تحصیل معماری در انگلستان

تحصیل معماری در انگلستان

تحصیل رشته معماری در انگلستان متقاضیان بسیاری دارد. معماری ساختمان های قدیمی و کلاسیک در انگلستان و همچنین سطح بالای تحصیل در این رشته یکی از دلایل جذب دانشجو به این کشور است. معرفی رشته معماری در انگلستان، هزینه تحصیل، بورسیه ها و مزایا و معایب تحصیل رشته معماری در انگلستان تیترهایی است که در این مطلب مورد ارزیابی قرار می گیرد.

تحصیل رشته معماری در انگلستان

تحصیل رشته معماری در انگلستان یکی از دلایل مهاجرت تحصیلی افراد به این کشور است. در کشور انگلستان رشته معماری در میان برترین و پرمتقاضی ترین رشته ها قرار دارد. در دانشگاه های این کشور در رشته معماری بیشتر بر عناصر فنی، طراحی و تاریخی اهمیت داده می شود. افراد با تمرکز بر این عناصر و با تلاش در طول تحصیل تئوریک و عملی خود می توانند به یکی از پردرآمدترین مشاغل انگلستان مشغول شوند.

مزایا و معایب تحصیل رشته معماری در انگلستان

تحصیل در خارج از ایران از جمله انگلستان، مزایا و معایبی دارد که توجه به آن ها خالی از لطف نیست.

از مزایای تحصیل رشته معماری در انگلستان می توان به: ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی، بازار کار و درآمد مناسب این رشته، تحصیل در برترین دانشگاه های معماری جهان، تحصیل به زبان انگلیسی، امکان ۲۰ ساعت اشتغال حین تحصیل و … اشاره نمود.

اما اگر بخواهیم به معایب تحصیل رشته معماری در انگلستان اشاره کنیم می توانیم، هزینه بالای زندگی و تحصیل در انگلستان را نام ببریم که البته با اشتغال حین تحصیل تا حدود زیادی تیم معایب را کم رنگ می کند. باید بدانیم برای تحصیل و مهاجرت به یک کشوری در نظر داشتن مزایا و معایب زندگی در آن کشور از فاکتورهای بسیار حائز اهمیت است.

رشته معماری در انگلستان
رشته معماری در انگلستان

کلیات تحصیل در رشته معماری

وکیل مهاجرت به انگلستان بیان می دارد: به طور کلی تحصیل رشته معماری در انگلستان ۷ سال به طول می انجامد که ۲ سال آن به صورت عملی و کار فنی است و ۵ سال شامل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می شود. دانشجویان پس از اتمام این دوره به عضویت موسسه سلطنتی معماران انگلستان در می آیند. دانش آموزان مقیم در انگلستان باید یکی از دوره های FOUNDATION  یا LEVEL A را بگذرانند اما دانشجویان غیر بومی باید مدرک دیپلم خود را با مدارک بین المللی معادل سازی کنند. دانشجویان بین المللی برای تحصیل رشته معماری در انگلستان نیاز دارند تا حداقل نمره ۵/۶ از آیلتس کسب کنند.

مقاطع و طول دوره رشته معماری در انگلیس

تحصیل رشته معماری در انگلستان نیازمند این است که شما به رشته های هنر و ریاضی اشراف داشته و کار با برنامه های سه بعدی در علایق شما قرار گیرد.

متقاضیان می توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی و همچنین تحصیلات تکمیلی اقدام نمایند. تحصیل رشته معماری در انگلستان برای مقطع کارشناسی ۳ سال به طول می انجامد که یک سال از دیگر رشته ها و کشورها کمتر است که همین امر موجب کاهش هزینه های تحصیل فرد می شود. دانشجویان پس از اتمام دوره کارشناسی به عضویت موسسه معماری سلطنتی بریتانیا در می آیند. طول دوره کارشناسی ارشد ۱ یا ۲ سال و طول دوره دکتری برای تحصیل رشته معماری در انگلستان ۳ سال است. برای معمار شدن لزومی ندارد که حتما دکتری داشته باشید و صرفا با گذراندن دوره کارشناسی می توانید دوره عملی را گذرانده و سپس وارد بازار کار شوید اما با توجه به اشباع شدن موقعیت شغلی معماری در انگلستان، تحصیلات تکمیلی برای شما یک شانس به حساب می آید.

