مهاجرت ورزشی به ایتالیا

مهاجرت ورزشی به ایتالیا

مهاجرت ورزشی به ایتالیا یکی دیگر از راه های مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش است، اخذ ویزای ورزشی می تواند هم دشوار باشد و هم آسان، دشوار از این نظر که در بسیاری از رشته ها برای سنین بالای سی سال و به خصوص در کشورهای حرفه ای بسیار دشوار است و در مقابل برای سنین نوجوانان هم آسان تر است و هم می توان برای متقاضی رده نوجوان بورسیه ورزشی برای مهاجرت به ایتالیا گرفت. پس با ما همراه باشید تا روش های مهاجرت ورزشی به ایتالیا را با هم بررسی کنیم.

مهاجرت ورزشی به ایتالیا و اخذ ویزای ورزشی موقت

مهاجرت ورزشی به ایتالیا و دریافت این ویزا برای بسیاری از ورزشکاران ممکن است و نیاز به شرایط خاصی مانند ارائه مدرک زبان ندارد، با وجود اینکه مدرک زبان جز شرایط حتمی و ضروری مهاجرت ورزشی به ایتالیا نیست اما باید بدانید که مسلط بودن به زبان های انگلیسی و ایتالیایی امتیازی می باشد که قطعا در اخذ ویزای ورزشی ایتالیا تاثیر مثبت دارد . اینگونه ویزاها در اختیار تیم های ورزشی، داوران مسابقات بین المللی و یا داوران افتخاری، کادر ورزشی همراه ورزشکاران و یا مسئولان ورزشی باشگاه ها، انجام تست ورزشی برای جذب در باشگاه ها یا موارد اینچنینی، که ورزشکار باید وارد ایتالیا شود صادر می شود.

ویزای ورزشی دائم در مهاجرت ورزشی به ایتالیا

احتمالا شنیده اید که ورزشکاران حرفه ای و حتی ملی، به یک باره با پرچم غیر ایرانی وارد مسابقات بین المللی می شوند. این همان اقامت دائم ایتالیا و یا مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش است که شامل ورزشکاران حرفه ای می شود. البته شرایط اخذ این ویزا در ظاهر بسیار سریع و راحت است ولی در اصل نیاز به سال ها حضور حرفه ای در عرصه ورزش و دریافت مقام های ملی و بین المللی دارد.

مهاجرت ورزشی به ایتالیا که به صورت دائم باشد ملزوماتی دارد که در ادامه با آن اشاره می کنیم:

 • کسب مدال در مسابقات شناخته شده ملی و بین المللی، مانند مسابقات آسیایی، جام جهانی و یا المپیک، تورنمت ها و مسابقات چهار جانبه، مسابقات ارتش های جهان
 • مسئولیت رده بالا در کمیته ها و معاونت های مختلف ملی
 • مدارک رده ی A & B مربیگری معتبر بین الملل
 • داوری بین المللی و یا ملی در سطح حرفه ای و شناخته شده
 • معرفی در نشریات معتبر به عنوان استعداد درخشان در مهارت ورزشی و انجام تست
 • قبولی از سوی اکادمی های باشگاه های حرفه ای ایتالیا
مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش
مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش

مزایای مهاجرت ورزشی به ایتالیا

از مهم ترین مزایای مهاجرت ورزشی به ایتالیا عبارتند از:

 • عدم نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • رسیدگی نسبتا سریع به پرونده
 • امکان انتخاب شهر محل سکونت
 • امکان اشتغال در رشته ورزشی تخصصی

ویزای خوداشتغالی ورزشی

مهاجرت ورزشی به ایتالیا می تواند با عنوانی به نام خوداشتغالی ورزشی نیز حاصل شود، البته با توجه به ادغام این نوع ویزا از نظر کار و ورزش، دور از انتظار نیست که مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش با ویزای خوداشتغالی بسیار سخت از موارد بالا باشد، اما در هرحال وقتی این روش تعریف شده است پس امکانش نیز فراهم است. لذا متقاضیان مهاجرت ورزشی به ایتالیا از طریق خوداشتغالی، می توانند با مشاوران گروه وکلای بین المللی لاهه راه مناسبی برای اخذ ویزای دائم ایتالیا انتخاب کنند تا در کنار فعالیت ورزشی از مزایای کار در ایتالیا نیز بهره مند شوند.

