مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

مهاجرت سرمایه گذاری به امارات چه شرایطی دارد؟ سرمایه گذاری در امارات از چند طریق ممکن است؟ بهترین راه برای سرمایه گذاری در امارات چیست؟ مهاجرت سرمایه گذاری به امارات چقدر هزینه دارد؟ این سوالاتی است که برای افرادی که قصد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری را دارند پیش می آید ما تصمیم گرفتیم تا با نگارش این مطلب به سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم. در سال های اخیر با توجه به رشد و پیشرفت کشورهای حاشیه خلیج فارس علی الخصوص امارات، نظر سرمایه گذاران به این کشور جلب شد. کشور امارات با پیش بینی برنامه های بلند مدت برای جذب سرمایه گذاران بستر را ترقی آن ها بوجود آورده است.

مهاجرت سرمایه گذاری به امارات نوید دهنده آینده ای درخشان

مهاجرت سرمایه گذاری به امارات و راه های آن موضوعی است که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم. در ابتدا برای سرمایه گذاری در امارات بهتر است تا با شرایط اقتصادی و رفاهی این کشور آشنا شویم. امارات در غرب آسیا به پایتختی ابوظبی واقع شده است. دبی پرجمعیت ترین و قطب اقتصادی این کشور به شمار می رود. این کشور به صورت پادشاهی اداره می شود که دین رسمی آن اسلام و زبان رسمی آن عربی است اما دانش زبان انگلیسی نقشی تعیین کننده در پیشرفت شما خواهد داشت. سیستم اقتصادی و سیاسی پایدار این کشور از طریق جذب سرمایه های شرکت های بزرگ غرب به عنوان مولد اقتصادی نه فروشنده بنا نهاده شده است. نرخ بیکاری پایین و همچنین روابط اقتصادی و تجاری مستحکم با سایر کشورهای قدرتمند جهان این کشور را به یکی از ثروتمند ترین کشورهای جهان تبدیل نموده است. جمع این دلایل را می توان انگیزه سرمایه گذاران برای مهاجرت به امارات دانست.

عوامل تاثیرگذار در سرمایه گذاری در این کشور

مهاجرت سرمایه گذاری به امارات مقوله ای است که به عوامل اقتصادی و شاخص های مهم دنیای تجارت و بیزینس مرتبط است به همین خاطر در نظر گرفتن این عوامل در این حیطه اهمیت بسیاری دارد. یکی از عواملی که تعیین کننده امنیت ملک، بیزینس و تجارت را شما است شاخص ریسک سلب مالکیت است در مواقع تغییر حکومت و یا شرایط بحرانی کشور است. به طور کلی شاخص ریسک سلب مالکیت در همه جای دنیا از ۱ تا ۷ عدد گذاری می شود که در امارات این رقم از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ روند کاهشی داشته و در حال حاضر کمتر از ۲ می باشد. میزان مالیات دریافتی در این کشور از در آمد اشخاص حقیقی صفر و از درآمد شرکت ها ۵۵ درصد می باشد. نرخ بیکاری عامل مهم دیگری است که در مهاجرت سرمایه گذاری توجه ویژه ای به آن می شود. امارات توانسته است نرخ بیکاری خود را در سطح مناسب و نرمالی نگه دارد و همواره از جذب نیروی انسانی متخصص استقبال می کند. برای مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری پیشنهاد می شود نیم نگاهی به نرخ کنترل فساد و همچنین شاخص تولید ناخالص داخلی نیز داشته باشید.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

سرمایه گذاری در امارات
سرمایه گذاری در امارات

راه های مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

مهاجرت به امارات از راه های مختلفی ممکن است که با توجه به رشد بی سابقه این کشور در تمام زمینه ها در سال های اخیر، بهترین راه را می توانیم سرمایه گذاری در این کشور معرفی کنیم. سوال اصلی این است که برای سرمایه گذاری در امارات چند راه وجود دارد؟ تا چه اندازه این راه ها مطمئن و سود ده هستند؟ راه های اصلی مهاجرت سرمایه گذاری به امارات عبارتند از:

