مهاجرت با سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا و شرایط آن اصلی ترین موضوعی است که در مطلب مورد بررسی قرار می گیرد. در آمریکا روش های مختلفی برای سرمایه گذاری وجود دارد که به سرمایه گذار این امکان را می دهد تا بتوانند مدت مشخصی را در آمریکا زندگی کنند. در برخی از روش های مهاجرت  سرمایه گذاری به آمریکا اقامت دائم یا گرین کارت این کشور به سرمایه گذار اهدا می شود. از طریق سرمایه گذاری در آمریکا در اصل با یک تیر و دو نشان زده اید؛ هم اقامت این کشور را بدست می آورید و هم سود زیادی نصیبتان می شود. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آمریکا چه شرایطی دارد؟ سرمایه گذاری در آمریکا چه مزایایی دارد؟ با سرمایه گذاری در آمریکا می توان به اقامت دائم این کشور رسید؟ در این مطلب به این سوالات پاسخ می دهیم.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری چه روش هایی دارد؟

مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا از راه های مختلفی صورت می گیرد که هر کدام شرایط و مزایای متفاوتی دارند. سرمایه گذاری در آمریکا با روش های زیر امکانپذیر است:

۱) خرید اوراق قرضه دولتی
۲) خرید ملک
۳) خرید بیزینس
۴) ثبت شرکت
۵) سرمایه گذاری از طریق ویزای EB5

خرید اوراق قرضه دولتی

یکی از راه های مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا خرید اوراق قرضه این کشور است. خرید اوراق قرضه دولتی با مبلغ حداقل ۱ میلیون دلار شما را به اقامت این کشور می رساند. مهمترین مزیت سرمایه گذاری در آمریکا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی این کشور این است که در این روش ریسک کمتری را متحمل می شوید. در خرید اوراق قرضه شما مستقیما با دولت و فروشنده در ارتباط هستید و این بدون واسطه بودن احتمال کلاهبرداری ها را کاهش می دهد. اقتصاد قوی آمریکا و با نگاه به این کشور به عنوان بزرگترین و پرقدرت ترین قطب اقتصادی جهان این را در می یابیم که احتمال سقوط ارزش اوراق های قرضه یا شکست پروژه های مربوطه بسیار پایین بوده و شما می توانید با اطمینان خاطر در این پروژه ها سرمایه گذاری کنید.

مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا از طریق خرید ملک

خرید ملک در آمریکا همچون برخی از دیگر کشورها مثل فرانسه منجر به اقامت این کشور نمی شود و مهمترین نکته در این خصوص این است که شما برای خرید ملک در این کشور نیازمند اقامتی اولیه می باشید یعنی برای خرید ملک باید در این کشور حضور داشته باشید. البته باید بدانیم با ویزای توریستی کشور آمریکا می توان در این کشور ملک خرید. قیمت خرید ملک در آمریکا  بالا بوده و در هر شهر متفاوت است. برای مثال قیمت خرید ملک در نیویورک ۱۴ هزار دلار در هر متر مربع و در شهر بوستون ۱۰ هزار دلار در هر متر مربع است.

خرید بیزینس

خرید بیزینس همانطور که از نامش پیداست یعنی فردی برای خرید یک سرمایه گذاری آماده مثل هتل یا رستوران اقدام کند. در این روش شما باید به مدارک و گزارشات مالی بیزینس مربوطه مراجعه کرده و از پرداخت های مالیات، سود و زیان های وارده و هزینه ها مطلع شوید. خرید بیزینس در آمریکا امکان زندگی در این کشور را برای شما و خانواده تان فراهم می آورد.