تحصیل رشته معماری در انگلستان و اخذ ویزا یهمراه

همواره دغدغه حضور خانواده با متقاضیان مهاجرت همراه بوده است. برای تحضیل در رشته معماری در انگلستان در مقطع کارشناسی برخلاف مقطع کارشناسی ارشد و دکتری امکان اخذ ویزا همراه وجود ندارد. اما درصورتی که شما متقاضی  تحصیل رشته معماری در انگلستان در مقطع تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری هستید می توانید پس از مهاجرت برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود ویزا همراه اخذ کنید.

تحصیل رشته معماری در انگلستان و هزینه های آن

هزینه تحصیل رشته معماری در انگلستان بیشتر به دانشگاه مورد نظر متقاضی بستگی دارد اما می توان به یک حداقل و حداکثری از این هزینه اشاره کرد. می توان گفت تحصیل رشته معماری در دانشگاه هایی همچون کمبریج و نیوکاسل از ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار پوند در مقطع کارشناسی هزینه در بردارد. اما در تحصیلات تکمیلی این مبلغ به فاکتورهای بیشتری همچون، تحصیل در ارشد و دکتری پژوهشی یا عادی و همچنین گرایش دقیق و علاقه شما بستگی دارد اما به طور تقریبی هزینه تحصیل رشته معماری برای تحصیلات تکمیلی از ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار پوند متغیر است. در کنار هزینه تحصیل باید به هزینه زندگی در انگلستان هم توجه نمایید. در کشور انگلستان نسبت به دیگر کشورهای جهان هزینه زندگی بالا بوده و افراد برای زندگی در مرکز شهر مبلغی حدود ۱۲۰۰ پوند ماهیانه باید در نظر بگیرند.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان

اغلب متقاضیان مهاجرت تحصیلی به علت بالا بودن هزینه های زندگی در خارج از کشور به دنبال این هستند تا بتوانند مبلغی از شهریه و هزینه های خود را از طریق بورسیه های تحصیلی بپردازند. تحصیل رشته معماری در انگلستان هم شامل بورسیه های مناسبی می شود که اختصاصا توسط دانشگاه ها به دانشجویان برتر پرداخت می شود. برخی از بورسیه ها بخشی از شهریه و برخی دیگر تمام شهریه را پوشش می دهند. برای مثال دانشگاه کمبریج سالانه به تعدادی از دانشجویان خود با سوابق تحصیلی درخشان مبلغی نزدیک به ۲۰ هزار پوند پرداخت می کند این مبلغ در دانشگاه نیوکاسل برابر است با پرداخت تمام یا نیمی از مبلغ شهریه و در دانشگاه لافبوور با پرداخت تمام شهریه برابر است.

از مهمترین بورسیه های رشته معماری در انگلستان بورسیه موسسه سلطنتی معماران انگلستان است. این بورسیه به دانشجویانی پرداخت می شود که بتوانند در مسابقه برگزار شده توسط این موسسه برنده بشوند. هر ساله فراخوان جدیدی برای این مسابقه داده می شود که مبلغ بورسیه هم در آن مشخص است.

شرایط تحصیل معماری در انگلستان
شرایط تحصیل معماری در انگلستان

برترین دانشگاه های معماری در انگلستان

در ابتدایی ترین روزهای تصمیمتان برای مهاجرت تحصیلی قطعا به این سوال برخورد کرده اید که چه دانشگاهی سطح کیفیت آموزشی بالاتری دارد؟ در انگلستان چندین دانشگاه در میان برترین دانشگاه های جهان جای گرفته اند. تحصیل رشته معماری در این دانشگاه ها متمرکز بر معماری کلاسیک و مدرن است که با گوشه چشمی به سبک های متفاوتی از معماری مانند تودور و باروک ارائه می شود. اگر بخواهیم برترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل رشته معماری را نام ببریم می توانیم به دانشگاه کمبریج، کاردیف، ادینبورگ، ناتینگهام ، لیورپول و شفیلد اشاره کنیم.

