مهاجرت مهندسین برق به کانادا چه شرایطی دارد؟

مهاجرت مهندسین برق به کانادا

مهاجرت مهندسین برق به کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری و برنامه های استانی امکانپذیر است. شغل مهندسی برق در کانادا پس از فارغ التحصیلی از این رشته در دانشگاه، بازار کار پر رونق و خوبی دارد علاوه بر این درآمد ماهیانه این افراد به حدی است که بتوانند زندگی مرفهی برای خود بسازند. مهندسین برق در کانادا در چه موقعیت های شغلی می توانند مشغول شوند؟ شرایط مهاجرت مهندسین برق به کانادا چیست؟ با شغل مهندسی برق می توان اقامت دائم کانادا را گرفت؟ وکیل مهاجرت به کانادا در این مطلب به سوالات شما پاسخ خواهد داد.

شرایط شغل مهندسی برق در کانادا

شغل مهندسی برق در کانادا یکی از مشاغلی است که به صورت حرفه ای و تخصصی دنبال می شود. متقاضیان اشتغال در این رشته باید در دانشگاه رشته مهندسی برق پذیرش بگیرند. اگر بخواهید در کانادا به عنوان یک مهندس برق فعالیت کنید داشتن مدرک لیسانس این رشته و همچنین مدرک و تسلط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی بسته به استان موردنظرتان الزامی است. هرچه مدرک تحصیلی بهتری داشته باشید درآمد و موقعیت شغلیتان نیز بهتر خواهد بود. در نهایت یکی از اصلی ترین شروط مهاجرت مهندسین برق به کانادا، داشتن دو سال سابقه کاری مرتبط می باشد. شما می توانید با ارسال رزومه یا تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت در وبسایتمان، از مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا بهره مند شوید.

بهترین استان های کانادا برای شغل مهندسی برق

برای مهاجرت مهندسین برق به کانادا کدام استان ها شرایط بهتری دارند؟ در چه استانهایی موقعیت هایی شغلی بهتری پیدا می شود؟ ایالت کبک، انتاریو، آلبرتا و بریتیش کلمبیا بهترین استان ها برای مهاجرت مهندسین برق هستند در حالیکه در استان هایی همچون منیتوبا و نووا اسکوشیا از نظر بازار کار شرایط نسبتا ضعیفتری برای مهاجرت مهندسین برق دارند.

بیشتر بدانید:  شرایط مهاجرت به کانادا با شغل آشپزی

شرایط مهاجرت مهندسان برق به کانادا
شرایط مهاجرت مهندسان برق به کانادا

شغل مهندسی برق در کانادا از طریق اکسپرس اینتری و برنامه استانی

برنامه اکسپرس اینتری کانادا نوعی سیستم امتیاز بندی است که با ثبت نام شما، مطابق شرایطتان اعم از سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، تسلط به یک یا چند زبان، سابقه شغلی، تاهل و تجرد، نمره زبان و… امتیاز کسب می کنید. درصورتی که بتوانید امتیاز لازم را کسب نمایید کارفرمایان برای استخدام شما اقدام می کنند. درصورتیکه جاب آفر داشته باشید امتیاز بیشتری کسب می کنید. در نتیجه برنامه اکسپرس اینتری کانادا شما به این کشور سفر می کنید و دنبال شغل می گردید در نتیجه یکی از بهترین روش های مهاجرت مهندسین برق به کانادا، برنامه اکسپرس اینتری است.

برنامه استانی نیز مختص به هر استانی است یعنی هر استان سالیانه نیروی کار مورد نیاز خود را اعلام می کند و جذب مهاجر می نماید این پروسه زیر نظر اداره مهاجرت هر استان در کانادا انجام می شود. برای اطلاع از جزئیات روش های شغل مهندسی برق در کانادا می توانید با وکیل مهاجرت کاری مشورت نمایید.

