مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا با توجه به پیشرفت روز افزون و موقعیت اقتصادی مناسب  این کشور مهاجر پذیر، خیل عظیمی از فعالان تجاری و سرمایه گذاران را به خود جذب کرده است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا چگونه است؟ چه روش هایی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد؟ کارآفرینی در کانادا به چه صورت می باشد؟ مزایا و معایب آن چیست؟ بهترین راه سرمایه گذاری در این کشور چیست؟ مدارک مورد نیاز برای سرمایه گذاری چیست؟ حداقل هزینه های لازم برای سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟ شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا با سرمایه گذاری در این کشور چگونه خواهد بود؟ تضمین سرمایه گذاری و سود کانادا چگونه است؟ و سوالاتی از این دست که ذهن بسیاری از علاقمندان به این روش مهاجرتی را مشغول خود کرده است است. وکیل مهاجرت به کانادا به طور تخصصی در این مطلب پاسخگو خواهد بود.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار و افراد دارای تمکن مالی بالاست. دولت کانادا برای جذب سرمایه‌های خارجی از سراسر دنیا و افزایش رشد اقتصادی خود، طرح های ویژه ای برای  تاجران و سرمایه‌گذاران خارجی ترتیب داده تا بتواند آنها را مجاب به سرمایه‌گذاری در کانادا کند. همچنین فرد سرمایه گذار می تواند علاوه بر بهره‌ مندی از شرایط اقتصاد  آزاد و در حال رشد این کشور، به همراه کل خانواده اقامت دائم کشور کانادا را نیز دریافت نماید.

متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا از روش های متفاوتی همچون خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا می توانند نسبت به سرمایه گذاری اقدام نمایند. البته توجه داشته باشید تنها برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اخذ اقامت می گردند.به طور مثال سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا منجر به اقامت دائم نخواهد شد.

روش های سرمایه گذاری در کانادا
روش های سرمایه گذاری در کانادا

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

 • سرمایه گذاری در کانادا یکی از مقرون به صرفه ترین روش های مهاجرت  است.
 • تنها با سرمایه ای حدود ۱۰۰ هزار دلار کانادا می توانید به این کشور مهاجرت کنید. البته در برخی استانها به کمتر از این مبلغ نیاز پیدا خواهید کرد. که در در مقایسه کشورهایی مثل استرالیا، آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا مبلغ مناسب تری می باشد.
 • پس از سرمایه گذاری و دریافت اقامت در کانادا از بیمه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان برخوردار خواهید شد.
 • حق تحصیل رایگان  برای فرزندتان فراهم می گردد.
 • امنیت کامل در کانادا برقرار است و حمل سلاح در این کشور غیر مجاز می باشد.
 • زندگی در یک کشور پیشرفته و استفاده از مزایای یک پاسپورت اروپایی برای سفر به دیگر کشورها
 • عدم نیاز به داشتن مدرک دانشگاهی و تحصیلات عالیه برای سرمایه گذاری در کانادا
 • دریافت اقامت بدون قید و شرط و دائم برای همسر و فرزندان زیر ۲۲ سال سرمایه گذار
 • آمریکا شریک بزرگ اقتصادی کانادا است و همین عامل سبب شده موسسات اقتصادی بسیاری در کانادا رشد کند.
 • عدم نیاز به مهارت بالا در زبان انگلیسی و یا فرانسه متقاضی  سرمایه گذاری
 • با سرمایه گذاری در کانادا از سیستم سلامت ملی، تحصیلات درجه یک و سیستم بازنشستگی ملی بهره مند می شوید و هنگام بازنشستگی درآمد سالانه بالایی دریافت می کنید.

روشهای سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری از طریق استارت آپ و نوآفرینی

برای سرمایه گذاری در کانادا از این طریق شما باید در ابتدا یک طرح نو و خلاقانه داشته باشید و بیزینس پلنی ارائه کنید که مورد تایید دولت کانادا قرار بگیرد و  بتواند به رشد اقتصادی این کشور نیز کمک نماید. در این صورت دولت کانادا از طرح شما حمایت می نماید. دو سال به شما فرصت داده خواهد شد تا بتوانید خود و طرحتان را ثابت کنید و در صورت موفقیت بعد از ۳ سال پاسپورت کانادا را خواهید داشت.

