مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا

مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا

مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا باید بر اساس فاکتورهای مهمی مثل زبان تحصیل، سیستم آموزشی، مدت تحصیل، شهریه دانشگاه‌ها و… صورت بپذیرد. به صورت کلی می‌توان گفت که هزینه تحصیل در کشور کانادا بیشتر از اسپانیاست اما مدت تحصیل در این دو کشور، تقریبا مشابه است.

تحصیل در کانادا بهتر است یا در اسپانیا؟

گفتیم که مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا باید بر اساس عوامل مختلفی انجام شود تا نتیجه بدهد؛ در ادامه اطلاعات مفیدی در این باره ارائه می‌کنیم تا منجر به تسهیل تصمیم‌گیری برای شما شود. توجه داشته باشید که انتخاب نهایی باید بر اساس شرایط متقاضی مهاجرت تحصیلی و انتظارات او صورت پذیرد و افراد مختلف، دیدگاه‌های متفاوتی در این باره خواهند داشت. توصیه ما این است که علاوه بر مطالعه مقاله، با وکیل مهاجرت تحصیلی نیز مشاوره داشته باشید.

مقایسه مدت تحصیل در کانادا و اسپانیا

مدت زمان تحصیل می‌تواند عامل مهمی برای مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا باشد؛ تحصیل در کانادا و در مقطع کارشناسی معمولا ۴ ساله، ارشد ۱.۵ تا ۲ سال و دکتری ۳ الی ۶ سال است؛ در اسپانیا، مقطع کارشناسی ۴ ساله، کارشناسی ارشد ۲ ساله و مقطع دکتری معمولا ۳ ساله است. توجه داشته باشید که گاها برخی عوامل (مثلا رشته تحصیلی) می‌توانند تاثیر قابل توجهی بر طول دوره تحصیل داشته باشند.

زبان تحصیل در کانادا و اسپانیا

یکی دیگر از فاکتورهای مهم مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا، زبان تحصیل در این کشورهاست. تحصیل در کشور اسپانیا به زبان اسپانیولی انجام می‌شود اما این موضوع معمولا در مورد مقطع کارشناسی صدق می‌کند زیرا، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور و در مقاطع تحصیلات تکمیلی بسیار رایج است. در کانادا زبان اول انگلیسی و زبان دوم فرانسوی است؛ امکان تحصیل در این کشور به هر دو زبان ذکر شده فراهم است.

مقایسه هزینه تحصیل در کانادا و اسپانیا

هزینه تحصیل، یکی دیگر از فاکتورهای مهم مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا به شمار می‌رود. به طور کلی هزینه زندگی در کشور کانادا بیشتر از اسپانیاست اما درباره تحصیل، هزینه‌ها به دانشگاه مورد نظر، رشته و مقطع تحصیلی بستگی دارد. در ادامه می‌توانید میانگین هزینه تحصیل در کشورهای مورد بحث را مشاهده فرمایید.

  • هزینه تحصیل در کشور کانادا به صورت میانگین در حدود ۲۰ الی ۲۵ هزار دلار کانادا است.
  • هزینه تحصیل در کشور اسپانیا به صورت میانگین بین ۱۰۰۰ تا ۴ هزار یورو در سال است.
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای اسپانیا با وکیل

رتبه دانشگاه‌های کانادا بهتر است یا اسپانیا؟

برای مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا باید به رتبه دانشگاه‌های برتر این کشورها نیز توجه داشته باشیم. هردوی این کشورها دارای دانشگاه‌هایی هستند که در سطح دنیا معتبر بوده و به اصطلاح، رتبه جهانی دارند. در ادامه رتبه QS دانشگاه‌های برتر کانادا و اسپانیا را با هم مقایسه کردیم.

