خرید ملک در آلمان چه شرایطی دارد؟

خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان چه شرایطی دارد؟ خرید ملک در آلمان منجر به اقامت این کشور می شود؟ کشور آلمان برای سرمایه گذاری مناسب است؟ در این مقاله تمام شرایط خرید ملک در آلمان و مزایا و معایب آن را بررسی می کنیم. کشور آلمان یکی از قدرت های صنعتی و قطب های اقتصادی قاره اروپاس که در سال های اخیر شاهد پیشرفت های زیادی بوده است و به عنوان یکی از غول های این قاره شناخته می شود همین امر موجب شده است تا نظر سرمایه گذاران به این کشور جلب شود. ابتدایی ترین مزیتی که خرید ملک در آلمان برای شما بوجود می آورد مجوز موقت رفت و آمد به این کشور است. سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی و همچنین بازار کار فعال و نرخ بیکاری پایین مهاجران را به این کشور آورده است. راه های زیادی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که یکی از آن ها خرید ملک در این کشور است.

خرید ملک در آلمان و شرایط آن

خرید ملک در آلمان مراحل مختلفی دارد که اگر برای آن برنامه ریزی نکنید و دقیق این مراحل را انجام ندهید ضرر جبران ناپذیری ممکن است به شما وارد شود. خرید ملک در آلمان منجر به اقامت دائمی این کشور نمی شود و تنها برای دارندگان ملک در این کشور ویزای توریستی بلند مدت صادر می شود. قوانین مالیاتی که در کشورهای اروپایی وجود دارد ممکن است شما را سردرگم کند به همین خاطر پیشنهاد می شود با یک وکیل بین المللی و مهاجرتی مشورت نمایید.

۱) در ابتدا باید یک پیش نویس از نوع قرارداد و اطلاعات ملک تهیه شود. درصورتیکه این پیش نویس توسط خریدار تایید و امضا شود او باید ۱۰ درصد قیمت کل ملک را به عنوان پیش پرداخت بپردازد.

۲) خریدار ۱ ماه فرصت دارد تا مالیات ملک را بپردازد. این مبلغ در شهرهای مختلف متفاوت خواهد بود.

۳) در مرحله آخر و پس از ارائه رسید پرداخت مالیات توسط خریدار، قرارداد اصلی میان خریدار و فروشنده منعقد می شود.

بیشتر بدانید:  مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان ۲۰۲۲

شرایط خرید ملک در آلمان
شرایط خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان و قیمت خانه ها

مهمترین فاکتوری که برای خرید خانه در آلمان اهمیت دارد قیمت ملک است. امکانات شهر، نزدیکی یا دوری به مرکز شهر، متراژ خانه و… در قیمت ملک تاثیرگذار است.

هامبورگ یکی از شهرهای ساحلی و بندری آلمان است که سالیانه گردشگران زیادی در آن رفت و آمد دارند که همین امر دلیل جذابی است برای اینکه بخواهید در این شهر ملک بخرید. خرید ملک در آلمان آن هم در شهر هامبورگ نیاز به سرمایه زیادی ندارد. ملک در مرکز شهر هامبورگ متری ۶ هزار یورو هزینه دارد.

فرانکفورت آلمان پنجمین شهر بزرگ این کشور از نظر جمعیت است که از نظر ارزش بازار کاری و اقتصادی در سطح جهان بی همتا است. قیمت خرید خانه همراه با سیر صعودی شاخص اقتصادی در این کشور نیز بالا می رود به همین خاطر خرید ملک در آلمان در شهر هامبورگ به صرفه تر از شهر فرانکفورت است.

برلین پایتخت کشور آلمان است که پرجمعیت ترین آن نیز به شمار می آید. خودروسازی، هتل داری، مکانیک و حمل و نقل از مهمترین صنایعی است که این کشور در خود جای داده است. قیمت خرید ملک در برلین برخلاف تصور عموم و پایتخت بودن آن کمتر  از سایر شهرهای آلمان است.

مونیخ یکی از شهرهای پیشرفته آلمان است که زیرساخت های خوبی برای زندگی شهریه و حمل و نقل دارد. به گفته برخی مونیخ گرانترین شهر آلمان است. قیمت خرید ملک در مونیخ بالاتر از شهرهای دیگر است و قیمت هر متر مربع آن در برخی مناطق تا ۱۵ هزار یورو نیز می رسد.

بهترین شهرها برای خرید ملک در آلمان

خرید ملک در آلمان می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد بخصوص برای افرادی که به طرق مختلف در این کشور رفت و آمد دارند. انتخاب بهترین شهر برای خرید ملک در آلمان به عوامل زیادی بستگی دارد که بیشتر آن ها شخصی است و به افراد بستگی دارد. برای مثال برخی ترجیح می دهند در حومه شهر و در خانه های ویلایی زندگی کنند و برخی دیگر زندگی در مرکز شهر و استفاده از حمل و نقل را ترجیح می دهند به همین خاطر بهترین شهر برای شما شهری است که به سلایق شما نزدیک باشد.

