وکیل خوب برای مهاجرت را چگونه بشناسیم؟

وکیل خوب مهاجرت

زمانیکه قصد مهاجرت داریم ممکن است این سوال در ذهنمان ایجاد شود که وکیل خوب مهاجرت را چگونه میتوانیم تشخیص دهیم؟ پاسخ قطعی و مطمئنی به این سوال وجود ندارد اما با توجه به یک سری از ویژگی ها می توانیم به این موضوع پی ببریم که وکیل مهاجرت مدنظر ما تاچه میزان متبحر است؟
در نظر داشته باشید حتی یک وکیل مهاجرت خوب و بسیار حرفه ای نیز ممکن است درامور اخذ ویزای شما ناکام بماند اما داشتن وکیل مهاجرتی زبردست و باتجربه شانس شما را تا حد زیادی برای دریافت ویزا افزایش می دهد. در این مطلب به تعریف وکیل مهاجرت، بهترین راه های شناخت وکیل مهاجرت، شرح ویژگی های یک وکیل مهاجرت خوب و معرفی بهترین راهکارها برای یافتن وکیل مهاجرت می پردازیم.

وکیل خوب مهاجرت کیست؟

وکیل مهاجرتی خوب از نظر گروه وکلای لاهه شخصی است که در زمینه مهاجرت دارای تجربه و دانش و تخصص می باشد و در خصوص مهاجرت به کشور مقصد شما می تواند نقش موثری را ایفا کند، با توجه به این که قوانین داخلی کشورمان با دیگر کشور ها تفاوت دارد قوانین مهاجرت نیز برای هر کشور متفاوت است به عنوان مثال برخی از کشورها با پرداخت مبلغی به شما پاسپورت اعطا می کنند مانند کشور دومنیکا و برخی کشورها برای اخذ پاسپورت بایست اقلا ۵ سال وقت صرف کنید مانند کشور اسپانیا و خیلی از کشورهای دیگر وکیل مهاجرت خوب وکیلی است که علاوه بر دارا بودن حسن شهرت و سایر ویژگی های بایسته یک وکیل بین المللی از جمله حسن نیت، به قوانین کشور مقصد مهاجرت شما اشراف کامل داشته باشد بهتر است که وکیل مهاجرت تجربه زندگی در ایران و کشورهای دیگر را داشته باشد چرا که این مهم در انتخاب کشور مقصد به شما کمک شایانی می کند،پس در صورتی که در جستجو ی وکیل مهاجرت هستید،باید به دنبال چنین شخصی باشید.

مزایای داشتن وکیل خوب مهاجرت چیست؟

وکیل خوب مهاجرت برای افرادی که قصد مهاجرت دارند می تواند یک سکوی پرتاب باشد اما گاه افراد برای کاهش هزینه های مهاجرت از گرفتن وکیل اجتناب می کنند البته که گاهی حق الوکاله بالایی که وکلای مهاجرت تعیین می کنند بی تاثیر نیست اما خوب است بدانید پرونده مهاجرتی شما نیز مانند سوابق تحصیلی یا کاری در آینده شما موثر است و در صورت ریجکتی اسیب بیشتری ممکن است به شما وارد شود زیرا هم زمان خود را از دست داده اید و هم سابقه ریجکتی شما ثبت می شود که در صورت اقدام مجدد نیز کار را دشوار می نماید، توصیه ی ما به شما این است که اگرقصد اقدام به مهاجرت را دارید و اطلاعات کافی در زمینه ارائه مدارک و قوانین مهاجرت کشور مقصد ندارید، میتوانید با داشتن یک وکیل مهاجرت خوب انجام امور را بر خود آسان کنید.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزا

وکیل خوب برای مهاجرت
وکیل خوب برای مهاجرت

وظایف وکیل خوب مهاجرت چیست؟

یک وکیل خوب مهاجرت باید یک راهنمای حرفه ای باشد و بتواند علاوه بر ارایه راهکار و پلن مهاجرتی با توجه به شرایط شما بداند که ارائه دادن چه مدارکی از شما در کدام سفارت بیشتر مورد نظر واقع خواهد شد و چه مدرک یا مدارکی را نباید ارائه دهد همچنین در صورت نیاز به مدارک دیگرتان باید به شما اطلاع دهد تا ان را تهیه و در زمان مقرر به سفارت ارائه دهید.
روش های زیادی برای مهاجرت (تحصیلی – کاری – سرمایه گذاری و ….) وجود دارد وکیل مهاجرت می بایست بررسی نماید که بهترین روش و راهکار نتیجه بخش برای مهاجرت شما چه راهی است

وکیل خوب مهاجرت باید دارای دانش و علم کافی باشد

  • وکیل خوب مهاجرت و با سابقه می داند که آفیسر سفارت معمولا در مورد چه موضوعاتی سوال می پرسد فلذا باید به شما در خصوص سوالات احتمالی که مطرح خواهد شد راهنمایی ارائه کند تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.
  • اگر زمان کافی داشته باشید باید به شما در خصوص بالا بردن سطح زبان و همچنین تقویت رزومه کمک کند.
  • مشاوره در خصوص رزرو بلیط پرواز و هتل و اقدامات رفاهی در خصوص کشور مقصد یکی دیگر از انتظاراتی است که از وکیل خوب مهاجرت می رود.
  • وکیل مهاجرت خوب می تواند به شما کمک کند تا برای خود در کشور مقصد شغل پیدا کنید یا برای شما فرصت تحصیلی و …. فراهم می نماید

