تحصیل خلبانی در چک

تحصیل خلبانی در چک

تحصیل خلبانی در چک در دانشگاه ها، مدارس و آکادمی های خلبانی این کشور امکانپذیر است. کشور چک با جمعیت کم توانسته است سطح رفاه حداکثری را برای شهروندان خود فراهم آورد به همین خاطر روز به روز به متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور افزوده می شود. کشور چک هرساله نزدیک به ۳۰ تا ۴۰ هزار دانشجوی بین المللی می پذیرد اما در سال های گذشته برای مهاجرت تحصیلی به آن بی توجهی شده است. در این کشور هزینه تحصیل نسبت به کیفیت آن بسیار مقرون به صرفه است. در این مقاله شرایط تحصیل خلبانی در چک، مدارک مورد نیاز برای تحصیل خلبانی در این کشور، مراکز آموزشی چک برای تحصیل خلبانی، هزینه تحصیل خلبانی در چک و… توسط وکیل مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرد.

تحصیل خلبانی در چک چه شرایطی دارد؟

تحصیل خلبانی در چک این امکان را برای شما فراهم می آورد که در کنار تحصیل به زبان انگلیسی با زبان این کشور نیز آشنا شوید و پس از پایان تحصیل، به زندگی خود در چک ادامه دهید. تحصیل خلبانی در چک آینده شغلی شما را در این حرفه تضمین می کند زیرا سیستم آموزشی چک در میان ۲۰ سیستم برتر آموزشی دنیا قرار دارد و یکی از مقرون به صرفه ترین کشورها برای تحصیل خلبانی در خارج از کشور به شمار می رود. مدارک تحصیلی دانشگاه های این کشور مورد تایید تمام کشورهای دنیا است. همانطور که پیش تر اشاره کردیم تحصیل رشته خلبانی در چک در مدارس، دانشگاه ها و آکادمی های این کشور امکانپذیر است. در ادامه برخی از مراکز عالی برای تحصیل رشته خلبانی را معرفی می کنیم.

رشته خلبانی را بیشتر بشناسیم!

رشته خلبانی در اصل یکی از گرایش ها و زیر مجموعه های رشته هوانوردی است. خلبان کیست؟ خلبان کسی است که هدایت هواپیماهای جنگی، شخصی و مسافربری را برعهده دارد و برای هرکدام از آن ها باید دوره های جداگانه ای را بگذراند. دربرخی کشورها افراد برای خلبان شدن می توانند در دانشگاه هایی که برای این امر در نظر گرفته شده است تحصیل کنند اما در برخی از کشورهای دیگر گذراندن دوره های خلبانی علاوه بر دانشگاه در آکادمی ها و کالج ها نیز ممکن است. به طور کلی تحصیل خلبانی در خارج از کشور یکی از تصمیماتی است که کاملا آینده شما را از نظر اقتصادی و آینده شغلی تضمین می کند.

بیشتر بدانید:  بورسیه تحصیلی چیست و دریافت آن چه شرایطی دارد؟

شرایط تحصیل خلبانی در چک
شرایط تحصیل خلبانی در چک

تحصیل در آکادمی خلبانی چک

تحصیل خلبانی در چک در آکادمی خلبانی این کشور امکانپذیر است. آکادمی خلبانی چک با سابقه ۱۲ ساله در آموزش و پرورش خلبانان حاذق و با استفاده از بهترین ایرلاین ها و با کیفیت ترین ابزار، در این زمینه فعالیت می کند. یکی از مزیت های این آکادمی این است که در فرودگاه بین المللی برنو تاسیس شده است و هنرجویان در اسرع وقت می توانند با برنامه ریزی های قبلی به امکانات و سیستم های پرواز، امکانات درسی و آموزشی مورد نیاز استفاده کنند. فناوری پیشرفته آکادمی خلبانی اعم از سیستم الکترونیک قوی هواپیماها، کتابخانه های مجهز و… این آکادمی را به یکی از برترین آکادمی ها برای تحصیل خلبانی در چک تبدیل کرده است. مربیان و خلبانان این مجموعه از افراد با سابقه و آموزش دیده انتخاب می شوند تا نیروی کار ماهری تربیت کنند. تحصیل خلبانی در چک در این آکادمی در دوره های خلبانی مسافربری و هلیکوپتر ممکن است.

مرکز هوانوردی CATO

مرکز هوانوردی CATO علاوه بر آموزش خلبانی به آموزش خدمه هواپیما نیز می پردازد به همین خاطر جذابیت زیادی برای  متقاضیا مهمانداری نیز دارد. این مرکز در فرودگاه بین المللی پراگ قرار دارد. متاسفانه آموزش خلبانی هلیکوپتر در برنامه های این مرکز قرار ندارد اما دوره های مهمانداری، تعمیر و نگهداری هواپیما و ترافیک هوایی در این مرکز برگزار می شود. تحصیل خلبانی در چک اگر مدنظر شما است پیشنهاد ما به شما این است که تمام این مراکز را به دقت بررسی نمایید.

