مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان؛ روش های مختلف آن و اخذ ویزای سرمایه گذاری موضوع اصلی این مطلب است که توسط تیم متخصص مهاجرت گروه وکلای بین المللی لاهه تهیه شده است. این مقاله به سوالات شما در مورد یکی از روش های مهاجرت به آلمان یعنی سرمایه گذاری در این کشور پاسخ می دهد و شما را در رسیدن به اهداف خود به منظور سرمایه گذاری در این کشور نزدیک تر می کند.

آن چه باید درباره مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در آلمان بدانید!

آلمان اکنون یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان است و در جایگاه ثروتمند ترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادی حوزه پولی یورو به شمار می‌رود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند. بالاترین میزان حضور اتباع خارجی در ایالت های هامبورگ، هسن، برلین و بادن-وورتمبرگ است. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری باید گفت تعداد افراد زیادی از کشورهای گوناگونی به این طریق در اقامت دائم آلمان گرفته اند، شما نیز می توانید به جمع آنان بپیوندید.

نقش آشنایی با زبان آلمانی در سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان هنگام درخواست نیازی به مدرک زبان ندارد اما نکته ای که باید بدانید این است که شما برای تفریح با تور به آلمان نمی روید که مسئله زبان برایتان مهم نباشد، زیرا سفرتان چند روزه نیست، پس بسیار مهم است که برای سرمایه گذاری در آلمان این زبان را فرا بگیرید و یا از مترجم استفاده کنید. اگرچه با توجه به روش سرمایه گذاری نیازی به مدرک زبان نیست لکن جهت انجام امور و فعالیت خود یادگیری زبان آلمانی و تسلط به آن لازم است تا بتوانید به راحتی امور خود را پیش ببرید. پس حتما از مترجمی مسلط کلاس های زبان و یا مترجمی مسلط استفاده کنید.

سرمایه گذاری در آلمان
سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری به چند روش انجام می شود؟

۱-  مهاجرت از طریق فعالیتی انفرادی (مانند راه اندازی مغازه)
۲-  مهاجرت از طریق تاسیس شرکت مدنی (که حداقل باید ۲ نفر عضو داشته باشد)
۳- مهاجرت از طریق تاسیس شرکت های تضامنی
۴- مهاجرت به آلمان از طریق تاسیس شرکت با مسئولیت محدود
۵- مهاجرت به کشور آلمان با ثبت شرکت سهامی
۶- مهاجرت به آلمان با تاسیس شعبه ای از شرکت ثبت شده در ایران
۷- مهاجرت با تاسیس دفتر نمایندگی کسب و کار معتبر در ایران
۸- مهاجرت از طریق شعب وابسته به فعالیتی در داخل ایران (مانند شعبه پخش یا انبار توزیع)

توجه داشته باید، همانطور که گفته شد ممکن است روش های جدید تری هم وجود داشته باشد و یا روش های ذکر شده دستخوش تغییراتی شده باشند. لذا توصیه می کنیم با وکیل مهاجرت ارتباط بگیرید تا از آخرین راه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان مطلع شوید.

از مهمترین روش های سرمایه گذاری در آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مهاجرت با فعالیت انفرادی

با انتخاب این راه باید مغازه ای بخرید و یا اجاره کنید که نیازمند ارائه طرح توجیهی جهت مشخص شدن درآمدزا بودن فعالیت می باشد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

این راه را می توان از آسان ترین روش ها و پرطرفدار ترین  برشمرد که می توان با یک نفر شروع کرد و البته نیاز به سرمایه ای در حدود ۳۰۰۰۰ یورو دارد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به مقاله ثبت شرکت با مسئولیت محدود در آلمان مراجعه کنید.

ثبت و اجاره دفتر

در این روش شما اقدام به تاسیس شعبه ای از یک شرکت رسمی در کشور خود می کنید. توجه داشته باشید در این مورد نباید دفتر فعالیت مستقلی را دنبال کند و حتما باید وابسته به شرکتی رسمی در ایران باشد و  می توان به صورت حقیقی و یا حقوقی اقدام کرد.

