مهاجرت ورزشی به اوکراین

مهاجرت ورزشی به اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش روش های متفاوتی دارد، برای قهرمانان معمولا با پناهندگی یا دعوت نامه و یا قبول حضور در سطح بین المللی با پرچم اوکراین است و برای کادر ورزشی در سطح حرفه ای، مانند پزشکان ورزشی، مدیران و دیگر افراد حاضر در ورزش حرفه ای، با ارسال درخواست برای مهاجرت از طریق کار به اوکراین صورت می پذیرد.

روش های مهاجرت ورزشی به اوکراین

 • مهاجرت ورزشکار

مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش برای خود ورزشکاران حرفه ای به نسبت، بیشتر از دیگر فعالان حوزه ی ورزش است. البته این نوع مهاجرت به اوکراین عموما به واسطه دعوت نامه از طرف مالکان باشگاه ها انجام می شود. به این طریق که یا خود ورزشکار درخواستش را برای باشگاه اوکراینی ارسال می کند و یا به خاطر فعالیت های موفق ورزشی و کسب مقام های ملی و بین المللی، باشگاه داران و یا بعضا دلالان ورزشی اقدام به جذب بازیکن برای فعالیت در باشگاه  در اوکراین می کنند.

 • مهاجرت فعالان ورزشی

مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش برای فعالان حوزه های مختلف ورزشی و در رشته های مختلف نیز فراهم است. البته مهاجرت به اوکراین برای فعالان ورزشی نیز مستلزم داشتن کارنامه ورزشی موفق در سطوح مختلف ملی و بین المللی  نظیر گواهینامه مدارک داخلی و بین المللی  معتبر می باشد.

 • مهاجرت ورزشی برای ادامه تحصیل

مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل فقط برای خود ورزشکار و یا فعالان این حوزه نیست، بسیاری از مهاجرت های ورزشی به واسطه ی ادامه تحصیل در رشته های مختلف تربیت بدنی در اوکراین صورت می گیرد. دانشجویان زیادی هستند از سراسر دنیا که با ورود به دانشگاه های مطرح اوکراین و ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی تربیت بدنی و یا ارشد و همچنین دکترا، اقدام به اخذ ویزای دائم اوکراین می کنند. در ادامه به معرفی برخی رشته و دانشگاه های اوکراین برای مهاجرت ورزشی می پردازیم.

شرایط مهاجرت ورزشی به اوکراین
شرایط مهاجرت ورزشی به اوکراین

دانشگاه های مطرح اوکراین دارای رشته تربیت بدنی

 • دانشگاه شوچنکو با رتبه ی جهانی ۴۹۱
 • دانشگاه پلی تکنیک اوکراین با رتبه جهانی ۶۴۳
 • دانشگاه بوریس گریچنکو کیف با رتبه جهانی ۱۳۰۹

 گرایشات رشته تربیت بدنی در اوکراین

همچون دیگر رشته های تحصیلی، رشته تربیت بدنی هم شامل کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتراست. متقاضی مهاجرت به اوکراین از طریق تحصیل باید حداقل ۶۰% واحدها را به صورت نظری پاس کند و در مدت حداکثر ۳ سال حدود ۱۴۰ واحد تئوری و عملی را پاس کند.

بورسیه ورزشی اوکراین

احتمالا بورسیه تحصیلی اوکراین را به گوشتان خورده است، اوکراین علاوه بر دانشجویان، برای ورزشکاران و دیگر فعالان سطح حرفه ای نیز در شرایط خاصی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته است. این بورسیه می تواند برای سنین پایین هم دریافت شود. بورسیه ی ورزشی نوعی از دریافت اقامت از طریق بورسیه ی تحصیلی به دست می آید که در آن، تمام هزینه های تحصیلی و ورزشی فرد مورد نظر را دولت کشور اوکراین پرداخت می نماید.

بیشتر بدانید:  مهاجرت تحصیلی به اوکراین ۲۰۲۲

ورزش در اوکراین

ورزش در اوکراین تاریخچه طولانی دارد ولی در ورزش هایی مانند فوتبال خیلی در قاره اروپا و جهان حرفی برای گفتن ندارد. البته در ورزش هایی مانند بوکس، ورزشکاران اوکراینی شناخته شده هستند. اخذ اقامت ورزشی در اوکراین از سایر روش هایی که برای دریافت اقامت موقت اوکراین یا اقامت دائم اوکراین وجود دارد، برای شاغلین در سطح ورزش حرفه ای آسان تر است.

