اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه موضوعی است که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت. متقاضیانی که قصد اخذ ویزای شینگن و سفر به کشور فرانسه را دارند در ابتدا ویزای فرانسه را درخواست می کنند. ممکن است سفارت کشور فرانسه با درخواست شما موافقت نکند و درخواست ویزای شما ریجکت شود. حال قصد داریم ریجکتی ویزای ویزای فرانسه، دلایل ریجکتی، اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه و مسائلی  که در محور این موضوع قرار می گیرد را مورد بررسی قرار دهیم.

ریجکت شدن ویزای فرانسه

مسلما زمانی که شما درخواست ویزای کشور فرانسه را دارید، فرم درخواست ویزا را تکمیل می کنید و مدارک مورد نیاز را ضمیمه می کنید و به سفارت ارائه می دهید. سفارت کشور مقصد درخواست شما را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که از صحت مدارک و اطلاعات اطمینان داشته باشد به شما ویزا اعطا می کند و اگر در درخواست شما نواقصی بیابد یا اطمینانی حاصل نکند درخواست ویزای شما را ریجکت (ریفیوز) یا رد می کند. اکنون می خواهیم بدانیم دلایل ریجکتی ویزای فرانسه چیست و اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه چگونه است.

دلایل ریجکتی ویزای فرانسه

ریجکت شدن ویزای فرانسه بدین صورت است که نامه ریجکتی به ذکر دلایل به شما ابلاغ می گردد. دلایل ریجکتی ویزای شما در این نامه مشخص شده است و به شما این امکان را داده  تا در صورت تمایل در وقت مقرر اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه خود را انجام دهید. عمده دلایل ریجکتی فرانسه عبارتند از :

 • ارائه سند مسافرتی جعلی
 • هدف و شرایط اقامت توجیه منطقی ندارد
 • عدم تمکن مالی سفر به کشور فرانسه و کشورهای حوزه شینگن
 • عدم تمکن مالی برای اقامت در فرانسه و بازگشت به کشور خود
 • مشمول اعلان عدم پذیرش در سیستم اطلاعات شینگن (SIS) هستید
 • تهدیدی برای نظم عمومی یا امنیت کشور عضو شینگن یا سایر کشور های عضو هستید
 • تهدیدی برای بهداشت عمومی کشور عضو شینگن یا سایر کشور های عضو هستید
 • عدم ارائه بیمه نامه معتبر
 • عدم اطمینان به بازگشت شما به کشور خودتان
 • متقاعد نشدن آفیسر کشور مقصد
بیشتر بدانید:  رفع ریجکتی ویزای شینگن همراه نمونه پرونده

ریجکتی ویزای فرانسه
ریجکتی ویزای فرانسه

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه و درخواست رفع آن

برای اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه چه اقدامی باید انجام دهیم؟ به منظور رفع ریجکتی ویزای خود شما دو راهکار پیش روی دارید.

در اولین مرحله یک نامه اعتراض به ریجکتی ویزا و درخواست رسیدگی می نویسید و به آدرس سفارت فرانسه در تهران ارسال می کنید. به صورت حضوری هم می توانید نامه اعتراض به ریجکتی را تحویل سفارت دهید و منتظر بمانید تا پاسخ اعتراض شما داده شود که ممکن است دو الی سه ماه طول بکشد.

در این بازه زمانی اگر درخواست اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه مورد قبول واقع شد، ویزای شما صادر می شود و شما می توانید به کشور فرانسه سفر کنید. اگر مجدد شما با ریجکتی ویزا مواجه شدید از زمان ابلاغ نامه ریجکتی به مدت دو ماه زمان دارید از طریق مکاتبه با کمیسیون فرجام خواهی رد روادید فرانسه نسبت به اعتراض خود به ریجکتی مجدد ویزا اقدام کنید. قابل توجه است مرجع رسیدگی به این اعتراض در کشور فرانسه است و زمان رسیدگی به آن طولانیست.

نکته ای که حائز اهمیت است و باید بدانید اینکه شما می توانید پس از گذشت مدتی مجددا نسبت به اخذ ویزا اقدام کنید و اصلا نیازی به اعتراض ندارید. پیشنهاد می کنیم برای اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه و یا درخواست مجدد با وکیل و یا کارشناس متخصص مهاجرتی مشورت کنید.

