مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه چه شرایطی دارد؟ چه افرادی می توانند برای مهاجرت کاری به فرانسه اقدام کنند؟ ویزای کار فرانسه چقدر اعتبار دارد؟ هزینه مهاجرت کاری به فرانسه چقدر است؟ بدون مدرک زبان هم می توان برای کار به فرانسه مهاجرت کرد؟ تابعیت و اقامت فرانسه دو نتیجه مهمی است که از مهاجرت کاری به این کشور بدست می آید. همچنین شما می توانید با مهاجرت کاری به فرانسه برای همسر و فرزندانتان ویزای همراه بگیرید. به طور کلی مزایای مهاجرت کاری به فرانسه جذابیت زیادی برای متقاضیان مهاجرت دارد که همین امر نیز موجب شده است تا در این مطلب به کمک وکیل مهاجرت به سوالات شما در این خصوص پاسخ دهیم.

مهاجرت کاری به فرانسه و شرایط عمومی این کشور

مهاجرت کاری به فرانسه پروسه ای است نسبتا زمان بر و پر هزینه که درصورت عدم موفقیت ممکن است آینده شما را تحت تاثیر قرار دهد به همین جهت بهتر است قبل از هر اقدامی شرایط این کشور را بررسی کنید و سپس تصمیم بگیرید. فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی است که واحد رسمی پول یورو و فرانسوی زبان رسمی آن است. این کشور برای متقاضیان مهاجرت کاری به فرانسه پس از گذشت مدتی از اشتغال و درصورت اثبات برخی شرایط بلوکارت اتحادیه اروپا را صادر می نماید. اقتصاد و روابط دیپلماتیک این کشور به نحوی است که مهاجرت به فرانسه را از هر طریقی خصوصا اشتغال و سرمایه گذاری برای علاقه مندان جذاب می کند. ذکر این نکته خالی از لطف نیست که رقابت برای مهاجرت کاری به فرانسه از طریق دستیابی به موقعیت های دائم شغلی نسبت به موقعیت های موقت بسیار بیشتر است. نرخ بیکاری در این کشور در سال اخیر با روند کاهشی همراه بوده اما همچنان از میانگین نرخ بیکاری در منطقه اتحادیه اروپا بیشتر است. سوال اینجاست که با چه ویزایی می توان برای کار به فرانسه مهاجرت کرد؟

مهاجرت کاری به فرانسه با ویزای جاب آفر یا جاب سیکر؟

مهاجرت کاری به فرانسه از طریق ویزای جاب آفر امکانپذیر است. کشور فرانسه بر خلاف آلمان برای جستجوی کار ویزای جاب سیکر صادر نمی کند به همین‌ جهت نیز لازمه مهاجرت کاری به فرانسه مکاتبه و ارسال رزومه به کارفرمای فرانسوی است. همچنین پس از این مرحله درصورت پذیرفته شدن رزومه تان به یک مصاحبه با کارفرما دعوت می شوید برای متقاضیان بین المللی مهاجرت کاری به فرانسه این مصاحبه در بستر اپلیکیشن ها مثل اسکایپ صورت می گیرد. درصورت نهایی شدن همکاریتان می بایست از کارفرما دعوتنامه دریافت کنید.

میانگین و حداقل دستمزد در فرانسه

فرانسه هم همچون سایر کشورهای دنیا سالیانه متناسب با تورم و تغییرات قیمت ها نرخ دستمزد را نیز تغییر می دهد. حقوق در فرانسه به صورت ساعتی محاسبه می شود و متناسب با نوع شغل ماهیانه و یا هفتگی و یا روزانه پرداخت می گردد. حداقل حقوق برای یک فرد بدون سابقه کار و مجرد در این کشور ساعتی ۵/۱۰ یورو است. این مبلغ با گذشت یک سال کاری و بیشتر شدن تجربه تان افزایش خواهد یافت اما همین مبلغ نیز برای معیشت در فرانسه کافی است. درهرصورت برای مهاجرت کاری به فرانسه درنظر گرفتن میزان دستمزد اهمیت زیادی دارد.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