فوتبال در اوکراین

محبوب ترین ورزش در اوکراین همچون بسیاری از کشورها فوتبال است. البته اوکراین از نظر رتبه ی جهانی از ایران پایین تر است ولی این را در نظر داشته باشید که فوتبال اوکراین در مقابله با تیم های اروپایی باید کسب امتیاز کند. با این حال مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش برای فوتبالیست های حرفه ای کاملا مهیاست. این بستر هم برای سنین پایین فراهم است و هم برای بزرگسالان که می توانند در باشگاه های این کشور فعالیت کنند.

بسکتبال  در اوکراین

مهاجرت ورزشی به اوکراین در رشته بسکتبال که دومین ورزش محبوب این کشور است، کار دشواری بوده  ولی نکته ای که لازم است بدانید این  که هر روش مهاجرتی را انتخاب می کنید، بهتر است با وکیل متخصص مهاجرت ورزشی مشورت کنید. چرا که این کشور در رشته بسکتبال بازیکنان فوق العاده ای دارد و محبوب ترین بازیکنان بسکتبال در اوکراین که از محبوبیت بی نظیری در بین مردم برخوردار هستند عبارتند از: آناتولی پولیوودا، الکساندر آناتولی ولکوف، ولادیمیر تاچنکو و الکساندر بلوستننی هستند.

مزایای مهاجرت ورزشی به اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش مانند سایر روش های مهاجرت به اوکراین، می تواند شامل تمام مزایای شهروندی اوکراین باشد که در اینجا به چند مورد آن اشاره می کنیم.

 • امکان تحصیل در کشور اوکراین در رشته ی ورزشی مورد نظر
 • حق ورود به کشور های و شرکت در تورنمنت های ورزشی
 • امکان کار کردن در کنار فعالیت ورزشی
 • افتتاح حساب و بهره مندی از کلیه ی حقوق بانکی مانند دریافت وام
 • امکان ثبت شرکت در حوزه های ورزشی و غیر ورزشی مانند شرکت تبلیغ کالا یا خدمات
 • اقامت دائم اوکراین بعد از مدت پنچ سال زندگی در اوکراین
 • کسب مقام در سطح بین المللی و یا ملی

معایب مهاجرت ورزشی به اوکراین

حضور در تیم های ملی اوکراین و شرکت در مسابقات با پرچم کشور اوکراین، باعث می شود که ورزشکار امکان بازگشت دوباره به تیم ملی ایران را از دست بدهد.

چگونگی درخواست ویزای ورزشی اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش برای متقاضیان به این صورت است که متقاضی، در کشور اوکراین یک اسپانسر برای خود پیدا می کند که اقدام به دعوت بازیکن می کند. این ویزا به همه ی افرادی که در زمینه های ورزشی از جمله مربی، ورزشکار، داور، مسئولین رده های مختلف ورزشی، مدرسین سطوح A یا B ورزشی فعالیت داشته باشند تعلق می گیرد. اما سیاست اعطای ویزای اوکراین برای متقاضیان مهاجرت ورزشی به اوکراین، در کشور های مختلف متفاوت است. مهاجرت به اوکراین برای نونهالان و نوجوانان که در سنین پایین تری هستند و استعداد ورزشی قابل توجه ای دارند، با توجه به نگاه پایه ای به ورزش در اوکراین بسیار ساده تر از مهاجرت به اوکراین برای بزرگسالان است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت ورزشی به اوکراین

 • مدارک هویتی کامل به همراه ترجمه به روسی و یا اوکراینی
 • عکس مناسب پاسپورتی
 • مدارک کامل ورزشی اعم از مقام های استانی، ملی و یا بین المللی به همراه ترجمه
 • دعوت نامه از باشگاه یا موسسه ورزشی اوکراین
 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار
وکیل برای مهاجرت ورزشی به اوکراین
وکیل برای مهاجرت ورزشی به اوکراین

وکیل برای مهاجرت ورزشی به اوکراین

شاید شما ورزشکاری موفق در سطوح بالا باشید و یا شخصی که قصد قدم نهادن در دنیای ورزش حرفه ای در کشور اوکراین را دارد، ولی در نظر داشته باشید که لزوما یک ورزشکار از قوانین مهاجرت به اوکراین اطلاع کافی ندارد و در صورت اقدام به مهاجرت به اوکراین از طریق ورزش ممکن است با رد شدن درخواست ویزا مواجه گردد. به شما متقاضیان مهاجرت پیشنهاد می کنیم حتما  با برنامه و بهره مندی از وکیل متخصص مهاجرتی به منظور مهاجرت خود تصمیم گیری کنید تا ازهر گونه اتلاف وقت و ضرر مالی و معنوی جلوگیری کنید.

 همکاران ما در پشتیبانی وب سایت گروه وکلای بین المللی لاهه آماده بررسی پروگرام مهاجرتی و درخواست ویزای ورزشی شما به اوکراین هستند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت کاری به اسپانیا
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت خویشاوندی به آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره با لاهه در واتساپ
Call Now Button