تحصیل خلبانی در ترکیه

تحصیل خلبانی در ترکیه

تحصیل خلبانی در ترکیه برای افرادی که بیشتر از ۱۸ سال سن دارند ممکن است. مهاجرت به ترکیه از طریق خلبانی با تحصیل در دانشگاه های این کشور انجام می شود و برای ایرانیان نیز امکان ثبت نام در این دانشگاه ها وجود دارد. شرایط تحصیل در ترکیه به نحوی است که بستری را برای ساختن آینده شغلی و تحصیلی افراد در مراتب بالاتر فراهم می آورد. برای ثبت نام در رشته خلبانی در ترکیه باید آزمون ورودی شرکت کنم؟ هزینه این دوره ها چقدر است؟ با تحصیل خلبانی در دانشگاه های ترکیه ای مجوز پرواز و خلبانی صادر می شود؟ وکیل مهاجرت به ترکیه در این مطلب به تمام سوالات شما در این خصوص پاسخ داده است.

تحصیل خلبانی در ترکیه و شرایط عمومی آن

تحصیل خلبانی در ترکیه شرایطی دارد که رعایت آن برای همه افراد متقاضی الزامی است. یکی از این شرایط شرکت در تست سلامتی است که در این کشور پیش بینی شده است. اگر شما بتوانید با هواپیمای تجاری ۲۰۷ ساعت حداقل پرواز کنید، می توانید در پست کمک خلبان مشغول به کار شوید. با تحصیل خلبانی در ترکیه می توانید به عنوان یک خلبان وارد بازار کار شوید. درآمد خلبانان در ترکیه ممکن است ماهیانه تا ۲۰ هزار لیر نیز برسد درآمد این افراد بسته به موقعیت شغلی و سابقه کاری درآمد متفاوتی خواهند داشت. تحصیل خلبانی در ترکیه ترکیبی از دوره های آکادمیک و تئوری صورت می گیرد. افرادی که بتوانند حداقل معدل را در دوره تئوری کسب کنند علاوه بر دریافت مدرک کارشناس هوانوردی به مرحله عملی پرواز وارد می شوند.

چرا برای خلبانی ترکیه رو انتخاب کنیم؟!

تحصیل خلبانی در ترکیه چه مزایایی دارد؟ چرا تبلیغ تحصیل این رشته را در ترکیه می بینیم؟ شما به عنوان وکیل مهاجرت چه دلیل قانع کننده ای برای انتخاب ترکیه ارائه می دهید؟ طبیعی است که این سوالات در ذهن خوانندگان پیش می آید و مسئله مهمتر این است که ما به عنوان وکیل مهاجرت بتوانیم ذهن شما را از هرگونه ابهامی پاک کنیم. کشور ترکیه در سال های اخیر روند رو به رشدی را در تمام حیطه ها و عرصه ها چه در داخل کشور و چه به صورت بین المللی تجربه کرده است و این روند را همچنان دنبال می کند. گردشگری در ترکیه به بزرگترین و پولساز ترین صنعت دنیای مدرن تبدیل شده است و همین امر این کشور را بیش از پیش در معرض دید دنیا قرار می دهد. تاسیس دانشگاه های انگلیسی زبان و دانشکده های دانشگاه های برتر دنیا در این کشور روز به روز به اعتبار مدارک دانشگاهی ترکیه می افزاید. گسترش صنعت توریسم در این کشور با رونق بازار کار خلبانی نیز ارتباط مستقیم دارد.

مجموع این دلایل را می توان به عنوان مزیت ها و دلیل انتخاب ترکیه، برای تحصیل خلبانی در خارج از کشور در نظر گرفت. البته در این بین به نزدیک بودن به ایران، امکان دریافت ویزای همراه، شباهت ملاحظات فرهنگی به ایران و… نیز می توان به عنوان مزیت اشاره کرد.

