مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت کاری به انگلستان یکی از روش های رایج برای مهاجرت به این کشور است. با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در انگلستان این کشور را می توان کشور فرصت ها از نظر اشتغال دانست. بسیاری از افراد این امکان را دارند تا با سرمایه گذاری در انگلستان به این کشور مهاجرت کنند. عده ای دیگر نیز از طریق اخذ دعوتنامه از کارفرمایان انگلیسی موفق به اخذ ویزای کاری یا همان ویزای شغلی انگلستان می شوند. اگر قصد مهاجرت کاری به انگلستان را دارید می بایست از قوانین اخذ ویزای کاری انگلستان اطلاعاتی جامع و کامل کسب نمایید. ما در این مقاله سعی کردیم تا با ذکر تمام نکات مهاجرت کاری به انگلستان در سال جدید، این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهیم.

نگاهی بر مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت کاری به انگلستان برای ایرانیان امری غیرممکن و محال است؟ خیراین چنین نیست اگر شما تصور می کنید که اخذ ویزای کاری انگلستان جز امور محال به شمار می رود سخت در اشتباهید شما هم می توانید با رعایت قوانین و دارا بودن شرایط مهاجرت به انگلستان و کار در این کشور، موفق به اخذ ویزای کاری انگلستان شوید. انگلستان را می توان یکی از قدرتمندترین کشورها در زمینه صنعت کشاورزی، فولاد و هوافضا دانست. این کشور به عنوان منشا شروع انقلاب صنعتی، بسیاری از صنایع مهم را در خود جای داده و همچنین محل استقرار بسیاری از شرکت های مهم بین المللی است. نرخ بیکاری در انگلستان در سال اخیر ۴ درصد بوده است که همین امر مهاجران را مجاب می کند تا از طریق اخذ ویزای کاری به انگلستان مهاجرت کنند. درآمد افراد شاغل در انگلستان از ۱۸ هزار پوند به صورت سالانه آغاز شده و تا ۳۱۰۰۰ پوند افزایش می یابد. با ما همراه باشید تا راه های مهاجرت کاری به انگلستان را به شما معرفی کنیم.

مهاجرت کاری به انگلستان از طریق سیستم امتیاز بندی

مهاجرت کاری به انگلستان دارای قوانین و مراحلی است. یکی از مهمترین مراحل مهاجرت کاری به انگلستان کسب امتیاز لازم از سیستم امتیازبندی است. در طی سالهای اخیر کشور انگلستان اعلام کرد که برای از بین بردن تبعیض میان شهروندان اتحادیه اروپا و سایر کشورها، اعطا ویزای کاری انگلستان با توجه به سیستم امتیازبندی اتفاق می افتد یعنی با توجه به فاکتورهای ذکر شده در این سیستم و با توجه به شرایط شما، شما وارد سیستم امتیازبندی شده و با کسب امتیاز بالا موفق به اخذ ویزای کاری انگلستان می شوید. در ادامه برخی از فاکتورهای سیستم امتیازبندی را ذکر می کنیم.

 

پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای تایید شده (الزامی)

 

۲۰ امتیاز

 

موقعیت شغلی متناسب با مهارتتان در دیپلم یا کالج (الزامی)

 

۲۰ امتیاز

 

دانش زبان انگلیسی (الزامی)

۱۰ امتیاز
حقوق سالیانه ۲۵.۶۰۰ پوند (غیرالزامی) ۲۰ امتیاز
مدرک دکتری در رشته ی موقعیت شغلی (غیرالزامی) ۱۰ امتیاز

مهاجرت کاری به انگلستان و روش های آن

مهاجرت کاری به انگلستان خود دارای سطوح و شاخه های متنوعی است که شما با در نظر گرفتن شرایط خود می توانید یکی از این روش ها را برای مهاجرت کاری به انگلستان برگزینید. ویزای کاری مهاجرت به انگلستان به چند دسته زیر تقسیم می گردد:

 • ویزای بلند مدت
 • ویزای کوتاه مدت
 • ویزای استعداد جهانی
 • ویزای استارت آپی
 • ویزای نوآوری
بیشتر بدانید:  چگونه اقامت دائم انگلیس بگیریم؟

ویزای کاری انگلستان
ویزای کاری انگلستان

ویزای بلند مدت برای کار در انگلستان

ویزای بلند مدت برای مهاجرت کاری به انگلستان خود به چند دسته تقسیم و با نام tier 2 شناخته می شود. برای اخذ ویزای بلند مدت مهاجرت کاری به انگلستان می توانید با توجه به شرایط خود یکی از ویزاهای این دسته را انتخاب کنید.

