مهاجرت ورزشی به اسپانیا

مهاجرت ورزشی به اسپانیا

مهاجرت ورزشی به اسپانیا با توجه به سابقه طولانی این کشور در امر ورزش به خصوص رشته مهیج فوتبال طرفداران بسیاری در بین اهالی این حوزه دارد. اسپانیا با توجه با شرایط اقلیمی مساعد، عضویت در اتحادیه اروپا، داشتن یکی از ۵ لیگ معتبر فوتبال در دنیا و توریستی بودن آن جاذبه های زیادی را برای مهاجران ورزشی ایجاد کرده که در این مطلب سعی نموده ایم در حد امکان شرایط و راه کارهای مهاجرت ورزشی به اسپانیا را برای ورزشکاران و ورزش دوستان بیان نماییم. با وکیل مهاجرت به اسپاینا در گروه وکلای بین المللی لاهه همراه باشید.

ورزش در اسپانیا

رشته های ورزشی زیادی در کشور اسپانیا به طوری حرفه ای فعالیت می کنند و تیم های ورزشی این کشور جایگاه خوبی در سطح اروپا و حتی در سطح جهان دارند. از ورزشهای محبوب مردمان اسپانیا می توان به فوتبال، اتومبیل رانی و تنیس اشاره نمود. اما شاید آن چه بیشتر در چشم مخاطب به خصوص ایرانیان باشد لیگ فوتبال این کشور موسوم به لالیگاست که تیم های قدرتمند و متمولی از جمله رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو مادرید و … را دارد که هواداران پر و پا قرصی در سطح بین المللی دارند که نبرد بین دو تیم قدیمی رئال مادرید و بارسلونا موسوم به ال کلاسیکو بیشترین بیننده در سر تاسر جهان را دارد.

ویزای ورزشی اسپانیا چیست؟

ویزای ورزشی اسپانیا جهت متقاضیان فعالیت های ورزشی صادر می گردد. این افراد با یافتن اسپانسر یا کارفرما در کشور اسپانیا در زمینه ورزشی مورد نظر خود مثل بازیکن ورزشی، داور، مربی، مدیر یا مسئول ورزشی مشغول به فعالیت شوند و این ویزا را دریافت نمایند. همچنین افرادی که داری افتخارات و مقام های ملی و جهانی هستند و موجب توسعه و پیشرفت رشته ورزشی مورد نظر در اسپانیا می شوند نیز می توانند از این ویزا جهت مهاجرت به کشور اسپانیا استفاده نمایند.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای اسپانیا

شرایط مهاجرت از طریق ورزش
شرایط مهاجرت از طریق ورزش

روش های دریافت ویزای ورزشی اسپانیا

ورزشکارانی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند از روش های مختلفی می توانند نسبت به انجام این امر اقدام نمایند. که در ذیل بدان اشاره شده است.

ویزای ورزشی اسپانیا با دریافت دعوتنامه

در این نوع ویزا باید از یک کارفرمای اسپانیایی دعوتنامه شغلی برای خودتان دریافت کنید. کارفرمای اسپانیایی می تواند با ارائه یک پیشنهاد کاری به شما و ارسال دعوتنامه برایتان پروسه دریافت ویزای ورزشی برای شما را آغاز نماید.

مهاجرت ورزشی ورزشکاران نخبه به اسپانیا

اگر ورزشکار برجسته و مطرحی هستید و رزومه قدرتمند و موفقیت جهانی در زمینه ورزشی دارید کار شما به مراتب آسان تر است و حتی امکان دارد به طور مستقیم اقامت دائم اسپانیا را نیز اخذ کنید.

