مهاجرت کاری به امارات

مهاجرت کاری به امارات

مهاجرت کاری به امارات در سال های اخیر افزایش قابل توجهی داشته است که یکی از اصلی ترین دلایل آن پیشرفت سریع اقتصادی و رفاهی این کشور بوده است. مهاجرت کاری به امارات چه شرایطی دارد؟ اخذ ویزای کاری امارات چقدر هزینه دارد؟ مهاجرت به امارات از طریق کار چقدر طول می کشد؟ کاریابی در امارات از چه طریقی ممکن است؟ مهمترین ویژگی و مزیتی که می توان برای مهاجرت کاری به امارات نام برد فاصله نزدیک به ایران است. در ادامه تمام زوایای مهاجرت کاری به امارات را توسط وکیل مهاجرت بررسی می کنیم و به سوالات شما پاسخ می دهیم.

مهاجرت کاری به امارات به چه دلیل محبوب است؟

مهاجرت کاری به امارات به دلیل نرخ بیکاری پایین و همچنین امکانات رفاهی این کشور بسیار مورد توجه واقع شده است. بستری که کشور امارات به عنوان یک کشور آسیایی برای سرمایه گذاران، برندهای خارجی پیشرفته، ساخت و ساز، صنعت و… به وجود آورده است موجب شده است تا نرخ بیکاری در این کشور به زیر ۳ درصد برسد. برای مهاجرت کاری به امارات بهتر است تا این کشور را از جهات جغرافیایی، فرهنگی و جمعیت شناسی از نظر بگذرانیم. کشور امارات در جنوب غربی آسیا واقع شده است که از نظام سیاسی پادشاهی پیروی می کند. مردمان امارات زبان عربی را به عنوان زبان رسمی می شناسند اما پیشرفت زبان انگلیسی در این کشور در سال های حیرت انگیز بوده است. درهم پول رسمی امارات است اما به دلیل مهاجرت سرمایه گذاران بازار ارزهای خارجی در این کشور از رکود خارج شده است. اقتصاد امارات از طریق صنعت گردشگری و بازار نفت استوار مانده است. امارات با جمعیت پنج میلیون نفری با استفاده از سیاست های جذب مهاجر، از سرمایه، علم و فن افراد با آغوش باز استقبال می کند.

ویزای کاری امارات

اخذ ویزای کاری امارات و مهاجرت کاری به این کشور  از دو طریق ممکن است:

مهاجرت کاری به امارات از طریق ویزای جاب آفر

ویزای جاب آفر امارات همانطور که از نامش پیدا است برای افرادی است که بتوانند از طریق وبسایت ها یا سازمان های کاریابی امارات با یک کارفرما در این کشور قرارداد کاری منعقد کنند. در مهاجرت کاری از طریق جاب آفر ویزای کاری افراد پس از انعقاد قرارداد و ارائه آن به سفارت این کشور صادر خواهد شد. در این مسیر کارفرما باید به اداره مهاجرت امارات دلایلی قانع کننده ارائه دهد که چرا می خواهد نیروی خارجی استخدام کند.

ویزای جاب سیکر برای مهاجرت کاری به امارات

ویزای جاب سیکر زمانی صادر می شود که فرد بخواهد برای جستجوی کار وارد امارات شود. مدت زمان اعتبار این ویزا بین ۶ ماه تا ۱ سال است.

ویزای جاب سیکر کشور امارات برای ایرانیان صادر نخواهد شد و متقاضیان تنها می توانند از طریق ویزای جاب آفر نسبت به مهاجرت کاری به امارات اقدام کنند.

مهاجرت به امارات از طریق کار
مهاجرت به امارات از طریق کار

نرخ بیکاری و نحوه پرداخت مالیات

نرخ بیکاری در علم اقتصاد رابطه مستقیمی با پویایی سرمایه گذاران و بازار سرمایه و همچنین فعالیت صنایع کشورها دارد. کشور امارات در سال های اخیر با به کارگیری سیاست های اقتصادی نوین و همچنین جذب سرمایه گذاران خارجی و ساخت و سازهای انبوه، نرخ بیکاری را بسیار کم کرده است. نحوه اخذ مالیات در امارات متناسب با شغل و درآمد تعیین می شود البته بر روی هر کالا درصد مشخصی مالیات دریافت می شود.