ثبت شعبه شرکت در آمریکا

یکی از راه های مهاجرت به آمریکا ثبت شعبه شرکت در این کشور است. شما می توانید شعبه شرکتی که در آمریکا فعالیت می کند را در این کشور راه اندازی کنید به شرطی که از تاسیس شرکت مادر حداقل ۱ سال گذشته باشد. اقامتی که به متقاضی ثبت شعبه شرکت در آمریکا داده می شود ابتدا یک ساله است و دولت آمریکا با بررسی نحوه فعالیت این شعبه این اقامت را برای ۳ و سپس برای ۷ سال تمدید می کند که در نهایت به اقامت دائم منجر می شود. مدیران سطح بالای بین المللی می توانند از طریق اخذ ویزای EB1 نیز گرین کارت این کشور را بدست آورند.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری با ویزای EB5

ویزای EB5 به عنوان بهترین ویزایی که برای سرمایه گذاران صادر می شود معروف است. ممکن است اخذ ویزای EB5 3 الی ۴ سال طول بکشد  ویزای EB5 از ۲ راه بدست می آید:

۱) سرمایه گذاری ۹۰۰ هزار دلاری: در این روش با سرمایه گذاری ۹۰۰ هزاری در مناطق خاص مشخص شده که ریسک بیشتری داشته و از امکانات کمتری برخوردارند می تواند ویزای EB5 دریافت کند. یکی از اصلی ترین شروط دریافت این ویزا، ایجاد ۱۰ موقیعت شغلی تمام وقت برای شهروندان این کشور است.

۲) سرمایه گذاری ۱ میلیون و ۸۰۰ دلاری: در این روش با سرمایه گذاری ۸۰۰/۱ در مناطق با نرخ بیکاری کم و ریسک کمتر و ایجاد ۱۰ موقعیت شغلی تمام وقت برای شهروندان آمریکایی می توانید به ویزای EB5 برسید.

سرمایه گذاری به ۲ روش بالا شرایطی دارد:

۱) مبلغ سرمایه گذاری باید کاملا توسط متقاضی تامین شود.
۲) متقاضی باید در کسب کارهای فعال سرمایه گذاری کند و سرمایه گذاری در اوراق قرضه و ملک در این دسته قرار نمی گیرد.
۳) سرمایه گذاری ۹۰۰ هزار دلاری صرفا در مناطق روستایی و محروم با ریسک بالا امکانپذیر است.
۴) اقامت دائم آمریکا تحت شرایطی به سرمایه گذاران اعطا می شود.
۵) عدم نیاز به تحصیلات عالیه و تسلط به زبان انگلیسی

بیشتر بدانید:  ویزای نخبگان آمریکا

روشهای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری
روشهای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری کمتر از ۹۰۰ هزار دلار در آمریکا

وکیل مهاجرت به آمریکا بیان می دارد: یکی از بهترین ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا که برای سرمایه گذاران با نقدینگی کم صادر می شود ویزای E2 است در این روش شما می توانید با حداقل ۲۰۰ هزار دلار به آمریکا مهاجرت کنید. ویزای E2 ابتدائا ۵ ساله صادر می شود که متقاضی می تواند همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور ببرد اما گرین کارت به آن ها داده نمی شود. فرد می تواند بیزینس و سرمایه گذاری خود را تقویت کرده و گسترش دهد و از این طریق موفق شود ویزای EB5 اخذ کرده و به گرین کارت آمریکا برسد.

حداقل مبلغ برای مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا

برای سرمایه گذاری در آمریکا حداقلی نمی توان تعیین کرد و ممکن است شما بتوانید در برخی روش ها مثل خرید اوراق قرضه ۵۰۰ دلار نیز سرمایه گذاری کنید اما با سرمایه گذاری کم و حداقلی اقامت این کشور به شما تعلق نمی گیرد. برای مثال برای مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری در اوراق قرضه اگر بخواهید به اقامت برسید باید حداقل ۱ میلیون دلار سرمایه گذاری نمایید. اما شما می توانید با مبالغ کمتر مثل ۲۰۰ هزار دلار نیز اقامت آمریکا را بدست آورید.

ویزای همراه

سرمایه گذاران بین المللی آمریکا می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه بگیرند. در این حالت همسر و فرزندان این افراد می توانند به تحصیل رایگان و همچنین اشتغال بپردازند. به موجب ویزای همراه خانواده شما در این کشور در کنارتان زندگی خواهند کرد تا شما با  آسودگی خاطر به فعالیت بپردازید.

