مهاجرت خویشاوندی به فرانسه

مهاجرت خویشاوندی به فرانسه

مهاجرت خویشاوندی به فرانسه چه شرایطی دارد؟ مهاجرت خویشاوندی به مهاجرتی اطلاق می شود که شما به عنوان متقاضی از یکی از اعضای درجه یک یا دو خانواده خود که در کشور مقصد زندگی می کنند دعوتنامه دریافت می کنید و بر همین اساس نیز برای اخذ ویزای همراه اقدام می نمایید. مهاجرت خویشاوندی به فرانسه نیز به طور کلی به همین صورت پیش می رود. شما می توانید به عنوان حامی مهاجرت خویشاوندی به فرانسه برای همسر، فرزندان، پدر و مادر خود دعوتنامه ارسال کنید اما مسئله مهم این است که در اخذ ویزای خویشاوندی هر دو طرف ملزم به رعایت شرایط خاصی هستند. برای مهاجرت خویشاوندی به فرانسه می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

مهاجرت خویشاوندی به فرانسه و افراد واجد شرایط

مهاجرت خویشاوندی به فرانسه از طریق دعوتنامه یکی از اعضا درجه یک خانواده تان امکانپذیر می باشد. اولین سوالی که بعد از شنیدن عبارت مهاجرت به فرانسه از طریق خانواده برای متقاضیان پیش میاید این است که چه کسانی واجد شرایط هستند؟ به طور کلی برای کشورهای اروپایی امکان ارسال دعوتنامه برای دوستان و آشنایان نیز وجود دارد اما شما با این دعوتنامه تنها می توانید نسبت به اخذ ویزا برای سفر و گردشگری اقدام کنید. اما اگر بخواهید برای مهاجرت خویشاوندی اقدام کنید دعوتنامه باید از طرف اعضا درجه یک خانواده تان باشد. افراد واجد شرایط مهاجرت خویشاوندی عبارتند از:

 • همسر
 • فرزندان وابسته و مجرد
 • والدین
 • اقوام و آشنایان (صرفا برای اخذ ویزای توریستی فرانسه)

مزایای مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق ویزای پیوست به خانواده مزایای زیادی دارد. در ابتدا باید بگوییم فرانسه کشوری است در غرب اروپا که به عنوان یکی از قطب های اقتصادی و فعالیت های سیاسی این قاره روز به روز در حال پیشرفت است. شهروندان خارجی در این کشور حق استفاده از امکانات را به اندازه اتباع فرانسوی دارند. وکیل مهاجرت به فرانسه مزایای زندگی در این کشور را اینگونه تقسیم بندی می کند:

 • زندگی در کشوری با رفاه کامل و امکانات بی نظیر
 • امکان اخذ مجوز کاری و اشتغال در این کشور با ویزای خویشاوندی
 • سختگیری کم سفارت برای صدور ویزا
 • امکان پایین ریجکتی ویزای فرانسه نسبت به کشورهایی همچون آلمان
 • امکان تحصیل رایگان برای فرزندان شما
بیشتر بدانید:  مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت فامیلی به فرانسه
مهاجرت فامیلی به فرانسه

مهاجرت خویشاوندی به فرانسه و اعتبار این ویزا

وکیل مهاجرت به فرانسه در این خصوص بیان می دارد: (مهاجرت خویشاوندی به فرانسه با چه ویزایی امکانپذیر است؟ اعتبار ویزای خویشاوندی فرانسه چند سال است؟ به طور کلی مطابق قوانین کشور فرانسه سفارت و کنسولگری این کشور و همچنین فرمانداری هر استان برای بررسی و تصمیم گیری صدور ویزای خویشاوندی، در چهارچوب قانون محدودیت خاصی ندارد به همین خاطر میزان اعتبار ویزا برای مهاجرت خویشاوندی به فرانسه متفاوت است. اما یکی از موارد اصلی برای اخذ ویزا برای پیوست به خانواده در فرانسه این است که اعتبار این ویزا باید با مدت اقامت حامی نیز تناسب داشته باشد.)

