اخذ ویزای تضمینی آلمان

اخذ ویزای تضمینی آلمان

اخذ ویزای تضمینی آلمان شعار بسیاری از موسسات مهاجرتی است اما این شعار همیشه به حقیقت تبدیل نمی شود و در حد شعار باقی می ماند. موسساتی هستند که بدون توجه به مدارک متقاضی به ایشان وعده وعید پوچ برای ویزا تضمینی آلمان می دهند در حالیکه درصورتی می توان دریافت ویزای آلمان را تضمین نمود که مدارک متقاضی به صورت جامع و کامل ارائه شود و متقاضی شرایط لازم برای اخذ ویزای تضمینی آلمان را داشته باشد. در ادامه مطلب با وکیل مهاجرت به آلمان همراه باشید.

اخذ ویزای تضمینی آلمان به چه دلیل برای افراد اهمیت دارد؟

اخذ ویزا تضمینی آلمان چالش بسیاری از موسسات مهاجرتی و وکلا مهاجرتی است. کشور آلمان یکی از اولین مقاصد مهاجران تحصیلی است زیرا زیر ساخت های علمی کشور آلمان بسیار گسترده و پیشرفته است. آلمان خانه  اغلب برند های بزرگ و صنعتی همچون آدیداس، مرسدس بنز، فولکس واگن، پورشه و … بوده و همین امر موجب رشد اقتصاد و بازار کار این کشور شده است و مهاجرین با نگاه به نرخ بیکاری پایین در کشور آلمان جذب موقعیت های شغلی این کشور خواهند شد. جنگل سیاه، کلیسا کلن، دروازه شهر برلین و دره راین به عنوان چشم نواز ترین جاذبه های گردشگری کشور آلمان معرفی شده و خیل عظیمی از توریست ها را به این کشور فرا می خواند. به طور کلی ویزا آلمان به دلایل و با شرایط متفاوتی صادر می شود. برای اطلاع از وضعیت صدور ویزا تضمینی آلمان تا انتها این مطلب را مطالعه نمایید.

اخذ ویزای آلمان تضمینی
اخذ ویزای آلمان تضمینی

دلایل صدور ویزای آلمان

شما ممکن است برای دریافت ویزا تضمینی آلمان دلایل شخصی داشته باشید اما باید بدانیم ویزا آلمان در دسته بندی های مشخصی برای افراد صادر می شود و شما باید متناسب با دلایل خود برای نوع خاصی از ویزا اقدام نمایید. در ادامه به معرفی انواع ویزا آلمان می پردازیم.

۱. ویزا تحصیلی آلمان: ممکن است افراد برای مقاصد تحصیلی در مدارس و دانشگاه های این کشور برای اخذ ویزایش اقدام نمایید برای مثال در دانشگاه کلن در رشته زبان شناسی توانسته اید پذیرش بگیرید و به همین دلیل متقاضی اخذ ویزا آلمان هستید.

۲. ویزا کاری آلمان: همانطور که پیش تر گفتیم نرخ بیکاری در این کشور پایین و درآمد بالا است به همین دلیل افراد در تلاشند تا از طریق جاب آفر یا پیشنهاد کار از کارفرمایان برای اشتغال به این کشور سفر کنند. ویزای مناسب اشتغال در آلمان ویزا کاری است که توسط سفارت با اعتبار متناسب با شغل شما صادر می شود.

۳. ویزا توریستی: ویزا توریستی آلمان در این روزها با توجه به افزایش پناهندگی به این کشور با سختگیری زیادی صادر می شود. به همین دلیل سابقه سفر به آلمان و همچنین گردش حساب و تمکن مالی قوی می تواند سفارت آلمان را به صدور ویزا توریستی مجاب کند. ویزا توریستی آلمان ۱۸۰ روز اعتبار دارد که از این مدت شما می توانید ۹۰ روز را در آلمان بمانید.

۴. ویزا ترانزیت: ویزا ترانزیت زمانی صادر می شود که افراد بخواهند از خاک آلمان به صورت زمینی، هوایی یا دریایی به مقصد دیگری سفر کنند. اعتبار این ویزا ۵ روز است که برای متقاضیان این نوع از ویزا توسط سفارت صادر می شود.

مدارک مورد نیاز

 • فرم درخواست اخذ ویزا آلمان
 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
 • مدرک زبان معتبر
 • گردش حساب ۳ ماه گذشته
 • تمکن مالی به میزان میانگین ۲۰۰ میلیون تومان
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • بیمه سلامت
 • رزرو بلیط و هتل
 • نامه پذیرش دانشگاه برای ویزا تحصیلی
 • نامه کارفرما برای ویزا کاری

ویزامتریک

در گذشته سفارت آلمان خود به تنهایی برای متقاضیان جهت مصاحبه و تحویل مدارک زمان تعیین میکرد و این امر موجب بی نظمی در روند کاری ادارات می شد اما پس از گذشت مدتی متقاضیان می بایست برای اخذ ویزا تضمینی آلمان به شرکت ویزامتریک مراجعه کرده و برای انجام امور ویزا وقت بگیرند. پس از درخواست وقت در سایت visametric پس از حدودا ۴۵ روز زمانی برای حضور شما در سفارت تعیین می شود. امور مربوط به انگشت نگاری و احراز هویت نیز در همین شرکت و همان روز انجام می شود.