ویزای عمومی یکی از شاخه های ویزای بلند مدت مهاجرت کاری به انگلستان است که ۳-۵ سال اعتبار دارد. برای اخذ این ویزا می بایست از طرف یکی از کارفرمایان مورد تایید انگلستان دعوتنامه ی همکاری داشته باشید.درصورتی که بتوانید در موقعیت شغلی مورد نظرتان پذیرش بگیرید کارفرما باید برای شما صدور گواهی مجوز کاری را درخواست نماید. شما برای اخذ این ویزا باید ۳ ماه قبل از شروع قرارداد کاری خود اقدام نمایید. در اینصورت شما می توانید به همراه خانواده خود به انگلستان مهاجرت نمایید و درصورتیکه قوانین شغلیتان اجازه دهد به تحصیل بپردازید. هزینه ی اخذ و تمدید این ویزا از ۶۱۰ پوند تا ۹۳۰ پوند متغیر است.

ویزای ورزشکاران نمونه ای دیگر از روش های مهاجرت به انگلستان است. این ویزا به ورزشکاران و مربیان شایسته ای که از طرف هیئت ورزشی دولت انگلستان دعوت به همکاری شده اند تعلق می گیرد. ویزای ورزشکاران و مربیان ۳ سال اعتبار دارد که در این حین درصورتی که به شغلشان خللی وارد نشود می توانند به تحصیل در دانشگاه ها بپردازند این افراد می توانند در همان رشته  خود و یا در شغل های گوینده یا گزارشگر ورزشی مشغول به کار شوند. ورزشکاران و مربیان می توانند در مسابقات ملی خود حضور داشته و مجددا به انگلستان بازگردند. یکی از نکاتی که این افراد باید رعایت کنند این است که درصورت اخذ ویزای ورزشی به عنوان شغل اول یا دوم خود نمی توانند در شغلی مغایر با رشته ی ورزشی مربوطه مشغول شوند مگر این شغل از مشاغل داوطلبانه باشد. در صورتیکه قصد تغییر شغل داشته باشند می بایست برای اخذ ویزای آن شغل مجددا درخواست بدهند. هزینه اخذ ویزای ورزشکاران ۶۱۰ پوند است.

ویزای مبلغان دینی از دیگر نمونه های ویزای بلند مدت مهاجرت کاری به انگلستان است که ۳ سال اعتبار دارد. این افراد برای اخذ چنین ویزایی باید از طرف سازمان های دینی دعوتنامه ی همکاری دریافت کرده باشند. ایشان در حین انجام وظایفشان می توانند به تحصیل یا انجام امور داوطلبانه بپردازند. مبلغان دینی هم لازم است از سازمان مربوطه خود گواهی اسپانسری دریافت نمایند. برای اخذ ویزای مبلغان دینی لازم است ۶۱۰ پوند بپردازید.

وکیل مهاجرت به انگلستان بیان می دارد: ویزای خدمات درمانی و سلامت از ویزاهای مختص دکترها، پرستاران، متخصصین بهداشت و سلامت و یا متخصص خدمات اجتماعی بزرگسالان است که از طرف سازمان ملی بهداشت از آن ها دعوت به همکاری شده باشد. اخذ این ویزا حداقل ۲۳۰ و حداکثر ۴۰۰ پوند هزینه دارد.

ویزای انتقال درون شرکتی از دیگر ویزاهای بلند مدت برای مهاجرت کاری به انگلستان است که مختص آن دسته از افرادی است که در یکی از شعبه های شرکت های بین المللی خارج از انگلستان مشغول به کار هستند و درخواست انتقال به همان شرکت در انگلستان را دارند.