بیشتر بدانید:  ثبت شرکت با مسئولیت محدود GmbH در آلمان

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری با توجه به شرایط اقتصادی عالی این کشور یک موقعیت عالی محسوب می شود که تعدادی از مزایای آن را بیان می کنیم

۱- عدم نیاز به مدرک مهارت در زبان آلمانی بر خلاف کشورهای انگلیسی زبان که حتما متقاضی باید زبان آنها را تا حد بسیار مناسبی یاد گرفته باشند.
۲- عضویت آلمان در بیشتر مناسبت های اقتصادی و سیاسی، می تواند برای سرمایه گذاران در آلمان نیروی بالقوه ای باشد.
۳- درآمد مطلوب و شرایط کاری ایده آل
۴- اقتصادی پویا در سطح قاره و بین المللی
۵- عضویت آلمان در پیمان شینگن (SCHENGEN) و اتحادیه اروپا
۶- داشتن کلیه حقوق شهروندی در آلمان
۷- اخذ اقامت کشور آلمان برای خود و خانواده
و بسیاری موارد دیگر…

درخواست ویزای سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان نیاز به داشتن توان مالی بسیار است. متقاضیان باید شرایط مالی بسیار مناسبی داشته باشند تا بتوانند در آلمان یک کسب و کار جدید راه اندازی کنند. اگر متقاضی بخواهد برای اجرای یک ایده سرمایه گذاری کند، باید بتواند با این کسب و کار برای شهروندان آلمانی، شغل جدید ایجاد کند و آنان  را به کار بگیرد. پس از ایجاد کسب و کار، متقاضی و اعضای خانواده او واجد شرایط مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان خواهند بود. همچنین اگر سودآوری کسب و کار به ۳ سال متوالی برسد، متقاضی و وابستگان او واجد شرایط برای اقامت دائم نامحدود در آلمان هستند.

مهاجرت با خرید ملک در آلمان

مختصر ذکر می کنیم که کشورها در سه حالت اجازه خرید ملک را در کشورشان می دهند، یا اصلا اجازه خرید املاک را توسط خارجی ها نمی دهند، یا اجازه خرید و اقامت را هم می دهند و یا مثل آلمان از جمله کشورهایی هستند که اجازه خرید ملک را به خارجی ها می دهند اما به آن ها مجوز اقامت نمی دهند.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزای آلمان

هزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری قطعا هزینه دارد. خوب احتمالا اولین موضوعی که ذهن بیشتر متقاضیان را برای مهاجرت به آلمان و یا هر کشور دیگری به خصوص کشورهای اروپایی درگیر می کند، اطلاع از هزینه های مهاجرت است. باید گفت هزینه سرمایه گذاری در آلمان، بنا بر هر روش سرمایه گذاری متفاوت است. روش هایی که منجر به اخذ اقامت آلمان می شوند یک هزینه اولیه مشخص شده را از مهاجر طلب می کنند تا شرایط اقامت و تابعیت آلمان توسط متقاضی محقق گردد. اما به طور مثال در روش خرید ملک که منجر به اخذ اقامت آلمان نمی شود شما می توانید در هر کجای این کشور که مورد تأیید دولت آلمان باشد با قیمت های متفاوتی املاک و مستغلات بخرید و کف هزینه مورد نیاز برای این روش مشخص نیست. خلاصه اینکه هر روشی هزینه های اولیه و ثانویه مورد نیاز خود را دارد.

لازم است بدانید براساس طرحی، سرمایه گذاران خارجی باید بتوانند یک کسب و کار پررونق را در آلمان راه اندازی کنند و برای تعدادی از شهروندان بومی آلمان اشتغال زایی کنند. پس بسیار مهم است که بدانید وضعیت اشتغال در آلمان اینگونه است که، حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت مشغول به کار هستند، از این تعداد ۵۳٬۲ درصد مرد و ۴۶٬۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. تقریباً ۲٬۱ میلیون نفر نیز در آلمان فاقد کار هستند که نرخ بیکاری بین این افراد (۱۵–۶۴ ساله) ۵٬۱٪ تا ٪ ۶٬۴ می‌باشد.

