مهاجرت ورزشی به استرالیا

مهاجرت ورزشی استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا یکی از روش‌های مهاجرت به کشور زیبا و پهناور استرالیاست. ما در این مطلب سعی کرده‌ایم به سوالات رایج درباره چگونگی و نحوه مهاجرت از طریق ورزش به استرالیا و شرایط لازم برای اقدام به مهاجرت ورزشی در سال ۲۰۲۳ به این کشور بپردازیم و آن را مورد بررسی قرار دهیم. مهاجرت ورزشی به استرالیا برای ورزشکاران و هر فردی که در حوزه ورزش فعالیت می‌کند از تصمیمات مهم و سرنوشت ساز است.

افراد در هنگام تصمیم گیری برای اقدام به مهاجرت ورزشی با سوالات زیادی در مورد زمان و نحوه‌ی اقدام در مورد آن رو به رو می‌شوند. توجه داشته باشید که اطلاعات پراکنده و گزارشات غیر مستند افراد نمی‌تواند راهنمای خوبی برای گرفتن این تصمیم باشد و بهتر است در این زمینه در نهایت به یک وکیل مهاجرت مجرب مراجعه کنید تا ضریب موفقیت خود را تا جای ممکن افزایش دهید.

روش های مهاجرت ورزشی به استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا به دو روش اخذ ویزای موقت و دایم ممکن است. در صورتی که شما متقاضی شرکت در رویدادها و مسابقات ورزشی که در استرالیا برگزار می‌شوند، هستید، شما می‌توانید برای دریافت ویزای کوتاه مدت استرالیا اقدام کنید که مدت این ویزای موقت سه ماهه می‌باشد. اگر شما ورزشکار حرفه‌ای و بین المللی هستید و سوابق درخشانی در رشته ورزشی خود دارید می‌توانید با سوابق و مدارک قهرمانی خود و رزومه پربار   ویزای دایم استرالیا را اخذ نمایید.

چه افرادی می‌توانند برای مهاجرت ورزشی به استرالیا هستند؟

مهاجرت ورزشی به استرالیا مختص ورزشکاران و فعالان ورزشی است و این عزیزان باید بدانند، استرالیا یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت ورزشی شناخته شده است. ویزاهای ورزشی از زیر مجموعه ویزاهای خاص هستند که خود به ویزاهای نخبگان؛ هنرمندان و ورزشکاران تقسیم میشوند. در ابتدا باید بدانید که ویزای ورزشی لزوما برای خود افراد ورزشکار نیست و این ویزا برای مربیان؛ ورزشکاران و هواداران و به نوعی فعالان ورزشی صادر می‌شود. این افراد می‌توانند به منظور شرکت در رقابت یا آموزش به مقصد استرالیا سفر کنند.

مهاجرت ورزشی به استرالیا و نقش اسپانسر در کسب ویزای ورزشی

اگر شما در مهاجرت ورزشی به استرالیا، نوعی حمایت مالی از طرف یک اسپانسر تایید شده در استرالیا را داشته باشید کسب ویزای ورزشی بسیار آسان خواهد شد. با این حال اگر چنین موقعیتی برای شما فراهم نیست می‌توانید به کمک مشاوره با یک وکیل مهاجرت، انتخاب‌های بهینه‌تر و بهتری را در پیش بگیرید یا با مشاوره و بهره مندی از وکیل متخصص امور ورزشی در حوزه بین الملل نسبت به جذب اسپانسر اقدام کنید. آژانس‌های دولتی و سازمان‌های استرالیا، ارگان‌هایی هستند که می‌توانند از ویزای ورزشی حمایت کنند؛ این ارگان‌ها معمولا حامی رویدادهای ورزشی در استرالیا هستند.