برای نوشتن نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه چه نکاتی را رعایت کنیم؟

اعتراض نامه ریجکتی ویزای فرانسه توسط خود شخص و یا وکیل می تواند نوشته شود. هنگام نوشتن نامه اعتراض به ریجکتی فرانسه باید نکات ذیل را رعایت کنید:

 • نامه را به زبان انگلیسی و یا فرانسوی مکتوب کنید.
 • اطلاعات شخصی خود را به طور کامل قید کنید و شماره درخواست ویزا، تاریخ رد ویزا را به منظور شناسایی درخواست شما درج کنید.
 • از لحن محاوره ای در نامه بپرهیزید و از ادبیات رسمی، اداری استفاده کنید.
 • دلایل ریجکتی خود را حتما در نامه اعتراض به ریجکتی فرانسه توضیح دهید و دلایل موجه و قانع کننده را به طور کامل بیان کنید.
 • مدارکی که نیاز به ضمیمه نامه اعتراض یه ریجکتی ویزای فرانسه دارد، پیوست کنید.
 • نامه را حتما امضا کنید و اگر وکیل قانونی دارد ایشان نامه را امضا کند.
 • در صورت نیاز با وکیل متخصص مهاجرتی برای نوشتن نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه مشورت کنید.

زمان پاسخ به نامه اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

رسیدگی به اعتراض نامه شما تاریخ مشخصی ندارد. سفارت کشور فرانسه اعتراض نامه شما را تحویل می گیرد و مورد بررسی قرار می دهد. معمولا زمان رسیدگی به درخواست ریجکتی ویزا یک الی دو ماه طول می کشد لکن ممکن است زود تر و یا دیرتر هم این رسیدگی طول بکشد.

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه الزامیست؟

این سوال بسیاری از کسانی است که ویزایشان با ریجکتی مواجه شده است. اعتراض به ریجکتی هیچ الزامی ندارد و شما می توانید پس از مدتی مجددا درخواست ویزای شینگن خود را ارائه دهید. نکته ای که لازم است بدانید اعتراض به ریجکتی می تواند به روند اخذ ویزای شما سرعت بیشتری بدهد لذا شما برای اینکه بخواهید به ریجکتی ویزایتان اعتراض کنید مختار هستید و تصمیم با شماست.

بیشتر بدانید:  ویزای فرانسه و انواع آن

وکیل برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه
وکیل برای رفع ریجکتی ویزای فرانسه

وکیل برای اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه و رفع آن

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه و رفع آن ممکن است در ظاهر آسان باشد لکن گاهی دچار پیچیدگی های می شود که ممکن است زمان و هزینه متقاضی تلف شود. گاهی اوقات زمان اخذ ویزا برای شخصی بسیار ضروریست و حتما باید ویزای خود را اخذ کند. به عنوان مثال متقاضی در زمان معینی فرصت سرمایه گذاری یا تحصیل در کشور فرانسه را دارد و می خواهد در زمان تعیین شده در کشور مقصد باشد و اکنون ویزایش رد شده است. اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه در این موارد ضروریست اما اگر با سهل انگاری و نا آگاهی این اعتراض انجام شود به قیمت از دست رفتن موقعیت متقاضی تمام می شود.

توصیه می کنیم هنگامی که قصد اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه را دارید قبل از هرگونه اقدام با وکیل متخصص مهاجرتی مشورت کنید تا دلایل شما را مورد بررسی قرار دهد و شانس موفقیت شما را بسنجد.

در صورت نیاز به مشاوره و وکالت در امور مهاجرتی و اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه می توانید با کارشناسان ما در گروه بین المللی لاهه تماس بگیرید و بصورت آنلاین و یا حضوری مشاوره خود را انجام دهید.

سوالات متداول

از تاریخ ابلاغیه نامه ریجکتی به مدت دو ماه برای اعتراض به ریجکتی ویزا زمان دارید.

برای اطلاع از هزینه ها لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

بله گروه وکلای بین المللی لاهه در زمینه اخذ و رفع ریجکتی ویزای فرانسه فعالیت دارد.

زمان معینی ندارد لکن در مدت زمان یک الی سه ماهه رسیدگی می شود.

الزاما نیازی به وکیل نیست لکن می توانید از خدمات و مشاوره وکیل متخصص بهره مند شوید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱۳ میانگین امتیاز: ۳.۲]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل پزشکی در انگلستان
نوشتهٔ بعدی
وکیل مهاجرت به انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button