مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان را می توان یکی از متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور دانست. تحصیل در انگلستان رویای بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان برای پیشرفت در مسیر علم و دانش است. ما در این مقاله در تلاشیم تا به سوالات شما در خصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان نظیر بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های انگلستان، بازار کار پس از اتمام تحصیل، هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان، بهترین دانشگاه های انگلستان برای تحصیل و … پاسخ کامل دهیم. با وکیل مهاجرت تحصیلی همراه باشید.

فهرست این مطلب: نمایش

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به انگلستان علاوه بر این که متداول ترین راه برای مهاجرت به این کشور است ممکن است موانع و سختی های بسیاری داشته باشد. انگلستان به عنوان یکی از قطب های صنعتی جهان همواره مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت بوده است. نرخ پایین بیکاری در انگلستان را می توان یکی از دلایل افزایش روز افزون ورود مهاجر به این کشور دانست. برای شروع مهاجرت به انگلستان ابتدائا باید برای کسب اطلاع از شرایط تحصیلی این کشور اقدام نمایید. با ما همراه باشید تا در ادامه این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم.

مزایا و معایب مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید در کنار مزایا، معایب را هم در نظر بگیرید تا بتوانید تصمیمی درست اتخاذ نمایید. مهاجرت تحصیلی به انگلستان دارای مزایای بسیاری است که این مزایا عبارتند از:

 • امکان ۲۰ ساعت کار در هفته حین تحصیل که این امر کمک شایانی به کنترل کردن هزینه های زندگی فرد می کند.
 • امکان بهره مندی ازدانش بهترین اساتید در بهترین دانشگاه های جهان.
 • طول دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلستان نسبت به دیگر کشورها کوتاه تر است. طول دوره ی کارشناسی در این کشور ۳ سال و طول دوره ی کارشناسی ارشد ۱ ساله است.
 • تحصیل به اولین زبان زنده دنیا
 • امکان دریافت بورسیه های متنوع با توجه به سوابق تحصیلی در مقاطع قبلی.

در کنار تمام این مزایا، مهاجرت تحصیلی به انگلستان معایبی نیز دارد که این معایب عبارتند از:

 • مهمترین مسئله ای که ذهن متقاضیان برای مهاجرت به انگلیس را به خود مشغول می کند هزینه های بالای زندگی و مالیات در انگلستان است که همین امر موجب می شود تا بسیاری از افراد از مهاجرت تحصیلی به انگلستان منصرف شوند.
 • شرایط جغرافیایی و آب و هوایی انگلستان مداوم دچار تغییرات ناگهانی می شود.
 • معضلات فرهنگی نیز از دیگر معایب مهاجرت تحصیلی به انگلستان است. در انگلستان نژادپرستی و اختلاف طبقاتی به وفور دیده می شود.
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای انگلستان تضمینی

مهاجرت تحصیلی به انگلیس و مزایای آن
مهاجرت تحصیلی به انگلیس و مزایای آن

انواع ویزا برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

کشور انگلستان با قرار گرفتن در زمره ی کشورهای پر قدرت در جهان مقصد جذابی برای مهاجرین علی الخصوص دانشجویان است. مهاجرت تحصیلی به انگلستان به دو دسته ی مهاجرت افراد زیر ۱۸ سال (TIER 4 CHILD) و مهاجرت افراد بالای ۱۸ (Tier 4 Genera) سال تقسیم می شود که هر کدام از این دو دسته ویزای مختص به خود را باید اخذ نمایند. سیستم آموزشی انگلستان به چند سطح تقسیم می شود. مقطع پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، تحصیلات تکمیلی و تحصیلات عالی مقاطع تحصیلی در سیستم آموزشی انگلستان هستند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان از طریق تحصیل در مدارس

