مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا در سال جدید، شرایط اخذ ویزای کار، اخذ اقامت از طریق، شرایط موسسات کاریابی و مشاغل، مدارک مورد نیاز برای کار در اسپانیا و هزینه ها و درامد ها در این کشور عمده هدف نگارش این مطلب است.

شاید اخذ اقامت و تابعیت از یک کشور اروپایی، تبدیل شدن به یک شهروند اروپایی و استفاده از مزایای آن آرزوی مهاجرانی باشد که این قاره سبز را برای زندگی و کار انتخاب می کنند. در این بین اسپانیا، سرزمین ماتادور ها در بین کشور های اروپایی و حوزه شینگن، می تواند مقصد مناسبی برای متقاضیان مهاجرت باشد. پس با بهترین وکیل مهاجرت همراه باشید تا بدانید در این کشور اوضاع کار و زندگی چگونه است.

مهاجرت از طریق کار در اسپانیا

اسپانیا با توجه به آب و هوای فوق العاده، هر ساله پذیرای  گردشگران فراوانی از اقصی نقاط دنیاست به طوری که این کشور رتبه دوم در دنیا از این حیث را به خود اختصاص داده است. بدیهی است ورود گردشگر و توریست به هر مکانی می تواند سیلی از رونق اقتصادی، نیازمندی ها، درآمد، اشتغال و … را با خود به ارمغان آورد.

امروزه با توجه به بحران های جهانی و کرونا، شرایط پیدا کردن کار برای متقاضیان آنچنان هم آسان نیست حال چه داخل کشور چه خارج از کشور. نرخ بیکاری در کشور اسپانیا بالاست است اما خب وقتی شما تخصص و مهارتی خاص دارید همیشه و همه جا برایتان کار هست. در کشور اسپانیا اگر زبان اسپانیایی بلد نباشید کارتان سخت و حتی گاهی غیر ممکن خواهد شد.

ویزای کار اسپانیا

برای کار در اسپانیا اگر از اتباع کشورهای اتحادیه اروپا نباشید نیازمند دریافت ویزای کاری اسپانیا خواهید بود. (اتباع کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزای کار امکان اشتغال در تمامی کشورهای حوزه شینگن را را دارا هستند)

جهت کار در اسپانیا همیشه نیاز به این ویزای کاری نیست و استثنائاتی هم دارد که شاید شامل حالتان بشود و حتی شاید بتوانید اقامت دائم هم بگیرید مثلا:

 • مشغول اشتغال به تحصیل در اسپانیا باشید
 • برای گذراندن طرح تحقیقاتی یا پروژه ای خاص در این کشور مشغول باشید.
 • دانشمند با رزومه ی منحصر به فرد باشید.
 • هنرمندی برجسته باشید.
 • ورزشکاری شناخته شده باشید.
 • روزنامه نگار مطرح دعوت شده به این کشور باشید
 • و یا افراد خانواده تان در اسپانیا مشغول به کار باشند.

بر طبق قوانین اسپانیا بعد از گذشت حداقل ۳ تا ۵ سال که از زمان اشتغال شما در اسپانیا و پرداخت مالیات مربوطه این دوره شما می توانید نسبت به درخواست اقامت دائم در این کشور مبادرت ورزید.

از جمله مزایای دریافت ویزای کار اسپانیا به همراه بردن همسر و فرزندان تحت تکفل است، همچنین امکان اشتغال همسر بدون نیاز به دریافت اجازه‌ی کار نیز مقدور می باشد.

ویزای کاری اسپانیا
ویزای کاری اسپانیا

روش های مهاجرت کاری به اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا همانند بسیاری از کشور های اروپایی قوانین و شرایط مختص به خود را دارد. چندین نوع ویزا برای مهاجرت به اسپانیا از طریق کار وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید مجوز کار در اسپانیا را دریافت نمود.