درآمد شغل مهندسی برق در کانادا

درآمدی که از مهاجرت مهندسین برق به کانادا حاصل می شود چقدر است؟ درآمد شغل مهندسی برق در کانادا به میزان تحصیلات و همچنین سوابق شغلی متقاضی یا کارمند بستگی دارد در نتیجه همه مهندسین برق در کانادا یک درآمد مشخصی ندارد. به طور میانگین یک مهندس برق در کانادا سالیانه بین ۸۰ تا ۳۰۰ هزار دلار کانادا در آمد دارد. بسته به تخصص شما این رقم می تواند متفاوت باشد.

اقامت دائم کانادا برای مهندسین برق

مهاجرت کاری به کانادا از طریق شغل مهندسی برق منجر به اقامت دائم یا پاسپورت این کشور می شود؟ مهاجرت کاری به کاناداا در ابتدا با ویزای مهاجرتی اما بلند مدت ۲ تا ۳ ساله صادر می شود البته ممکن است سفارت نسبت به پرونده شما اجازه اقامت طولانی تر یا کوتاه تری در نظر بگیرد. پس از ۵ سال اشتغال در کانادا و پرداخت مالیات می توانید برای اقامت دائم این کشور نیز درخواست دهید. علاوه بر این پس از در دست داشتن اقامت دائم برای شما پاسپورت کانادایی نیز صادر خواهد شد.

موقعیت ها و وظایف شغلی یک مهندس برق

تصور کنید یک فردی در ایران رشته مهندسی برق خوانده است چه وظایف هایی در حیطه شغلی خود دارد؟ و یا ممکن است در چه موقعیت شغلی بتواند مشغول به کار شود؟ این سوالات برای مهاجرت مهندسین برق به کانادا نیز پرسیده می شوند. وظایف و موقعیت های شغلی مهندس برق بنا بر اطلاعاتی که از وکیل مهاجرت به کانادا کسب کردیم به شرح ذیل است:

  • مهندسی صدا و برق الکترونیک
  • مهندس سیستم های کنترل
  • مهندس برنامه ریزی سیستم های برقی
  • مهندس تست الکترونیک
  • مهندس شبکه برق
  • مهندس رادار
  • مهندس طراحی مدار دیجیتال
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا به صورت تضمینی

مهاجرت به کانادا با شغل حسابداری
مهاجرت به کانادا با شغل حسابداری

مهاجرت کاری به کانادا با وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت به کانادا فردی است که به شما کمک می کند تا در سختترین شرایط بهترین روش و مسیر را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کرده و با تسلط به قوانین و قواعد این کشور، راه کارهایی برای تسریع مسیرتان پیشنهاد می کند علاوه بر این با اطلاعات وی از هرگونه خطر کلاهبرداری و خسارت افراد سودجو در امان خواهید بود. شما می توانید با گروه وکلای لاهه از طریق ویزای جاب آفر کانادا به این کشور مهاجرت کنید کافی است تا فرم ارزیابی مهاجرت در وبسایت ما را تکمیل نمایید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند.

سوالات متداول

مهاجرت کاری به کانادا هزینه زیادی ندارد و تنها شامل ترجمه مدارک، مشاوره و همکاری با وکیل مهاجرت متخصص و سابمیت پرونده می باشد.

میانگین ۸۰ تا ۳۰۰ هزار دلار میانگین درآمد شغل مهندسی در این کشور است.

دو سال سابقه کار و همچنین حداقل مدرک لیسانس دو شرط اصلی برای مهاجرت این عزیزان است.

اعتبار این ویزا اغلب ۲ تا ۳ ساله است اما قابلیت تمدید و تبدیل به اقامت دائم را نیز دارد.

ایالت بریتیش کلمبیا و کبک بهترین مکان ها برای مهاجرت مهندسین برق هستند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
بهترین راه برای مهاجرت به ترکیه چیست؟
نوشتهٔ بعدی
وکیل خوب برای مهاجرت را چگونه بشناسیم؟

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button