سیستم آموزشی انگلستان در جهان از سطح کیفی بالایی برخوردار است که همین امر باعث شده است تا افراد زیر ۱۸ سال برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان اقدام کنند. آموزش افراد زیر ۱۸ سال در انگلستان از ۵ سالگی آغاز شده و تا ۱۶ سالگی ادامه دارد. کودکان از ۵ تا ۷ سالگی می توانند در مقطع پیش دبستانی یکسری آموزش های ابتدایی را دریافت کنند. تحصیل در مقطع پیش دبستانی اختیاری است و دانش آموزان در پیش دبستانی موسیقی، حروف انگلیسی و اعداد ریاضی را می آموزند. پس از اتمام پیش دبستانی افراد باید در مقطع ابتدایی به تحصیل اجباری بپردازند این مقطع از سن ۷ تا ۱۱ سالگی ادامه دارد و به آموزش تخصصی تر زبان انگلیسی، ریاضیات و علوم می پردازد. در دروسی مانند ریاضیات و زبان انگلیسی در دوره ی ابتدایی آزمون های ارزیابی ملی برگزار می شود.

دوره ی بعدی تحصیل در مدارس انگلستان از سن ۱۱ تا ۱۴ سالگی اتفاق می افتد. در این مرحله دانش آموزان وارد مقطعی جدید می شوند که دروس آن ها بیشتر می شود و سیستم آموزشی در تلاش است تا دانش آموزان دانش بنیادین کسب کنند و بتوانند در آخر این مقطع در آزمون GCSE نمره ی لازم را کسب نمایند. دانش آموزان در این مقطع در دروسی همچون ریاضیات، جغرافی، علوم فناوری و رایانه، موسیقی، زبان های بین المللی و تاریخ آموزش می بینند.

آخرین مرحله ی آموزش در مدارس از ۱۴ تا ۱۶ سالگی است. دانش آموزان در انتهای این مقطع می توانند موفق به کسب مدارک تحصیلی ملی شوند. پس از اتمام این مرحله دانش آموزان در یک آزمون سراسری شرکت می کنند تا ارزیابی شود که صلاحیت تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند یا خیر. تحصیل در مدارس انگلستان سالانه از ۲۰ تا ۵۰ هزار پوند هزینه دارد که این رقم با توجه به خدمات و نوع مدرسه متغیر است.

دانش آموزان بین المللی تنها می توانند در مدارس غیردولتی انگلستان تحصیل نمایند. می توان گفت مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مدارس این کشور با سطح آموزشی بالا مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرین است تا افراد بتوانند از سنین پایین برای زندگی در انگلستان و تعامل فرهنگی در این کشور آماده شوند.

ویزای تحصیلی انگلستان برای تحصیل در مقطع کارشناسی

وکیل مهاجرت به انگلستان بیان می دارد: مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مقطع کارشناسی یکی از عمده ترین دلایل مهاجرت تحصیلی به این کشور است. در انگلستان تحصیل در مقطع کارشناسی با دیگر کشورها متفاوت است و مدرک کارشناسی صرف به شما اعطا نمی شود. با ما همراه باشید تا به تشریح سیستم مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلستان بپردازیم.  در دانشگاه های انگلستان برای مقطع کارشناسی ۲ مدرک می توانید دریافت کنید این مدارک با توجه به شرایط به شما اعطا می شود.

مدرک کارشناسی یا Bachelor’s Degree

این مدرک مختص دوره های بنیادین در آموزش های آکادمیک است که ۳ تا ۴ سال به طول می انجامد و فرد آموزش های پایه  در خصوص رشته ی تحصیلی خود را دریافت می کند. این مدرک در انگلستان در رشته های مختلف با نام های اختصاری متفاوتی شناخته می شود مثلا مدرک کارشناسی رشته ی هنرBA و رشته های علوم BSc اینگونه نامیده می شوند.

 • حقوق، اقتصاد، پزشکی، مهندسی و کامپیوتر از رشته های پرطرفدار در مقطع کارشناسی در انگلستان است.

