مهاجرت ورزشی به آمریکا

مهاجرت ورزشی به آمریکا

مهاجرت ورزشی به آمریکا و شرایط آن در این مطلب توسط وکیل مهاجرت بررسی می شود. آوازه محبوبیت کشور آمریکا در تمام دنیا پیچیده است و هر فردی بعد از تصمیم برای مهاجرت اولین گزینه ای که در ذهنش می آید همین کشور است. در دنیای امروز و با پیشرفت و توسعه ورزش های گروهی و فردی افراد زیادی در تلاشند تا در دوره ها و آکادمی های برتر دنیا و تحت نظر مربیان مجرب آموزش ببیند و تمرین کنند و بتوانند از همین طریق به عضویت باشگاه ها در آیند و در مسابقات بین المللی افتخارآفرینی کنند. کشور آمریکا برای ورزشکاران شرایطی را فراهم می آورد تا در آرامش و رفاه کامل تنها بر هدف خود تمرکز کنند. به طور کلی مهاجرت به آمریکا علی الخصوص مهاجرت ورزشی نوید بخش آینده ای درخشان به شما است.

مهاجرت ورزشی به آمریکا و شرایط کلی آن

مهاجرت ورزشی به آمریکا بیشتر از طریق اخذ ویزای نوع P آمریکا صورت می پذیرد. ورزشکاران برای مهاجرت ورزشی به آمریکا نیازمند شرایط زیادی هستند اما مهمترین آن این است که عضو یک باشگاه معتبر بین المللی باشند یا در عرصه های بین المللی فعالیت کنند. ورزشکاران برای مهاجرت ورزشی به آمریکا متناسب شرایط خود ویزاهای متنوع و متفاوتی دریافت می کنند یعنی برای همه ورزشکارانی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند یک نوع ویزای یکسان صادر نمی شود. در ادامه انواع ویزای ورزشکاری آمریکا را بررسی می کنیم.

بیشتر بدانید:  ویزای NIW یا EB2 آمریکا چیست؟

مهاجرت به آمریکا از طریق ورزش
مهاجرت به آمریکا از طریق ورزش

انواع ویزای ورزشکاری آمریکا

آمریکا یکی از کشورهایی است که تنوع بالایی از ویزا را برای افراد متناسب با شرایطشان صادر می کند و منظم ترین سیستم اعطای ویزا در جهان را داراست. برای افرادی که قصد مهاجرت ورزشی به آمریکا را دارند ویزاهای مختلفی صادر می شود.

ویزای P1

ویزای P1 نوعی ویزای غیر مهاجرتی برای ورزشکاران و هنرمندان با تابعیت خارجی است که اجازه حضور موقت در آمریکا را آن هم برای اجرایی خاص یا برنامه ای ویژه می دهد. ورزشکارانی که قصد مهاجرت ورزشی به آمریکا را دارند و می خواهند خانواده شان نیز همراهشان باشند می توانند برای این ویزا درخواست دهند اما باید بدانیم اخذ ویزا شرایط بسیار سختی دارد که برخی از آن ها عبارتند از:

۱) شرکت در رویداد بین المللی
۲) ارائه قرارداد با باشگاه و یا لیگ
۳) شرکت در لیگ های برتر ورزش در آمریکا
۴) همراهی تیم ملی در مسابقات بین المللی
۵) ارائه قرارداد با یک رسانه یا مربی

دارندگان ویزای P1 باید عضو گروه باشند در نتیجه افرادی که به تنهایی به فعالیت های هنری و ورزشی می پردازند امکان اخذ این ویزا را ندارند. همراهان این افراد نمی توانند با اخذ ویزای همراه آمریکا به اشتغال بپردازند اما می توانند ادامه تحصیل دهند. افراد این گروه باید حداقل یک سال اخیر را در این گروه به فعالیت پرداخته باشند. مهاجرت ورزشی به آمریکا از طریق اخذ ویزای P1 این امکان را برای شما به وجود می آورد که بتوانید برای دریافت اقامت ۵ ساله آمریکا اقدام کنید و در نهایت اقامت دائم این کشور را بدست آورید.