 • ویزای کار طولانی مدت
 • ویزای کار فصلی
 • ویزای Au pair
 • ویزای EU Blue Card
 • Golden Visa گلدن ویزا

شرایط دریافت ویزای کار اسپانیا چیست؟

جهت مهاجرت کاری و دریافت ویزای کار اسپانیا، اولین اقدام داشتن یک دعوت نامه معتبر است که کار و سمت شما، حقوقتان و مشخصات شرکت یا موسسه ارسال کننده دعوت نامه در آن مشخص باشد. البته پیدا کردن کارفرما در یک کشور خارجی آن هم بدون مصاحبه حضوری که توانایی هایتان را نشان دهید چندان هم کار آسانی نیست و باید تلاشتان را انجام دهید. جهت راهنمایی خدمتتان عرض می کنیم:

 • عصر ارتباطات و این همه اپلیکیشن و وب سایت های ریز و درشت، روزنامه های آنلاین، شبکه های اجتماعی مثل لینکیدین و … که می توانید از طریق آنها خودتان را معرفی نموده و برای شغل مورد نظرتان درخواست ثبت کنید.
 • رزومه (CV) خوب همیشه می تواند شما را نسبت به دیگران متمایز کند. پس دست به کار شوید و توانایی ها، سابقه کاری، سابقه تحصیلی خود و همچنین انگیزه و میل خود را به زندگی و کار در این کشور را اعیان کنید.
 • انتظار نداشته باشید تنها با زبان فارسی بتوانید در اسپانیا کار پیدا کنید. یادگیری زبان بخصوص زبان رسمی این کشور (اسپانیایی) نقش مهمی در فرایند جذب شما خواهد داشت. هر چند کم نیستند کارفرمایانی که به دنبال نیروی کاری با مهارت صحبت به زبان انگلیسی هستند. پس روی یادگیری زبان تمرکز کنید.
 • و اینکه در پیدا کردن کار سخت گیر و خیلی ایده آل گرا نباشید. ابتدا وارد بازار کار اسپانیا شوید و سپس به دنبال شغل بهتر و بهتر.

فرایند اخذ ویزای کار از اسپانیا

خب در مرحله قبل متوجه شدیم که قبل از هر اقدامی باید با یک روزمه قوی به دنبال کارفرما و اخذ دعوت نامه از وی باشیم. اما کارفرمای انتخابی تان در پاسخ به شما چگونه عمل می کند؟ کارفرما ابتدا شرایط و رزومه شما را بررسی می کند و پس از آنکه مجاب شد شما شایستگی تصدی آن شغل را دارید، قبل از ارسال دعوت نامه برای شما به مدت ۳ ماه در اسپانیا و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی  اعلام نیاز برای این شغل را انجام می دهد. اگر در این مدت کسی در اسپانیا و اتحادیه اروپا برای این شغل اعلام آمادگی نکرد آنگاه برایتان دعوتنامه ارسال می کند.

پس از دریافت دعوت نامه معتبر از کارفرمایتان می بایست به سفارت اسپانیا در کشور جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنید تا پروسه مربوط به اخذ ویزا را طی کنید. معمولا از زمان ارائه درخواست ویزای کار اسپانیا به سفارت این کشور تا بررسی و صدور ویزای کارتان در اسپانیا ۶ ماه زمان لازم است.

دریافت بلو کارت (Blue Cart) برای کار در اسپانیا

بلو کارت یکی از روش های مهاجرتی می باشد که متقاضیان می توانند از روش های مختلفنی نسبت به اخد آن اقدام نمایند. بلو کارت در اتحادیه اروپا همچون گرین کارت کشور آمریکاست  و جهت رفع نیاز به نیروی کاری متخصص در کشورهای اتحادیه اروپا طراحی شده است. به این نکته توجه داشته باشید که این ویزا بدرد متقاضیانی میخورد که نیروی کار متخصص هستند یعنی دارای سابقه کاری لااقل ۵ ساله در همان فعالیت شغلی پیشنهادی داشته باشند و همچنین تحصیلات دانشگاهی مر تبط بالاتر از لیسانس داشته باشند. اولویت بندی در دریافت بلو کارت اسپانیا  با تخصص در رشته های فنی مانند مهندس برق و کامپیوتر و سپس کشاورزی، پزشکی و پرستاری، پیراپزشکی، استادان دانشگاه و دانشمندان می باشد.