مدرسه DSA چک

در مدرسه DSA چک متقاضیان از پایه تا خلبان حمل و نقل هوایی آموزش می بینند علاوه بر این در این مدرسه خلبانی هلیکوپتر نیز آموزش داده می شود. این مدرسه نیز در یکی از فرودگاه های بسیار مجهز چک واقع شده است. در سیستم آموزشی این مدرسه کلاس هایی با امکانات و فناوری های نوین پیش بینی شده اند تا دانشجویان بتوانند به دانش و تکنولوژی روز در رشته خلبانی دسترسی داشته باشند.

دانشگاه فنی چک

تحصیل خلبانی در چک در برخی از دانشگاه های این کشور همچون دانشگاه فنی ممکن است و این رشته، رشته ای نیست که در همه دانشگاه ها تدریس شود. خلبان حرفه ای در دانشکده حمل و نقل این دانشگاه تدریس می شود. در این دانشگاه در مقطع کارشناسی رشته هایی همچون تعمیر و نگهداری هواپیما، سیستم حمل و نقل هوشمند و … ارائه می شوند.

رشته هوافضا در جمهوری چک

تحصیل خلبانی در چک در رشته های مرتبط نیز مسیر رو به رشدی دارد به همین خاطر اگر به خلبانی علاقه ندارید اما می خواهید در رشته های مرتبط با آن تحصیل کنید رشته هوا و فضا مناسب شما است. این رشته در جمهوری چک بازار کار پر رونقی دارد و در میان رشته های نوین و پیشرفته محسوب می شود. درآمد رشته هوافضا در این کشور تقریبا با خلبانی یکسان است.

طول دوره رشته خلبانی در چک

سوال این است که تحصیل خلبانی در چک چقدر طور می کشد؟ طول دوره خلبانی مطابق سیستم آموزشی رشته های دیگر سنجیده نمی شود و ممکن است در هر مرکز دریافت مدرک خلبانی در بازه زمانی متفاوتی انجام شود به همین خاطر بهتر است برای اطلاع از طول دوره خلبانی در چک از وکیل مهاجرت و یا سایت مرکز و دانشگاه مورد نظر اطلاعات بدست آورید.

هزینه تحصیل خلبانی در چک

در ابتدای این مطلب نیز اشاره کردیم که مهاجرت تحصیلی به چک برای تحصیل خلبانی در این کشور نسبت به سایر کشورها مقرون به صرفه است اما همچون طول دوره تحصیل نمی توان رقم دقیقی را مشخص کرد. برای اطلاع از هزینه تحصیل خلبانی در خارج از کشور به خصوص چک باید به وبسایت مرکز و دانشگاه مورد نظر و یا وکیل مهاجرت تحصیلی مراجعه کنید اما تقریبا باید  ۴۰ تا ۵۰ هزار یورو به عنوان شهریه در نظر داشته باشید.

بیشتر بدانید:  مشاوره با وکیل مهاجرت

تحصیل خلبانی در کشور چک
تحصیل خلبانی در کشور چک

وکیل برای تحصیل خلبانی در کشور چک

تحصیل خلبانی در چک مسیری است تقریبا نا آشنا برای افرادی که درخصوص این کشور اطلاعاتی ندارند اما آن را به عنوان یکی از مقاصد خود برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کرده اند. در حال حاضر در دیگر وبسایت ها و موسسات مهاجرتی نیز برای تحصیل خلبانی در چک و مهاجرت تحصیلی به این کشور مطالب و اطلاعات زیادی منتشر نشده است به همین خاطر پیشنهاد می شود مشاوره با وکیل مهاجرت تحصیلی را در اولویت خود قرار دهید تا اطلاعات درستی دریافت کنید. شما می توانید برای اخذ پذیرش در دانشگاه های چک در رشته خلبانی و همچنین ویزای تحصیلی این کشور، ریجکت ویزای چک و… به گروه وکلای بین المللی لاهه مراجعه کنید تا همراه شما در این مسیر باشند.

سوالات متداول

برای اطلاع از شهریه دانشگاه های خلبانی چک کافی است تا به وبسایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نمایید.

درصورتی که پس از اتمام تحصیل خلبانی در چک بتوانید شغل پیدا کنید اقامت تحصیلی شما به اقامت کاری تبدیل می شود و پس از مدتی می توانید برای اقامت دائم چک درخواست دهید.

طول دوره های خلبانی در چک متناسب با هر دانشگاه و موسسه متفاوت است و باید از وبسایت رسمی دانشگاه در این مورد اطلاعات بدست آورید.

بله دانشجویان بین المللی که از دانشگاه ها و موسسات خلبانی مدرک خلبانی می توانند وارد بازار کار این رشته شوند و در همین کشور مشغول به کار شوند.د.

متقاضیان برای تحصیل خلبانی در چک باید حداقل ۱۸ ساله باشند.

به این مطلب از راست به چپ چند ستاره می دهید؟
[تعداد آرا: ۵ میانگین امتیاز: ۵]

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نوشتهٔ پیشین
چگونگی ثبت شرکت در آمریکا
نوشتهٔ بعدی
درباره آزمون SAT چه می دانید؟

دیگر مطالب این دسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up
مشاوره رایگان در واتساپ
Call Now Button