۱) خرید ملک
۲) خرید اوراق قرضه
۳) ثبت شرکت
۴) کارآفرینی

مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک

در ابتدای امر بهتر است به این نکته اشاره کنیم که خرید ملک در امارات برای شما اقامت دائم و تابعیت این کشور را به ارمغان نمی آورد و صرفا با سرمایه گذاری در امارات از طریق خرید ملک می توانید به اقامت موقت دو ساله دست یابید که درصورت عدم فروش ملک قابلیت تمدید نیز دارد. لازم است تا برای اقامت موقت این کشور نیز حداقل ارزش ملک شما ۱ میلیون درهم باشد.

خرید اوراق قرضه و مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

مهاجرت به امارات از طریق خرید اوراق قرضه تنها راهی است که محدودیت سنی مشخص ۲۱ سال دارد. افراد کمتر از ۲۱ سال نمی توانند در این روش سرمایه گذاری کنند. در صورتیکه برای خرید اوراق قرضه اقدام کنید برای شما و خانواده تان (همسر و فرزندان) ویزا صادر خواهد شد. برای اطلاع از باقی جزئیات این روش می توانید با وکیل مهاجرت به امارات مشورت نمایید.

کارآفرینی در امارات

مهاجرت سرمایه گذاری به امارات از طریق کارآفرینی روش دیگری است که نسبت به خرید ملک کمتر مورد توجه قرار گرفته است. کارآفرینی در امارات در منطقه آزاد این کشور نیز ممکن است. اگر بخواهید در منطقه آزاد امارات کسب و کار تازه ای راه اندازی کنید این امکان وجود دارد که مالکیت کارتان تمام و کمال برای خودتان باشد اما درغیراینصورت وجود یک شریک که تابعیت یا اقامت دائم امارات را داشته باشد که بیش از نیمی از مالکیت کسب و کار نیز در اختیار وی باشد الزامی است. حداقل سرمایه برای مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری حداقل ۵ میلیون درهم است. کشور امارات در سال های اخیر برای رشد و پیشرفت کسب و کارها و همچنین استقبال از ایده های تازه و خلاقیت برنامه های ویژه ای را برای حمایت از کارآفرینان پیش بینی نموده است. مدت اعتبار ویزای کارآفرینی امارات نیز ۵ سال می باشد.

ثبت شرکت یکی دیگر از راه های مهاجرت به امارات

یکی از رایج ترین روش های مهاجرت به امارات ثبت شرکت می باشد. شما می توانید در امارات و منطقه آزاد این کشور شرکت ثبت کنید. قوانین ثبت شرکت در منطقه آزاد با ثبت شرکت در امارات کمی متفاوت است برای مثال نهادهای ثبت کننده شرکت در این دو حالت متفاوت هستند. برای کسانی که در امارات شرکت ثبت می کنند و برای خانواده هایشان ویزای ۳ ساله صادر می شود که این ویزا با توجه به عملکرد شرکت و منفعت آن قابلیت تمدید نیز دارد. دسترسی به بازار آزاد یکی از مهمترین مزایای ثبت شرکت در امارات به شمار می رود.

امارات ویزای بازنشستگی صادر می کند؟

ویزای خود حمایتی امارات را می توان به نوعی ویزای بازنشستگی شبیه دانست. این ویزا برای افراد با سن بیش از ۵۵ سال با درآمد ماهیانه ۲۰ هزار درهم یا ملک با ارزش ۲ میلیون درهم یا سرمایه ۱ میلیون درهمی صادر می شود. اعتبار این ویزا ۵ ساله است که قابل تمدید نیز می باشد.