بیشتر بدانید:  مهاجرت به آلمان ۲۰۲۲

شرایط اخذ ویزای تضمینی آلمان

ویزای تضمینی آلمان زمانی محقق می شود که متقاضی بتواند شرایطی را فراهم کند. این شرایط عبارتند از:

۱. سابقه سفر: اخذ ویزا تضمینی آلمان نیازمند ارائه سابقه سفر نمی باشد اما وجود ویزای شنگن یا سفر به کشورهای اروپایی می تواند به فرد برای اخذ ویزا آلمان کمک کند.

۲. گردش حساب: منظور از گردش حساب واریز و برداشت به حساب نیست بلکه تراکنش های حساب فرد در ۳ ماه اخیر است. این گردش حساب باید با میزان تمکن مالی فرد مطابقت داشته باشد.

۳. تمکن مالی: تمکن مالی یکی از الزامات اخذ ویزا تضمینی آلمان است که میزان آن برای ویزا آلمان حداقل ۲۰۰ میلیون تومان است. تمکن مالی باید به یورو صادر شود. شعبه صادر کننده گواهی تمکن مالی باید این گواهی را مهر و امضا نماید.

۴. برنامه سفر: به منظور اخذ ویزای تضمینی آلمان شما باید برنامه سفر داشته باشد و هدف از سفر خود را مشخص کنید به عنوان مثال به منظور اخذ ویزا باید یکی از اقوام و یا فرزندتان از کشور آلمان برای شما دعوتنامه ارسال کرده و شما برای مدت اقامت خود در آلمان بلیط رفت و برگشت و ووچر هتل تهیه کرده اید و قصد خود را برای اقامت مشخص بیان کرده اید.

ریجکت مانعی در راه اخذ ویزای تضمینی آلمان

پس از ارائه مدارک به سفارت آلمان و گذشت مدتی سفارت یا درخواست شما برای صدور ویزا را می پذیرد یا با آن مخالفت می نماید به طور کلی این مدت ۲۱ روز است یعنی ظرف ۲۱ روز نتیجه درخواست ویزا آلمان شما مشخص می شود. در صورت موافقت پس از گذشت مدتی ویزا شما صادر می شود اما درصورتیکه درخواست ویزای شما ریجکت شود مانع بزرگی است. ریجکتی ویزا دلایلی دارد همچون:

 • سو سابقه کیفری یا حقوقی
 • عدم کفایت تمکن مالی
 • ابهام در مدارک و گردش حساب
 • عدم اثبات بازگشت شما به کشور
 • مدارک جعلی و دروغین و یا بی اعتبار
 • هدف و برنامه ریزی سفر مشخص نیست
 • از بازگشت شما به کشورتان اطمینان ندارند.

موارد دیگری نیز به منظور ریجکتی ویزای آلمان وجود دارد که مهم ترین آن ها را برای شما بیان کردیم.

در رابطه با ریجکتی ویزای آلمان باید بگوییم در صورت ریجکتی نیز امکان اخذ ویزای آلمان وجود دارد که به مراتب کار را سخت تر می کند، لکن اگر شما بتوانید در لایحه اعتراضی خود دلایل منطقی رو محکمه پسند بیاورید و آفیسر را متقاعد کنید، امکان اخذ ویزای آلمان را خواهید داشت.

هزینه اخذ ویزای  تضمینی آلمان

هزینه های اخذ ویزا آلمان هر ساله توسط دفتر ویزامتریک اعلام می گردد. برای شهروندان ایرانی زیر ۶  سال هزینه ای لازم به پرداخت نیست اما افراد ۶ تا ۱۲ سال ۴۰ یورو و افراد بالای  ۱۲ سال ۸۰ یورو باید پرداخت کنند. این هزینه به یورو و به ویزامتریک پرداخت می شود به همین دلیل از پرداخت این مبالغ به ریال یا دلار خود داری نمایید.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

وکیل برای اخذ ویزای آلمان به صورت تضمینی
وکیل برای اخذ ویزای آلمان به صورت تضمینی

وکیل اخذ ویزا تضمینی آلمان

با توجه به افزایش نرخ پناهندگی در آلمان این کشور قواعد سختگیرانه ای را برای صدور ویزا وضع نموده است و این روزها میزان ریجکت ویزای آلمان بسیار افزایش داشته است. به همین دلیل بهتر است تا از روزهای ابتدایی مهاجرت خود با یک وکیل مهاجرتی مجرب مشورت و همکاری نمایید. گروه وکلای بین المللی لاهه با سابقه درخشان در رفع ریجکتی و اخذ ویزا تضمینی آلمان آماده همکاری با شما در زمینه اخذ ویزای آلمان است.

سوالات متداول

بله گروه وکلای لاهه در زمینه رفع ریجکت ویزای آلمان نیز فعالیت می نماید.

هزینه مشاوره با وکیل اخذ ویزا تضمینی آلمان متناسب با شرایط شما و همچنین خدمات ارائه شده توسط وکیل متغیر است.

ویزای توریستی آلمان ۱۸۰ روز اعتبار دارد که از این مدت شما می توانید ۹۰ روز در آلمان مقیم باشید.

برای پرداخت هزینه صدور ویزا آلمان باید مبلغ را به یورو پرداخت کنید و اگر این مبلغ به ریال یا دلار پرداخت شود پذیرفته نخواهد شد.

بله سوء سابقه چه حقوقی چه کیفری مانع از صدور ویزا بوده و باعث ریجکت ویزا می شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت ورزشی به ایتالیا
نوشتهٔ بعدی
بورسیه تحصیلی انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button