ویزای P2

ویزای P2 زمانی صادر می شود که ورزشکاران بخواهند برای شرکت در برنامه ای که ۲ شرکت تدارک دیده اند به آمریکا سفر کنند. یکی از این شرکت ها باید تابعیت آمریکایی داشته باشد. برای دارندگان ویزای P2 ویزای همراه صادر می شود که این افراد نمی توانند در آمریکا مشغول به کار شوند. شما با دریافت ویزای P2 می توانید پس از گذشت مدت قانونی برای اقامت ۵ ساله و در نهایت دائم آمریکا درخواست دهید. شروط اخذ ویزای P2 به شرح ذیل است:

۱) برنامه توسط دو شرکت که یکی از آن ها تابعیت آمریکایی دارد برگزار شود.
۲) متقاضی بسیار با تجربه بوده و در آمریکا شخصی با چنین قابلیتی وجود نداشته باشد.

ویزای P3

ویزای P3 نیز همچون ۲ ویزای قبلی مناسب برای مهاجرت ورزشی به آمریکا است. ویزای P3 برخلاف ویزای P1  هم برای افراد عضو گروه و هم برای افرادی که به صورت انفرادی فعالیت می کنند صادر می شود. شما می توانید برای برگزاری یک برنامه هنری و ورزشی و یا شرکت در آن برای اخذ این نوع ویزا درخواست دهید. برای دریافت این ویزا باید به دولت آمریکا ثابت کنید که برای برنامه ریزی، توسعه، مربی گری یا آموزش قصد ورود به این کشور را دارید. یکی از مهمترین شروطی که برای دریافت این ویزا وجود دارد این است که متقاضی باید حداقل ۱۸ ساله باشد.

ویزایP4

ویزای P4 ویزایی است که تحت عنوان ویزای همراه برای خانواده متقاضیان ویزای P1/P2/P3 صادر می شود.

ویزای B1

ویزای B1 نوعی ویزای ورزشی آمریکا است که طرفداران زیادی هم دارد. این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد دارند در فعالیت های تجاری ورزش محور شرکت کنند. شما می توانید از طریق دریافت این ویزا در کنفرانس های ورزشی و علمی شرکت کنید. ورزشکارانی که قصد شرکت در مسابقه ای خاص در آمریکا را دارند نیز می توانند از طریق این ویزا اقدام کنند.

ویزای O1

این ویزا نیز در دسته ویزاهایی قرار می گیرد که مناسب مهاجرت ورزشی به آمریکا هستند و برای مسابقات خاصی آماده می شوند. این ویزا به صورت فردی صادر می شود و برای گروه های  هنری و ورزشی صادر نخواهد شد.

ویزای نخبگان آمریکا یا EB1

ویزای نخبگان آمریکا برای هنرمندان و ورزشکارانی که استعداد خارق العاده ای داشته باشند و نمونه آن ها پیدا نشود صادر می شود. دارندگان ویزای EB1 می توانند برای خانواده شان ویزای همراه دریافت کنند و به محض ورود به آمریکا برای گرین کارت درخواست دهند.

مهاجرت ورزشی رایگان به آمریکا!

مهاجرت ورزشی به آمریکا از طریق اخذ کمک هزینه یا بورسیه ممکن است؟ چه شرایطی دارد؟ بیش از ۱۰ سال گذشته انجمن ورزشی کالج های آمریکا به دانش آموزان، دانشجویان و ورزشکاران مستعد بورسیه هایی برای ادامه تحصیل و همچنین ادامه حرفه ای فعالیت های ورزشی پرداخت می کردند. افراد می توانند با نشان دادن استعداد بی نظیر خود در ورزش هایی همچون گلف، دو و میدانی و فوتبال از این دولت بورسیه دریافت کنند. دانشجویان بین المللی نیز می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

هزینه مهاجرت ورزشی به آمریکا

همانطور که پیش تر گفتیم مهاجرت ورزشی به آمریکا انواع مختلفی دارد. برای مهاجرت ورزشی همچون مهاجرت تحصیلی به آمریکا نمی توان هزینه مشخصی را اعلام کرد و با توجه به طیف متنوع ویزاهای ورزشی این کشور هزینه های متفاوتی دارد به همین خاطر پیشنهاد می شود تا شرایط خود را برای یک وکیل مهاجرت به آمریکا شرح دهید تا وی متناسب با شرایط شما بهترین ویزای ورزشی را پیشنهاد داده و هزینه آن را نیز برایتان مشخص نماید.