بهترین روش مهاجرت سرمایه گذاری به امارات

برای انتخاب بهترین روش برای سرمایه گذاری در امارات در نظر گرفتن شرایط شما اهمیت ویژه ای دارد به عبارت بهتر می توانیم بگوییم این شما و شرایطتان هستید که بهترین روش سرمایه گذاری در امارات را تعیین می کنید. خواسته ها، توان مالی، برنامه ریزی ها و ایده آل های هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. برای اینکه بهترین راه مهاجرت سرمایه گذاری به امارات را تشخیص دهید می توانید به وکیل مهاجرت مراجعه نمایید.

مزایا و معایب این روش

 • دسترسی به تکنولوژی
 • امکان استفاده از به روز ترین امکانات
 • اشتغال در یکی از پر رونق ترین بازارهای تجارت دنیا
 • وجود بسترهای بی نظیر برای رشد و پیشرفت کسب و کارها
 • امتیازهای مالی مثل وام های بانکی برای راه اندازی کسب و کارها
 • عدم دریافت مالیات بر درآمد اشخاص حقیقی
 • راحتی تمدید اقامت موقت
 • سختگیری در اعطا تابعیت و اقامت دائم به سرمایه گذاران
 • عدم امکان مالکیت صد در صد کسب و کار در منطقه غیر آزاد امارات

مدارک مورد نیاز

 1. مدارک شناسایی نظیر پاسپورت و شناسنامه
 2. تمکن مالی
 3. بیزینس پلن برای کارآفرینی
 4. پیدا کردن شریک در ثبت شرکت
 5. آدرس و مشخصات محل زندگی در امارات
 6. فرم درخواست ویزا

اقامت و تابعیت امارات از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت سرمایه گذاری به امارات در نهایت منجر به اخذ ویزای ۲ تا ۵ ساله می شود. در برخی موارد افراد با ۲۰ سال تلاش و فعالیت اقتصادی در این کشور نتوانسته اند به پاسپورت این کشور برسند. کشور امارات علیرغم سیاست های جذب سرمایه ای که پیش گرفته است به سختی و با قوانین سختگیرانه ای برای افراد پاسپورت صادر می کند یا به آن ها اقامت دائم می دهد.

بیشتر بدانید:  مهاجرت کاری به امارات ۲۰۲۲

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری

وکیل برای سرمایه گذاری در امارات

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری قوانین پیچیده ای داشته و توان مالی نسبتا زیادی را نیز می طلبد به همین خاطر ریسک این مسئله که بدون مشورت با وکیل اخذ ویزا و یا وکیل مهاجرت در این مسیر قدم بردارید بسیار بالا است. پیشنهاد ما به شما عزیزان که قصد مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری را دارید این است که با وکلای متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت کنید. گروه وکلای لاهه با همکاری وکیل متخصص مهاجرتی آماده ارائه خدمات مهاجرت به امارات، اخذ ویزای سرمایه گذاری این کشور و… به شما است.

سوالات متداول

برای مهاجرت سرمایه گذاری به امارات توان مالی نسبتا بالایی لازم است که بنا به شرایط شما می توان راه مناسب را مشخص کرد و حداقل سرمایه را تعیین نمود.

اقامت دائم امارات از طریق سرمایه گذاری در این کشور به سختی به دست می آید و ارزش ملک شما در این مسیر بسیار تعیین کننده است چه بسا که با خرید در برخی شرایط حتی نمی توانید ویزای موقت این کشور را دریافت کنید.

بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور متناسب با شرایط و توان مالی و ایده آل های شما مشخص می شود.

مدت اعتبار ویزای ثبت شرکت در امارات ۳ تا ۵ ساله می باشد.

شما می توانید با مهاجرت به امارات از طریق کارآفرینی علاوه بر خود برای خانواده تان نیز ویزای امارات دریافت کنید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ویزای توریستی کانادا
نوشتهٔ بعدی
تحصیل پزشکی در خارج از کشور

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button