مدرک کارشناسی ارشد پیوسته

این مدرک به دانشجویانی تعلق می گیرد که همزمان به تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می پردازند و پس از ۴ سال موفق به دریافت مدرک کارشناسی ارشد می شوند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مهاجرت تحصیلی به انگلستان در این مقطع در انگلستان ۱ ساله است و افرادی که موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلیس شوند امکان اشتغال با درآمد بالا برای آن ها فراهم می شود. این افراد می توانند خانواده خود را نیز با خود همراه کنند و همسر این افراد امکان کار تمام وقت را دارند. تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان نیازمند این است که شما در آزمون آیلتس نمره ی ۵/۶ را کسب نمایید اما افرادی که نمره ی کمتر از۵/۶ دریافت نموده اند امکان شرکت در دوره های تخصصی زبان (Pre-master) را خواهند داشت که برای شرکت در این دوره لزوم کسب نمره ی ۶ آیلتس الزامی است. هزینه ی تحصیل ۱ ساله دوره ی کارشناسی ارشد به طور میانگین از ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ متفاوت خواهد بود.

تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری

مقطع دکتری در انگلستان عموما ۳ ساله است و با توجه به رشته متقاضیان باید در آزمون آیلتس نمره ۷ کسب نموده و همچنین رزومه ی علمی قوی ارائه دهند. دکتری در انگلستان به دو صورت آموز محور و پژوهش محور ارائه می شود. دانشجویان دکتری مجازند ۳۰ ساعت در هفته کار کنند و حتی تحت شرایطی دانشگاه به این دانشجویان حقوق می دهد که این نکته می تواند با توجه به هزینه های بالای زندگی در انگلستان بسیار خوشایند باشد. مزیت تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان این است که فرد درصورت عدم موفقیت در آزمون آیلتس می تواند یک دوره ی یک ساله ی پیش از دکتری در دانشگاه شرکت نماید سپس وارد دوره اصلی دکتری شود. علاوه بر این دانشجویان دکتری واجد شرایط چه در دانشگاه های دولتی و چه غیردولتی می توانند موفق به اخذ بورسیه های متنوع تحصیلی شوند. نکات ذکر شده می تواند دانشجویان بسیاری را برای مهاجرت تحصیلی به این کشور ترغیب نماید.

شرایط تحصیل در انگلستان
شرایط تحصیل در انگلستان

تحصیل در کالج های کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان می تواند برای تحصیل در یکی از کالج های این کشور باشد اما باید بدانید که کالج های این کشور مانند دیگر کشورها به شما مدرکی نمی دهند بلکه کالج های کشور انگلستان صرفا دوره ای است که افراد ۱۶ تا ۱۸ ساله در آن شرکت می کنند تا بتوانند برای شغل مورد نظرشان آموزش ببیند در حالت کلی می توان گفت بار علمی آموزش کالج ها کمتر از بار فنی آن است و افراد برای تسریع روند ورودشان به بازار کار وارد کالج ها می شوند. این کالج ها به دو صورت پاره وقت و نیمه وقت و در دوره های ۱ یا ۲ ساله بسته به نیاز شما فعالیت می کنند.

بهترین  دانشگاه های انگلستان

برای تحصیل در انگلستان و یا هر کشور خارجی انتخاب دانشگاه های معتبر اهمیت بسیاری دارد. در انگلستان موسسات آموزشی و دانشگاه ها به بهترین نحو عمل می کنند و هرساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی جذب می کنند و بورسیه های چشمگیری اعطا می کنند.

از برترین دانشگاه های جهان و انگلستان می توان آکسفورد و کمبریج را نام برد.دانشگاه آکسفورد پنجمین دانشگاه جهان است که قریب به ۳۰ رهبر جهان، ۵۰ برنده ی جایزه ی نوبل و ۱۰۰ مدال آر المپیک از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

کمبریج یکی دیگر از دانشگاه های برتر انگلستان است که نامش را همگی شنیده ایم که دارای ۱۰۰ دپارتمان تحصیلی و همچنین ۳۰ کالج است. کتابخانه ی دانشگاه کمبریج یکی از وسیع ترین کتابخانه ها در سطح دنیا است

کمبریج یکی دیگر از دانشگاه های برتر انگلستان است که نامش را همگی شنیده ایم که دارای ۱۰۰ دپارتمان تحصیلی و همچنین ۳۰ کالج است. کتابخانه ی دانشگاه کمبریج یکی از وسیع ترین کتابخانه ها در سطح دنیا است.