مزایا و معایب مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

 •  آمریکا با موافقت نامه های تجاری که با بسیاری از کشورها دارد بیشترین جامعه آماری مصرف کننده را در اختیار شما قرار می دهد.
 • آمریکا به عنوان غول صنعتی و اقتصادی جهان بهترین راه های ارتباطی را برای تجارت با سایر کشورها و شرکت ها پیش پای شما قرار می دهد.
 • دریافت گرین کارت و اقامت آمریکا از طریق سرمایه گذاری
 • امکان سرمایه گذاری با مبالغ متفاوت
 • بهره وری، انعطاف پذیری و سوددهی بالا
 • رقابت زیاد در میان سرمایه گذاران که موجب می شود سرمایه گذاران خرد کمتر دیده شوند.
 • فعالیت بسیار پر رنگ سرمایه گذاران بومی و قدیمی این کشور و به چالش کشیده شدن سرمایه گذاران تازه وارد

بهترین روش سرمایه گذاری در آمریکا

بهترین روش برای سرمایه گذاری در آمریکا و مهاجرت به این کشور بستگی به شما و شرایطتان دارد و نمی توان روشی را به طور صریح معرفی نمود و آن را برای همه تجویز کرد اما باید بدانید که سرمایه گذاری در روشی نتیجه بخش است که تمام جوانب آن روش در نظر گرفته شده و ریسک کمتری داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا

 • مدارک شناسایی اعم از شناسنامه و پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار
 • عکس پرسنلی
 • ارائه فرم I-526
 • مدارک اثبات کننده نسبت با همسر و فرزند
 • ارائه گواهی انتقال سرمایه
 • گواهی نشان دهنده منبع و تعلق سرمایه

مهاجرت تضمینی به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

اگر تصمیم به مهاجرت و سرمایه گذاری در آمریکا دارید حتما با عبارات این چنینی در فضاهای مجازی و وبسایت ها روبرو شده اید. طبیعی است که سرمایه گذاری در آمریکا شما را به اقامت این کشور می رساند اما به چه قیمتی؟ ممکن است برخی افراد سودجو با ارائه مدارک جعلی پروژه های ساختگی از شما سرمایه دریافت کنند و به شما وعده دهند که ما مدیران این پروژه هستیم و شما با سرمایه گذاری اقامت آمریکا را بدست می آورید. برای اینکه در دام این کلاهبرداران نیوفتید بهترین راه اعتبار سنجی سخنان این افراد از طریق تحقیق و استعلام گرفتن است.

بیشتر بدانید:  اخذ ویزای آمریکا تضمینی

وکیل برای سرمایه گذاری در آمریکا
وکیل برای سرمایه گذاری در آمریکا

وکیل مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا

مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا یکی از راه های بسیار پرهزینه و ریسک پذیر به این کشور است. به همین خاطر مهمتر از نحوه سرمایه گذاری شما، مشورت با افرادی است که قبلا در این مسیر فعالیت کرده و یا با زندگی در آمریکا از شاهدان عینی وضعیت بازار کار و اقتصاد این کشور هستند. گروه وکلای لاهه با همکاری وکلا و مشاورین مهاجرتی متخصص مقیم در آمریکا در زمینه خدمات مرتبط با سرمایه گذاری در آمریکا و اخذ ویزای آمریکا و گرین کارت این کشور فعالیت می کنند.

سوالات متداول

بله ایرانیان نیز می توانند درصورت رعایت شرایط، برای اخذ ویزای خویشاوندی آمریکا اقدام کنند.

خیر در بیشتر روش های مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا تسلط به زبان انگلیسی شرط نمی باشد.

شما با سرمایه گذاری حداقل ۹۰۰ هزار دلار می توانید ویزای EB5 را بدست آورید.

بله تحت رعایت شرایطی شما می توانید با خرید اوراق قرضه دولتی آمریکا اقامت این کشور را بدست آورید.

بله برای همسر و فرزندان سرمایه گذاران در آمریکا ویزای همراه صادر می شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل معماری در کانادا چگونه است؟
نوشتهٔ بعدی
معرفی دانشگاه بارسلونا اسپانیا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button