اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا و رفع آن

اعتراض به ریجکت شدن ویزای استرالیا

ریجکت شدن ویزای استرالیا تا حدی می تواند متقاضی اخذ ویزای کشور استرالیا را دچار استرس و نگرانی کند. مخصوصا اگر زمان و فرصت پیش آمده برای شخص حیاتی باشد. مثلا زمانی که شما قصد دارید برای ثبت نام دانشگاه در استرالیا ویزا بگیرید یا برای استفاده از یک فرصت شغلی باید هر چه سریعتر خود را در شرکت مورد نظر در استرالیا معرفی کنید و یا … حال با ابلاغیه رد درخواست ویزای خود مواجه شده است. در این حال چه باید کرد؟ دلایل ریجکت ویزای استرالیا چیست؟ چگونه اعتراض کنیم؟ چگونه رفع ریجکتی ویزای استرالیا را انجام دهیم؟ برای رسیدن به پاسخ سوالات تا پایان این مطلب با وکیل متخصص مهاجرت گروه وکلای بین المللی لاهه  همراه باشید.

ریجکت شدن ویزای استرالیا

ریجکت ویزای استرالیا بدین معناست که شما برای دریافت ویزای استرالیا قدام کرده اید مثلا درخواست ویزای کار، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ورزشی و یا سایر ویزاهای استرالیا را درخواست داده اید، اما درخواست ویزای شما بنا به دلایلی از طرف سفارت استرالیا مورد پذیرش قرار نمی گیرد و به اصطلاح رد یا ریجکت می شود و از سوی سفارت نامه ای دریافت می کنید که علت و یا علل رد ویزای تان در آن ذکر شده است. جای نگرانی نیست! شما این امکان را دارید تا نسبت به رد یا ریجکت شدن ویزا اعتراض کنید و درخواست مجدد ویزای تان را تقاضا کنید. اما دلایل رایج رد ویزای استرالیا چیست؟

ریجکت شدن ویزای استرالیا
ریجکت شدن ویزای استرالیا

دلایل ریجکت شدن ویزای استرالیا

 • سابقه کیفری فرد متقاضی ویزای استرالیا (داشتن سوء سابقه و پنهان کردن آن)
 • ناقص بودن مدارک مورد نیاز
 • ارائه مدارک دروغین و نامعتبر
 • مشخص نبودن اهداف سفر شما از سفر به استرالیا
 • تردید در بازگشت شما به کشور مبدا پس از پایان مهلت اعتبار ویزا
 • گواهی ارائه شده جهت تمکن مالی کافی نبوده و یا نتوانستید که آن را اثبات نمایید.
 • بیمه نامه مسافرتی شما در استرالیا فاقد اعتبار بوده.
 • رد شدن در آزمون تست شخصیت
 • نداشتن سلامت روحی و جسمی کافی متقاضی ویزای استرالیا (تست مدیکال)
 • تناقض در تکمیل فرم های ویزای توریستی استرالیا
 • عدم ارائه اطلاعات درست و صحیح

اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا و درخواست رفع آن

اعتراض به ریجکت شدن ویزای استرالیا بدین صورت است که پس از این که ویزای شما رد شد باید با دقت دلایل رد شدن ویزای خود را بررسی کنید و نسبت به برطرف کردن تک تک آنها اقدام نمایید. اگر مدرکی لازم دارید، تهیه کنید اگر دلیلی که بعنوان دلیل رد ویزای شما عنوان شده مورد قبول نیست سعی  کنید که دلایل و مدارک قانع کننده برای آن پیدا کنید. اگر جایی اشتباهی در پر کردن فرم های مربوطه داشته اید حواستان باشد در ویرایش مجدد، آن ها را بر طرف کنید.

در قالب یک نامه اعتراضی دلایل خود را بنویسید و به همراه ضمایم مربوطه آن را تحویل سفارت استرالیا دهید و یا به آدرس ذکر شده در نامه ابلاغ ویزا ارسال نمایید.

 • نکته: توجه داشته باشید بعد از ریجکت شدن ویزای استرالیا اگر بتوانید موارد و مشکلات رد ویزای خود را برطرف کنید، می توانید برای درخواست مجدد ویزا اقدام کنید و محدودیت زمانی برای شما وجود ندارد.
بیشتر بدانید:  مهاجرت به استرالیا ۲۰۲۲

نامه درخواست رفع ریجکتی ویزا استرالیا را چگونه بنویسیم؟

این نامه را هم خودتان می توانید تنظیم کنید (اگر بالای ۱۸ سال سن دارید) و یا از طریق وکیل رفع ریجکتی ویزا آن را انجام دهید. به هر حال شخصی که از طرف شما این کار را انجام می دهد می بایست از طرف شما وکالت داشته باشد و مشخصات خود و شما را در نامه ذکر نماید و وکالت خود را ضمیمه نماید. گروه وکلای بین المللی لاهه پیشنهاد می کند برای نوشتن اعتراض نامه (appeal letter) با وکیل متخصص در این حوزه مشورت کنید.