شروط مهاجرت فامیلی به فرانسه

مهاجرت خویشاوندی به فرانسه برخلاف سایر روش ها مثل مهاجرت کاری به فرانسه یا مهاجرت تحصیلی و… دو فرد می بایست شرایط ویژه ای داشته باشند تا سفارت برایشان ویزا صادر کند. در ابتدا برای دریافت پاسخ این سوال آن هم به جزئی ترین حالت ممکن است بهتر است به وکیل اخذ ویزای فرانسه مراجعه کنید. اما به صورت کلی این شرایط عبارتند از:

 • تمکن مالی حامی برای حمایت از اعضا خانواده
 • داشتن محلی مناسب برای اقامت فرد و خانواده ش (ملک می تواند اجاره هم باشد)
 • وابسته بودن فرزندان (ازدواج نکرده باشند)
 • تحت کفالت و حمایت بودن والدین

مهاجرت خویشاوندی به فرانسه و مدارک مورد نیاز

وکیل مهاجرت به فرانسه در این خصوص اظهار می دارد: مهاجرت خویشاوندی به فرانسه از دو طرف انجام می شود. در ابتدا حامی باید با حضور در فرمانداری مدارک اثبات کننده روابط خویشاوندی خود وفردی که قصد دعوت از وی را دارد به علاوه مدارک مالی و اقامت خود در فرانسه ارائه دهد. در این طرف نیز متقاضیان می بایست مدارک اثبات کننده روابط خویشاوندی مثل عقد نامه یا گواهی تولد فرزند را به سفارت ارائه دهند. همراه داشتن دعوتنامه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. بدیهی است که همراه داشتن پاسپورت و مدارک شناسایی مثل شناسنامه الزامی است.

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

متاسفانه ممکن است در جواب درخواست صدور ویزای شما سفارت با نامه ای تحت عنوان عامیانه نامه ریجکتی ویزا، به شما جواب منفی دهد. دلایل نسبتا متنوع و اما محدودی برای این امر وجود دارد. مهمترین آن ها نقص مدارک، ابهام برنامه سفر، تهدید سیاسی برای کشورهای اتحادیه اروپا و عدم اطمینان از بازگشت فرد می باشد. حتی ممکن است سفارت شما را با چند بند ریجکت کند که در اینصورت شانس ویزا شدن شما پس از ارسال لایحه اعتراضیه پایین می آید. شما در یک بازه مشخص شده مهلت دارید به این رای سفارت اعتراض کنید. برای تنظیم لایحه اعتراضی و ارسال آن به نهاد مربوطه می توانید با وکیل اخذ ویزا و مشاورین ما در تماس باشید.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق خویشاوندی
مهاجرت به فرانسه از طریق خویشاوندی

مشاوره با وکیل برای مهاجرت خویشاوندی به فرانسه

در وبسایت ها و صفحات مجازی اطلاع رسانی برای مهاجرت به فرانسه اطلاعاتی ذکر نشده و به همین منظور هم بهتر است در ابتدای مسیر خود با وکیل مهاجرت متخصص مشورت کنید. مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه شما را در راه درست قرار می دهد. اطلاعات درست به شما کمک می کند که در کم ریسک ترین حالت ممکن برای رسیدن به اهداف خود تلاش کنید. مهاجرت خویشاوندی به فرانسه، اخذ ویزا، اعتراض به ریجکتی ویزا، انجام امور مربوط به دعوتنامه و… از طریق وکیل مهاجرت قابل پیگیری و انجام است. برای این امر می توانید با مشاورین ما در گروه وکلای لاهه در تماس باشید.

سوالات متداول

هزینه مهاجرت به این کشور از این طریق به عوامل بسیاری همچون هزینه اخذ ویزا، تعداد افراد و اعضا خانواده، مشاوره با وکیل مهاجرت و… بستگی دارد.

اعتبار این ویزا و اعتبار اقامت خویشاوندی فرانسه متناسب با نظر سفارت و شرایط حامی شما مشخص خواهد شد.

همسر، فرزندان وابسته و والدین تحت کفالت می توانند برای زندگی در این کشور از طریق دعوتنامه اقدام کنند.

درصورتیکه حامی و اسپانسر شما بتواند موفق به اخذ اقامت دائم فرانسه و یا تابعیت این کشور شود برای افراد الحاق شده نیز پس از مدتی ویزای دائم صادر می شود.

برای کار در فرانسه از طریق مهاجرت خانواگی می بایست به صورت جداگانه مجوز اشتغال کسب کنید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۳.۷]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
جاب آفر چیست؟ (JOB OFFER)
نوشتهٔ بعدی
ویزای سبز امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button