شرایط مهاجرت کاری به فرانسه
شرایط مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه بدون مدرک زبان؟

وکیل مهاجرت به فرانسه در این خصوص بیان می دارد: (مهاجرت کاری به فرانسه نیازمند برقراری ارتباط با مردمان این کشور و همکاران و کارفرما است به همین خاطر یادگیری زبان انگلیسی هم کمک چندانی به شما نمی کند و می بایست حداقل تا سطح B1 به زبان فرانسوی مسلط شوید. در برخی مشاغل این کشور که بیشتر جنبه بین المللی دارند و یا شرکت های چند ملیتی هستند تسلط به زبان انگلیسی و یا زبان رسمی کشوری دیگر الزامی یا حائز اهمیت است. بعضی از کارفرمایان برای پذیرفتن شما مدرک زبان می خواهند و برخی دیگر تسلط شما را از طریق مصاحبه می سنجند.)

کاریابی در فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه همانطور که پیش تر اشاره کردیم تنها از طریق ویزای جاب آفر ممکن است در نتیجه باید برای این امر از طریق کاریابی اقدام نمایید. مهاجرت به فرانسه از طریق کاریابی چند روش دارد:

 • وبسایت های کاریابی
 • فضای مجازی مثل لینکدین
 • کنسولگری
 • آژانس های استخدامی

کاریابی از طریق وبسایت ها و فضای مجازی شایع تر و راحت تر می باشد. یکی از مهمترین مراحل کاریابی ساختن رزومه قوی است که نمایانگر سوابق تحصیلی،کاری و تمام فعالیت هایی باشد که نظر مخاطب یا کارفرما را جلب کند. داشتن مهارت در یک شغل خاص مسیر مهاجرت کاری به فرانسه را برای شما هموارتر می کند.

مهاجرت کاری به فرانسه و اقامت این کشور

مهاجرت به فرانسه از طریق کار با صدور اجازه و یا اقامتنامه موقت بلند مدت صورت می پذیرد. مدت اعتبار ویزای کاری فرانسه مطابق با قرارداد شما با کارفرما تعیین می شود. درصورتیکه در یکی از مشاغل تخصصی فرانسه مشغول به کار شوید و از کارفرما دعوتنامه رسمی داشته باشید بلوکارت اتحادیه اروپا دریافت می کنید و درصورت تسلط به زبان فرانسوی پس از ۲۱ ماه اقامت و اشتغال در فرانسه موفق به دریافت اقامت دائم می شوید.

اغلب پس از ۵ سال زندگی و مهاجرت کاری به فرانسه می توانید برای تابعیت این کشور اقدام و درخواست نمایید. نداشتن سوسابقه کیفری در مدت اشتغال در این کشور، تسلط به زبان فرانسوی و ارتباط با فرهنگ و مردم این کشور از شرایط کلی دریافت تابعیت فرانسه است. خوشبختانه فرانسه تابعیت دو گانه را می پذیرد و برای دریافت پاسپورت این کشور نیازی به ترک تابعیت ایران نخواهد بود. 

ویزای کاری فرانسه

مجوز مهاجرت کاری به فرانسه ویزایی است که این کشور صادر می کند. به طور کلی فرانسه تنها یک ویزا برای مهاجرت کاری صادر می کند اما بررسی مدارک و شغل شما و همچنین تاییدیه های کارفرما اهمیت به سزایی دارد و ممکن است درصورت ابهام در مدارک با درخواست ویزای شما موافقت نشود. مهاجرت به فرانسه از طریق کار از طریق چند ویزا ممکن است:

ویزای کاری بلند مدت فرانسه: مهاجرت به فرانسه در بیشتر مواقع از طریق ویزای بلند مدت صورت می پذیرد به طور کلی درصورتیکه ویزا بیش از ۹۰ روز اعتبار داشته باشد بلند مدت تلقی می شود. اما در هر صورت اعتبار ویزای بلند مدت کاری فرانسه متناسب با اعتبار قرارداد شما با کارفرما تعیین می شود.