برای سرمایه گذاری از این طریق می بایست:

 • حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادا داشته باشید.
 • تجربه بیزینسی و اقتصادی کافی داشته باشید.
 • داشتن مدرک زبان آیلتس در حد ۴

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در کانادا، می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. برای ثبت شرکت باید عنوان و موضوع  شرکتتان ثبت کنید و خودتان هم مدیریت آن را برعهده بگیرید. البته باید طرح تجاری موفق و سرمایه اولیه لازم را داشته باشید و مراحل اداری ثبت شرکت تجاری سپری نمایید.

خب بدین منظور ابتدا باید یک واحد تجاری یا شرکت را در کانادا راه اندازی کنید. سپس  اداره کار کانادا را مجاب کنید که مدیریت  این شرکت باید بر عهده شما باشد و نامه LIMA را بگیرید. سپس می توانید درخواست ویزای کار نمایید.

 • نکته: ثبت شرکت به تنهایی برای دریافت اقامت کانادا کافی نیست بلکه این کار کردن شما در آن شرکت است که باعث می شود بتوانید اقامت کانادا را بدست آوردید.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا هم می تواند برای خیلی ها جذاب باشد اما توجه کنید که سرمایه گذاری با خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا برایتان نخواهد شد. همچنین توجه داشته باشید خرید ملک در بعضی استانهای کانادا دارای محدودیت هایی برای خارجیان است و علاوه بر این افراد خارجی نسبت به شهروندان یا مقیمان دائم کانادا باید مالیات بیشتری بابت خرید ملک بپردازند.

مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا
مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا با خرید بیزینس فعال

یکی از آسان ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا خرید بیزینس و کسب و کار آماده در این کشور است. با خرید بیزینس در کانادا از راه برنامه های مهاجرتی ثبت شرکت یا کارآفرینی های استانی، علاوه بر داشتن یک بیزینس فعال و آماده، می توانید برای دریافت اقامت کانادا اقدام نمایید. البته در خرید بیزینس باید خیلی دقت کنید چون بسیاری از بیزینس های فعال که برای فروش تبلیغ می شوند ارزش خرید و درآمد آنچنانی ندارند. قبل از خرید به فاکتورهای مهمی مانند بدهی مالیاتی، بررسی شکایات از آن بیزینس به هر عنوان، پتانسل پیشرفت و آینده کاری، امکان دریافت اقامت دائم کانادا با خرید آن و … توجه کنید و مورد بررسی قرار دهید. معمولا خرید بیزنس و کسب کار های آماده در کانادا هزینه بالایی دارد و باید سرمایه گذار تمکن کافی بدین منظور داشته باشد.

خود اشتغالی

برای مهاجرت به کانادا از این طریق باید آفیسر مهاجرت را قانع  نمایید که توانایی راه اندازی بیزینس شخصی خود را داراید و علاوه بر آن شرایط ذیل را نیز باید دارا باشید که عبارتند از:

 • سابقه کار مرتبط
 • تمایل به خود اشتغال ماندن در کانادا
 • داشتن تمایل و توانایی در جهتکمک ویژه به فعالیت تجاری خاصی در کانادا

همچنین علاقمندان به  فعالیت‌های ورزشی، هنری و فرهنگی می توانند ویزای دریافت کنندو شرایط لازم برای آن ها عبارتست از:

 • حداقل ۲ سال سابقه کار حرفه‌ای در مشاغل فرهنگی و هنری در ۵ سال گذشته
 • برای حضور فعال در برنامه‌های ورزشی و فرهنگی-هنری در کانادا علاقه و توانایی بالا داشته باشید
 • اخذ حداقل ۳۵ نمره از ۱۰۰ نمره‌ای که در سیستم امتیازبندی خود اشتغالی
 • گواهی و اثبات تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی در کانادا حداقل برای ۶ ماه
بیشتر بدانید:  مهاجرت کاری به کانادا ۲۰۲۲

شرایط ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری در برنامه منتخب استانی

کانادا دارای ۱۰ استان کبک، منیتوبا، بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، پرینس ادوارد، نیوفاندلند و لابرادور، انتاریو، آلبرتا و نوا اسکوشیا است که هر یک از این استان ها برنامه ها و شرایط خاصی را برای جذب مهاجرین و سرمایه گذاران دارند. همچنین به منظور بررسی شرایط سرمایه گذاری در هریک از این استانها می توانید سفری به اصطلاح اکتشافی هم به این استانها داشته باشید که مدت آن حداقل می بایست ۵ روز کاری باشد. جالب است بدانید این سفر در بعضی از استان های کانادا اجباری است و برای برخی استانها اختیاری و انجام آن تنها دارای امتیاز است. متقاضی سرمایه گذاری می بایست این سفر را تا یک سال پس از دریافت نامه مصاحبه انجام دهد.

