بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان

بررسی بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان به جهت مهاجرت گسترده افراد به این کشور، امری ضروری به شمار می‌رود. به طور کلی، شهرهای اسپانیا دارای شرایط آب و هوایی سازگار با ایرانیان بوده و هزینه زندگی در آن‌ها نیز تقریبا مناسب است؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و با تمرکز بر آب و هوا

بهتر است که بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان را از جهات مختلف بررسی کنیم، مثلا در بحث آب و هوا، شهرهای زیر می‌توانند گزینه مناسبی برای زندگی افراد ایرانی باشند.

 • مالاگا: مالاگا که در کاستا دل سو قرار دارد، دارای تابستان‌های ملایم است! تابستان‌های این شهر، هم باران دارد و هم آفتاب. معمولا میانگین دما در روزهای آفتابی و بارانی این شهر، ۶ درجه است.
 • بارسلونا: بارسلونا در خط ساحل شرقی این کشور قرار دارد؛ آب و هوای نسبتا گرم و گاها معتدل در زمستان بارسلونای اسپانیا آن را برای مهاجرت ایرانیان، مطلوب کرده است.
 • والنسیا: والنسیا دارای سواحل زیبا و آب و هوای مطلوب است؛ نه گرما و نه سرمای والنسیا آزاردهنده نبوده و این ویژگی‌ها، آن را برای زندگی بسیار مناسب کرده است.
 • مورسیا: مورسیا دارای آب و هوای خوب و گاها سرد است. روزهای بارانی این شهر در مقایسه با مالاگا کمتر بوده و انتخاب خوبی برای مهاجرت به اسپانیا و زندگی در این کشور است.
 • بنیدورم: از دیگر شهرهای دارای آب و هوای مطبوع و مناسب اسپانیا، می‌توان بنیدورم را نام برد که معمولا دارای زمستان‌های خنک و تابستان‌های نسبتا گرم است.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و با تمرکز بر کار

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان از نظر کاری را می‌توانید در ادامه بررسی نمایید.

 • مالاگا: مالاگا در این دسته‌بندی نیز قرار می‌گیرد؛ وضعیت کار در این شهر مناسب بوده و معمولا افراد زیادی آن را برای مهاجرت کاری به اسپانیا انتخاب می‌کنند.
 • مادرید: مادرید از شهرهای برتر اسپانیا به شمار می‌رود و معمولا حقوق بیشتری را برای افراد با مهارت کافی به همراه دارد (در مقایسه با سایر شهرهای اسپانیا).
 • بارسلونا: مهاجرت کاری به اسپانیا و برای زندگی در بارسلونا نیز به وفور دیده می‌شود زیرا جذب افراد خصوصا در زمینه فناوری اطلاعات و موارد مشابه در این شهر زیاد است.
بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان کدامند
بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان کدامند

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و با تمرکز بر تحصیل

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا بسیار مرسوم است و به همین جهت در ادامه به بررسی بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و با تمرکز بر موضوع تحصیل می‌پردازیم تا با شهرهای دارای دانشگاه‌های برتر اسپانیا و جهان نیز آشنا شوید.

 • مادرید: مادرید از جهات مختلف در اسپانیا برتری دارد؛ دارا بودن دانشگاه‌های مطرح در سطح جهانی، این شهر را به مقصدی برای تحصیل ایرانیان بدل کرده است.
 • سالامانکا: قدیمی‌ترین دانشگاه اسپانیا در سالامانکا قرار دارد و بسیاری از افراد، خواهان مهاجرت به اسپانیا و تحصیل در این دانشگاه هستند.
 • والنسیا: این شهر دارای دانشگاه‌های معتبری چون دانشگاه والنسیا است که موسسه‌ای بین‌المللی به شمار رفته و متقاضیان زیادی را به خود جذب می‌کند.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و با تمرکز بر بهداشت و درمان

برخی افراد، خواهان کسب اطلاعات درباره بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان از نظر مراقبت‌های پزشکی هستند؛ در ادامه به بررسی این شهرها می‌پردازیم.