مدارک و مراحل برای تحصیل رشته معماری در انگلستان

مدارک مورد نیاز به دو دسته برای ارائه به سفارت و همچنین دانشگاه تقسیم می شود. متقاضی ابتدائا باید از دانشگاه پذیرش بگیرد که این امر به مدارکی همچون، مدرک ترجمه شده مقطع قبلی تحصیلی، مدارک شناسایی، مدرک زبان معتبر و ارائه مقاله و توصیه نامه برای تحصیلات تکمیلی نیاز دارد. اما برای سفارت فرد باید مدارکی همچون، مدارک شناسایی، گواهی تمکن مالی، نامه پذیرش دانشگاه، مدرک زبان معتبر و در نهایت انگیزه نامه ارائه دهد.

زندگی بعد از فارغ التحصیلی رشته معماری در انگلستان

پس از اتمام تحصیل در رشته معماری شما ۲ سال اجازه دارید تا کار مرتبط با رشته خود را پیدا کنید اگر موفق شوید ویزا تحصیلی شما به ویزا کاری تبدیل شده و پس از اقامت ۵ ساله در انگلستان موفق به کسب اقامت دائم می شود.

و اما بازار کار رشته معماری در انگلستان را هم باید در نظر داشته باشید. مشاغل مرتبط با رشته معماری در انگلستان معمار و معمار ارشد، معمار سازه های تاریخی، معمار حرفه ای و معمار طراحی هستند. درآمد یک معمار ارشد در انگلستان در سال مبلغی نزدیک به ۴۰ تا ۶۰ هزار پوند است و این مبلغ برای معمار تاریخی تا ۱۱۰ هزار پوند افزایش می یابد. به طور کلی می توان گفت برای هر کدام از مشاغل معماری از ۲۰ هزار پوند تا ۱۱۰ هزار پوندد درآمد سالانه می توان در نظر داشت.

بیشتر بدانید:  مهاجرت تحصیلی به انگلستان ۲۰۲۲

تحصیل رشته معماری در انگلیس
تحصیل رشته معماری در انگلیس

مشاوره با وکیل برای تحصیل در انگلستان

برای تحصیل در انگلستان درنظر گرفتن تمام جوانب الزامی است زیرا از قلم انداختن یکی از مراحل یا شرایط ممکن است باعث شود تا خسارات بسیاری را متحمل شوید. درصورتی که تصمیم دارید برای تحصیل رشته معماری در انگلستان اقدام نمایید؛ گروه وکلای بین المللی  لاهه با بهترین وکلای مهاجرتی آماده همکاری با شماست تا با ارائه دادن بهترین راه حل ها و مشاوره ها شما را تا هدفتان همراهی نماید.

سوالات متداول

برای تحصیل رشته معماری در انگلستان کف نمره ایلتسی که باید کسب نمایید نمره ۵/۶ است.

خیر در مقطع کارشناسی فرد امکان اخذ ویزا همراه را نخواهد داشت.

برای مشاوره تخصصی با گروه وکلا بین المللی لاهه کافی است تا فرم ارزیابی سایت را پر نمایید تا از طرف مشاورین ما با شما تماس گرفته شود.

مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری در کشور انگلستان به صورت یک یا دو ساله ارائه می شود.

فارغ التحصیل تا ۲ سال پس از فارغ التحصیلی می تواند کار مرتبط با رشته خود را پیدا کند تا ویزا تحصیلی او به ویزا کاری انگلستان تبدیل شود.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا
نوشتهٔ بعدی
وکیل مهاجرت سرمایه گذاری

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام. حین تحصیل معماری در انگلستان امکان چند ساعت کار وجود دارد؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ ۱۹:۴۰

   سلام وقت شما بخیر. دانشجویان معماری انگلستان می توانند ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button