مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا

کمتر کسی است که نداند سرمایه گذاری خارجی چه کمکی می تواند به اقتصاد یک کشور آن هم در شرایط بحرانی کند، کشورهایی که با بحران اقتصادی مواجه هستند بسیار بیشتر از کشورهای بدون مشکل اقتصادی هستند. از این رو کشورهای اروپایی و به خصوص ایتالیا از اولین کشورهایی بودند که با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا موافقت کردند. البته به خاطر بهتر شدن وضعیت اقتصادی ایتالیا بعد از وضع قوانین جذب سرمایه گذار خارجی و اعطای اقامت دائم، این کشور تا حدی از بحران اقتصادی اروپا در دو دهه اخیر تا حد قابل ملاحظه ای  فاصله گرفته است، و فرصت مناسب تری را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است.

فهرست این مطلب: نمایش

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا از کجا شروع کنم؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا که به ویزای طلایی اروپا هم شناخته می شود، نکات قانونی بسیار بیشتری نسبت به مهاجرت تحصیلی به ایتالیا دارد، لذا اگر قصد شما برای مهاجرت به ایتالیا جدی است، باید توجه کنید که مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا به خاطر درگیر شدن سرمایه، باید کاملا با برنامه ریزی و علم به قوانین کشور ایتالیا انجام شود، در غیر اینصورت احتمال ورشکستگی و هدر رفت سرمایه بسیار زیاد است، پس توصیه می کنیم که با مشاوره با گروه وکلای بین المللی لاهه راه درستی جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا انتخاب کنید تا سریع تر اقامت دائم ایتالیا و حق شهروندی ایتالیا را دریافت کنید، پس مشاوره با وکیل اولین قدم برای مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری است.

شرایط کلی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در ابتدا به فرد متقاضی تنها اجازه اقامت دو ساله در کشور ایتالیا را در این روش می دهند. اما در صورت ثبت شرکت یا تکمن مالی، بعد از پایان یافتن دو سال اول، اگر کسب و کار حفظ شده باشد و یا فرد متقاضی اخذ اقامت ایتالیا همچنان از تمکن مالی برخوردار باشد، مدت اقامتی که از طریق این روش به فرد داده می شود، تا سه سال دیگر قابل تمدید است.

بعد از این پنج سال، و البته با شرط ذکر شده در بالا، متقاضی مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری، قادر به اخذ اقامت دائم ایتالیا می شود. و اگر ۱۰ سال دیگر اقامتش ادامه داشته باشد، به وی تابعیت ایتالیا و پاسپورت ایتالیایی داده خواهد شد، و می تواند با آن به راحتی با تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا تعامل داشته باشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری شامل شرایط کلی مانند: حداقل سن ۱۸ سال تمام، اثبات تمکن مالی در زمان حضور در ایتالیا، راه اندازی فعالیت اقتصادی یا سرمایه گذاری در طرح های عام المنفعه و یا مورد نظر دولت ایتالیا به ارزش حداقل نیم میلیون یورو تا دو میلیون یورو برای خرید سهام دولتی.

روش های سرمایه گذاری در کشور ایتالیا
روش های سرمایه گذاری در کشور ایتالیا

روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری را در این مقاله همچون دیگر مقالات سایت گروه وکلای بین المللی لاهه، به اختصار توضیح می دهیم زیرا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری شامل هم مهاجرت فرد یا افراد است و هم شامل مهاجرت سرمایه.

۱- مهاجرت از طریق تمکن مالی

در این روش، که البته باعث اخذ اقامت دائم ایتالیا می شود ولی شامل اعطای حق شهروندی ایتالیایی نمی شود، بدین صورت است که فرد با اثبات تمکن مالی مناسب و زندگی در ایتالیا می تواند بعد از طی مراحلی که تا حدی سخت هم هستند، اقامت دائم ایتالیا را اخذ می نماید.

۲- مهاجرت با سرمایه گذاری و خرید ملک در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری تنها به دلیل خرید ملک مجاز نمی باشد، و با داشتن شرایط اقامتی و یا ویزای توریستی ۵ ساله می توانید از خرید ملک تنها به منظور سرمایه گذاری بین المللی استفاده نمایید. در ادامه مراحل خرید ملک در ایتالیا را نام می بریم:

دریافت کد مالیاتی

کد مالیاتی در پروسه خرید ملک در ایتالیا اولین مرحله در خرید ملک در ایتالیا می باشد و در صورت بروز مشکل در پروسه خرید ملک می توان با این کد امور دعوا را پیگیری کرد.

