقدام به منظور مهاجرت به کشور اسپانیا حتما از وکیل متخصص و معتبر مهاجرتی مشاوره بگیرید تا بتوانید با تصمیم صحیح و عاقلانه مسیر خود را در رسیدن به هدفشان مشخص نمایید.

ضمنا شما عزیزان می توانید در  صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه مهاجرت  سوالات خود را از طریق دیدگاه یا واتس اپ با ما در میان بگذارید تا  کارشناسان ما در اسرع وقت جوابگوی شما باشند.

سوالات متداول

 به نسبت انواع مهاجرت و شرایط متقاضی هزینه آن متفاوت است.

هر کدام از روش های مهاجرت سختی و آسانی خودش را دارد اما  مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند و یا ازدواج آسان تر است.

خیر از طریق مهاجرت تحصیلی به اسپانیا این امر امکان پذیر نیست.

هر کدام از روش ها هزینه های خاص خود را دارند لکن مهاجرت از طریق تولد، کار و ازدواج به نسبت هزینه کمتری دارند.

بله با اخذ ویزای کشور اسپانیا می توانید به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید.

در رابطه با مهاجرت به اسپانیا بیشتر بدانید:

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بورسیه تحصیلی چیست و دریافت آن چه شرایطی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت تحصیلی به اوکراین

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button