بطور مثال برای سرمایه گذاری در استان کبک حداقل  به دو میلیون دلار کانادا دارایی نیاز خواهید داشت. دارایی های فرد سرمایه گذار می‌تواند شامل سپرده بانک متعلق به خود یا همسر یا حتی سند ملکی به نام باشد. همچنین نیازمند سابقه مدیریتی معتبر نیز در طی ۵ ساله گذشته خواهید بود. شخص مزبور باید دارای پروانه کسب و کار معتبر یا شرکتی ثبت شده باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا ۱.۲ میلیون دلار کانادا به مدت حداقل ۵ سال با امکان ارائه تضمین دولتی و بدون سود است.

برخی از مهم ترین زمینه های سرمایه گذاری در کانادا

با توجه به اینکه کشور کانادا کشوری در حال توسعه و پیشرفت است. زمینه سرمایه گذاری مناسبی برای متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور ایجاد کرده است که بهترین آن ها عبارتند از:

 • تکنولوژی
 • تولید پیشرفته
 • منابع طبیعی
 • سرگرمی و رسانه ها
 • تجارت های وابسته به کشاورزی و علوم غذایی
 • تکنولوژی های پاک
 • علوم زیستی
 • وسایل حمل و نقل الکترونیکی و باتری
بیشتر بدانید:  اخذ ویزای کانادا به صورت تضمینی

وکیل برای سرمایه گذاری در کانادا
وکیل برای سرمایه گذاری در کانادا

وکیل برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا را به طور کلی بررسی کردیم. شرایط سرمایه گذاری به نسبت هر استان در این کشور متفاوت است و شرایط خاص خود را دارد. با توجه به اینکه در این روش مهاجرتی اصولا هزینه های بسیار بالایی صرف می شود، به هیچ عنوان جای ریسک و اشتباه وجود ندارد. لذا حضور وکیل متخصص و با تجربه بسیار ضروریست. وکیل متخصص در موضوع مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مسیر اجرایی برای ایجاد هرگونه فعالیت اقتصادی و اخذ اقامت نقش بسیار پررنگی دارد و پروسه این اقدام را سرعت می بخشد. گروه وکلای بین المللی لاهه با تجربه چندین ساله و رزومه درخشان می تواند شما را در جهت سرمایه گذاری در کشور کانادا یاری کند.

سوالات متداول

محدودیت سنی در بعضی از برنامه‌های کارآفرینی استانی مانند برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک اعمال می گردد ولی در بعضی دیگر خیر. همچنین در بعضی از روش‌ها هم مانند روش خوداشتغالی فدرال، سن از فاکتورهای امتیاز بندی محسوب می گردد.

با سرمایه گذاری در کانادا و دریافت تایید ویزا، می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را با خود ببرید.

دریافت ویزای سرمایه گذاری فرایند ینسبتا پیچیده و زمان بر است و به برنامه و روش سرمایه گذاری بستگی دارد. به طور میانگین، اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا ممکن است از ۶ ماه تا ۲ سال زمان ببرد.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا الزماتی متفاوتی دارد اما معمولا متقاضیان سرمایه گذاری باید:

 • حداقل دارایی خالص مورد نیاز که معمولا در هریک از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا با یکدیگر متفاوت است را ثابت نمایند.
 • حداقل دو سال سابقه مدیریت در کسب و کار خود باشند.
 • قصد اقامت، سرمایه گذاری یا خرید بیزنس در یکی از کسب و کارهای خدماتی و یا تولیدی داشته باشند.

بستگی به برنامه و روش سرمایه گذاری دارد. در بعضی از برنامه‌های سرمایه گذاری از ابتدا نیازی به ارائه نمره زبان نیست ولی بعدا در صورت درخواست برای دریافت اقامت دائم کانادا باید نمره زبان ارائه دهید. باید از همان ابتدا نمره آیلتس حداقل ۵ و یا معادل آن را ارائه دهید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا و رفع آن
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت خویشاوندی به کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام. برای ویزای استارتاپی حداقل چقد هزینه لازمه؟ درمورد قوانینش شما میتونید راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۱۵

   درود بر شما، حداقل ۱۰۰ هزار دلار کانادا، بله شما می توانید از کارشناسان مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button