مهاجرت ورزشی به ایتالیا به شیوه خوداشتغالی شامل شرایط و قوانین حوزه مهاجرت از طریق کار به ایتالیا نیز می شود، بدین معنی که هم باید برخی از ملزومات ذکر شده برای مهاجرت دائم به ایتالیا را داشته باشید، هم دلایل و اسناد اثبات موفقیت در طرح خوداشتغالی ارائه شده از سوی شما برای سفارت ایتالیا قابل قبول باشد. لذا برای اقدام به مهاجرت ورزشی به ایتالیا از طریق خوداشتغالی ورزشی، به نکات زیر توجه کنید:

 • با توجه به نیاز به سرمایه حتما با وکلای گروه لاهه مشورت کنید.
 • حدود ۵ سال قبل تر از درخواست شما برای ویزای مهاجرت ورزشی به ایتالیا مورد ارزیابی قرار می گیرد
 • نیاز به ارائه طرح خوداشتغالی منطقی و سودآور
 • نیاز به ارائه تمکن مالی برای اثبات داشتن هزینه ی خوداشتغالی ورزشی
 • حضور متقاضیان این طرح در نمایشگاه های تولید و خدمات حوزه ورزشی
 • در صورتی که بیمه حرف و مشاغل آزاد در حوزه ورزشی دارید، سوابق بیمه خود را تهیه کنید. مانند بیمه به واسطه داشتن باشگاه رسمی.
 • نامه از اتحادیه مربوط به زمینه ورزشی شما (مثلا اکادمی ورزشی فوتسال)
 • هر مدرکی که حاکی از فعالیتهای خوداشتغالی شما باشد.
بیشتر بدانید:  مهاجرت به ایتالیا ۲۰۲۲

تعریف قانونی مهاجرت ورزشی به ایتالیا

 •  متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش باید دو سال تمام فعالیت خوداشتغالی در ورزش داشته باشد یا دو سال فعالیت ورزشی در سطح بین المللی داشته باشد و یا اینکه یک سال خود اشتغالی ورزشی، به همراه یک سال فعالیت در سطح بین المللی را، تجربه کرده باشد.
 • اثبات اینکه قصد متقاضی ادامه فعالیت خوداشتغالی ورزشی است.

امتیازبندی ویزای ورزشی ایتالیا چگونه است؟

 • تحصیلات مرتبط با ورزش مورد نظر تا ۲۵ امتیاز
 • سابقه حضور در ورزش حرفه ای تا ۳۵ امتیاز
 • سن متقاضی مهاجرت ورزشی به ایتالیا تا ۱۰ امتیاز
 • آشنایی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی تا ۲۴ امتیاز، که برای ویزای خوداشتغالی مهم و ویزای پناهندگی ورزشی کم اهمیت است.
 • سازگاری با حوزه ورزش درخواستی تا ۶ امتیاز

آمار رشته های ورزشی در مهاجرت ورزشی به ایتالیا

طبق آمار کشور ایتالیا به ترتیب می توان رشته هایی که بیشترین مهاجر را به این کشور داشته اینگونه بیان کرد، تکواندو، کشتی، شطرنج، جودو، کاراته، فوتبال و ژیمناستیک هستند که متقاضیان مهاجرتی بسیاری نسبت به سایر رشته های ورزشی دارد.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای ایتالیا ۲۰۲۳

وکیل برای مهاجرت ورزشی به ایتالیا
وکیل برای مهاجرت ورزشی به ایتالیا

وکیل مهاجرت ورزشی به ایتالیا

مهاجرت ورزشی به ایتالیا این نکته را در بر دارد که لزوم ذکر این رشته ها یا روشها در این مقاله، ملاک مهاجرت ورزشی به ایتالیا نیست. لذا شما می توانید در هر رشته شناخته شده، دارای مقام و اعتبار باشید و مهاجرت به ایتالیا از طریق ورزش را تجربه کنید. اما در هرحال داشتن مقام و اعتبار نمی تواند نیاز به یک وکیل را در امر مهاجرت جبران کند. گروه وکلای بین المللی لاهه مفتخر است که با پرونده های موفق مهاجرت ورزشی به ایتالیا توانسته نقش وکیل مهاجرت به ایتالیا را به خوبی پر رنگ کند.

سوالات متداول

بله گروه وکلای لاهه این آمادگی را داراست که صفر تا صد امورات مهاجرت ورزشی و ترانسفر شدن بازیکن را به اروپا انجام دهد.

نمیتوان به صورت دقیق تعیین نمود که هزینه های شما برای مهاجرت چه مقدار میشود اما حدودا مبلغی بین ۴۰۰۰ یورو تا ۸۰۰۰ یورو را باید برای این موضوع در نظر بگیرید.

بیشترین پذیرش مهاجر در ایتالیا در رشته های تکواندو، کشتی، شطرنج، جودو، کاراته و ژیمناستیک و فوتبال می باشد.

آشنایی با زبان در صورتی که بخواهید از طریق ویزای خود اشتغالی به کشور ایتالیا مهاجرت کنید اهمیت ویژه ای دارد اما در صورتی که ورزشکار از طریق ویزای پناهندگی به این کشور مهاجرت نماید اهمیت چندانی نخواهد داشت.

ویزای دائم و ویزای موقت به ورزشکاران اعطا میشود در اعطای ویزای موقت ممکن است ورزشکار برای شرکت در یک تورنمنت درخواست صدور ویزا نماید که بازه زمانی این ویزا طول مدت مسابقات می باشد و در یک حالت دیگر به صورت بازه های زمانی مشخص اعطا میگردد به عنوان مثال ویزای یک ساله.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۴.۷]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اخذ ویزا و شرایط آن
نوشتهٔ بعدی
اخذ ویزای تضمینی آلمان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button