بیشتر بدانید:  تحصیل خلبانی در چک ۲۰۲۳

شرایط تحصیل خلبانی در ترکیه
شرایط تحصیل خلبانی در ترکیه

مقطع کارشناسی این رشته

تحصیل خلبانی در ترکیه در مقطع کارشناسی به صورت ۴ ساله و به زبان انگلیسی ارائه می شود. دانشجویان برای تحصیل در این دوره موظف به ارائه مدرک زبان بین المللی مثل آیلتس یا تافل با حداقل سطح B1 می باشند. البته شایان ذکر است که برخی از مراکز هوانوردی و یا مراکز تحصیلی که این کورس را ارائه می دهند شخصا آزمون هایی برگزار می کنند تا سطح زبان انگلیسی متقاضیان را بسنجند.

مراکز تحصیل خلبانی در ترکیه

تحصیل خلبانی در ترکیه در مراکز مشخصی که توسط وزارت آموزش و همچنین نهادهای مربوطه سازمان هوانوردی این کشور تعیین شده اند قابل پیگیری است. با توجه به تجربیات وکیل مهاجرت به ترکیه در این خصوص، تحصیل در هر مرکزی شرایط ویژه ای دارد. هرکدام از این مراکز  برای انتخاب دانشجو فیلترهای متفاوتی را تعیین کرده اند در نتیجه نمی توان چند شرط کلی برای تمام آن ها بیان کرد به همین خاطر تصمیم گرفتیم هر مرکز را به صورت جداگانه معرفی کنیم.

دانشگاه هوانوردی ترکیه

یکی از بهترین مراکز تحصیل خلبانی در ترکیه دانشگاه هوانوردی این کشور است که از ۳ مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پشتیبانی می کند. تحصیل در این مرکز کاملا منطبق با سیاست های هوانوردی ترکیه و سازمان های هوانوردی اروپا است. در مقطع ارشد رشته هایی همچون مهندسین هوا و فضا، مهندس هوانوردی و … ارائه می شود. متقاضیان درصورت نداشتن مدرک زبان می توانند در دوره مقدماتی زبان انگلیسی این مرکز نیز شرکت کنند. با تحصیل خلبانی در دانشگاه هوانوردی شما ترکیبی از دوره های تئوری و عملی را پشت سر می گذارید که در نهایت منجر به دریافت مدرک کارشناسی در زمینه آموزش پرواز و دریافت مجوز ATPL می شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه متناسب با دوره ای که انتخاب می کنید متفاوت خواهد بود اما در بهترین حالت و اگر نیازی به دوره مقدماتی زبان نداشته باشید و بخواهید مستقیما در رشته آموزش پرواز شرکت کنید نزدیک به ۲۰ هزار دلار سالیانه شهریه باید بپردازید.

خلبانی دانشگاه اوزیگین ترکیه

تحصیل خلبانی در ترکیه در این دانشگاه نیز ۴ ساله است که در نهایت به دانشجو مدرک پرواز ATPL اعطا می شود. مهمترین مزیتی که این مرکز دارد این است که با تحصیل به زبان انگلیسی دانشجو را برای حضور در پروازهای داخلی و خارجی بدون نیاز به فراگیری مجدد زبان انگلیسی آماده می کند و همچنین آن ها را از ابتدا برای ورود به بازار کار آموزش می دهد. برای اطلاع از شهریه این دانشگاه بهتر است به وبسایت این مرکز یا وکیل مهاجرتی مراجعه نمایید.

مراحل تحصیل خلبانی در ترکیه

  • اولین مرحله تحصیل خلبانی در ترکیه انتخاب دانشگاه یا دانشگاه های مورد نظر است.
  • پس از این مرحله باید به فکر تسلط به زبان انگلیسی و در نهایت دریافت مدرک معتبر زبان باشید زیرا شرط اصلی دانشگاه ها است.
  • آماده کردن مدارک مورد نیاز دانشگاه یکی از مهمترین مراحل تحصیل خلبانی در ترکیه  است که حساسیت زیادی دارد. در نظر داشته باشید که مدارک مورد نیاز هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است.
  • اقدام به گرفتن پذیرش از طریق وبسایت دانشگاه و حضور در این کشور برای انجام امور مربوط به اقامت از مراحل نهایی مسیر شما به شمار می رود.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست به دلیل حساسیت دانشگاه برای جذب دانشجوی خلبانی و همچنین رقابت تگاتنگ افراد در این مسیر، قبل از هر اقدامی نسبت به مشورت با وکیل مهاجرت به ترکیه اقدام کنید.