مهاجرت کاری به فرانسه از طریق ویزای حقوق بگیر: سقف اعتبار این ویزا برای مهاجرت کاری به فرانسه ۱ سال است. یعنی این ویزا برای موقعیت های شغلی صادر می شود که نهایتا قراردادشان ۱ سال اعتبار داشته باشد.

ویزای تجاری فرانسه: مهاجرت کاری به فرانسه از طریق کارآفرینی نیز صورت می پذیرد بدین منظور با ارائه گواهی تمکن مالی و بیزینس پلن قوی نیز می توانید ویزای تجارت یا ثبت شرکت دریافت کنید.

اخذ ویزای همراه از طریق مهاجرت کاری به فرانسه

وکیل مهاجرت در این خصوص بیان می دارد: (مهاجرت کاری به فرانسه به جز با ویزای کوتاه مدت، نیازمند این است که مدت طولانی را در این کشور زندگی کنید. به هر نحو مهاجرت کاری به فرانسه دوری از خانواده و دغدغه های عاطفی را به همراه دارد و ممکن است نتوانید بر روی حرفه و شغلتان متمرکز شوید به همین خاطر دولت این کشور برای همسر و فرزندان دارنده ویزای کاری فرانسه ویزای همراه صادر می کند. اغلب ویزای همراه حداکثر تا پایان اعتبار ویزای فرد حامی معتبر است. در نتیجه با مهاجرت کاری به فرانسه می توانید برای خانواده تان نیز ویزا بگیرید.)

مصاحبه کاری در فرانسه

همانطور که پیش تر اشاره کردیم مهاجرت کاری به فرانسه با کاریابی و ویزای جاب آفر این کشور امکانپذیر است. کارفرمایان پس از بررسی رزومه شما برای اطمینان از برخی مسائل مصاحبه ای را تدارک می بینند. در این مصاحبه نکات زیر را رعایت کنید نتیجه مطلوبی خواهید گرفت:

 • از قبل درخصوص شرکت و اهداف و پروژه های گذشته و پیش رو تحقیق کنید.
 • نسبت به شرح وظایف خود اطلاعات کسب کنید و در همین راستا از کارفرما سوالاتی نیز بپرسید.
 • با پوشش رسمی حاضر شوید.
 • در مکالمه تلاش کنید کاملا رسمی صحبت کنید.
 • اهداف کلی آینده خود را مرور کنید و برای کارفرما توضیح دهید که برنامه تان برای کمک به تحقق اهداف شرکت چیست.
 • در هر زمینه ای آمادگی پاسخ به سوالات کارفرما حتی درخصوص وضعیت تاهل و تجرد داشته باشید.

اخذ بلوکارت از طریق مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه تحت شرایطی منجر به صدور بلو کارت می شود. بسیاری از افراد از این مزیت مهاجرت به فرانسه خبر ندارند. اولین سوال این است که بلو کارت اتحادیه اروپا چیست؟ بلوکارت اتحادیه اروپا نوعی اجازه اقامت برای فعالیت اقتصادی در مشاغل تخصصی است که برای متقاضیان بین المللی یا همان اتباع خارجی صادر می شود. دو شرط مهم برای اخذ این کارت داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و ۵ سال سابقه مرتبط در زمینه شغل پیشنهادی است. علاوه بر این فرد پس از ۱۸ ماه از زمان اخذ بلوکارت هر یک از کشورها می تواند برای اشتغال با همان مجوز به دیگر کشورهای اتحادیه اروپا که بلوکارت صادر می کنند مهاجرت کنند.

