انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان را می‌توان در چهار دسته A ،B ،C و D گنجاند؛ معمولا ویزاهای نوع A کمترین مدت اقامت و ویزاهای نوع D بیشترین زمان اقامت را برای افراد به همراه دارند. ویزای آلمان در دسته ویزاهای شینگن قرار می‌گیرد و جالب است بدانید که در دنیا، رتبه سوم ویزا به آلمان تعلق دارد.

بررسی انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان شامل ویزاهای کاری، تحصیلی، توریستی، درمانی و… می‌شود. هرکدام از این ویزاها قوانین مختص خود را داشته و افراد برای دریافت آن‌ها باید شرایط و مدارک مختلفی را دارا باشند. در ادامه به بررسی انواع ویزای آلمان می‌پردازیم. با وکیل مهاجرت به آلمان همراه باشید.

ویزای توریستی آلمان

یکی از انواع ویزای آلمان، ویزای توریستی است که با توجه به اعتبار سه ماهه، در دسته D قرار می‌گیرد. دارندگان این ویزا برای اقامت بیشتر باید به تمدید آن بپردازند. ویزای توریستی آلمان برای گشت‌و‌گذار در این کشور یا سایر کشورهای عضو شینگن صادر می‌شود. افراد با دریافت این ویزا نمی‌توانند به تحصیل و کار در آلمان بپردازند.

ویزای تحصیلی آلمان

ویزای تحصیلی نیز یکی دیگر از انواع ویزای آلمان است. افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی دریافت این ویزا هستند زیرا آلمان از سطح آموزشی، کیفیت زندگی، رفاه و… بسیار خوبی برخوردار است. برای اخذ این ویزا باید از دانشگاه یا موسسه آموزشی مربوطه پذیرش بگیریید. توجه داشته باشید که شرط سنی خاصی برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان وجود ندارد اما مواردی چون گپ تحصیلی در دریافت این ویزا بسیار موثر است.

ویزای کاری آلمان

یکی دیگر از انواع ویزای آلمان، ویزای کاری است که به متقاضیان اجازه کار، ثبت شرکت و… را در این کشور می‌دهد. از شرایط مهم اخذ این ویزا تسلط به زبان آلمانی است. یکی از مزایای مهم دریافت ویزای کاری آلمان، امکان اخذ ویزای آلمان و اقامت این کشور برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال است.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای تضمینی آلمان

ویزای آلمان
ویزای آلمان

ویزای سرمایه‌گذاری آلمان

ویزای سرمایه‌گذاری نیز از انواع ویزای آلمان است که برای افرادی که توانایی مالی خوبی دارند، گزینه بسیار مناسبی است. سرمایه‌گذاری در آلمان از طرق مختلفی چون صادرات و واردات، سرمایه‌گذاری در رستوران‌ها و… انجام می‌شود. از مزایای اخذ ویزا با این روش، امکان تحصیل در آلمان، استفاده از خدمات درمانی و عدم نیاز به تسلط به زبان آلمانی است.

ویزای درمانی آلمان

حتما می‌دانید که آلمان از نظر وضعیت پزشکی و تجهیزات مربوطه در دنیا مطرح است. ویزای درمانی یکی از انواع ویزای آلمان است که برای افراد متقاضی و واجد شرایطی که در کشور خود قادر به استفاده از خدمات درمانی مطلوب نیستند، صادر می‌شود. با ارائه مدارک نشان‌دهنده عدم امکان درمان در کشور مبدا می‌توانید ویزای مورد بحث را دریافت نموده و پس از مهاجرت، تا زمان بهبودی در آلمان اقامت داشته باشید.

ویزای حق خانواده آلمان

یکی دیگر از انواع ویزای آلمان ویزای حق خانواده است که برای افراد دارای حامی در این کشور صادر می‌شود. متقاضیانی که یکی از اعضای خانواده (درجه یک) آن‌ها اقامت آلمان را دارد و از توانایی مالی خوبی برخوردار است، می‌توانند ویزای مذکور را درخواست کنند. افراد با اخذ این ویزا و مهاجرت به آلمان امکان تحصیل، استفاده از خدمات درمانی و… را دارند.

ویزای ترانزیت فرودگاهی آلمان

یکی دیگر از انواع ویزای آلمان، ویزای ترانزیت فرودگاهی است که در دسته A قرار می‌گیرد. ویزای ترانزیت آلمان معمولا ۶ الی ۷۲ ساعت اعتبار دارد و برای آن دسته از افرادی صادر می‌شود که قصد دارند با گذر از آلمان، به کشور دیگری سفر کنند.

ویزای کارآموزی آلمان

ویزای کارآموزی یا Ausbildung یکی از انواع ویزای آلمان است که متقاضیان زیادی دارد. این ویزا به افراد با شرایط سنی قابل قبول (معمولا تا ۲۵ سال) اجازه مهاجرت به آلمان و یادگیری یک مهارت را می‌دهد. برای دریافت این ویزا باید حداقل مدرک دیپلم را دارا باشید. توجه نمایید که با دریافت این ویزا، اجازه کار در آلمان را نیز خواهید داشت.