شما علاوه بر دریافت دعوتنامه و قرارداد معتبر با کارفرما می بایست دستمزد کاری که تصدی آن را بر عهده می گیرید  در حدود یک و نیم برابر حقوق متوسط در کشور اسپانیا باشد. از جمله مزایای این نوع ویزا می توان به آزادی سفر و اقامت در سایر کشور های اروپایی اشاره نمود. _

پس از صدور ویزا کاری اسپانیا متقاضی  ۳ ماه فرصت دارد تا وارد خاک کشور اسپانیا شود. اعتبار کارت آبی اتحادیه‌ی اروپا یکساله و قابل تمدید است.

از جمله مزایای این ویزا این است که می توانید به مدت ۳ ماه آزادانه به سایر کشورهای اروپایی سفر کرده و در آنجا اقامت کنید. ضمنا پس از گذشت یک سال و نیم  امکان مهاجرت دیگر کشورهای اروپایی را نیز خواهید داشت اما می بایست مجدداً برای دریافت Blue Cart   اروپا در کشور جدید اقدام کنید.

بلو کارت به شما حق کار در اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا (به استثنای دانمارک، ایرلند و انگلستان) را می دهد. برای واجد شرایط بودن کارت آبی، شما باید از یک کشور خارج از اتحادیه اروپا باشید، باید بسیار ماهر باشید ( به این معنی است که شما یک مدرک لیسانس سطح بالاتری را کسب کرده اید یا دارای پنج سال تجربه حرفه ای ارشد هستید )، و یک پیشنهاد کار اجباری و یا قرارداد کار فعال داشته باشید.

تفاوت ویزای کاری و بلوکارت اسپانیا

 • در بلو کارت حرفه مدنظر شما در اسپانیا متقاضیان کمی دارد.
 • در بلوکارت این کارفرما است که پروسه جذب نیروی کار را شروع می نماید در حالی که فرد کارگر هنوز در کشور مبدا خود زندگی می‌کند.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار اسپانیا

مهاجرت کاری به اسپانیا و اخذ ویزای کاری این کشور مانند سایر کشور ها کاغذ بازیها و مدارک خاصی را می طلبد. از زمانی که کارفرما برایتان دعوتنامه ارسال نمود یک ماه فرصت دارید تا درخواست خود را همراه با تکمیل مدارک ذیل به سفارت تحویل دهید.

 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • عکس جدید از متقاضی
 • ارائه پاسپورت با حداقل ۴ ماه اعتبار به همراه کپی از کلیه صفحات آن
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی
 • اثبات محل اقامت شما در اسپانیا
 • ارائه مجوز کار که کارفرما برای شما ارسال نموده است.
 • اثبات صلاحیت شغلی و مدارک ارسالی
 • ارائه کپی قرارداد کاری معتبر با کارفرما در اسپانیا
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه طی ۵ سال اخیر
 • گواهی سلامت پزشکی

ویزای Au pair اسپانیا

این نوع ویزا که اکثر کشور های اروپایی ارائه می دهند به  جوانان ۱۸ الی ۲۶ ساله مجردی تعلق می گیرد که برای یک دوره مشخص مثلا شش‌ ماهه به یک خانواده اروپایی که نقش میزبان را خواهند داشت اضافه می شوند. این افراد به عنوان عضوی از این خانواده ها در کارهای مثل پرستاری از کودکانشان کمک می‌کنند و در مقابل شرایط اقامت رایگان، غذا و همچنین درآمد محدودی را نیز دریافت می کنند.

گلدن ویزا

مهاجرت کاری به اسپانیا را از طریق گلدن ویزا یا ویزای طلایی نیز می توانید انجام دهید. این نوع ویزا راحت ترین روش و البته پر هزینه ترین روش برای کار در اسپانیاست. برای اخذ گلدن ویزا شما نیاز به سرمایه ای بالای ۵۰۰ هزار یورو دارید. مثلا می توانید در این کشور یک ملک بخرید و اقامت ۵ ساله این کشور و اجازه کار در این کشور را به همراه آن دریافت نمایید. و پس از سپری شدن این مدت اقامت خود را نیز دائم کنید.