در صورت به کارگیری آلمانی ها در نهایت دولت آلمان نیز برای کارفرمایان یک پاداش در نظر می گیرد که همان ارائه ویزای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق این ویزا در آلمان اقامت داشته باشند. این روش با سایر روش های دریافت حق شهروندی آلمان تفاوت زیادی دارد و البته از جهاتی نیز آسان تر است.

نکات مهم مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان

وکیل مهاجرت به آلمان بیان می دارد: مهاجرت از طریق سرمایه گذاری نیاز به بررسی و مشورت با وکلای و کارشناسان متخصص این امر دارد، همانطور که هر فردی برای سرمایه گذاری در کشور خودش هم قبل از خرید مشورت و تحقیق می کند، چه بسا برای سرمایه گذاری در کشور خارجی بدون علم به قوانین و راه کارها می تواند بسیار پر مخاطره باشد، برای روشن تر شدن موضوع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان، نکاتی را به عنوان اطلاعات عمومی در اختیار شما قرار می دهیم که دانستن آن به خصوص برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، خالی از لطف نیست.

آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرّب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطح بالا از نوآوری است. آلمان بزرگ ترین اقتصاد ملی در اروپاست و هم چنین جزو چهار تولیدکننده بزرگ در دنیاست.

کشور آلمان در اتحادیه اروپا قانون تعیین می‌کند و آلمان مدافع سیاسی و اقتصادی اتحادیه اروپا است. آلمان سیاست های تجاری خود را به‌طور فزاینده‌ای در موافقت نامه اتحادیه اروپا تأیید می‌کند. آلمان واحد پولی مشترک اروپا، یورو را از ۱ ژانویه سال ۲۰۰۲ معرفی کرده است. سیاست های پولی آلمان را اعضای بانک مرکزی اروپا تعیین می‌کنند. پس با وجود این نکات به نتیجه می رسیم که این کشور برای سرمایه گذاری و مهاجرت مناسب است و می توان با این روش درآمد مناسبی کسب کنیم و شرایط ایده آلی را برای خود و خانواده فراهم کنیم.

بیشتر بدانید:  ویزای سرمایه‌گذاری آلمان

وکیل برای سرمایه گذاری در آلمان
وکیل برای سرمایه گذاری در آلمان

وکیل برای سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری فرصتی مناسب جهت کسب در آمد ارزی بالا و اخذ اقامت دائم برای شما و خانواده تان است اما برای رسیدن به نتیجه شما نیاز به وکیل متخصص مهاجرتی و همچنین وکیل معتبر و با تجربه در حوزه سرمایه گذاری ثبت شرکت و مالیاتی دارید لذا به شما پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به آلمان را دارید می توانید از وکلای معتبر و متخصص بین المللی گروه لاهه مشاوره بگیرید تا شما را در مسیر درست قرار دهند.

سوالات متداول

با خرید خانه می توانید سرمایه گذاری کنید ولی امکان اخذ اقامت دائم وجود ندارد.

 

شرکت با مسئولیت محدود شرایط ایده آل و آسان تری برای سرمایه گذاری دارد.

برای سرمایه گذاری الزامی به داشتن مدرک زبان نیست اما برای انجام امور خود پیشنهاد می کنیم برای یادگیری اقدام کنید.

هزینه سرمایه گذاری در آلمان متناسب با روش سرمایه گذاری متغیر است و شما می توانید به منظور اطلاع دقیق از هزینه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ثبت شرکت در آلمان ارزان ترین روش سرمایه گذاری می باشد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت به اوکراین از طریق تولد فرزند
نوشتهٔ بعدی
ویزای تحصیلی و شرایط اخذ آن

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button