ویزای همراه ترکیه

دانشجویان درحال تحصیل در ترکیه می توانند برای خانواده شان برای ویزای همراه درخواست دهند؟ به طور کلی ایرانیان بدون نیاز به ویزا با پاسپورت می توانند ۳ ماه در ترکیه بمانند. صدور ویزای همراه ترکیه تحت شرایطی برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال فرد متقاضی ممکن است. بررسی این شرایط را متناسب با اعلامیه های کنسولگری و اداره مهاجرت این کشور توسط وکیل مهاجرت به ترکیه انجام می شود.

تحصیل خلبانی در دانشگاه باهچه شهیر

تحصیل خلبانی در ترکیه در دانشگاه باهچه شهیر نیز به زبان انگلیسی می باشد اما تفاوت این مرکز با سایر مراکز این است که شرکت در دوره های مقدماتی زبان انگلیسی این دانشگاه الزامی است. تحصیل در این مرکز نیز ۴ ساله و به صورت ترکیبی از دروس تئوری و عملی انجام می گیرد. از ترم اول تا ۴ دروس به صورت تئوری و آکادمیک ارائه می شود اما پس از این دانشجویان به صورت ملموس وارد دنیای خلبانی خواهند شد. در ابتدا دانشجویان موفق به دریافت مجوز پروازهای خصوصی می شوند اما به تدریج و با گذراندن دوره های مشخص مدارج بالاتر را می گذرانند و در نهایت تبدیل به خلبانان حرفه ای هواپیمای مسافربری می شوند.

تحصیل خلبانی در ترکیه بدون مدرک زبان؟!

تحصیل خلبانی در ترکیه به زبان انگلیسی است و کورسی به زبان ترکی ارائه نمی شود. در نتیجه افراد برای تحصیل نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارند دانشگاه ها نیز فیلترهایی را برای سنجش سطح زبان دانشجویان در نظر گرفته اند. برخی از آن ها ارائه مدرک بین المللی زبان را جز شروط قرار دادند اما برخی از آن ها دوره های مقدماتی زبان انگلیسی برگزار می کنند. در نتیجه بدون مدرک زبان و یا تسلط به زبان انگلیسی امکان تحصیل خلبانی در ترکیه وجود ندارد.

بیشتر بدانید:  تحصیل خلبانی در یونان ۲۰۲۳

تحصیل رشته خلبانی در ترکیه
تحصیل رشته خلبانی در ترکیه

مشاوره با وکیل مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه لازم است تا علاوه بر مطالب ذکر شده، اطلاعات جزئی تر و دقیق تری نیز بدست بیاورید. بهترین کار این است که این اطلاعات را از طریق مشاوره با وکیل مهاجرت یا افراد با تجربه و متخصص بدست بیاورید. مشاوره با وکیل مهاجرت به ترکیه به شما در زمینه گرفتن پذیرش از دانشگاه های خلبانی این کشور و همچنین اخذ ویزا و تمدید آن کمک می کند. در این زمینه شما می توانید با وکلای مهاجرتی گروه وکلای لاهه نیز مشورت کنید.

سوالات متداول

این رشته در ترکیه به زبان انگلیسی ارائه می شود.

بله شما برای تحصیل در دانشگاه های این کشور باید در آزمون DLR شرکت کنید.

هزینه مهاجرت به ترکیه از این راه، متناسب با شرایط و نحوه زندگی شما متفاوت خواهد بود در نتیجه بهتر است تا در این زمینه با وکیل مهاجرت به ترکیه مشورت کنید.

تسلط به زبان انگلیسی یا داشتن مدرک زبان یکی از لازمه های تحصیل در این رشته است.

با تحصیل خلبانی در ترکیه تحت شرایطی می توانید برای ویزای همراه خانواده تان نیز درخواست دهید.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۳ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
مهاجرت ورزشی به امارات
نوشتهٔ بعدی
مراحل اخذ ویزای تحصیلی

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button