مهاجرت ورزشی به انگلستان

مهاجرت ورزشی به انگلستان

مهاجرت ورزشی به انگلستان در سال جدید را می توان یکی از راه های جذاب مهاجرت به این کشور دانست. انگلستان با داشتن موقعیت جغرافیایی و همچنین آب و هوای معتدل همواره مقصد بسیاری از مهاجران بوده است. کشور انگلستان به سطح بالای کیفیت آموزشی و ورزشی خود در جهان معروف است به همین جهت مهاجرت ورزشی به این کشور متقاضیانی بسیاری دارد. در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا با ورزش در انگلستان بیشتر آشنا شوید.

چرا مهاجرت ورزشی به انگلستان؟

وکیل متخصص مهاجرت بیان میدارد: پیشرفت ورزش در انگلستان به قرن ۱۹ میلادی باز می گردد. از محبوب ترین رشته های ورزشی در انگلستان می توان به فوتبال، تنیس و بوکس اشاره کرد. فاکتور مهارت و توانمندی ورزشکاران برای مهاجرت ورزشی به انگلستان بسیار حائز اهمیت است. برای مهاجرت ورزشی به انگلستان باید اسپانسر یا دعوتنامه داشته و همچنین از نظر مهارت در ورزش در سطح بسیار بالای جهانی یا ملی قرار داشته باشید. در ادامه به معرفی روش ها و شرایط مهاجرت ورزشی به انگلستان می پردازیم.

ویزای ورزشی انگلستان

انگلستان برای ورزشکاران ویزای درجه ۲ را در نظر گرفته است. درست است که اخذ ویزای ورزشی انگلستان کمی دشوار به نظر می رسد اما یکی از بهترین راه های رسیدن به اقامت دائم انگلستان در کوتاه ترین مدت است. مربیان حرفه ای هم می توانند با اخذ این ویزا به انگلستان مهاجرت نمایند. مدت زمان اعتبار ویزای ورزشی انگلستان ۳ سال است که برای یک دوره ۳ ساله مجددا تمدید می شود که پس از گذشت ۵ سال فرد می تواند برای اقامت دائم انگلیس اقدام نماید.

مهاجرت به انگلیس از طریق ورزش
مهاجرت به انگلیس از طریق ورزش

افراد واجد شرایط برای مهاجرت ورزشی به انگلستان

سه دسته از افراد امکان مهاجرت ورزشی به انگلستان را دارند.

 • دسته اول ورزشکاران حرفه ای و مدال آوران بین المللی هستند که می توانند با ارائه رزومه خود و همچنین گواهی اسپانسر ویزای انگلستان را دریافت نمایند.
 • دسته دوم مربیان حرفه ای در سطح بین المللی هستند که این گروه هم نیازمند دعوتنامه یا گواهی اسپانسر می باشد.
 • دسته سوم افرادی هستند که پتانسیل مدال آوری در سطح جهانی را دارند و توانسته اند از یکی از مراکز ورزشی معتبر انگلستان پذیرش بگیرند. این افراد باید توسط همان مرکز ورزشی تایید شوند تا موفق به اخذ ویزای ورزشی انگلستان شوند. افراد نام برده باید مدرک بین المللی زبان خود را نیز ارائه دهند.

مزایا مهاجرت ورزشی به انگلستان

مهاجرت از طریق ورزش هم همچون دیگر روش های مهاجرت به انگلستان مزایای بسیاری دارد که دانستن این ها می تواند بیش از پیش شما را برای مهاجرت به این کشور ترغیب نماید.

۱) فردی که از طریق ویزای ورزشی به انگلستان وارد شده است می تواند در کنار حرفه ی ورزشی خود در صورتیکه به آن خللی وارد نشود به تحصیل بپردازد.
۲) امکان اشتغال به شغل دوم هم برای این ورزشکاران فراهم است اما باید نظر داشته باشیم که این شغل دوم لزوما باید مرتبط با ورزش باشد مانند اشتغال در گویندگی ورزش که مرتبط هم هست.
۳) امکان اخذ اقامت دائم پس از گذشت ۵ سال از مهاجرت با پرداخت مالیات و شرکت در آزمون شهروندی بریتانیا.
۴) امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال و همچنین تحصیل این افراد.
۵) ثبات اقتصادی
۶) امکانات ورزشی و رفاهی
۷) رعایت حقوق شهروندی
۸) بازی کردن برای تیم ملی کشور خود

معایب مهاجرت ورزشی به انگلستان

در عین حال که امکان دارد با مهاجرت به انگلستان آینده ای درخشان در انتظار شما باشد اما به همان اندازه هم ممکن است پس از مهاجرت با مشکلات بسیاری روبرو شوید. در ادامه به معایب مهاجرت ورزشی به انگلستان می پردازیم.