آیا همچنان امکان استفاده از ویزای ۴۲۱ برای مهاجرت ورزشی به استرالیا امکان‌پذیر است؟

مهاجرت ورزشی به استرالیا برای آن دسته از ورزشکارانی امکان‌پذیر می‌باشد که قصد دارند از طریق ویزای ساب کلاس ۴۲۱ در طی یک بازه‌ی زمانی نسبتا کوتاه در استرالیا حضور داشته و خود را برای حضور در رقابت ورزشی یا تمرین آماده کنند اما بر اساس اعلامیه‌ی صادر شده از طرف اداره‌ی مهاجرت استرالیا هم اکنون این ویزا بسته شده و ورزشکاران میتوانند از روش‌های دیگری که برای این موضوع در نظر گرفته شده است برای مهاجرت به استرالیا استفاده کنند. توجه داشته باشید که قوانین مربوط به مهاجرت داینامیک بوده و می‌تواند بر حسب زمان و شرایط دچار تغییرات جدی شود، برای اطلاع از قوانین و شرایط جدید و اتخاذ بهترین تصمیم بهتر است با یک وکیل متخصص مهاجرت در این زمینه مشورت کنید.

مهاجرت ورزشی به استرالیا از طریق اخذ ویزای ۴۰۸

مهاجرت ورزشی به استرالیا از طریق دریافت ویزای ۴۰۸ به متقاضی اجازه می‌دهد تحت عنوان داور یا بازیکن یک تیم یا نهاد ورزشی به استرالیا مهاجرت کند. این ویزا ماهیت موقت داشته و نهایتا می‌تواند تا ۲ سال اعتبار داشته باشد. حداقل زمان در نظر گرفته شده برای ویزای ۴۰۸ سه ماه می‌باشد، اما از مزیت‌های این ویزا این است که افراد می‌توانند در این سفر با خانواده‌ی خود همراه باشند. از جمله مزیت‌های ویزای مذکور این است که برای دریافت آن نیاز به اسپانسر خاصی ندارید و صرفا کافیست بتوانید با یک باشگاه یا سازمان ورزشی در استرالیا؛ توافق نامه‌ای را ثبت و امضا کنید. همچنین هزینه‌های مالی برای مدیریت سفر خود و خانواده‌تان برعهده‌ی خوده فرد مهاجر می‌باشد.

مهاجرت از طریق ورزش به استرالیا
مهاجرت از طریق ورزش به استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا برای افراد نخبه و مشهور

مهاجرت ورزشی به استرالیا برای افرادی که توانسته‌اند در رشته‌ی ورزشی خود به موفقیت شایان توجهی برسند به مراتب پروسه‌ی ساده‌تری خواهد بود. ورزشکارانی که در زمینه‌ی حرفه‌ای خود به شهرت رسیده‌اند، می‌توانند از طریق اخذ ویزای ۸۵۸ برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند. نه تنها ورزشکاران بلکه مربیانی که از شهرت خوبی برخوردارند نیز می‌توانند از این طریق به استرالیا مهاجرت کنند.

برای اخذ این ویزا لازم است تا فرد مذکور یک معرف در استرالیا داشته باشد. سن افرادی که واجد شرایط برای اخذ این ویزا هستند بین ۱۸ تا ۵۵ سال تعریف شده است و از جمله شرایط اخذ این مدرک دریافت مدرک زبان با نمره‌ی ۴.۵ ایلتس و یا کسب نمره‌ی ۳۰ در آزمون pte می‌باشد و چنانچه فرد مهاجر نتواند چنین مدرکی را به دست آورد پس از مهاجرت با پرداخت مبلغی به اداره‌ی مهاجرت استرالیا می‌تواند در کلاس آموزش زبان شرکت کند. به این ترتیب از مهم‌ترین فاکتورهای مهاجرت ورزشی به استرالیا آشنایی با زبان کشور میزبان است.

فردی که قصد دریافت چنین ویزایی برای مهاجرت ورزشی به استرالیا را دارد باید بتواند ثابت کند که قادر است در استرالیا شغل پیدا کرده و حضور موثری در مورد رشته‌ی تخصصی خود خواهد داشت و این موضوع از مهم‌ترین چالش‌های مربوط به مهاجرت ورزشی به استرالیا می‌باشد. میزان این درآمد ۱۵۳۶۰۰ دلار در سال می‌باشد اما چنانچه فردی دارای مدرک دکتراست نیازی به اثبات میزان درآمد نخواهد داشت.