ویزای کارآموز یا graduate trainee نوعی دیگر از ویزای بلند مدت برای مهاجرت کاری به انگلستان است که به فارغ التحصیلانی تعلق می گیرد که در رشته ای متخصص هستند وتوانستند از یک شرکت دعوتنامه ی همکاری دریافت کنند.این افراد لازم است سه ماه سابقه کار در شعبه ای از شرکت مورد نظرشان داشته باشند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار
مهاجرت به انگلستان از طریق کار

ویزای کوتاه مدت برای مهاجرت کاری به انگلستان

مدت اعتبار این ویزا کمتر از ۳ سال است و به همین جهت ویزای کوتاه مدت نامیده می شود. ویزای کوتاه مدت هم همچون ویزای بلند مدت مهاجرت کاری به انگلستان به چند دسته تقسیم می شود. هزینه ی اخذ ویزای کوتاه مدت در تمام شاخه ها یکسان و حدود ۲۵۰ پوند است.

ویزای کار داوطلبانه یکی از انواع ویزای کوتاه مدت برای مهاجرت کاری به انگلستان است و مختص افرادی است که تمایل به انجام کارهای داوطلبانه دارند. این افراد حقوقی در قبال کارشان دریافت نمی کنند اما در هفته اجازه دارند ۲۰ ساعت به شغل دومی مشغول شوند و می توانند با خانواده ی خود به انگلستان مهاجرت کنند. این ویزا  تا ۲۸ ماه اعتبار دارد و نیازمند اخذ گواهی دعوت به همکاری از سازمان مربوطه است.

ویزای کوتاه مدت ورزشی همانند ویزای بلند مدت آن مختص ورزشکاران و مربیان شایسته است که از طرف سازمان ملی ورزش دعوتنامه ی همکاری داشته باشند. تنها تفاوت ویزای کوتاه مدت ورزشی با ویزای بلند مدت ورزشی در مدت اعتبار آن ها است که اعتبار ویزای کوتاه مدت کمتر از ۳ سال است.

ویزای کوتاه مدت و موقت تبادل دولتی ویزای طرح های آموزشی و پژوهشی کوتاه مدت است که ۱۲ تا ۲۴ ماه اعتبار دارد و نیازمند این است که این دوره ها مورد تایید کشور انگلستان بود و شما بتوانید در آن ها اخذ پذیرش نمایید.

ویزای کوتاه مدت مختص توافقنامه های بین المللی که اعتبار آن از ۶۰ روز تا دو سال است و برای دیپلمات ها و مقامات سیاسی کشورها در سطح بین المللی صادر می شود این افراد این امکان را دارند که در این مدت به همراه خانواده های خود در انگلستان اقامت داشته باشند.

ویزای پویایی جوانان که برای افراد با سن ۱۸ تا ۳۰ سال که تابعیت کانادا، موناکو، هنگ کنگ، استرالیا، ژاپن، نیوزلند و تایوان را دارند صادر می شود. این افراد باید نزدیک به ۱۹۰۰ پوند پس انداز داشته باشند و در انگلستان به کار بپردازند. این ویزا برخلاف سایر ویزاها امکان همراهی خانواده را به افراد نمی دهد.

ویزای کوتاه مدت نیروی کار فصلی برای کارگران فصلی مزارع صادر می شود که باید پس از اتمام قرارداد خود به کشورشان بازگردند و نمی توانند خانواده شان را با خود همراه کنند.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزا

مهاجرت کاری به انگلیس از طریق ویزای استعداد جهانی

یکی از راه های مهاجرت کاری به انگلستان استفاده از طرح ویزای استعداد جهانی است اما این روش کمی دشوار به نطر می رسد و کاربرد همگانی ندارد. ویزای استعداد جهانی را می توان مختص رهبران برجسته در سطح جهان و یا کسانی که شامل طرح پژوهشی سازمان نوآوری بریتانیا می شوند دانست. مدت اعتبار این ویزا ۵ ساله است وهزینه ای نزدیک به ۵۰۰ پوند در بردارد. امکان همراهی خانواده ها هم برای متقاضیان وجود دارد.

ویزای استارتاپی برای مهاجرت به این کشور

این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که تصیم به تاسیس یک کسب کار تازه در انگلستان را دارند اما این افراد باید از طرف یک شرکت برجسته ی حمایت کننده از کارآفرینان تاییده داشته باشند. مدت اعتبار این ویزا ۲ سال است و هزینه ی اخذ آن ۳۵۰ پوند است که افراد می توانند خانواده شان را با خود همراه کنند.