مشاغل مورد نیاز در فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه نیازمند این است که قبل از هرکاری مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه را در دستور کار قرار دهید. به خاطر داشته باشید که از وکیل مهاجرت درمورد مشاغل مورد نیاز این کشور و بازار کار نیز پرس و جو کنید. برخی از مشاغل مورد نیاز فرانسه به شرح زیر است:

 • مهندسین و متخصصین فناوری اطلاعات
 • پزشکان متخصص
 • مهندسین نقشه بردار
 • تحلیلگر مالی
 • خلبان

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به فرانسه

مهاجرت کاری به فرانسه را می توان یکی از بهترین و البته حساس ترین مسیرهای مهاجرتی دانست. ارائه مدارک در مهاجرت کاری به فرانسه از طرف متقاضی و کارفرما صورت می پذیرد به نحوی که هر کدام می بایست برخی مراحل را طی کنند. ارائه مدارک زیر برای دریافت ویزای کاری فرانسه الزامی است:

 • مدارک هویتی اعم از پاسپورت
 • مدارک مرتبط با سوابق کاری
 • رزومه تحصیلی مثل دانشنامه
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • گواهی تمکن مالی و گردش حساب سه ماهه (میزان تمکن مالی رقم مشخصی نیست)
 • دعوتنامه کارفرما

هزینه مهاجرت به فرانسه از این طریق

مهاجرت کاری به فرانسه یکی از روش های کم هزینه مهاجرتی است. زیرا فرد پس از ورود به این کشور به کار مشغول شده و توانایی تامین هزینه های زندگی خود را دارد. اما به طور کلی پروسه مهاجرت به فرانسه از طریق اشتغال قبل از حضور در این کشور هزینه هایی دارد. مثل هزینه مشاوره با وکیل مهاجرت به فرانسه، هزینه ترجمه مدارک، هزینه کلاس های زبان فرانسوی یا شرکت در آزمون ها، هزینه تهیه بلیط هواپیما و… باید در این پروسه پیش بینی شوند. برخی از هزینه های مازاد نیز که به شرایط شما بستگی دارند نیز ممکن است به لیست بالا اضافه شود.

اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه

زمانیکه برای مهاجرت کاری به فرانسه اقدام می کنید سفارت به دو صورت به شما پاسخ می دهد. یا  با درخواست شما موافقت می شود و یا مخالفت. درصورت مخالفت دلیل ریجکتی ویزا برایتان ذکر خواهد شد و در نامه ریجکتی مهلت اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه هم ذکر شده است. پیشنهاد می شود برای تنظیم و ارسال نامه ریجکتی با وکیل اخذ ویزا مشورت نمایید. در حال حاضر با توجه به قوانین جدید سال ۲۰۲۳ مهلت اعتراض به ریجکتی ویزای فرانسه ۱ ماه می باشد.

بیشتر بدانید:  وقت سفارت (فوری و تضمینی)

وکیل برای مهاجرت کاری به فرانسه
وکیل برای مهاجرت کاری به فرانسه

مشاوره با وکیل مهاجرت کاری به فرانسه

وکیل مهاجرت به فرانسه با اطلاع از قوانین کشور فرانسه در زمینه مهاجرت و قواعد صدور ویزا ابتدا تا انتهای مسیر را برایتان ترسیم می کند همچنین به شما برای ارائه مدارک، ساختن رزومه، شرکت در مصاحبه و از همه مهمتر پیدا کردن موقعیت های شغلی کمک می نماید. شما می توانید برای مهاجرت کاری به فرانسه، اخذ ویزای این کشور، اعتراض به ریجکتی ویزا و… با مشاورین و وکلای ما در گروه وکلای لاهه در تماس باشید.

سوالات متداول

به طور کلی کار کردن در یک کشور خارجی اعم از فرانسه نیازمند ارتباط با مردمان این کشورها و تسلط بر زبان رسمی آن ها است در نتیجه باید به زبان فرانسوی مسلط باشید.

بسته به شرایط شما ممکن است این پرونده از ۶ ماه تا ۱ سال زمان ببرد.

ویزای کاری این کشور در سفارت ۹۹ یورو هزینه دارد.

بله پس از ۳ سال اشتغال در این کشور و درصورت واجد شرایط بودن، می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

بله با مهاجرت کاری به فرانسه می توانید برای همسر و فرزندانتان ویزای همراه دریافت کنید. داشتن تمکن مالی و ویزای بلند مدت کاری از شروط دریافت ویزای همراه است.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۲ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
وکیل خرید ملک در ترکیه
نوشتهٔ بعدی
وکیل برای خرید ملک در امارات

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button