پروسه‌ی مهاجرت از این طریق می‌تواند چالش‌ها و پرسش‌های زیادی را پیش روی افراد قرار دهد و افرادی که فرصت کافی برای ریسک نداشته و قصد دارند در کمترین زمان نسبت به مهاجرت ورزشی اقدام کنند لازم است تا در این زمینه با یک وکیل مهاجرتی مشورت کنند. قوانین مهاجرت ورزشی به استرالیا سالانه و بر اساس نیازها و شرایط این مقصد ممکن است دستخوش تغییراتی شود.

چگونگی کسب اعتبار برای مهاجرت ورزشی به استرالیا

افرادی که قصد دارند در مورد مهاجرت ورزشی به استرالیا اقدام کنند، می‌توانند از طریق شرکت در مسابقه‌های بین المللی یا عضو شدن در انجمن‌های مخصوص به حرفه‌ی ورزشی خود یا چاپ مقالات ورزشی در مجلات معتبر بین المللی در شناساندن خود به معرف، ضریب موفقیت خود را افزایش دهند. چنانچه قصد داشته باشید که در یک رویداد ورزشی در استرالیا شرکت به عمل آورید لازم است تا از طرف تیم‌های ورزشی دعوت نامه داشته باشید. این دعوت نامه همچنین میتواند از طرف یک نهاد دولتی مرتبط با ورزش اخذ شود. با این حال نقش اسپانسر مالی برای عضویت یافتن در یک باشگاه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

هزینه های مهاجرت از طریق دریافت ویزای تلنت ورزشی استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا می‌تواند هزینه‌هایی را پیش روی فرد قرار دهد. متقاضی با هزینه‌ای معادل ۴۱۱۰ دلار میتواند در مورد اخذ ویزای تلنت اقدام کند؛ همسر فرد متقاضی نیز نیازمند پرداخت مبلغ ۲۰۵۵ دلار میباشد. فرزندان این افراد که زیر ۱۸ سال سن دارند نیز لازم است مبلغی معادل ۱۰۳۰ دلار پرداخت کنند. هزینه‌ی ویزای ساب کلاس ۴۰۸ نیز ۳۱۰ دلار می‌باشد که این مبلغ به دلیل مدت اقامت کوتاه و شرایط این ویزا در نظر گرفته شده است.

درآمد مربیان بدنسازی در استرالیا

مهاجرت ورزشی به استرالیا یکی از مسیرهای مهاجرت برای مربیان رشته ورزشی بدنسازی می‌باشد. قشر قابل توجهی از مربیانی که علاقه‌مند به مهاجرت ورزشی به استرالیا هستند، مربیان بدنسازی بوده و این سوال پیش خواهد آمد که درآمد یک مربی بدنسازی در استرالیا چقدر است؟

مهاجرت ورزشی به استرالیا برای مربیان می‌تواند یک انتخاب اقتصادی و سرنوشت ساز باشد. درآمد این افراد با توجه به سابقه‌ی کار می‌تواند تا حدی متغیر باشد اما برآورد می‌شود که درآمد یک مربی ورزشی حدودا ۷۵۰۰۰ دلار در سال باشد؛ همچنین این موضوع تاثیر پذیرفته از شهر محل فعالیت شما نیز خواهد بود؛ به طور مثال یک مربی ورزشی در شهر سیدنی می‌تواند درآمدی در حدود ۵۵۰۰۰ دلار در سال داشته باشد اما این مبلغ در شهر ملبورن به ۱۱۳۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

با این وجود شرایط هر یک از افراد می‌تواند متفاوت باشد و اهداف افراد با وجود داشتن تخصص مشابه متفاوت است، توجه داشته باشید که اطلاعات پراکنده و تجارب افراد مهاجر لزوما بهترین منبع برای تصمیم گیری در مورد این موضوع حساس نیست و می‌توان به کمک یک مشاور در امور مهاجرتی ضریب موفقیت در این امر سرنوشت ساز را افزایش داد.