 • هزینه های بالای زندگی در انگلستان
 • هزینه بالای خرید یا اجاره ی خانه
 • فرهنگ نژادپرستانه برخی از افراد

ثبت نام در آکادمی های ورزش در انگلستان

یکی از روش هایی که برای مهاجرت ورزشی به انگلستان نام بردیم گرفتن پذیرش از مراکز معتبر ورزشی برای افراد دارای پتانسیل است. شما می توانید در برنامه های استعدادیابی مراکز و آکادمی های ورزشی انگلستان شرکت کرده تا بتوانید از آن ها پذیرش بگیرید و از این طریق به اخذ ویزای ورزشی انگلستان برسید. از مهمترین این آکادمی ها آکادمی های فوتبال در انگلستان است. فوتبال در انگلستان هم در این کشور و هم در عرصه های بین المللی در سطح بالایی قرار دارد. در انگلستان کمپ های شناخته شده ای برای رشته تنیس و فوتبال وجود دارد که با پذیرش گرفتن از این کمپ ها و آکادمی ها می توانید علاوه بر رشد مهارتتان به اخذ اقامت انگلستان نیز نزدیک شوید. یکی از مشهورترین باشگاه های کروکت و تنیس در انگلستان و جهان باشگاه ویمبلدون است که هرساله میزبان مسابقات تنیس انگلستان نیز می باشد. شما برای پذیرش در رشته فوتبال نیز می توانید به آکادمی های لیورپول، منچستر یا اورتون مراجعه نمایید. این آکادمی ها در کنار تمرکز بر فوتبال بر تقویت زبان و همچنین ارائه برنامه های غذایی می پردازند.

شرایط مهاجرت ورزشی به انگلستان
شرایط مهاجرت ورزشی به انگلستان

مراحل اخذ ویزای ورزشی انگلستان

برای مهاجرت ورزشی به انگلستان قبل از درخواست ویزا از سفارت باید شخصا مراحلی را پشت سر بگذارید. این مراحل را در ادامه ذکر کرده ایم.

۱) اولین قدم برای اخذ ویزای ورزشی انگلستان داشتن گواهی پذیرش از مدارک معتبر و یا گواهی اسپانسر است.
۲) مرحله بعدی ثبت نام در وب سایت انگلستان است.
۳) برای احراز هویت و ثبت اطلاعات بیومتریک لازم است تا به یکی از مراکز بیومتریک در کشور خود یا کشورهای همسایه مراجعه نمایید. این اطلاعات شامل عکس و اثر انگشت می شود.
۴) شرکت در آزمایشات بیماری های مقاربی و سل.

مدارک اخذ ویزای ورزشی انگلستان

برای مهاجرت ورزشی به انگلستان باید مدارکی را به سفارت ارائه دهید که در صورت نقص یا جعلی بودن درخواست ویزای شما ریجکت می شود پس با دقت به مدارک ذکر شده در ادامه توجه نمایید.

۱) ارائه گواهی تمکن مالی معادل ۱۳۰۰ پوند (در صورتی که متقاضی اخذ ویزای همراه نیس می باشید باید برای هر فرد معادل ۷۰۰ پوند تمکن مالی خود را اثبات نمایید.)
۲) ارائه مدارک مربوط به بیومتریک
۳) ارائه مدرک زبان معتبر
۴) ارائه نتایج آزمایشات پزشکی
۵) گواهی پذیرش یا اسپانسر (گواهی شماره مرجع اسپانسر که جزئیات پیشنهاد اسپانسر به شما را در بردارد)
۶) مدارک شناسایی و ویزای معتبر

حدود سه هفته زمان می برد تا مقامات انگلستان درخواست شما را بررسی نمایند.

هزینه ویزای مهاجرت ورزشی به انگلستان

اخذ ویزا ورزشی انگلستان هزینه ای در بر دارد. هزینه اخذ ویزا ورزشکاری برای یک نفر معادل ۶۱۰ پوند است که برای هر فرد وابسته به شما که متقاضی ویزای همراه است باید ۶۱۰ پوند مجددا پرداخت نماید. زمانیکه قصد تمدید ویزای خود را داشته باشید باید ۷۱۰ پوند بپردازید.