مهاجرت کاری به امارات و اخذ ویزای همراه

یکی از چالش های متقاضیان مهاجرت به امارات این است که چگونه بدون خانواده خود و تنها در این کشور زندگی کنند. کشور امارات با اهمیت به دغدغه مهاجران این تصمیم را گرفته است تا همچون بسیاری کشورهای اروپایی برای همسر و فرزندان این افراد ویزای همراه صادر کند اما توجه کنید که دارندگان ویزای همراه امارات اجازه اشتغال نخواهند داشت مگر با اخذ مجوز کاری جداگانه.

مشاغل مورد نیاز در امارات

اگر به فکر مهاجرت کاری به امارات هستید قبل از هرکاری باید مشاغل مورد نیاز این کشور، نرخ بیکاری، میزان درآمد را بررسی کنید. بررسی مشاغل مورد نیاز در امارات موجب می شود تا از بازار کار رشته مورد نظرتان مطلع شوید. برخی از این رشته ها عبارتند از:

 • مشاغل مرتبط به سلامت همچون پرستار، تکنسین اتاق عمل، رادیولوژیست، ماما
 • مشاغل فنی همچون آرماتوربند، شیشه بر، لوله کش، راننده، بنا، نجار، نقاش، برق کار
 • مهندسین از جمله مهندس برق و مکانیک
 • برنامه نویس و مهندس نرم افزار
 • معلم و مددکار اجتماعی

مشاغل با محل اسکان در امارات

اجاره و یا خرید خانه در امارات در همان ابتدای مهاجرت کاری به این کشور، هزینه زیادی نیاز دارد که ممکن است برخی از افراد توان پرداخت آن را نداشته باشند به همین خاطر پیشنهاد ما به شما این است که برای مدتی در مشاغلی مشغول به کار شوید که محل اسکان برای آن پیش بینی شده است برای مثال کارگر هتل، پرستار سالمندان یا کودکان، مشاغل مرتبط با ساخت و ساز مثل بنا و نجار و غیره مشاغلی هستند که برای آن ها در بیشتر مواقع جای خواب پیش بینی شده است.

شرایط مهاجرت کاری به امارات

به نظر می رسد اولین شرط برای مهاجرت کاری به امارات این است که در یک حرفه تخصص داشته باشید این تخصص می توانید در زمینه علوم دانشگاهی کسب شود یا در فنون تجربی. شرط بعدی مهاجرت موفق به امارات مشورت با وکیل مهاجرت کاری است که مسیر را برای شما تصویر سازی می کند و نکات مهمی را به شما می گوید که بتوانید بدون هیچ مشکلی این راه را طی کنید. آماده سازی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به امارات این است مهمترین شرط به شمار می رود. شروط زیادی برای مهاجرت به امارات از طریق اشتغال وجود دارد که بهتر است آن ها را از زبان یک وکیل مهاجرت بشنوید.

میزان درآمد مشاغل مختلف در امارات

میزان درآمد مشاغل بر تصمیم افراد برای مهاجرت کاری به امارات تاثیر زیادی دارد. درآمد افراد در امارات بسته به تجربه و تخصص ایشان متفاوت است اما این درآمد به اندازه ای است که تمام افراد بتوانند زندگی رفاهی متوسطی برای خود دست و پا کند. برخی مشاغل تخصصی همچون مهندسین هوا و فضا در ماه نزدیک به ۲۰ هزار درهم درآمد دارند. در نتیجه شما به راحتی می توانید برای ساختن یک زندگی خوب روی درآمدتان در امارات حساب کنید.

هزینه مهاجرت کاری به امارات

یکی از خوبی های مهاجرت کاری به امارات این است که همچون مهاجرت تحصیلی نیازی به پرداخت هزینه زیادی نیست و با پرداخت هزینه های اولیه مثل هزینه اخذ ویزا و حق الوکاله وکیل مهاجرتی می توانید به این کشور سفر کنید و درآمد داشته باشید. درآمدی که دارید کفاف هزینه های زندگی شما در امارات را می دهد و نیازی به پرداخت هزینه مازادی نیست. یکی از هزینه هایی که برای درخواست ویزای کاری امارات نیز لازم است تا هزینه ای که توسط سفارت این کشور تعیین شده است را بپردازید.