مهاجرت به اسپانیا از طریق آکادمی های ورزشی مثل فوتبال

کشور اسپانیا برای فوتبال ارزش زیادی قائل است و مدرسه ها و اکادمی های فوتبال مختلفی در این زمینه تاسیس کرده است و از علاقه مندان به یادگیری فوتبال حرفه ای جهت شرکت در دوره های آموزشی خود از تمامی دنیا استقبال می نماید. لذا شما نیز اگر استعدادی ورزشی دارید و مایل هستید در رشته فوتبال فعالیت کنید، می توانید با مدارس و آکادمی فوتبال مربوطه مکاتبه داشته باشید و در صورت پذیرفته شدن می توانید ویزای ورزشی این کشور را دریافت نمایید.

از مدارس و آکادمی های مطرح فوتبال در اسپانیا می توان به آکادمی های فوتبال رئال مدارید، بارسلونا معروف به لاماسیا و والنسیا اشاره نمود.

بیشتر بدانید:  مهاجرت به اسپانیا ۲۰۲۲

مهاجرت ورزشی به اسپانیا از راه تحصیل

تحصیل در رشته تربیت بدنی یا یک رشته ورزشی در دانشگاه های اسپانیا؛ این روش که در دسته مهاجرت تحصیلی و مهاجرت ورزشی قرار می گیرد بدین شکل است که می توانید با گذراندن دوره های آکادمیک و عملی در رشته تربیت بدنی و یا سایر رشته های مرتبط ورزشی اقدام به اخذ ویزای اسپانیا کنید. در این روش دریافت بورسیه در بعضی رشته ها و دانشگاه ها امکان پذیر است که سبب کاهش هزینه مالی جهت تحصیل و مهاجرت به این کشور نیز می شود. این بورسیه به ورزشکاران مستعد جهت تحصیل در کالج ها، دانشگاه ها و حتی مدارس تعلق می گیرد.

سایر روش های مرتبط با مهاجرت ورزشی به اسپانیا

اگر روش های فوق با شرایط شما هم خوانی ندارد  ولی همچنان قصد دارید  با مهاجرت به کشور اسپانیا به فعالیت های ورزشی بپردازید  و می توانید روشها ذیل را نیز مورد بررسی قرار دهید.

مثلا اگر تمکن مالی خوبی دارید می توانید از روش خود حمایتی وارد این کشور شوید و در رشته تخصصی خودتان فعالیت کنید و پیشرفت نمایید.

با خرید ملک و اخذ گلدن ویزا، همچنین از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت کاری در زمینه ورزش تخصصی خود، یک بیزینس راه اندازی کنید و در حوزه دلخواهتان فعالیت کرده و اقامت این کشور را نیز دریافت نمایید.

دلایل مهاجرت ورزشکاران به خارج از کشور

کم نیستند ورزشکارانی که به دلیل شرایط بد اقتصادی، بیکاری، تورم، یافتن فضای رقابتی بهتر، میل به پیشرفت و رشد بیشتر، پیدا کردن فرصت های بهتر شغلی و درآمدی برای خود و خانواده هایشان به هزار امید و آرزو دل به مهاجرت می سپارند. در واقع این روزها برای برخی ورزشکاران و علاقه مندان به رشته های ورزشی به خصوص کسانی که ورزش را به صورت حرفه ای انجام می دهند و تنها راه معاش آنها ورزش کردن است مهاجرت تنها راه یافتن شغل با حقوق مکفی و زندگی در آرامش و امنیت است.

اقامت و تابعیت اسپانیا با مهاجرت ورزشی

پس از دریافت ویزای ورزشی طبق شرایط گفته شده می توانید اقامت خود را در اسپانیا دائمی کنید. اما چگونه؟ ویزای که در ابتدا به شما ارائه می شود یک ویزای موقت و معمولا یکساله است که هر سال در صورت فعالیت و درخواست ما قابل تمدید می باشد. بعد از گذشت ۵ سال می توانید جهت اقامت دائم اقدام کنید و پس از گذشت ۵ سال دیگر نیز امکان دریافت پاسپورت اسپانیا نیز برایتان فراهم می گردد البته در شرایطی خاص، مثل اینکه ورزشکاری برجسته و صاحب نام باشید و حضور و فعالیت شما سبب توسعه رشته ورزشی شما در این کشور ورزش دوست شود.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای اسپانیا و رفع آن