از دیگر دانشگاه های برتر انگلستان دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی لندن است که ۲۶ درصد از بزندگان جایزه نوبل از این دانشگاه فارغ التحصیل شده یا وابسته به این دانشگاه هستند. این دانشگاه در جهان در مقام دهم قرار دارد.

مدارک اخذ پذیرش برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های انگلستان لازم است تا یک سری مدارک ارائه دهید. این مدارک عبارتند از:

 • ارائه ی ریز نمرات  ترجمه شده به زبان انگلیسی آخرین مقطع تحصیلی
 • ارائه اخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به زبان انگلیسی
 • ارائه ی مدرک زبان معتبر
 • ارائه مدارک شناسایی
 • درصورت چاپ مقاله، ارائه آن می تواند در روند اخذ پذیرش به شما کمک کند.

مهاجرت تحصیلی به انگلستان بدون مدرک زبان معتبر

مدرک زبان معتبر برای ورود به دانشگاه های هر کشوری بسیار حائز اهمیت است اما در انگلستان هم همچون دیگر کشورها برخی دانشگاه ها از مدرک زبان چشم پوشی می کنند اما یک مصاحبه آنلاین با متقاضی ترتیب می دهند تا سطح زبان دانشجو را بسنجند. دانشگاه هایی همچون Birmingham City University ،University of Warwick ،The University of Bolton و Swansea University از مدرک آیلتس متقاضی چشم پوشی می کنند. اما در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزا از سفارت شما نیازمند مدرک آیلتس هستید.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان و هزینه های آن در هر مقطع و دانشگاه متغیر است اما به طور کلی هزینه ها را میتوان برآورد کرد.

تحصیل در مدارس انگلستان سالانه نزدیک به ۷ هزار پوند هزینه دارد و این هزینه در تحصیلات تکمیلی تا ۲۵ هزار پوند افزایش می یابد اما در رشته های پزشکی باید هزینه های بالاتری را در نظر داشته باشید.

بیشتر بدانید:  تحصیل پزشکی در انگلستان ۲۰۲۳

مهاجرت تحصیلی به انگلستان چقدر تمکن مالی نیاز دارد؟

برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان باید به سفارت نشان دهید که از پس هزینه های زندگی و تحصیل در انگلستان در طول تحصیل خود برمی آیید. مبلغی شامل شهریه ی یک سال دانشگاه و همچنین حداقل ۹ ماه زندگی در انگلستان باید در حساب شما موجود باشد و سپس پرینت حساب بانکی خود را به سفارت ارائه دهید. در صورتی که شهریه را پرداخت کرده اید کافی است فیش پرداخت شهریه به علاوه ی پرینت حساب بانکی خود را تحویل به بانک دهید.

مراحل اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

مهاجرت تحصیلی به انگلستان و اخذ ویزای تحصیلی در قواعد عمومی مانند دیگر روش های مهاجرت است. برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان پس از اخذ پذیرش از مدارس، کالج ها و دانشگاه های انگلستان باید مراحل زیر را طی نمایید.