مهاجرت کاری به اسپانیا و مشاغل مورد نیاز

مهاجرت کاری به اسپانیا را شاید بتوان با استفاده از هر شغلی انجام داد اما اینکه چه مشاغلی و مهارت هایی در اسپانیا بیشتر مورد نیاز است و شانس بالایی برای پذیرش و اخذ ویزای کار دارند شاید سوال خیلی از متقاضیان کار در اسپانیا باشد. در ذیل به برخی از رشته‌ های پر مخاطب شغلی این کشور اشاره نموده ایم.

 • حسابداری
 • مهندسی برق
 • تخصص های پزشکی
 • اساتید دانشگاهی
 • اساتید زبان انگلیسی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی صنایع
 • مدیریت گردشگری
 • هتلداری و توریسم
 • کارشناسی فروش
بیشتر بدانید:  رزرو وقت سفارت اسپانیا

وکیل برای مهاجرت کاری به اسپانیا
وکیل برای مهاجرت کاری به اسپانیا

وکیل برای مهاجرت کاری به اسپانیا

وکیل مهاجرت به اسپانیا بیان میدارد: اسپانیا یکی از پر تقاضاترین کشور های جهان برای مهاجرت است که علاوه بر مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد فرزند، ازدواج، پناهندگی و … می توان از طریق اخذ ویزای کار نیز به اسپانیا مهاجرت نمود. در این مقاله سعی کردیم به روزترین اطلاعات را در این رابطه در اختیارتان قرار دهیم.

در موضوع مهاجرت نمی توان از نقش وکیل مهاجرتی غافل شد به خصوص در مهاجرت از طریق کار، وکیل متخصص مهاجرت با آشنایی به قوانین و مقررات مهاجرتی کشور اسپانیا و اطلاع از شرایط کاری و مشاغل مورد نیاز در این  کشور با بررسی شرایط متقاضی مهاجرت، می تواند بهترین راه کار را پیش روی متقاضی بگذارد تا مسیر برای ایشان هموار تر شود. چنانچه اطلاعات مذکور برایتان کافی نبود و به جزئیاتی بیشتری نیازمندید با کارشناسان معتبر و متخصص گروه وکلای بین المللی لاهه تماس بگیرید  و از مشاوره تخصصی بهره مند شوید. ما تا انتهای مسیر همراهتان هستیم.

سوالات متداول

بله جهت اشتغال در کشور اسپانیا باید سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص خود داشته باشید.

داشتن پیشنهاد کاری (JOB OFFER)  و تسلط به زبان اسپانیایی از شرایط اصلی مهاجرت کاری به اسپانیاست.

تا سن ۴۵ سالگی می توانید برای مهاجرت کاری به اسپانیا اقدام کنید لکن از ۴۰ سال به پایین شرایط بهتر است.

بله برای مهاجرت کاری به اسپانیا باید مدرک زبان داشته باشید و بسیار تاثیر گذار است.

بله گروه وکلای بین المللی لاهه در موضوع مهاجرت به اسپانیا در تمامی روش ها آماده خدمت رسانی به متقاضیان مهاجرت به این کشور است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت ورزشی به آلمان
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت ورزشی به اوکراین

دیگر مطالب این دسته بندی

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام! معذرت میخوام برای اخذ ویزا کاری اسپانیا پاسپورتم چه مدت باید اعتبار داشته باشه؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۰۸

   سلام برای اخذ ویزای کشور اسپانیا پاسپورت شنا حداقل ۶ ماه باید اعتبار داشته باشد.

 • سلام من مهندس برقم اما برای مهاجرت پولی ندارم. میتونم از طریق کار به اسپانیا برم؟ لطفا راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۰۶

   با سلام. در صورتی که بتوانید از کشور اسپانیا توسط کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید می توانید به این کشور مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button