دریافت گرین کارت از طریق مهاجرت ورزشی به آمریکا

وکیل مهاجرت به آمریکا بیان میدارد: ویزاهای ذکر شده در ابتدای این مطلب ویزای غیرمهاجرتی و موقتی بوده اند که افراد برای شرکت در مسابقات و رویدادهای ورزشی به صورت موقتی به آمریکا سفر می کنند در نتیجه به سادگی نمی توان از طریق آن ها گرین کارت یا اقامت دائم آمریکا را بدست آورد اما بهترین راه برای رسیدن به این مهم، درخواست برای ویزای EB1 یا نخبگان آمریکا است که بلافاصله پس از ورود به این کشور از طریق این ویزا می توانید برای گرین کارت درخواست دهید.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای آمریکا تضمینی

وکیل برای مهاجرت ورزشی به آمریکا
وکیل برای مهاجرت ورزشی به آمریکا

وکیل مهاجرت ورزشی به آمریکا

مهاجرت ورزشی به آمریکا به نسبت سایر روش های مهاجرت به این کشور دشوارتر به نظر می رسد و فیلتر گزینش سفارت و دولت آمریکا برای اعطا ویزای ورزشی به افراد به قدری قوی است که هر فردی به سادگی قادر به عبور از آن نخواهد بود به همین خاطر ممکن است افراد زیادی بدلیل عدم اطلاع از شرایط دقیق مهاجرت ورزشی به آمریکا وقت و هزینه خود را در این مسیر هدر بدهند. گروه وکلای لاهه با تشکیل دپارتمان ورزشی متشکل از برترین وکلای ورزشی ایرانی و خارجی  می توانند شما را در خصوص مهاجرت ورزشی به کشورهایی نظیر آلمان، اسپانیا، آمریکا و انگلستان از طریق  انعقاد قرارداد با باشگاه ها یا ترانسفر بازیکن به اروپا و یا ثبت نام در آکادمی های فوتبال و همچنین اخذ ویزای ورزشی کشورهای مذکور همراهی نمایند. همچنین شما می توانید برای دریافت وقت از سفارت آمریکا در کوتاه ترین زمان به وکلای مهاجرتی گروه وکلای لاهه مراجعه نمایید.

سوالات متداول

در ابتدای راه شما با ویزاهای موقت ورزشی آمریکا قادر به دریافت گرین کارت و اقامت آمریکا نخواهید بود. تنها از طریق ویزای eb1 می توانید بلافاصله گرین کارت دریافت کنید.

خیر در بیشتر روش های مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا تسلط به زبان انگلیسی شرط نمی باشد.

این افراد درصورتی که بتوانند استعداد و مهارت و تجربه خود را ثابت کنند ویزای ورزشی آمریکا را دریافت می کنند.

بله دارندگان ویزای ورزشی آمریکا می توانند برای همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال خود ویزای همراه بگیرند.

بله دولت آمریکا به دارندگان ویزای ورزشی این اجازه را می دهد که به صورت موقت در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند یا در دوره های علمی و آموزشی شرکت کنند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۸ میانگین امتیاز: ۴.۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
معرفی دانشگاه پمپئو فابرا اسپانیا
نوشتهٔ بعدی
مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی

دیگر مطالب این دسته بندی

۴ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام و درود من میخواستم بدونم که کسایی که بدون مدرک تحصیلی هستند میتونن مهاجرت کنند؟ به منظوره ترک تحصیل بودن ولی کارت پایان خدمت دارم و سنمم ۲۰ هستش ۸ سال تمرین بسکتبال حرفه ای کردم منتخب مسابقه رسمی زیادی رفتم و حتی در تمرینات ملی هم بودم ولی به هیچ نتیجه ای نرسیدم ویزایی صادر میشود که برم انجا و تست بسکتبال بدهم ؟

  پاسخ
  • مدیر دفتر لاهه
   ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ۱۶:۲۰

   سلام روزخوش،در خصوص مهاجرت ورزشی به امریکا رزومه خودتون رو داخل واتساپ به شماره پشتیبانی در سایت ارسال بفرمایید.

 • سلام روز بخیر !
  من ۱ نیم سال در رشته بوکس فعالیت کردم و زبان انگلیسی هم خوبه (متوسطه) و سن منم ۱۴ سالمه
  من می توانم برای ادامه ورزش به آمریکا مهاجرت کنم.

  پاسخ
  • مدیر دفتر لاهه
   ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۸:۵۰

   سلام و عرض ادب، با توجه به تخصصی بودن موضوع، لطفا فرم ارزیابی مشاوره را جهت ارتباط با وکیل بین المللی متخصص در این زمینه را تکمیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button