کاریابی در امارات

شما می توانید از طریق وبسایت ها و یا موسسات کاریابی که در ادامه اشاره می کنیم در امارات کار پیدا کنید:

DUBIZZLE
BAC
INDEED
DULSCO
ITALENT

مراحل مهاجرت به امارات از طریق کاریابی

 • مشورت با وکیل مهاجرت کاری
 • کاریابی از طریق وبسایت ها و سازمان ها
 • حضور در امارات با ویزای توریستی برای شرکت در مصاحبه (اختیاری)
 • بازگشت به ایران و انتظار برای دریافت دعوتنامه همکاری از کارفرما
 • درخواست برای ویزای کاری
 • گرفتن وقت سفارت و ارائه مدارک مورد نیاز
 • صدور ویزای کاری موقت با اعتبار ۲ ماهه و سفر به امارات
 • تبدیل ویزای کاری موقت به مجوز کاری دو ساله و آغاز به کار

مهاجرت کاری به امارات با ویزای توریستی

صرفا با اخذ ویزای توریستی امارات نمی توانید در این کشور کار کنید. شما می توانید با ویزای توریستی این کشور و در زمان حضورتان در امارات شغلی پیدا کنید و قرارداد ببندید در این صورت می توانید برای دریافت مجوز کاری و یا همان ویزای کاری اقدام کنید.

اعتبار ویزای کاری امارات

وکیل مهاجرت به امارات بیان می دارد: برای مهاجرت کاری به امارات، کارفرما باید به اداره مهاجرت و کار این کشور ثابت کند که فردی با تابعیت اماراتی برای این شغل وجود نداشت در اینصورت تاییدیه شغلی شما صادر خواهد شد. ویزای کاری امارات در ابتدا با اعتبار ۲ ماهه صادر می شود که پس از حضور در امارات قابل تبدیل به مجوز کاری دو ساله است.

مدارک مورد نیاز

 • مدارک شناسایی معتبر
 • گواهی تمکن مالی
 • رزومه تحصیلی
 • رزومه کاری (سوابق کاری)
 • بیمه
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • تکمیل فرم های درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه های صدور ویزا

اقامت دائم و تابعیت امارات از طریق کار

مهاجرت کاری به امارات در نهایت منجر به اقامت دائم و تابعیت این کشور نمی شود. کشور امارات قوانین سختگیرانه ای را برای اعطا تابعیت وضع کرده است که افراد تنها تحت شرایط ویژه ای می توانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را بدست آورند همچنین کشور امارات تابعیت مضاعف را قبول ندارد و اگر بخواهید به عنوان یک ایرانی تابعیت این کشور را بدست آورید باید از تابعیت ایران انصراف دهید.

بیشتر بدانید:  اعتراض به ریجکتی ویزا

وکیل برای مهاجرت کاری به امارات
وکیل برای مهاجرت کاری به امارات

با گروه وکلای لاهه به امارات مهاجرت کنید!

مشاوره با وکیل مهاجرت برای مهاجرت کاری به امارات بسیار کمک کننده و حائز اهمیت است. شما می توانید با مشورت گروه وکلای لاهه از روند مهاجرت کاری به امارات مطلع شوید و این فرآیند را به راحتی پشت سر بگذارید. گروه وکلای لاهه در زمینه کاریابی، اخذ ویزای کاری و دریافت اقامت امارات از طریق کار شما را همراهی می کنند.

سوالات متداول

هزینه مهاجرت کاری با امارات شامل هزینه اخذ ویزا، هزینه زندگی، هزینه ترجمه مدارک، هزینه اجاره و یا خرید محل اقامت و … می شود. به همین خاطر نمی توان مبلغ دقیقی اعلام کرد.

درصورتیکه مدارک را به صورت کامل ارائه دهید ویزای کاری امارات برای شما ظرف ۳ هفته تا ۱ ماه صادر خواهد شد.

درحالت عادی پاسخ این سوال منفی است اما در برخی شرایط استثنایی این امکان وجود دارد برای مثال مخترعین می توانند برای اقامت دائم امارات از طریق کار اقدام کنند.

بله ایرانیان نیز می توانند از طریق ویزای جاب آفر امارات به این کشور مهاجرت کنند. البته در یک سال اخیر کمی روند صدور ویزا برای ایرانیان پیچیده شده است که این مسئله با کمک وکیل مهاجرت به امارات قابل حل است.

بله برای خانواده دارندگان ویزای کاری امارات می توان ویزای همراه گرفت. این افراد اجازه کار در امارات را نخواهند داشت مگر با دریافت مجوز اشتغال.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اخذ وقت سفارت آمریکا
نوشتهٔ بعدی
همه چیز درباره آزمون LSAT

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button