مهاجرت ورزشی به انگلستان از طریق تحصیل در رشته تربیت بدنی

تحصیل در رشته تربیت بدنی در انگلستان در زیر مجموعه های مهاجرت تحصیلی قرار می گیرد اما رنگ و بوی ورزشی داشته و پرداختن به آن خالی از لطف نیست. دانشگاه هایی همچون بیرمنگام و لیورپول از برترین دانشگاه های ارائه دهنده ی رشته تربیت بدنی هستند که هرساله متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند. افراد پس از کسب تحصیلات آکادمیک می توانند در سازمان های ورزشی یا باشگاه های ورزشی معتبر مشغول به کار شوند.

مهاجرت ورزشی کم ریسک به انگلستان

وکیل مهاجرت به انگلستان بیان می دارد: ممکن است شما هم همچون دیگر افراد متقاضی مهاجرت با افرادی که قول مهاجرت با هزینه کم را میدهند مواجه شده باشید. این افراد یا با گرفتن پول از شما فرار می کنند یا با استفاده از روش های غیرقانونی جان و امنیت شما را در معرض خطر قرار می دهند پس عاقلانه ترین کار این است که قبل از سپردن امور مهاجرتی خود به افراد درمورد آن ها و صحت سخنانشان اطمینان کسب نمایید تا امور مهاجرتی خود را به افراد معتمد بسپارید.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای انگلستان تضمینی

مهاجرت ورزشی به انگلیس
مهاجرت ورزشی به انگلیس

وکیل مهاجرت ورزشی به انگلستان

با توجه به نکات ذکر شده از ابتدا تا انتهای این مطلب، باید بدانیم که مهاجرت از هر روشی از جمله مهاجرت ورزشی به انگلستان دارای مسائل و جزئیاتی است که شاید هر فرد عادی نتواند به تنهایی به این جزئیات توجه و عمل نماید.

برای مهاجرتی کم ریسک و موفق شما می توانید با گروه وکلای بین المللی لاهه که متخصص مهاجرت ورزشی به انگلستان هستند در ارتباط بوده و تمامی مراحل مهاجرت خود را با اطمینان خاطر به ایشان بسپارید.

سوالات متداول

مقامات انگلستان در طی ۳ هفته نتیجه درخواست ویزا را به شما اعلام می دارند.

این هزینه برابر با هزینه ویزا مهاجرت ورزشی به انگلستان و مبلغی معادل ۶۱۰ پوند است.

برای مشورت با گروه وکلای بین المللی لاهه می توانید فرم ارزیابی سایت را پر نموده تا توسط مشاوران ما با شما تماس برقرار شود.

مدت اعتبار ویزا مهاجرت ورزشی به انگلستان ۳ سال است که برای یک دوره ۳ ساله قابل تمدید است.

بله این افراد می توانند ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال اخذ نمایند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۶ میانگین امتیاز: ۴.۳]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت کاری به ایتالیا
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت کاری اتباع افغانستان به ترکیه

دیگر مطالب این دسته بندی

۶ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام وقت بخیر، من پزشک عمومی هستم با ۴ سال سابقه کار و مربی فوتبال با درجه c کشور و تجربه ۳ سال کار در سطح استان، برای مهاجرت کاری یا تحصیلی جهت ادامه فعالیت در رشته مربیگری فوتبال راهنمایی می‌فرمایید.

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۲۳ آبان ۱۴۰۲ ۱۵:۴۵

   سلام روز بخیر
   لطفا فرم ارزیابی مهاجرتی داخل سایت را تکمیل کنید، کارشناسان در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

 • سلام میشه با رشته والیبال با مقام کشوری ویزای مهاجرت ورزشی به انگلستان گرفت؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۵ تیر ۱۴۰۲ ۲۰:۳۱

   سلام وقت بخیر ابتدا باید رزومه شما توسط کارشناسان متخصص مهاجرتی ارزیابی شود.

 • سلام . هزینه ویزا برای مهاجرت ورزشی به انگلستان چقدر است؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۱۷

   سلام روز بخیر. هزینه صدور ویزا برای مهاجرت ورزشی به انگلستان ۶۱۰ پوند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button