مهاجرت ورزشی به استرالیا و مدارک لازم برای آن

برای مهاجرت ورزشی به استرالیا و اینکه بتوانید برای دریافت ویزای ورزشی استرالیا اقدام کنید باید مدارک لازم را دارا باشید. مدارک لازم برای مهاجرت ورزشی به استرالیا عبارتند است از:

الف. ارائه مدرک زبان انگلیسی
ب. داشتن سوابق کاری خوب و حرفه‌ای
پ. ارائه گذرنامه
ت. ارائه دعوت نامه کاری از طرف اسپانسر استرالیایی
ج. ترجمه مدارک تحصیلی
چ. پر کردن فرم ویزای مربوطه

بیشتر بدانید:  انواع ویزای استرالیا

وکیل برای مهاجرت ورزشی به استرالیا
وکیل برای مهاجرت ورزشی به استرالیا

خدمات گروه لاهه در زمینه‌ی مهاجرت ورزشی به استرالیا

گروه بین المللی لاهه آماده‌ ارائه‌ی خدمات به افرادیست که قصد دارند از طریق فعالیت ورزشی به استرالیا مهاجرت کنند. همچنین شما می‌توانید در امور مربوط به مهاجرت با وکلای مهاجرتی این گروه به مشورت بپردازید. همکاری با یک وکیل مهاجرت به استرالیا می‌تواند شانس موفقیت افراد در امر مهاجرت را افزایش داده و آن‌ها را به سمت بهینه‌ترین انتخاب‌ها هدایت کند. مشاوران و وکلای مهاجرتی گروه حقوقی بین المللی لاهه به شما در پروسه مهاجرت ورزشی به استرالیا کمک کرده و شما را تا زمان رسیدن به نتیجه تنها نخواهند گذاشت. برای دریافت مشاوره و اقدام برای مهاجرت ورزشی به استرالیا از طریق راه‌های ارتباطی عنوان شده در سایت، با ما ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول

بله استرالیا کشور خوبی برای مهاجرت ورزشی محسوب می شود لکن متقاضیان مهاجرت به این کشور باید متناسب با رشته خودشان بازار کار در استرالیا را مطالعه و بررسی کنند.

ورزشکاران حرفه ای و آماتور، مربیان، داوران، مدیران ورزشی، فعالان ورزشی و هواداران ورزشی امکان مهاجرت ورزشی به استرالیا را دارند.

رشته های کریکت، بسکتبال، راگبی، شنا، تنیس آزاد، تنیس آزاد، اسب سواری و اتومبیل رانی از رشته های پرطرفدار و مناسب کشور استرالیا هستند.

هزینه ها سالانه ممکن است متغیر باشد و در حال حاضر حدود ۴۱۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار استرالیا هزینه ورزشی به استرالیا می باشد.

بله نمره حداقل ۵/۴ آّیلتس یا کسب  نمره ۳۰ آزمون pte

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۴ میانگین امتیاز: ۳.۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در استرالیا
نوشتهٔ بعدی
ریجکت شدن ویزای شینگن

دیگر مطالب این دسته بندی

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر من فوتبالیست هستم بازیم خیلی خوبه و رزومه خوبی هم دارم مدرک زبان هم دارم میتونم از طریق فوتبال اقدام کنم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۱ آذر ۱۴۰۱ ۱۰:۳۸

   اگر قصد مهاجرت ورزشی به استرالیا را دارید کافی است تا فرم ارزیابی مهاجرت تکمیل نمایید تا پس از بررسی رزومه شما از طریق مشاورین ما با شما تماس گرفته شود. مهاجرت ورزشی به سایر کشورها نیز برای شما امکانپذیر می باشد. 

 • سلام روز بخیر ببخشید من توی رشته بوکس به صورت حرفه ای فعالیت می کنم اما مدرک زبان ندارم. میتونم از طریق ورزش به استرالیا مهاجرت کنم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۳۷

   سلام بر شما،
   خیر درصورتیکه متقاضی مهاجرت ورزشی به استرالیا هستید اخذ مدرک زبان برای شما الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button