انواع دیگری از ویزای آلمان وجود دارد که کم کاربردتر بوده و برای افراد با شرایط خاصی صادر می‌شود. از جمله این ویزاها می‌توان به ویزای مهمان علمی، ویزای تجاری، ویزای نمایشگاهی و ویزای شینگن همسر اشاره کرد.

شرایط و مدارک لازم برای اخذ انواع ویزای آلمان

اخذ انواع ویزای آلمان نیازمند ارائه مدارک و احراز شرایط مختلفی است بنابراین نمی‌توان مدارک و شرایط یکسانی برای دریافت این ویزاها در نظر گرفت. در ادامه به بررسی شرایط و مدارک لازم و مشترک برای دریافت انواع ویزای آلمان می‌پردازیم. برای اطلاع از جزئیات مربوطه می‌توانید با وکیل اخذ ویزا در ارتباط باشید.

 • داشتن تمکن مالی
 • شرایط سنی متناسب با نوع ویزای درخواستی
 • گواهی عدم وجود سوء پیشینه
 • تسلط به زبان
 • رزومه کاری (در صورت نیاز)
 • مدارک تحصیلی (در صورت نیاز)
 • مدارک هویتی
 • پاسپورت معتبر
 • چند قطعه عکس پرسنلی
 • فرم درخواست ویزا
 • اثبات وجود محل اقامت در آلمان
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما (در صورت نیاز)
 • بیمه مسافرتی
 • دعوت‌نامه یا نامه پذیرش (در صورت نیاز)
 • ترجمه مدارک

هزینه اخذ انواع ویزای آلمان

برای دریافت انواع ویزای آلمان و با توجه به شرایط، باید هزینه‌های مختلفی پرداخت کرد اما اگر می‌خواهید هزینه درخواست ویزا را بدانید، باید بگوییم که معمولا درخواست ویزای طولانی مدت، مشمول پرداخت هزینه ۷۵ یورویی بوده و افراد برای اخذ ویزاهای کوتاه مدت آلمان، حدود ۸۰ یورو می‌پردازند. توجه داشته باشید که هزینه درخواست ویزا برای کودکان زیر ۱۲ سال در حدود ۴۰ یورو است.

صدور ویزای آلمان چقدر زمان می‌برد؟

برای رزرو بلیط و انجام سایر امور مربوطه نیاز است که از زمان صدور انواع ویزای آلمان اطلاع داشته باشید تا برنامه‌ریزی مناسبی انجام دهید. طبیعتا با توجه به وجود انواع ویزا و همچنین شرایط مختلف افراد، نمی‌توان زمان واحدی برای این منظور در نظر گرفت اما معمولا بین ۱ تا ۴ هفته پس از ارائه مدارک، نتیجه مشخص شده و ویزا صادر می‌شود. با توجه به این‌که گاها این پروسه بسیار طولانی می‌شود، بهتر است از چندماه قبل از زمان سفر، برای دریافت ویزا اقدام کنید.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

وکیل اخذ ویزای آلمان
وکیل اخذ ویزای آلمان

وکیل برای اخذ انواع ویزای آلمان

بهتر است برای اخذ انواع ویزای آلمان از وکیل مهاجرت کمک بگیرید زیرا تجربه و علم انجام فرآیندهای مربوطه را دارا هستند. پیشنهاد ما به شما همکاری با وکلای گروه لاهه است زیرا توانسته‌اند ویزای تحصیلی آلمان، ویزای کاری، توریستی و… را برای متقاضیان دریافت کرده و به انجام اموری چون رفع ریجکتی ویزا، اخذ اقامت دائم و… بپردازند. برای دریافت مشاوره با مجموعه لاهه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

انواع ویزای آلمان بر اساس مدت اقامت در دسته‌های A ،B ،C و D قرار می‌گیرند؛ ویزاهای نوع A کم‌ترین مدت اقامت و نوع D بیشترین زمان اقامت را دارا هستند.

این ویزا معمولا با اعتبار سه ماهه برای متقاضیان صادر می‌شود.

بله، برای این منظور باید از دانشگاه یا موسسه آموزشی مربوطه نامه پذیرش دریافت نمایید.

هزینه اخذ انواع ویزا متفاوت است اما برای درخواست این ویزاها معمولا باید حدود ۸۰ یورو هزینه پرداخت شود.

این ویزا مجوزی است که به آن دسته از افراد که قصد رفتن به کشوری را دارند و برای رسیدن به مقصد باید در فرودگاه آلمان توقف داشته باشند تعلق می‌گیرد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ویزای تحصیلی انگلستان (Tier 4)
نوشتهٔ بعدی
هزینه خدمات درمانی در امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button