حساب بانکی

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری به واسطه خرید ملک با افتتاح حساب بانکی ادامه می باید، که در غیر این صورت بایستی حتماً قبل از شروع پروسه، برای باز کردن حساب بانکی اقدام شود.

پیشنهاد از خریدار

در این مرحله خریدار باید تقاضای خود را به کتباً به فروشنده اعلام نماید، سپس در صورت پذیرش این درخواست، فروشنده در بازه زمانی ملک را به دیگر خریداران عرضه می نماید تا فرآیند خرید تکمیل گردد.

بررسی مالکیت

از مهمترین مراحل خرید ملک در ایتالیا بررسی مالکیت فروشنده می باشد. همچنین باید از وضعیت بدهی ملک نیز اطلاع پیدا کرد

توافق بر خرید ملک

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در صورت اقدام برای خرید ملک باید طی یک توافق نامه بر ملک یا املاک از سوی فروشنده و خریدار صورت بگیرد، که در آن مبلغ معامله، تاریخ  و حقوق مالکیت مشخص می گردد. این پروسه به صورت معمول یک الی سه ماه بعد از توافق پیشنهادی فروش انجام می شود. در کل دو نوع قرارداد وجود دارد؛ سند املاک عمومی و املاک خصوصی، که هر دو توسط دفتر اسناد رسمی قابلیت تایید صحت را دارد.

تقاضا برای خرید

تقاضای خرید و قرارداد نهایی در دفتر اسناد رسمی و بعد از امضای توافق پیشنهادی فروش صادر می گردد سپس دفتر اسناد رسمی یک نسخه گواهی نامه فروش را صادر می نماید و ثبت زمین انجام می گردد.

بیشتر بدانید:  ویزای سرمایه گذاری

۳- مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در اوراق بهادار

مهاجرت به ایتالیا با استفاده از حق خرید سهام در شرکت های ایتالیایی است، روشی است که در چند مرحله انجام می شود. کسی که در یک فعالیت اقتصادی ایتالیایی سهام خریداری می کند، باید بدون توجه به ارزش واگذاری، خود را در مقابل اسناد رسمی مسئول بداند. سهامدار آینده نیز باید طبق قوانین مالی ایتالیا ، که در قانون ثبات شامل شده است ، مالیات های زیادی بپردازد.

۴- اقامت ایتالیا با ثبت شرکت

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری با ثبت شرکت شامل موارد زیر است:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • ثبت شرکت سهامی عام
 • شعبه از شرکت ایرانی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایتالیا

فرد می تواند با مبلغ حداقل ۱۰۰۰۰€ (یورو) این نوع شرکت را راه اندازی کند، یکی از نکات جذاب این نوع ثبت شرکت این است که امور مالیاتی و حسابرسی این شرکت ها به صورت سالیانه انجام می پذیرد. این شرکت ها باید حداقل از یک مدیرعامل، ۲ سهامدار و ۲ حسابدار تشکیل شده باشد.

شرکت سهامی عام در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری وبه روش ثبتشرکت سهامی عام، اینگونه است که متقاضی می تواند با حداقل مبلغ ۱۲۰۰۰۰€ (یورو) شرکت سهامی عام را راه اندازی کند و سیستم حسابداری هم بعد از ثبت شرکت به صورت ماهیانه می باشد.

ثبت شعبه شرکت در ایتالیا

ثبت شعبه در ایتالیا زمانی اتفاق می افتد که شعبه فرعی در کشور ایتالیا به ثبت برسد و میزان مالیات و همچنین گردش حساب بر عهده شعبه مادر خواهد بود و برنامه تجاری هم باید مبتنی بر فعالیت شعبه مادر باشد. مدارک مورد نیاز برای ثبت شعبه شرکت به صورت کلی شامل موارد ذیل است:

اسناد فعالیت و طرح تجاری از شعبه مادر
 • اساس نامه و توافق نامه شرکتی از انجمن ثبت شرکت ها
 • اسامی مدیران و اعضا
 • احراز هویت نفرات شعبه و مدیران شرکت
 • افتتاح حساب بانکی در ایتالیا
 • ثبت آدرس و محل شرکت

پس از ارائه مدارک بالا به افراد یک کد مالیاتی و یک کد مالیات بر ارزش افزوده به شرکت تعلق می گیرد.