وکیل مهاجرت ورزشی به اسپانیا
وکیل مهاجرت ورزشی به اسپانیا

وکیل برای مهاجرت ورزشی به اسپانیا

انتخاب بهترین کشور جهت مهاجرت ورزشی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. به عنوان مثال تمایل دارید در چه رشته ای ورزشی فعالیت نمایید، سن شما و تمکن مالی شما چقدر است؟ ورزشکاری حرفه ای هستید یا غیر حرفه ای و خیلی از پارامترهای دیگر که هر یک می تواند مقصد مهاجرت شما را تغییر دهد. همچنین لازم است شما ابتدا قوانین اخذ ویزای ورزشی آن کشور را با شرایط خود بسنجید. لذا قبل از هر اقدامی به شما ورزشکار و یا ورزش دوست عزیز توصیه می کنیم از خدمات مشاوره وکلای گروه بین المللی لاهه که در دو حوزه مهاجرت و ورزش دپارتمانهای تخصصی دارند استفاده نمایید و با کمک وکیل متخصص مهاجرتی اقدام به مهاجرت کنید.

سوالات متداول

برای مهاجرت ورزشی به اسپانیا در اختیار داشتن دعوتنامه شغلی، تخصص در رشته ورشی، موفقیت در سطح بین المللی از شرایط اخذ ویزای ورزشی اسپانیاست.

بله با ثبت نام در آکادمی و گذراندن دوره های آموزشی و قبولی می توانید اخذ اقامت کنید.

رشته های فوتبال، بسکتبال، تنیس و هندبال و … از رشته های پر مخاطب مهاجرت به کشور اسپانیا هستند.

بله شما می توانید در رشته تربیت بدنی و سایر گرایش ها در رشته های ورزشی به تحصیل بپردازید.

گروه وکلای بین المللی لاهه امور مهاجرت ورزشی، تحصیل در رشته تربیت بدنی و سایر رشته ها و … در کشور اسپانیا را انجام می دهد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۷ میانگین امتیاز: ۴.۶]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت خویشاوندی به آلمان
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

دیگر مطالب این دسته بندی

۱۰ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر بنده مربی فوتبال هستم ۶ سال هست مدرسه فوتبال دارم و مطرح هستم، مدرک مربیگری B آسیا دارم و بازیکن هم بودم… به چه صورت میتونم اقدام کنم برای اقامت؟؟

  پاسخ
  • مدیر دفتر لاهه
   ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ۱۵:۰۷

   با سلام و روز خوش،جهت ارتباط با وکیل ورزشی در خصوص مهاجرت ورزشی به اسپانیا رزومه خود را به شماره واتساپ درج شده در سایت ارسال فرمایید.

 • سلام منی که انسانی میخونم هم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم یعنی بدون اینکه رشته تربیت بدنی تو ایران بخونم و وقتی رفتم اونجا ادامه بدم ورزش رو

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ ۰۹:۵۷

   با سلام. لطفا فرم ارزیابی مهاجرت مجود در سایت را تکمیل نمایید. کارشناسان ما شرایط شما را بررسی خواهند نمود.

 • سلام چطور می‌شود در آکادمی فوتبال اسپانیا ثبت نام کرد؟

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید. شما کارهای مهاجرت ورزشی به اسپانیا هم انجام میدید؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۰۲

   با سلام
   وکیل مهاجرت بیان می دارد: بله به منظور مهاجرت ورزشی می توانید با کارشناسان ما مشورت کنید.

 • سلام سال نو شما مبارک
  برای ثبت نام فرزندم در آکادمی فوتبال اسپانیا می خوام اقدام کنم؟ شما انجام می دین؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۸ فروردین ۱۴۰۱ ۱۲:۴۸

   سلام متشکر سال نو شما هم مبارک
   بله این کار توسط دفتر مادرید با وکیل مهاجرت ورزشی انجام می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button