قیمت زمین در آلمان

خرید ملک در آلمان به خرید خانه ختم نمی شود و برخی سرمایه گذاران با خرید زمین های زراعی و غیر زراعی و همچنین انجام فعالیت های کشاورزی از طریق همکاری با کشاورزان آلمانی به دنبال کسب سود هستند. زمین در آلمان با توجه به محل واقع شدن آن، امکانات زمین، نوع زمین و… قیمت متفاوتی دارد.

خرید ملک در آلمان از طریق دریافت وام بانکی

با توجه به بالا بودن قیمت املاک در آلمان افراد در تلاشند تا از طریق دریافت وام از بانک های آلمان ملک بخرند. یکی از قوانین بانکداری کشور آلمان این است که تنها به افرادی وام می دهد که یا از تبعه این کشور باشند یا اقامت این کشور را بدست آورند به همین خاطر صرف داشتن ویزای توریستی کوتاه یا بلند مدت شما نمی توانید از برای خرید ملک در آلمان وام بگیرید بنابراین باید از طرق دیگری همچون مهاجرت کاری به آلمان اقامت این کشور را بدست آورید و پس از آن اقدام به دریافت وام و خرید خانه نمایید.

اخذ اقامت آلمان از طریق خرید ملک ممکن است؟

کشور آلمان به دلیل عضویت در اتحادیه شنگن و همچنین مرکزیت تجارت در اروپا  مقصد بی نظیری برای سرمایه گذاری به شمار می آید اما اگر در صدد بدست آوردن اقامت این کشور هستید خرید ملک شما را به هدفتان نمی رساند. تنها با خرید ملک در آلمان اقامت دائم این کشور به شما نمی دهند و می توانید با ویزای توریستی به این کشور سفر کنید پس بهتر است برای اخذ اقامت راه های دیگر ورود به این کشور را امتحان کنید.

بیشتر بدانید:  وکیل مهاجرت به آلمان

وکیل برای خرید ملک در آلمان
وکیل برای خرید ملک در آلمان

مشاوره خرید ملک در آلمان

سرمایه گذاری در کشوری که زبان رسمی آن ها با شما متفاوت است کار دشواری به نظر می رسد. خرید ملک در آلمان در ظاهر امری ساده  است اما با توجه به پیچیدگی قوانین مالیاتی و نقل و انتقال در این کشور عدم اطلاع از آن ها ممکن است شما را در دام سودجویان بیاندازد و ضررهای جبران ناپذیری به شما وارد شود. از آنجایی که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است پیشنهاد می شود قبل از خرید ملک در آلمان و دپار مشکل شدن با وکلای بین المللی با تجربه در این زمینه همکاری  کنید. وکیل متخصص مهاجرت به زبان کشور مقصدتان تسلط دارد و با اشراف کامل بر قوانین مذکور شما را از هرگونه خطری مصون می دارد.

وکیل برای خرید ملک در آلمان

با توجه به موارد ذکر شده در ابتدا تا انتهای این مطلب در می یابیم که  سرمایه گذاری  مطمئن در خارج از کشور ریسک بالایی دارد و هر فرد بی تجربه ای از پس آن بر نمی آید تمام شرکت های بزرگ و افرادی که سالیان سال در عرصه های بین المللی فعالیت داشته اند با مشاوره با وکیل بین المللی توانستند سرمایه گذاری خود را گسترش دهند. وکلای بین المللی از تمام قوانین بین المللی اطلاع داشته و در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک تجربه دارند همین امر موجب می شود تا راه را از چاه تشخیص دهند و شما را از خسارت های احتمالی دور کنند. گروه وکلای بین المللی لاهه یک مجموعه مثال زدنی در زمینه  پرونده های بین المللی می باشد که سابقه درخشانی نیز در این زمینه دارد. شما می توانید با کمک وکلای بین المللی گروه لاهه سرمایه گذاری مطمئنی را تجربه کنید.

سوالات متداول

از طریق خرید ملک در آلمان تنها ویزای توریستی این کشور برای شما صادر می شود که می توانید در مدت مشخص شده به این کشور سفر کنید.

انتخاب بهترین شهر آلمان برای خرید خانه به عوامل زیادی بستگی دارد به همین خاطر باید بگوییم بهترین شهر آلمان را شما باید متناسب با سلیقه و شرایط خود انتخاب کنید.

جواب این سوال با توجه به شرایط شما مشخص می شود به همین خاطر کافی است تا با کارشناسان گروه وکلای لاهه تماس بگیرید.

خیر تسلط به زبان آلمانی برای خرید ملک در این کشور شرط نیست.

بانک های کشور آلمان تنها به تبعه و افرادی که اقامت این کشور را دارند وام می دهد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور
نوشتهٔ بعدی
معرفی دانشگاه پمپئو فابرا اسپانیا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button