دانشگاه‌های برتر کشور کانادا رتبه QS دانشگاه‌های برتر اسپانیا رتبه QS
دانشگاه مک گیل ۳۱ دانشگاه خودمختار بارسلونا ۱۴۹
دانشگاه تورنتو ۳۴ دانشگاه بارسلونا ۱۶۴
دانشگاه بریتیش کلمبیا ۴۷ Complutense University of Madrid ۱۷۱
دانشگاه آلبرتا ۱۱۰ دانشگاه خودمختار مادرید ۱۹۹
دانشگاه مونترال ۱۱۶ دانشگاه ناوارا ۲۸۰

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگا‌های کانادا آسان‌تر است یا اسپانیا؟

موضوع مهم دیگری که برای مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا باید به آن توجه داشته باشیم، اخذ پذیرش تحصیلی است. بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی از ما می‌پرسند که اخذ نامه پذیرش از دانشگاه‌های اسپانیا آسان‌تر است یا کانادا؟ در پاسخ باید گفت که اخذ پذیرش به قوانین کشور و دانشگاه مورد نظر، گپ تحصیلی، زبان، رزومه متقاضی و… بستگی دارد اما به صورت کلی، با توجه به تعدد مهاجران در کانادا و رقابت برای تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های برتر کانادا کمی دشوارتر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید با وکیل اخذ ویزا در گروه لاهه در ارتباط باشید.

برای تحصیل در کشور کانادا یا اسپانیا باید با فرهنگ مردم این کشورها نیز آشنا شوید تا تجربه‌ای خوب از مهاجرت تحصیلی داشته باشید. کانادا کشوری مهاجرپذیر است و طبیعی‌ست که تنوع فرهنگی و نژادی در آن بسیار به چشم بخورد؛ مردم این کشور خونگرم و پایبند به آداب اجتماعی هستند؛ مردم اسپانیا نیز بسیار مهمان‌نواز و مهربان هستند. علاقه‌مندی آن‌ها به هنر، مسافرت و… مشابه فرهنگ ایرانیان است اما بدیهی است که در برخی موقعیت‌ها ممکن است نژادپرست به نظر برسند.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا تضمینی با وکیل

مقایسه تحصیل در اسپانیا و کانادا
مقایسه تحصیل در اسپانیا و کانادا

مشاوره با وکیل مهاجرت تحصیلی

در این مقاله به مقایسه تحصیل در کانادا و اسپانیا پرداختیم؛ همانطور که گفتیم، انتخاب یکی از این کشورها برای مهاجرت تحصیلی تا حد زیادی به شرایط فرد متقاضی وابسته است. چنانچه قصد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا یا اسپانیا را دارید، می‌توانید با وکیل مهاجرت تحصیلی در ارتباط باشید.

وکلای گروه لاهه می‌توانند برای انتخاب یکی از این کشورها بر اساس شرایطتان به شما مشاوره داده و برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلیل همراهتان باشند؛ ایشان همچنین می‌توانند تمدید ویزا، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و… را برای شما به انجام برسانند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت مشاوره می‌توانید از طریق شماره‌های درج شده با کارشناسان گروه لاهه در ارتباط باشید؛ همچنین امکان ارتباط با ما از طریق واتس اپ نیز وجود دارد.

سوالات متداول

پاسخ این پرسش به شرایط متقاضی بستگی دارد اما در هر حال مطالعه مقاله حاضر می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

دکتری در کانادا معمولا ۳ الی ۶ سال به طول می‌انجامد اما در اسپانیا حداکثر ۳ ساله است.

رتبه جهانی دانشگاه‌های کانادا بهتر از اسپانیاست؛ مثال‌هایی در این باره در مقاله حاضر ارائه شده است.

زبان رسمی در کانادا انگلیسی و سپس فرانسوی است اما در اسپانیا، اغلب باید به زبان اسپانیولی تحصیل کرد؛ البته در برخی دانشگاه‌های اسپانیا خصوصا برای مقاطع تحصیلات تکمیلی، تحصیل به زبان انگلیسی رواج دارد.

هزینه تحصیل در این کشورها به شهر و دانشگاه مورد نظر، مقطع تحصیلی، نوع دانشگاه، رشته تحصیلی و… بستگی دارد؛ برای کسب اطلاعات دقیق باید به وبسایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کرده یا با وکیل مهاجرت تحصیلی در ارتباط باشید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
شغل مهندسی پزشکی در انگلستان
نوشتهٔ بعدی
افتتاح حساب بانکی در امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button