 • فرد متقاضی باید در سایت سفارت انگلیس پس از وارد کردن اطلاعات و پرداخت اپلیکیشن فی درخواست ویزای تحصیلی ثبت نماید.
 • مراکز درخواستی برای احراز هویت موجود است که باید با مراجعه به این مراکز تصویر چهره و اثر انگشت خود را ثبت نمایید.
 • ارائه اسناد و مدارک و شرکت در مصاحبه ی سفارت: مصاحبه ی سفارت مرحله ای آسان و در عین حال بسیار حائز اهمیت است که شما باید به سوالات مسئول سفارت پاسخ دهید. سوالاتی از قبیل دلیل انتخاب رشته، دانشگاه و میزان تمکن مالی از شما پرسیده می شود و همچنین میزان تسلط شما در زبان انگلیسی محک زده می شود. در صورتیکه پاسخ های شما قانع کننده نباشد و سفارت تشخیص دهد که شما قصد پناهنده شدن دارید درخواست ویزای شما را ریجکت می کند.
 • اخذ ویزای انگلستان در صورت موافقت سفارت.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ارائه ی مدارکی به سفارت این کشور الزامی است. این مدارک عبارتند از:

 • گواهی تمکن مالی
 • مدرک معتبر زبان انگلیسی
 • مدارک شناسایی و پاسپورت
 • مدارک احراز هویت مثل اثر انگشت
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • پرداخت هزینه بررسی ویزای تحصیلی

ویزای تحصیلی انگلستان چقدر اعتبار دارد؟

اعتبار ویزای تحصیلی بسته به مقطع تحصیلی شما متفاوت است و شما با توجه به رشته تحصیلی، دانشگاه و همچنین مقطع تحصیلی می توانید حداکثر تا ۳ سال پس از تحصیل در انگلستان بمانید و برای جستجوی کار اقدام کنید.

هزینه اخذ ویزا برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان در کنار هزینه های زندگی، هزینه اخذ ویزا را نیز باید در نظر بگیریم. هزینه اخذ ویزا با توجه به نوع ویزا متفاوت است. هزینه ویزای دانش آموزی و دانشجویی یکسان و ۳۴۸ یورو است. هزینه اخذ ویزاهای کوتاه مدت ۶ و ۱۱ ماهه به ترتیب ۹۸ و ۱۸۶ یورو است. در صورتی که متقاضی اخذ ویزای همراه نیز هستید به ازای هر یک نفر باید ۲۴۸ یورو بپردازید.

مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل
مهاجرت به انگلیس از طریق تحصیل

وکیل مهاجرت تحصیلی به انگلستان

در این مقاله به معرفی کلیات مهاجرت تحصیلی به انگلستان پرداختیم اما باید بدانیم که مهاجرت از هر روشی به خصوص تحصیل شرایط متفاوتی دارد و امکان دارد در مسیر مهاجرت تحصیلی به انگلستان موانع بسیاری بر سر راه شما قرار گیرد. برای پشت سر گذاشتن این موانع و مهاجرت تحصیلی به انگلستان با خیالی آسوده کافی است تا با یک وکیل متخصص مهاجرت تحصیلی به انگلستان مشورت نمایید.

گروه وکلای لاهه متشکل از برترین وکلای مهاجرت تحصیلی به انگلستان و همچنین مشاورین مهاجرتی متخصص شما را در مسیر مهاجرتتان به انگلستان همراهی می کند تا بتوانید این مسیر را به بهترین نحو بپیمایید.

سوالات متداول در رابطه با تحصیل در انگلستان

برای مشاوره با وکیل متخصص در امر مهاجرت تحصیلی به انگلستان می توانید فرم ارزیابی در سایت را پر نموده تا مشاورین و وکلای ما با شما تماس برقرار نمایند.

بله برخی دانشگاه های انگلستان صرفا با یک مصاحبه سطح زبان شما را مورد سنجش قرار می دهند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلستان با توجه به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی متغیر است.

بله برای دانشجویان بین المللی هم امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد.

بله دانشجوی دکتری در انگلستان می تواند ۳۰ ساعت در هفته کار کند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۰ میانگین امتیاز: ۰]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت کاری به انگلستان
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت به ایتالیا

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام. من امسال توی یکی از گرایشای مدیریت توی انگلستان پذیرش گرفتم و قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان رو دارم اما نمیدونم که میتونم حین تحصیل کار کنم یا نه ؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۱۶

   سلام و درود. دانشجویان انگلستان می توانند ۲۰ ساعت در هفته به کار مشغول شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button