مهاجرت کاری به انگلستان از طریق ویزای نوآوری

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای نوآوری می تواند یکی از راه های جذاب برای متقاضیانی باشد که حداقل ۵۰۰ هزار پوند سرمایه ی اولیه دارند. افرادی که قصد راه اندازی کسب و کاری تازه را در انگلستان دارند می توانند برای این ویزا درخواست بدهند. مدت اعتبار این ویزا ۳ سال است که قابلیت تمدید هم دارد. برای اخذ ویزای نوآوری و تمدید آن باید هزینه ای بین ۱۰۰۰ تا ۱۳۰۰ پوند را در نظر داشته باشید.

شرایط اخذ ویزا برای کار در انگلستان

برای اخذ ویزای انگلستان چه به صورت موقت و چه دائم ارائه ی یکسری مدارک اهمیت دارد. این مدارک را به صورت مختصر در زیر ذکر می کنیم.

 • گواهی اسپانسرشیپ
 • مدرک زبان
 • اثبات اینکه شهروند ناحیه اقتصادی اروپا و سوئیس نیستید
 • پس انداز شخصی نزدیک به ۱۰۰۰ پوند
 • مدارک مربوط به حقوق و درآمد
وکیل برای مهاجرت کاری به انگلیس
وکیل برای مهاجرت کاری به انگلیس

وکیل مهاجرت کاری به انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق راه های بسیاری امکانپذیر است که یکی از پرپیچ و خم ترین آن مهاجرت کاری به انگلستان است. باید توجه داشته باشیم که امر مهاجرت هزینه های بسیاری را برای متقاضیان در بردارد. شکست در مسیر مهاجرت می تواند افراد را تا مرز افسردگی ببرد پس برای اینکه دچار شکست در این مسیر نشویم لازم است با دانش کافی در این راه قدم برداریم.

گروه وکلای لاهه با در اختیار داشتن وکلای بین المللی متخصص و مجرب در امر مهاجرت شما را از شکست در این مسیر مصون می دارد و با ارائه بهترین راهکارها شما را تا آخرین قدم همراهی می کند.

سوالات متداول

بله در برخی روش های مهاجرت کاری به انگلستان امکان اخذ ویزای همراه وجود دارد.

هزینه ی اخذ ویزای کاری انگلستان با توجه به روش های متنوع آن بسیار متغیر است.

بله برای مهاجرت کاری به انگلستان باید مدرک زبان داشته باشید.

بله شما می توانید با طی کردن مراحلی کسب و کارتان را در انگلستان راه اندازی نمایید.

برای مشاوره با وکلای متخصص مهاجرت کاری به انگلستان کافی است در سایت گروه وکلای لاهه فرم ارزیابی را پرکنید تا مشاوران ما با شما تماس حاصل نمایند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۰ میانگین امتیاز: ۰]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به انگلستان
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت تحصیلی به انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

۸ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام روز بخیر من قصد مهاجرت کاری به انگلستان رو دارم. میتونم ویزای پویایی جوانان بگیرم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۸:۱۷

   سلام روز بخیر. خیر. نمی توانید زیرا این ویزا مخصوص کشورهای خاصی مثل هنگ کنگ ، کانادا و… است و به جوانان ایرانی تعلق نمی گیرد.

 • سلام و درود. ببخشید من از طرف هیئت ورزشی انگلیس دعوتنامه همکاری دارم. میخواستم بدونم مدت اعتبار ویزام و هزینه ی اخذ ویزام چقده؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۰۸

   درود بر شما در صورتی که دعوتنامه شما بلند مدت باشد حداکثر سه ساله است و هزینه آن ۶۱۰ پوند است.

 • سلام هزینه ی ویزای پزشکی انگلستان چقدر است؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۶:۳۶

   سلام هزینه ویزا پزشکی انگلستان از ۲۳۰ پوند تا ۴۰۰ پوند متغیر است.

 • سلام من ۲۸ سالمه و لیسانس مهندسی دارم. میخوام برای مهاجرت کاری به انگلستان اقدام کنم. نقدینگیم هم ۶۰۰ میلیونه.از چه روشی اقدام کنم بهتره؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۰۴

   با سلام
   شما می توانید از طریق ویزای کاری به کشور انگلستان مهاجرت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button