مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا

مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا

مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا به صورت کلی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در کانادا کم ریسک‌تر بوده و به همین خاطر، سوددهی نیز ممکن است دیرتر اتفاق بیفتد که این موضوع درباره آمریکا بالعکس است. سرمایه‌گذاری در هردوی این کشورها می‌تواند منجر به صدور مجوز اقامت دائم آن کشور شود.

سرمایه‌گذاری در آمریکا بهتر است یا کانادا؟

مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا، خواسته بسیاری از متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است؛ پیش از این‌که برای پاسخدهی اقدام کنیم، باید بگوییم که یک جواب قطعی و ثابت برای این پرسش وجود ندارد! افراد با شرایط مختلف و در وضعیت‌های گوناگون، نتایج مختلفی از سرمایه‌گذاری در کشورهای مورد بحث خواهند گرفت؛ لذا نمی‌توان با قطعیت گفت که آمریکا برای سرمایه‌گذاری بهتر است یا کانادا اما می‌توان شرایط و قوانین مربوطه را توضیح داد تا افراد بر اساس آن بهترین تصمیم را اتخاذ کنند.

بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری در کانادا

برای مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا ابتدا به بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری در کشور کانادا می‌پردازیم. در حال حاضر برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کانادا باید به صورت استانی اقدام کرد. لطفا به توضیحات زیر توجه داشته و در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهام با وکیل اخذ ویزای در گروه لاهه مشاوره داشته باشید.

  • یکی از برنامه‌های کارآفرینی کانادا برای سرمایه‌گذاری مربوط به استان آلبرتا است که نیازمند سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار دلاری (دلار کانادا) خواهد بود. (مبلغ ذکر شده باید در کسب و کارهای حوزه تولیدات کشاورزی صرف شود).
  • برای سرمایه‌گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا نیز مبلغ فوق لازم است با این تفاوت که باید ثابت کنید دارایی خالص شما دست کم ۶۰۰ هزار دلار است. توجه داشته باشید که برای سرمایه‌گذاری در این استان، راه دیگری نیز وجود دارد که همان سرمایه‌گذاری در برنامه پایلوت است. در این نوع سرمایه‌گذاری باید منطقه‌ای کم جمعیت انتخاب و حداقل ۱۰۰ هزار دلار سرمایه‌گذاری کرد.
  • سرمایه‌گذاری در استان مانیتوبا نیز با حداقل سرمایه ۲۵۰ هزار دلاری امکان‌پذیر است و می‌توان با انتخاب مناطق کم جمعیت آن را تا ۱۵۰ هزار دلار کاهش داد اما در هر صورت لازم است که دارایی شما حداقل ۵۰۰ هزار دلار باشد.
  • سرمایه‌گذاری در ایالت نیوبرانزویک نیز گزینه دیگری برای اخذ ویزای سرمایه‌گذاری کشور کانادا است. برای سرمایه‌گذاری در این استان باید حداقل ۲۵۰ هزار دلار در نظر گرفته و دارایی شما نیز دست کم ۶۰۰ هزار دلار باشد؛ با این نوع سرمایه‌گذاری می‌توانید اقامت دائم کانادا را از همان ابتدای کار داشته باشید.
  • برای سرمایه‌گذاری در استان نوا اسکوشیا باید سرمایه ۱۵۰ هزار دلاری داشته و دارایی خالص شما نیز، دست کم ۶۰۰ هزار دلار باشد.
  • برای سرمایه‌گذاری در نیوفاندلند و لابرادور نیز باید حداقل ۲۰۰ هزار دلار صرف کرده و دارای ثروت ۶۰۰ هزار دلاری باشید.
  • سرمایه‌گذاری در آنتاریو گران‌تر است! برای این منظور باید ۵۰۰ هزار الی ۱ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده و دارای ثروت خالص ۱.۵ میلیون دلاری باشید.
  • برای سرمایه‌گذاری در استان‌های ساسکاچوان و یوکان باید مبلغی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار کانادا در نظر بگیرید.

برای سرمایه‌گذاری در نواحی شمال غربی کانادا باید حداقل ۳۰۰ هزار دلار کانادا صرف کنید؛ البته سرمایه‌گذاری در مناطق حاشیه‌ای این نواحی با مبالغ کمتر (در حدود ۱۵۰ هزار دلار) نیز امکان‌پذیر است.

بیشتر بدانید:  ویزای سرمایه‌گذاری کانادا

بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری در آمریکا

همانطور که پیش‌تر نیز برای مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا گفتیم، ایالات متحده آمریکا برای صدور ویزا و مجوز اقامت دائم از طریق سرمایه‌گذاری، پیچیدگی خاصی در نظر نگرفته است اما با توجه به تحریمات موجود، در هر حال طی کردن این مسیر برای ایرانیان کمی دشوار خواهد بود؛ به همین خاطر توصیه ما این است که حتما پیش از هرگونه اقدام با وکیل مهاجرت سرمایه‌گذاری مشاوره داشته باشید.