مهاجرت و سرمایه گذاری در ایتالیا
مهاجرت و سرمایه گذاری در ایتالیا

مزایای سرمایه گذاری در ایتالیا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا چه مزایایی دارد؟ این قطعا سوال بزرگی برای هر سرمایه گذاری است و اگر موضوع سرمایه گذاری در خارج از کشور باشد مسلما حساسیت موضوع بیش از پیش خواهد بود. ما نیز برای روشن شدن موضوع سعی کرده ایم مزایای قابل استناد را برایتان ذکر کنیم.

اقتصاد قوی، پویا و پایدار

وکیل مهاجرت به ایتالیا بیان می دارد: مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری در سومین اقتصاد بزرگ حوزه یورو و هشتمین اقتصاد بزرگ جهان، فرصتی مناسب برای افزایش سرمایه است. علاوه بر این موارد، بازار داخلی این کشور فرصت ‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری در حوزه های بانکی، گردشگری، صنعت ساختمان و … فراهم کرده است.

موقعیت جغرافیایی ایتالیا

اگر به نقشه ایتالیا نگاهی داشته باشید، کاملا متوجه می شوید که موقعیت جغرافیایی این کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا بسیار استراتژیک است. ایتالیا با چندین کشور اروپایی مرز زمینی دارد و همچنین بیش از ۶۰ درصد مرز ایتالیا مرز آبی است. امکان سرمایه گذاری در ایتالیا در حوزه های آب خیز داری و پرورش آبزیان و بسیاری از صنایع وابسته، به هم جواری با آب مانند لجستیک دریایی، در کنار این وسعت از آب گزینه مناسبی برای سرمایه گذاری است.

حمایت از سرمایه گذاران خارجی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا هر ساله با وضع قوانین جدید چه در ایتالیا و چه در اروپا، با توجه به عضویت ایتالیا در حوزه کشورهای شنگن، راه آسان تر کرده است. سرمایه گذاری در این کشور می تواند بعد از مدتی کوتاه، به اخذ شهروندی ایتالیا ختم شود.

معایب سرمایه گذاری در ایتالیا

 • بازار سهام ایتالیا همچنان وضعیت نامشخص دارد.
 • اقتصاد ایتالیا، در معرض ضربات سیاسی و اقتصادی قرار گرفته است و آینده غیرقابل پیش بینی دارد.
 • قیمت سهام سیر نزولی دارد.
 • نرخ های کوتاه مدت، بلند مدت و گسترش بازده زیاد است.
 • بازار سهام ایتالیا هنوز هم بی ثبات است.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا به چقدر سرمایه نیاز دارم؟

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ایتالیا با توجه به راه های مختلف سرمایه گذاری در ایتالیا و اخذ اقامت دائم ایتالیا، متفاوت است، همچنین با توجه به نرخ ارز نمی توان حجم سرمایه مورد نیاز را به ریال برایتان ذکر کرد، لذا به همین نکته بسنده می کنیم که از حداقل نیم میلیون یورو می توان شروع کرد تا ۲ میلیون یورو برای خرید اوراق بهادار دولتی.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

وکیل برای سرمایه گذاری در ایتالیا
وکیل برای سرمایه گذاری در ایتالیا

وکیل برای سرمایه گذاری در ایتالیا

وکیل متخصص مهاجرت بیان می دارد: در نظر داشته باشید با اینکه ایتالیا از کشورهایی است که بعضا اخباری مبنی از افول اقتصادی آن به گوش می رسد و یا، از بستر سرمایه گذاری آن دفاع نمی شود، باید گفت تمام این موارد و در کل هر روش مهاجرت به یتالیا و دیگر کشورها، مانند مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، مهاجرت به استرالیا، مهاجرت به آلمان و … اگر با مشورت باشد می تواند در شرایط ظاهرا نامساعد هم بسیار نتیجه خوبی داشته باشد، لذا مشاوران گروه وکلای بین المللی لاهه می توانند با مشاوره، همراهی و پشتیبانی مهاجران و متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری، بستری مناسب برای اقامت دائم ایتالیا را فراهم کنند.

سوالات متداول

بله مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری امکان اخذ اقامت دائم را به شما می دهد.

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا حداقل سن ۱۸ سال تمام است.

بله با ثبت شرکت و طبق شرایطی خاص می توانید اقامت دائم بگیرید.

برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایتالیا حداقل ۱۰۰۰۰ یورو نیاز دارید.

بله شما می توانید با وکلای متخصص مهاجرتی گروه وکلای بین المللی لاهه در این زمینه مشورت کنید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت کاری اتباع افغانستان به ترکیه
نوشتهٔ بعدی
تحصیل معماری در انگلستان

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button