چرا باید برای مهاجرت وکیل خوب داشته باشیم؟

حالت های متفاوتی وجود دارد که در صورت وجود این گونه موارد باید حتما به وکیل مهاجرت مراجعه نمایید و توصیه می شود در صورت داشتن این شرایط از اقدام خودسرانه برای رفع این موارد خودداری کنید.
۱- زمانی که سابقه ریجکتی ویزا دارید.
۲- افرادی که سو پیشینه دارند.
۳- کسانی که در دریافت ویزا دچار تاخیر زمانی زیادی شده اند.
۴- در صورتی که روش مهاجرت شما دارای آمار بالای ریجکتی در کشور مقصد می باشد.
۵- کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی مهاجر را به عنوان نیروی کار دارند.
۶- در صورتی که دانش و توانایی لازم برای انجام امور مهاجرت خود را ندارید.
۷- افرادی که توانایی استفاده از اینترنت و انجام مراحل انلاین مربوط به مهاجرت را ندارند.
۸- در صورتی که وقت کافی برای پیگیری این امور را ندارید.

برای شناخت وکیل خوب مهاجرت چه سوالاتی را با وی مطرح کنیم؟

اولین و مهم ترین سوال این است که از وکیل مهاجرت خود بپرسید که آیا زمان کافی برای طرح سوالات و مطلع کردن شما را از پرونده مهاجرت دارد یا خیر؟ دیگر سوالاتی که می توانید مطرح کنید به قرار ذیل است:
۱- چه راهی را برای مهاجرت به شما پیشنهاد می کند و چرا این روش؟
۲- اگر در خصوص خانواده خود برای ویزا شدن نگران هستید از او بپرسید که ایا می توانید آن ها را به همراه خود ببرید یانه؟
۳- کشور های دیگری که شانس مهاجرت دارید را با وکیل خود بررسی نمایید.
۴- در خصوص هزینه ها سوال کنید.
۵- در خصوص تعداد پرونده های موفق سوال کنید.
نکته: این موضوع تضمین کننده ی حتمی شدن ویزای شما نیست اما مهارت وکیل را به شما نشان می دهد.
۶- در خصوص هزینه های مربوط به سفارت و کشور مقصد و… سوال کنید که ایا بر عهده شماست یا از هزینه قرارداد وکالت پرداخت می شود.
۷- در خصوص بازه زمانی روند مهاجرت تا ویزا شدن سوال کنید.

وکیل مهاجرت خود را از ایران انتخاب کنیم یا خارج از کشور؟

وکیل خوب مهاجرت هم در کشورمان وجود دارد هم در کشور های خارجی که انتخاب هرکدام دارای محاسن و معایبی است،اما آنچه می بایست بیشتر مدنظر شما صرفنظر از موقعیت مکانی وکیل مهاجرت قرار بگیرد تعهد امانتداری و تجربه و تخصص وکیل مهاجرتی است به طور خلاصه می توان دسترسیو ملاقات حضوری، امکان اجرای بهتر قرارداد،ارتباط ملموس را از مزایای انتخاب وکیل در کشور مبدا نسبت به کشور مقصد عنوان کرد چه اینکه در صىورت انتخاب وکیل مهاجرت در کشو مقصد در صورت اجرایی نشدن قرارداد شما با اهرم های فشار کم و هزینه های گاه سرسام آور وکیل جهت شکایت از وکیل مهاجرت خود مواجه هستید.

نکاتی در مورد تشخیص وکیل خوب برای مهاجرت

۱- وکیل خوب مهاجرت باید حتما دفتر وکالت داشته باشد.
۲- پروانه موسسه حقوقی
۳- داشتن مجوز کاریابی در خارج از کشور
۴- به قوانین مهاجرت کشور مقصد مسلط باشد
۵-تجربه مهاجرت و زندگی در خارج از ایران را داشته باشد (این مورد در انتخاب مقصد مهاجرتی شما و گوشزد کردن مشکلات موانع و همچنین موارد موثر در رشد فردی و اجتماعی شما موثر است)

بیشتر بدانید:  وقت سفارت (فوری و تضمینی)

وکیل خوب مهاجرت در تهران
وکیل خوب مهاجرت در تهران

گروه وکلای بین المللی لاهه

گروه وکلای بین المللی لاهه متشکل از وکلای متبحر و خوب در حوزه ی مهاجرت می باشد در صورتی که قصد مهاجرت دارید شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی با وکلای متخصص مهاجرت در ارتباط باشید تا روند مهاجرت شما به بهترین شکل ممکن برای پیگیری گردد.

سوالات متداول

بله گروه وکلای لاهه در اکثر کشورهاکه بیشتر مقصد مهاجرت هستند با وکلای مهاجرت همکاری می کند.

هزینه وکیل مهاجرتی بر اساس نوع ویزا ،پرونده مهاجرتی شما و کشور مقصدو….متغیر است. در این خصوص با توجه به نوع ویزا و سایر متغیرها با کارشناسان مهاجرت لاهه تماس حاصل فرمایید

در اکثر کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا، استرالیا، ژاپن، امارات، ترکیه و …

مشاوره در امور مهاجرت رایگان است.

اکثر وکلای خوب فعال در این مجموعه دارای مدرک دکترا در رشته های حقوقی می باشند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت مهندسین برق به کانادا چه شرایطی دارد؟
نوشتهٔ بعدی
معرفی کالج های اسپانیا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button