برای سرمایه‌گذاری در مناطق تعیین شده توسط آمریکا که اغلب حاشیه‌ای هستند، شما می‌توانید با مبلغ ۹۰۰ هزار دلار اقدام کنید اما برای سرمایه‌گذاری در خارج از نواحی مورد بحث لازم است که حداقل ۱.۸ میلیون دلار در نظر بگیرید! جهت سرمایه‌گذاری در آمریکا لازم نیست که مانند کانادا، ثابت کنید حداقل ثروت تعیین شده را دارا هستید اما به هر حال باید مشخص کنید که توانایی رفع نیازهای خود در این کشور را خواهید داشت.

از توضیحات فوق می‌توان نتیجه گرفت که سرمایه‌گذاری در کانادا برای افرادی که توانایی مالی پایین‌تری دارند، گزینه بهتری خواهد بود؛ همچنین لازم است توجه داشته باشید که اقتصاد آمریکا پویاتر است و معمولا با سرمایه‌گذاری در این کشور، سود بسیار بالاتری نصیبتان خواهد شد؛ البته به همان میزان هم باید احتمال شکست سنگین را در نظر گرفت.

مزایا و معایب سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا

برای مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا به صورت دقیق‌تر، در ادامه به بررسی مزایا و معایب انجام این امر نیز می‌پردازیم؛ لطفا به جدول زیر توجه داشته باشید.

مزایای سرمایه‌گذاری در کانادا معایب سرمایه‌گذاری در کانادا
امکان سرمایه‌گذاری با مبالغ پایین مراحل قانونی دشوار
سیستم مالی و حقوقی شفاف الزام دارا بودن سوابق مدیریتی
وجود فضای مناسب سرمایه‌گذاری در اکثر نقاط کشور
مزایای سرمایه‌گذاری در آمریکا معایب سرمایه‌گذاری در آمریکا
دارا بودن بزرگ‌ترین بازار سرمایه‌گذاری در جهان نیاز به سرمایه بسیار زیاد
سیستم اقتصادی بسیار شفاف ریسک بالای سرمایه‌گذاری برای ایرانیان
امنیت بالای سرمایه‌گذاری
بیشتر بدانید:  ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا

مقایسه سرمایه‌گذاری در آمریکا و کانادا
مقایسه سرمایه‌گذاری در آمریکا و کانادا

مشاوره با وکیل مهاجرت سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری در صورتی موفقیت را به همراه خواهد داشت که برای انجام آن تمامی جوانب سنجیده شود. در این مقاله به مقایسه سرمایه‌گذاری در کانادا و آمریکا پرداختیم اما باید بدانید که حساسیت انجام این فرآیند بسیار بالاست و اکیدا توصیه می‌‌شود که برای انجام این امر با وکیل مهاجرت سرمایه‌گذاری در ارتباط باشید.

وکلای گروه لاهه درباره مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، تحصیل، کار و… تخصص و تجربه دارند، لذا می‌توانید با ایشان همکاری داشته و با خاطری آسوده اقدامات لازم را به انجام برسانید. در صورت تمایل می‌توانید با شماره‌های درج شده در صفحه تماس گرفته و وقت مشاوره خود را رزرو کنید.

سوالات متداول

پاسخ این سوال به وضعیت متقاضی بستگی دارد؛ با مطالعه مقاله فوق می‌توانید انتخابی درست و متناسب با شرایط خود داشته باشید.

خیر، چند سالی می‌شود که قانون واحدی در این باره وجود نداشته و برای سرمایه‌گذاری در استان‌های مختلف این کشور باید شرایط متفاوتی داشته باشید.

برای سرمایه‌گذاری در مناطق حاشیه‌ای آمریکا باید حداقل ۹۰۰ هزار دلار هزینه کنید؛ این مبلغ درباره سایر نواحی به ۱.۸ میلیون دلار می‌رسد.

سرمایه‌گذاری در کانادا با مبالغ پایین‌تر امکان‌پذیر بوده و معمولا ریسک کمتری نیز به همراه دارد.

به صورت کلی می‌توان گفت که مهم‌ترین عیب سرمایه‌گذاری در کانادا لزوم وجود سوابق مدیریتی و برای آمریکا، نیاز به مبالغ بسیار بالا است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۱ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
ریجکتی ویزای تحصیلی انگلستان
نوشتهٔ بعدی
شرایط ازدواج در اسپانیا

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button