 • مشخصات خود را بنویسید.
 • شماره تراکنش درخواست ویزا استرالیای خود را بنویسید.
 • دلایل رد و ریجکت شدن ویزای خود توسط سفارت را بنویسید.
 • دلایل خود را مبنی بر رفع و اصلاح موارد خواسته شده و یا مطالبی راجع به اثبات مدارک و یا طلاعاتی که مورد پذیرش نبوده است بیان کنید.
 • مدارکی اگر لازم است ضمیمه کنید در نامه به آن ذکر نمایید.
 • به صورت دستی نامه را امضا نمایید.
 • نامه رادر یک پاکت قرار دهید  و روی آن نام و شماره درخواست ویزای خود را بنویسید.
 • از افراد متخصص در این موضوع مشورت کنید

اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا در دادگاه

وکیل مهاجرت بیان میدارد: اگر به هر دلیلی پس از ارسال نامه اعتراض و درخواست رفعی ریجکتی درخواستتان مجددا مورد پذیرش سفارت استرالیا قرار نگرفت می توانید از طریق دادگاه اداری  از حق و حقوق خود که از نظر شما به ناحق پایمال شده است دفاع نمایید. این دادگاه مستقلا به ریجکتی شما رسیدگی می کند و موضوع درخواست شما را به دقت ارزیابی میکند.  برای اعتراض ۲۱ روز فرصت خواهید داشت.

نقش وکیل در رفع ریجکتی ویزای استرالیا

برای رفع ریجکتی ویزای استرالیا خودتان می توانید اعتراض نامه خود را بنویسید و اقدامات لازم را انجام دهید. اما اگر کمی بیشتر فکر کنید؟ به این موضوع پی خواهید برد که اگر سهوا اشتباهی انجام دهید و مجددا با ریجکتی ویزا مواجه شوید، زمان و هزینه از داست داده اید و اگر اخذ ویزا در آن زمان برای شما اهمیت بسیاری داشته باشد که این مساله بسیار ناراحت کننده می شود. وکیل متخصص در رفع ریجکتی ویزا در ابتدا می تواند دلیل ریجکتی شما و مدارک ارائه شده را آنالیز و بررسی کند و با تهیه مدارک مورد نیاز و تنظیم لایحه اعتراض با نگارش دقیق و حرفه ای و حقوقی شانس شما را در جهت اخذ ویزا بیشتر افزایش می دهد لذا به شما توصیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام با این موضوع فکر کنید و از مشورت غافل نشوید.

بیشتر بدانید:  وکیل مهاجرت به استرالیا

رفع ریجکتی ویزای استرالیا
رفع ریجکتی ویزای استرالیا

اعتراض به ریجکتی ویزای استرالیا با گروه وکلای لاهه

اخذ انواع ویزای استرالیا و اعتراض به ریجکت شدن آن در عین سادگی فرایندی است که آگاهی به قوانین و شرایط و دقت فراوانی می طلبد. لذا توصیه ما جهت اخذ ویزا استرالیا و رفع ریجکتی آن این است که از مشاوره با وکلای متخصص ما در این زمینه بهره برده و ضریب اطمینان خود را نسبت به اخذ ویزای استرالیا تا حد ممکن بالا ببرید.

گروه لاهه با استفاده از وکلای متخصص مهاجرتی داخلی و بین المللی، رزومه قدرتمند در رفع ریجکتی ویزا، داشتن سالها تجربه در زمینه امور مهاجرتی و اخذ ویزا آماده ارائه خدمات مشاوره در حل مشکلات مهاجرتی و رفع ریجکتی ویزای استرالیا را دارد.

سوالات متداول

بله در صورت ریجکت یا ریفیوز شدن ویزای استرالیا می توان نسبت به آن اعتراض کرد.

جهت اطلاع از هزینه اعتراض به ریجکتی ویزا استرالیا با کارشناسان تماس بگیرید.

خیر رفع ریجکتی یا اخذ ویزای استرالیا هیچ تضمینی ندارد.

الزاما نیازی به وکیل نیست لکن توصیه می کنیم با وکیل متخصص مشورت کنید.

بله گروه وکلای بین المللی لاهه در زمینه اخذ و رفع ریجکتی ویزای استرالیا فعالیت دارد.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل مهاجرت به آلمان
نوشتهٔ بعدی
مهاجرت با سرمایه گذاری در کانادا

دیگر مطالب این دسته بندی

۲ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام روز بخیر من درخواست ویزام برای استرالیا ریجکت شده و دلیلشم گفتن ناقص بودن مدارک. میشه لطفا راهنماییم کنید که برای رفع ریجکتی ویزام دقیقا چه کاری باید انجام بدم؟

  پاسخ
  • گروه وکلای بین المللی لاهه
   ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۸:۰۸

   سلام وقت بخیر برای مشاوره به منظور رفع ریجکتی ویزا لطفا نامه ریجکتی خود را ارسال کنید و با کارشناسان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button