 • گرانادا: می‌توان گفت که بهترین بیمارستان اسپانیا (Universitario Virgen de las Nieves) در گرانادا واقع شده و حوزه‌های مختلف پزشکی را شامل می‎‌شود.
 • بارسلونا: بیمارستان‌های معتبر و کیفیت درمانی و بهداشتی بالای بارسلونا باعث شده است که افراد این شهر را برای مهاجرت یا اخذ ویزای پزشکی اسپانیا انتخاب کنند.
 • مادرید: بیمارستان‌هایی با سابقه و شهرت زیاد (مثلا بیمارستان دانشگاه La Fundación Jiménez Diaz) در مادرید اسپانیا قرار گرفته‌اند و خدمات مناسب و مختلف بهداشتی و درمانی به افراد ارائه می‌دهند.

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و با تمرکز بر هزینه‌ها

معمولا هزینه‌‌هایی چون آب و برق در اسپانیا مناسب است اما در مقابل، برخی موارد چون هزینه گاز بسیار گران است؛ به طور کلی هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با کشورهای اروپایی خوب است؛ در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم.

 • مالاگا: مالاگا یکی از شهرهای کم‌هزینه در مقایسه با سایر شهرهای اسپانیا است که موارد مختلفی چون اجاره منزل در آن مناسب است.
 • والنسیا: از دیگر شهرهایی که جزو بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی به شمار می‌روند، والنسیا است که علی رغم دارا بودن امکانات خب، هزینه زندگی در آن نجومی نیست!

بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و سرمایه‌گذاری

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری اسپانیا و مهاجرت با این هدف نزد ایرانیان بسیار محبوب است. بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان و سرمایه‌گذاری آن‌ها، وابسته به نوع سرمایه‌گذاریشان است اما از آن‌جایی که معمولا خرید ملک، سرمایه‌گذاری خوبی در اسپانیا به شمار می‌رود، می‌توان گفت که مادرید و بارسلونا از این نظر، انتخاب‌های بسیار مناسبی هستند.

مزایا و معایب زندگی در اسپانیا برای ایرانیان

حال که با بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان از جهات مختلف آشنا شدیم، بهتر است به بررسی مزایا و معایب زندگی در این کشور نیز بپردازیم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر، در ادامه نیز با وکیل مهاجرت به اسپانیا همراه باشید.

مزایای زندگی در اسپانیا معایب زندگی در اسپانیا
شرایط آب و هوایی مناسب بحران اقتصادی
نظام درمانی باکیفیت نرخ بیکاری بالا
هزینه مناسب برای زندگی تبعیض نژادی
امکان سرمایه‌گذاری برای ایرانیان امنیت شغلی پایین
دارا بودن دانشگاه‌های معتبر و معروف در سطح جهان سیستم ضعیف سلامت سالخوردگان
استانداردهای خوب زندگی هزینه نسبتا بالای زندگی در شهرهایی چون مادرید
بیشتر بدانید:  ویزای اسپانیا تضمینی و فوری

اسپانیا کجا زندگی کنیم
اسپانیا کجا زندگی کنیم

وکیل مهاجرت ایرانیان به اسپانیا

با بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی ایرانیان در این مقاله آشنا شدیم، حال اگر تصمیمتان برای سفر یا مهاجرت به اسپانیا جدی است یا می‌خواهید اطلاعات بیشتری در این باره کسب کنید، بهتر است از وکیل اخذ ویزای اسپانیا کمک بگیرید.

وکلای گروه لاهه برای متقاضیان زیادی، انواع ویزای اسپانیا را دریافت کرده و به انجام اموری چون اخذ اقامت دائم اسپانیا، رفع ریجکتی ویزا و… پرداخته‌اند؛ بنابراین می‌توانید روی کمک وکلای بین‌المللی ما حساب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه لاهه تماس بگیرید.

سوالات متداول

بهترین شهرهای برای تحصیل ایرانیان در اسپانیا، مادرید، سالامانکا و… هستند.

شهرهایی چون مالاگا، والنسیا، بارسلونا، بنیدورم و… از نظر آب و هوایی شرایط سازگاری برای زندگی ایرانیان دارند.

شهرهایی چون مالاگا، مادرید و بارسلونا برای این منظور مناسب هستند.

با توجه به تحقیقات انجام شده می‌توان گفت که وضعیت پزشکی و سلامت شهرهای گرانادا، بارسلونا و مادرید بسیار خوب است.

انتخاب شهر مناسب برای سرمایه‌گذاری ایرانیان در اسپانیا به عوامل مختلفی بستگی دارد اما به طور کلی، مادرید و بارسلونا طرفداران زیادی در این زمینه داشته‌اند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۴]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ویزای توریستی انگلیس
نوشتهٔ بعدی
مراحل ثبت ازدواج بین‌المللی در ترکیه

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button